دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

غذا خوردن بعد از ژل لب

غذا خوردن بعد از ژل لب ؟؟

پزشکان زیبایی جهت فرم دهی و حجیم نمودن لب‌ها بدون جراحی، از روش تزریق ژل لب استفاده می‌نمایند. تزریق انواع ژل لب مثل، هیالورونیک اسید لب‌ها را زیباتر کرده و با ماندگاری طولانی، ظاهری طبیعی و ایمن برای بیشتر افراد فراهم می‌آورد. این روش به سرعت و در مدت زمان کوتاهی انجام شده و دارای دوران نقاهت کوتاهی است و هم‌چنین عوارض جانبی بسیار کمی دارد و مراقبت‌های بعد از آن هم بسیار آسان می‌باشد. با این حال، یک سری نکات بعد از تزریق ژل لب باید رعایت شود. یکی از این دستورالعمل‌ها مربوط به غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب می‌باشد که باید به آن توجه کرد تا بهترین نتیجه بعد از تزریق ژل را کسب کرد. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با غذا خوردن بعد از ژل لب آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

غذا خوردن بعد از ژل لب چطور باید باشد؟

 غذا خوردن بعد از ژل لب ممنوع نمی‌باشد تنها نیاز است که با رعایت چند نکته به آسانی به غذا خوردن مشغول شوید. چنانچه داروی بی حسی دریافت نموده‌اید، بهتر است قبل از غذا خوردن صبر نمایید تا اثر بی‌ حسی رفع شود. غذا خوردن در حالتی که دهان بی حس است سخت بوده و خطر گاز گرفتن تصادفی زبان و لب است. همانطور که می‌دانید بی حسی در عرض چند ساعت یا کمتر رفع می‌شود و پس از رفع این بی حسی می‌‌توان غذا خوردن را شروع کرد. در رابطه با غذا خوردن بعد از ژل لب نیاز است یک سری نکات را رعایت کنید که این نکات شامل موارد زیر می‌باشند:

 • اولین نکته که باید رعایت نمایید این است که از خوردن غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارند، مواد غذایی ترد و غذاهایی که به دندان‌ها می‌چسبند خودداری کنید چراکه نباید لب‌ها تحت کشش یا فشار زیاد قرار گیرند.
 • بعد از تزریق ژل لب به صورت و لب خود فشار وارد کنید و از دست زدن به آن‌ها خودداری کنید به همین علت توصیه می‌شود غذاهایی را انتخاب نمایید که خوردن و جویدن آن‌ها آسان بوده و به پاک نمودن لب‌‌ها نیازی نداشته باشند. در غیر این صورت، در روند بهبودی با مشکل رو به رو خواهید شد.
 • از دیگر نکات این است که باید از خوردن غذاهای حاوی کربوهیدرات‌‌های تصفیه شده یا غذا‌هایی که حاوی سدیم یا قند بالا هستند خودداری نمایید، زیرا خوردن این نوع غذاها بلافاصله بعد از تزریق، خطر کبودی و تورم را بالا می‌برند.

مواد غذایی مضر بعد از تزریق ژل لب

مواد غذایی مضر بعد از تزریق ژل لب

 چند استثناء در رابطه با غذا خوردن بعد از ژل لب وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • کافئین

 کافئینی که در غذا و نوشیدنی وجود دارد، روند بهبودی را کاهش می‌‌دهد، زیرا موجب کم آبی بدن می‌‌گردد.

 • غذاهای شور و تند

 غذاهای تند و شور موجب لیس زدن بیش از اندازه لب‌ها می‌شوند که ممکن است موجب حساسیت یا حتی عفونت شود.

 • نوشیدنی‌های سرد و گرم

نوشیدنی‌های بیش از اندازه گرم یا سرد ممکن است سبب ایجاد تاول یا حتی سوختگی شوند، زیرا لب‌ها بعد از تزریق بسیار حساس می‌شوند.

مصرف مایعات بعد از تزریق ژل لب

توصیه می‌شود که بعد از تزریق ژل لب از مایعات استفاده کنید برخی از نکات مربوط به مایعات عبارتند از:

 • آب

آب یک عنصر ضروری جهت کمک به بهبودی لب‌ها است، این عنصر بدن را هیدراته نگه داشته و مواد مغذی را در کل بدن تامین می‌نماید. به همین علت بعد از تزریق ژل لب، توصیه می‌شود آب و نوشیدنی‌های دیگر را به مقدار فراوان مصرف نمایید تا لب‌هایتان خشک نشوند و بتوانید بدن خود را هیدارته نکه دارید.

 • عدم مصرف نوشیدنی‌های داغ

 نوشیدنی‌های گرم مشکلی به وجود نمی‌آورند، ولی در ساعات اولیه بعد از تزریق ژل لب ممکن است بی حسی لب‌های شما رفع نشده باشد و با مصرف نوشیدنی‌های خیلی داغ خود را بسوزانید. نوشیدنی‌های خیلی داغ امکان دارد تورم را بعد از تزریق ژل لب بدتر نمایند، پس توصیه می‌شود نوشیدنی هم دمای با محیط مصرف نمایید.

 • عدم مصرف نوشیدنی‌های گازدار

توصیه می‌شود از مصرف نوشیدنی‌های گازدار حتی رژیمی تا چند روز بعد از تزریق ژل لب خودداری کنید. چراکه اکثر این نوشیدنی‌ها سدیم زیادی دارند که ممکن است موجب تورم لب‌ها شوند.

 • قهوه

 اگر به قهوه علاقمند هستید، آن را بدون خامه یا شکر میل نمایید، هر چند توصیه می‌شود، حداقل دو روز اول از مصرف آن خودداری نمایید.

 • عدم مصرف نوشیدنی‌ها با نی

امکان دارد بعد از انجام تزریق ژل لب بخواهید با نی آب بنوشید، ولی توصیه می‌شود از انجام این کار خودداری کنید، چراکه مکیدن نی با لب‌های متورم سخت‌تر می‌باشد و علاوه بر آن، نوشیدن مقدار زیادی مایعات توسط نی باعث فشردن لب‌ها به هم شده و موجب درد و تورم می‌گردد. در مجموع، بهتر است بعد از تزریق ژل لب نوشیدنی خود را بدون نی مصرف نمایید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب شما نیاز به یکسری مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب دارید تا بتوانید با استفاده از آن‌ها عوارض و مشکلات را به حداقل برسانید. این مراقبت‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • یکی از مراقبت‌ها رعایت نکات مربوط به غذا خوردن بعد از ژل لب می‌باشد که در این مقاله به صورت کامل در رابطه با آن بحث شده است.
 • اگر بعد از تزریق کمی درد دارشتید می‌توانید با نظر پزشک متخصص از مسکن استفاده نمایید، اما از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین خودداری کنید.
 • از غذاهایی استفاده کنید که نیاز به جویدن زیاد نداشته باشد و دهان بیش از حد باز نشود، چون در ساعات اولیه بعد از تزریق ژل فشار زیاد به لب و دهان باعث افزایش تورم و کبودی می‌شود.
 • میوه و سبزیجات مصرف کنید و آب فراوان بنوشید و بدن خود را هیدارته نگه‌ دارید.
 • به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق از ورزش‌های سنگین خودداری کنید.
 • از مکان‌هایی با دمای بالا همچون جکوزی و سونا خودداری کنید.
 • از مصرف سیگار به شدت خودداری کنید.
 • سعی کنید پس از تزریق ژل لب، ناحیه تحت درمان را لمس نکنید، چون باعث افزایش تورم و احتمال عفونت می‌شود.
 • برای کاهش تورم و کبودی می‌توانید از یک تکه یخ استفاده کنید. سعی کنید تکه‌های یخ را به صورت مستقیم روی لب نگذارید، بلکه یخ را داخل یک پارچه تمیز قرار داده و برای چند دقیقه بدون وارد کردن فشار روی لب‌های خود قرار دهید.
 • از ماساژ مستقیم لب‌ها خودداری کنید.

سوالات درمورد غذا خوردن بعد از ژل لب

آیا محدودیتی‌ برای غذا خوردن بعد تزریق ژل لب وجود دارد؟

بله، باید بعد از تزریق ژل لب از غذاهای ساده که به جویدن زیاد نیاز ندارد و دهان به فشار و حرکت زیادی نیازی ندارد میل کنید. اما به طور کلی، خوردن غذا هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

چه زمان می‌توان بعد از تزریق ژل لب غذا خوردن را شروع کرد؟

بهتر است بعد از تمام شدن اثر بی‌حسی خوردن غذا را شروع کنید، چون زمانی که دهان و لب‌ها بی‌حس هستند ممکن است زبان خود را گاز بگیرید و تقریبا غذا خوردن برای شما سخت خواهد شد.

5/5 - (3 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *