دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

فواید مزوتراپی مو

فواید مزوتراپی مو و اثربخشی آن برای درمان ریزش مو

فواید مزوتراپی مو:

شدت و الگوی ریزش مو در مردان و زنان متفاوت می‌باشد. ریزش مو شامل پیش روی خط موی پیشانی، ریزش مو منقطع و کم پشت شدن است. سبک زندگی ناسالم، اختلالات هورمونی، پیری، عوامل ارثی، مصرف آستروئیدها و داروها، بیماری، بارداری، حالت مو و عدم رعایت بهداشت مو، مسائل روانی و اجتماعی و اختلالات وسواسی کندن مو از عوامل ریزش موی سر هستند.  مزوتراپی مو تکنیک درمانی برای مو است که توسط یک متخصص با تجربه صورت می‌گیرد.

تزریقات میکرو با استفاده از داروهای خاص حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم برای سلامت و رشد مو انجام می‌شود. در این تکنیک مواد مغذی فولیکول‌های مو به راحتی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. به وسیله این تکنیک، ریزش مو درمان خواهد شد، همینطور ضخامت تارهای موهای نازک شده بیشتر می‌شود، ریزش مو متوقف و موها براق تر و مقاوم‌تر خواهند شد. بنابراین گزینه مناسبی برای درمان و ترمیم موهای شما است پس برای دانستن فواید مزوتراپی مو این مقاله را از دست ندهید.

فواید مزوتراپی مو و کاربرد آن

فواید مزوتراپی مو و کاربرد آن

از فواید مزوتراپی مو می‌توان برای درمان بسیاری از نواقص ژنتیکی و بیماری‌های مو استفاده نمود. مزوتراپی مو برای ریزش ارثی به ویژه در آقایان موثر است، افرادی که به علت بیماری، ضعف جسمانی یا مصرف دارو دچار ریزش مو هستند می‌توانند با این تکنیک اقدام به ترمیم موی آسیب دیده کنند. در حال حاضر برای درمان بیماری‌هایی نظیر آلوپسی مو از کاشت مو استفاده می‌شود.

در حالی که نتایج تحقیقات نشان‌دهنده این است که درمان آلوپسی با مزوتراپی مو نیز امکان پذیر است. هدف از این تکنیک درمانی بالا رفتن گردش خون در پوست، تامین مواد مغذی و کم شدن سرعت تجمع فولیکول‌ها است. این تکنیک مدعی است که مواد تزریق شده فرآیند رشد مو را تحریک کرده و موهای جدیدتری رشد می‌کنند. بنابراین این روش برای درمان انواع آلوپسی آندروژنیک، آلوپسی آره آتا و آلوپسی استرس موثر می‌باشد.

دیگر فواید مزوتراپی مو شامل:

از دیگر فواید مزوتراپی مو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این تکنیک بدون درد و کم تهاجمی و مطمئن است.
 • با رشد بیش تر مو، حجم مو افزایش می‌یابد.
 • فولیکول‌ها را تقویت کرده و به مرحله آناژن می رساند.
 • مو را محکم کرده و درخشش و تازگی به آن می بخشد.
 • از پوسته پوسته شدن شدید کف سر پیشگیری می کند.
 • نسبت به تکنیک های دیگر ریسک آلرژی و تداخل دارویی کمتری دارد.
 • نیازی به بی هوشی ندارد.
 • بهبودی آن سریع است.
 • تقریبا بدون درد می‌باشد.
 • از تکنیک‌های دیگر درمان ریزش مو ارزان تر می‌باشد.

اهمیت مزوتراپی مو در چیست؟

می‌توان گفت تعداد بانوانی که از موهای خود رضایت کامل دارند کم هست. این روزها، به خصوص به علت آلودگی محیط زیست، آب و هوا، موها نیز به شدت در معرض آلودگی هستند. همینطور همگی ما در معرض استرس زیاد، اتفاقات تنش زا و اختلالات خواب هستیم. تمامی این عوامل، مطمئنا بر زیبایی طبیعی ما اثرگذار می‌باشد. در این میان، موها جز اولین قسمت‎هایی است که با تغییرات ناشی از این اختلالات در بدن تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

همینطور آسان تر است که از مشکلات مربوط به مو جلوگیری شود تا با عواقب ناشی از این مشکلات دست و پنجه نرم کرد، با این حال افراد کمی به تکنیک‌های حفاظتی متوسل می‌شوند. افراد تنها زمانی به وخامت وضعیت پی خواهند برد که ریزش موهای آن‌ها شروع می‌شود. تکنیک‌های مختلف زیبایی مثل مزوتراپی مو برای حل این قبیل مشکلات استفاده می‌شود.

کاربرد مزوتراپی مو در چیست؟

همان‌طور که گفته شد، مزوتراپی مو با کنترل میکرو التهاب، ریزش مو را متوقف می‌کند، زیرا این تکنیک شامل تزریق مایع غنی از موادمغذی به مزودرم پوست سر است. معمولاً از یک تفنگ مزوتراپی مخصوص برای تزریق ترکیبات مغذی به پوست سر شما استفاده خواهد شد.

خوشبختانه، از آن جهت که مایع حاوی مواد سازگار با بافت ناحیه مورد تزریق است، این تکنیک نیز به‌ طور کلی ایمن در نظر گرفته شده و کمتر واکنش‌های آلرژیک به ‌همراه خواهد داشت. کاربر مزوتراپی مو به‌ نحوی است که بسیاری از مشکلات مو را حل می‌کند. در صورتی که این علائم را مشاهده کردید، می‌توانید برای درمان این مشکلات از مزوتراپی مو بهره‌مند شوید:

 • ریزش بیش ‌از اندازه مو
 • سبوره پوست سر همراه‌ با تجزیه غدد چربی
 • شوره سر
 • پوست سر خراشیده و خشک
 • بالا رفتن شکنندگی مو
 • کم شدن حجم مو در ناحیه پایه

فواید مزوتراپی مو پس از گذشت چه زمانی ظاهر می‌شود؟

فواید مزوتراپی مو پس از گذشت چه زمانی ظاهر می‌شود؟

 بعد از گذشت ۵ جلسه اثر مزوتراپی به‌ وضوح قابل‌ مشاهده می‌شود. تزریق ترکیبات دارویی بر اساس نوع ریزش مو صورت می‌گیرد و از آنجا که حاوی ویتامین‌‌ها و مواد معدنی هستند، هیچ‌ گونه آلرژی و عوارض جانبی به دنبال نخواهند داشت. مزوی مو  یک تکنیک بسیار مطمئن و با درد خفیف برای آن دسته از افرادی است که از مشکل ریزش مو رنج می‌برند.

مزوتراپی مو همینطور تکنیکی برای مقابله با شوره سر است. شوره سر هر چقدر هم که شدید باشد، بر اساس تجویز پزشک متخصص پوست و مو از طریق مزوتراپی قابل‌ درمان خواهد بود. یک تحقیق بالینی نشان داده که مزوتراپی ۱۵۶ درصد رشد مو را در بعضی افراد افزایش داده، در صورتیکه افرادی که از مینوکسیدیل استفاده کرده‌اند تنها ۵۲ درصد افزایش رشد مو داشته‌اند.

برای درمان ریزش مو به چند جلسه مزوتراپی مو نیاز است؟

برای اینکه نتیجه درمانی خوبی بدست آید، معمولاً بسته به شرایط فرد پزشک پیشنهاد می‌کند بین ۳ الی ۱۵ جلسه درمان مزوتراپی تکرار شود. در شروع پروسه درمان فاصله بین دو جلسه ۷ الی ۱۰ روز است. اگر سرعت درمان زیاد باشد و نتایج خیلی خوب باشد، فاصله تکرار جلسات به 2 هفته تا یک ماه یک‌ بار افزایش پیدا خواهد کرد.

آیا مزوتراپی مورد تأیید سازمان غذا و دارو FDA است؟

بله مزوتراپی مو ازجمله تکنیک‌های درمانی است که به تأیید سازمان غذا و دارو رسیده است. بیشتر موادی که در این تکنیک مورد استفاده قرار می‌گیرند، مورد تأیید FDA آمریکا هستند و می‌توانید از این روش برای درمان مشکل ریزش مو استفاده نمایید.

کاندیدای مناسب مزوتراپی مو چه افرادی هستند؟

به جز آلوپسی آندروژنی، انواع دیگری از ریزش مو هم وجود دارد که از مزوتراپی مو می‌توان برای درمان آن‌ها استفاده نمود. اگر به هر یک از انواع آلوپسی‌های زیر مبتلا هستید، مزوتراپی تکنیک درمانی مناسبی برای شما می‌باشد.

ریزش موی ناشی از استرسمشکلات ساقه‌ی مو
ریزش موی سکه‌ایکم شدن سرعت رشد موها

ریزش موی ناشی از استرس

این دو اختلال معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که بدن شما دچار استرس فیزیکی یا روانی می‌شود. مزوتراپی مو درمان بسیار خوبی برای این دو شکل ریزش مو می‌باشد. مثلاً ریزش موی پس از بارداری که به علت تلوژن افلوویوم اتفاق می‌افتد، به شکلی موثر با مزوتراپی قابل درمان است.

مشکلات ساقه‌ی مو

اگر ساقه‌ی موی شما به علل مختلفی آسیب دیده است، مزوتراپی برای شما مفید است. یکی از اثرات این تکنیک، بیشتر شدن رشد موها و همینطور حفظ سلامت فولیکول‌های مو است.

ریزش موی سکه‌ای

مزوتراپی در بعضی از کسانی که از آلوپسی آره‌آتا رنج می‌برند، بسیار موثر است. اگر ریزش موی سکه‌ای دارید و شرایطتان حاد نیست، احتمالاً کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی مو می‌باشید.

کم شدن سرعت رشد موها

اگر به هر علتی سرعت رشد موهای شما کم شده، مزوتراپی مو می‌تواند درمان موثری باشد.

مراقبت‌‌های مهم بعد از مزوتراپی مو برای فایده بیشتر

مراقبت‌‌های مهم بعد از مزوتراپی مو برای فایده بیشتر

انجام صحیح این مراقبت‌‌ها پس از انجام مزوتراپی مو، از حائز اهمیت‌ترین کارهایی است که افراد متقاضی بعد از تزریق محلول مزوتراپی باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشند. به همین علت پیشنهاد می ‌شود به مواردی که در زیر عنوان می کنیم توجه زیادی کنید:

 • در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • از کلاه‌هایی که به سر فشار میاورند، استفاده نکنید.
 • تا 24 ساعت پس از انجام مزوتراپی مو از استحمام پرهیز کنید.
 • تا انتهای دوران نقاهت استفاده کردن از رنگ مو و سشوار و اتوی مو ممنوع می‌باشد.
 • برای دریافت نتیجه عالی و قابل قبول، باید تمامی مراحل درمانی را به درستی انجام دهید.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

 هزینه مزوتراپی مو یک مقدار مشخص و تعیین شده نیست، بلکه به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان کم پشت بودن موها، تعداد جلسات درمانی، تخصص و تجربه‌ی پزشک و تجهیزات مورد استفاده در مطب و کلینیک بر میزان هزینه مزوتراپی مو تاثیرگذار است.

پرسش و پاسخ در مورد فواید مزوتراپی مو

آیا مزوتراپی مو باید حتما توسط متخصص پوست انجام شود؟

بله تمامی موارد تکنیک های جراحی و حتی غیر جراحی در این زمینه، تخصصی بوده و حتما باید توسط پزشک تجویز و صورت گیرد.

5/5 - (3 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *