دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

نکات مراقبت‌های بعد از فیلر بینی

مراقبت های بعد از فیلر بینی + چسب زدن بعد از فیلر بینی

احساسی که اکثر مردم در رابطه با بینی خود دارند این می‌باشد که از بینی خیلی بزرگ، خیلی کوچک، کج یا ناهموار خود اذیت می‌کشند. چیزی که بسیاری از افراد از آن خبر ندارند این است که، بینی بدشکل را می‌توان به آسانی و سریعا بدون جراحی و در زمان کوتاهی درمان نمود، فقط به کمک مقداری فیلر بینی.

درمان‌های زیبایی غیرجراحی معمولا توسط بیماران طرفداران زیادی دارند، زیرا اثرات آن‌ها بلافاصله بعد از درمان قابل مشاهده می‌باشند و بیماران قادر هستند در همان روز به فعالیت‌های عادی خود ادامه دهند.

تصور اشتباهی که در رابطه با تزریق فیلر به بینی موجود است این می‌باشد که فیلر موجب بزرگ‌تر نشان داده شدن صورت و بینی شما می‌گردند. ولی، این تصور اصلا صحیح نیست، چرا که می‌توانند درست برعکس عمل نمایند. با اصلاح فرم بینی به کمک تزریق فیلر، تغییر‌های بهتری در ظاهر صورت فرد ایجاد می‌شود. اما چیزی که ما در این مقاله در رابطه با آن بحث خواهیم کرد مراقبت های بعد از فیلر بینی می‌باشد. بعد از انجام این روش درمانی نیاز است که جهت کسب بهترین نتایج با کمترین عوارض به رعایت یک سری مراقبت‌ها بپردازيد.
برای آشنایی با مراقبت‌ های بعد از فیلر بینی توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

مراقبت‌ های بعد از فیلر بینی

مراقبت‌ های بعد از فیلر بینی

مراقبت‌های بعد از فیلر بینی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • استفاده از کمپرس سرد

یکی از بهترین مراقبت بعد از فیلر بینی، استفاده از کمپرس سرد روی بینی تا 3 روز است. در صورت انجام این کار از خونریزی، تورم و جابه جایی فیلر بینی پیشگیری می‌گردد.

 • ماساژ دادن بینی ممنوع

 معمولا دکتر فیلر بینی به شما توصیه می‌کند که در روزهای اول از دست زدن و ماساژ دادن بینی پرهیز نمایید. چراکه با این کار ژل جابه جا شده و در نتیجه فرم بینی بهم می‌خورد.

 • عدم استفاده از لوازم آرایشی تا یک روز

 از دیگر مواردی که در مراقبت بعد از فیلر بینی می‌بایست به آن دقت کنید این است که به هیچ وجه تا یک روز لوازم آرایشی و بهداشتی مرتبط با صورت را به کار نبرید. چراکه به علت باز بودن جای سوزن بر روی صورت امکان دارد آلودگی‌ها به زیر پوست وارد شوند.

 • عدم شستن صورت تا یک‌ روز

به خاطر اینکه جای سوزن بر روی صورت شما باز می‌باشد پزشکان در مراقبت‌ های بعد از فیلر بینی، شستن صورت تا یک روز را توصیه نمی‌کنند.

 • عدم مصرف مشروبات الکلی تا یک هفته

از دیگر مراقبت‌ های بعد از فیلر بینی این می‌باشد که حداقل تا دو هفته از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی باید پرهیز کنید.

 • استفاده از دو بالش موقع خواب

در صورتی که می‌خواهید مراقبت‌ های بعد از فيلر بينی را به شکل بسیار عالی انجام دهید علاوه بر اینکه به صورت طاق باز می‌خوابید می‌توانید جهت پیشگیری از جابه جایی ژل بینی از دو بالش استفاده نمایید.

 • استحمام تا یک روز ممنوع

همانطور که ذکر شد به علت باز بودن جای سوزن توصیه می‌شود به مدت 24 ساعت صورت خود را نشسته و از استحمام کردن خودداری نمایید.

 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین

جهت افزایش ماندگاری فیلر بینی به توصیه پزشکان به مدت یک روز بعد از فیلر بینی از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین و ورزش کردن پرهیز نمایید.

چسب زدن بعد از فیلر بینی | بعد از فیلر بینی باید چسب زد

ممکن است پزشک برای شما، چسب زدن بعد از فیلر بینی را پیشنهاد دهد.
گر بعد از 3 روز از درمان شما بخواهید حمام بروید، می توانید چسب را به آرامی جدا کنید و از فشار دادن به بینی موقع جدا کردن چسب خودداری کنید چون این کار باعث جا به جایی ژل تزریق شده می شود.
 دقت کنید که روی چسب نه آب خیلی گرم و نه آب خیلی سرد بریزید. پس از ۳ ساعت از جدا کردن چسب یک چسب دیگر روی ناحیه تزریق شده بزنید و تا ۲ الی ۳ هفته این کار را تکرار کنید.

مراقبت‌ های قبل از تزریق فیلر بینی

از جمله مراقبت‌ هایی که قبل از فیلر بینی باید به آن‌هه توجه داشته باشید شامل موارد زیر می‌باشند:

 • از 10 روز قبل از تزریق فیلر بینی از مصرف داروهای ضد التهابی، ویتامین E، آسپرین، روغن ماهی و هر نوع دارویی که امکان دارد خونریزی را افزایش دهد، پرهیز کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می‌نمایید حتما قبل از تزریق به پزشک خود اطلاع دهید.
 • یک روز قبل از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات قبل از تزریق خودداری کنید.
 • در روز تزریق به هیچ وجه از لوازم آرایشی و بهداشتی صورت استفاده نکنید.

عوارض عدم رعایت مراقبت‌ های بعد از فیلر بینی

تزریق فیلر بینی علاوه بر اینکه مزیت‌های زیادی است عوارض نیز دارد که عوارض تزریق فیلر بینی عبارتند از:

 • احساس قرمزی و ورم
 • احساس درد خفیف
 • کبودی بینی
 • ایجاد عفونت در ناحیه تزریق شده
 • آلرژی

نحوه عمل فیلر بینی

با تزریق دقیق فیلر برای بالا و پایین برآمدگی‌های بینی می‌‌توان زیبایی ظاهری بینی را بهبود داد، و بینی را به صورت کامل صاف کرد. با تزریق فیلر در اطراف نوک بینی، می‌توان نوک بینی را باریک‌تر کرد و زاویه بهتری به آن داد. با تزریق بوتاکس به ماهیچه پایین ‌برنده تیغه بینی، می‌توان نوک بینی را لیفت نمود.

دقت کنید که تزریق فیلر به بینی قادر است بینی را صاف‌تر و خوش‌فرم تر کند، ولی موجب کوچک شدن بینی نمی‌گردد در واقع فیلر بینی، بینی شما را بزرگ‌تر می‌نماید، با این روش می‌توان برآمدگی‌های بینی را اصلاح کرد.

 کاندیدای خوب برای این روش افرادی هستند که بینی‌ آن‌ها کوچک می‌باشد و می‌خواهند آن‌ را صاف کنند یا نوک بینی خود را اصلاح نمایند، باید این را قبول داشته باشند که با فیلر بینی، بینی آن‌ها بزرگ‌تر خواهد شد.

چه مسائلی را نمی‌توان به کمک فیلر رفع نمود؟

 • برآمدگی

 قوز بزرگ بینی به هیچ وجه توسط فیلر بینی حل نمی‌گردد و تنها با جراحی قابل انجام است.

 • نوک پیازی

در صورتی که می‌خواهید بینی خود را اصلاح نمایید، بدون جراحی نمی‌توانید این کار را انجام دهید. وقتی پزشکان قسمت نوک بینی را اصلاح می‌نمایند، غضروف بینی را برداشته و نوک بینی را اصلاح می‌کنند، تا ساختار کوچک‌تر و نوک بینی مشخص‌تری ایجاد کنند. فیلر بینی قادر به انجام این کار‌ها نمی‌باشد.

 • سوراخ‌های بینی گسترده

 در صورتی که حفره‌های بینی گسترده تر باشد و بخواهید به آن فرم باریک‌تری بدهید، فقط جراحی پاسخگو خواهد بود.

سوالات درمورد مراقبت‌ های بعد از فیلر بینی

چه افرادی به انجام فیلر بینی مجاز نیستند؟

افرادی که به افتادگی بینی شدید، افراد با بینی بسیار بزرگ و گوشتی، افراد دارای قوز خیلی برجسته و افرادی که دارای انحراف تیغه بینی هستند، مجاز به استفاده از این روش درمانی نمی‌باشند.

هزینه تزریق فیلر بینی چه‌قدر است؟

هزینه تزریق فیلر بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد به همین علت نمی‌توان یک قیمت مشخصی را برای آن تعیین نمود.

5/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *