دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب در نگاه اول امکان دارد موضوع جدی نباشد، ولی در حقیقت از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه با سلامتی لب‌ها مرتبط است. لب‌ها درخشندگی و زیبایی خاصی را در چهره افراد ایجاد می‌کنند، امکان دارد با گذشت زمان این زیبایی از بین برود. لب‌ها در بعضی از فصل‌ها یا در اثر افزایش سن دچار خشکی می‌شوند و نرمی اولیه خود را از دست می‌دهند. در این صورت درمان آن به کار بردن تزریق ژل لب است. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با بوسیدن بعد از تزریق ژل لب آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب؟؟

موقعی که پزشک برای شما ژل تزریق می‌نماید با رفت و آمد متعدد سوزن‌ها امکان دارد در ناحیه تزریق شده، دچار تورم و کبودی و هم‌چنین کمی احساس درد شوید. در این فرآیند ممکن است بعضی از مویرگ‌های لب شما از بین رفته و دچار التهاب شوید.

 پزشکان توصیه می‌کنند که برای جلوگیری از تشدید التهاب کبودی در یک روز اول بعد از تزریق ژل لب کارهایی که موجب ایجاد فشار روی لب‌ها می‌شوند را انجام ندهید؛ مثل خندیدن‌های بلند، بوسیدن، ماساژ، لب گرفتن و فشار دادن لب.

لازم به ذکر است که مواردی مثل خندیدن آرام در ناحیه لب‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اثرات بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

اثرات بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب قادر است تاثیرات زیادی را بر روی سلامتی و زیبایی لب‌ها داشته باشد. برخی از این تاثیرات عبارتند از:

  • انتقال چربی

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب امکان دارد سبب انتقال چربی از یک لب به لب دیگر گردد. این مسئله، احتمالا نتیجه نامطلوبی در شکل ظاهری لب‌ها ایجاد کند. در صورتی که لب‌های شما قبلاً دچار خشکی بوده باشند و ترشح چربی آن نیز کم بوده باشد، انتقال چربی امکان دارد موجب ترشح بیشتر چربی در یکی از لب‌ها شده و در نتیجه باعث شود تا لب ظاهری نامتقارن داشته باشد. برای پیشگیری از این مسئله، برای بوسیدن بعد از تزریق ژل لب باید اجازه دهید تا ژل در لب‌ها جذب گردد.

  • ایجاد تغییر رنگ

ممکن است بوسیدن بعد از تزریق ژل لب، سبب تغییر رنگ لب‌ها شود. این مسئله ممکن است به خاطر انتقال رنگدانه‌های موجود در ژل لب و یا توسط ایجاد اصطکاک بین لب‌ها باشد.

  • به وجود آمدن التهاب

در صورتی که لب‌های شما به دلیل آسیب دیدگی یا بیماری، دارای التهاب باشند، بوسیدن بعد از تزریق ژل لب امکان دارد سبب افزایش التهاب شود. در این شرایط، باید از بوسیدن بعد از تزریق ژل لب خودداری نمایید تا لب‌ها به حد کافی زمان برای بهبود داشته باشند.

  • از بین رفتن ژل لب

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب ممکن است موجب از بین رفتن ژل در بعضی از نقاط لب شود. این مسئله امکان دارد به خاطر اصطکاک لب‌ها با یکدیگر و یا با سطوح دیگری مثل لیوان یا قاشق ایجاد شود. برای پیشگیری از این مسئله، نیاز است که قبل از بوسیدن، اجازه دهید که ژل در لب‌ جذب شود.

آیا بوسیدن بعد از تزریق ژل لب موجب جابه جایی ژل می‌شود؟

برای ایجاد همبستگی و ترکیب مناسب بافت لب و ماده تزریق شده به لب، بهترین کار این است که یک الی دو روز اول صبر کنید و مراقبت‌ بعد از ژل لب را به خوبی رعایت کنید.

رعایت مراقبت‌ها باعث می‌شود که فرم و تقارن ایجاد شده در لب حفظ شود و هم‌چنین زخم‌هایی که به خاطر سوزن روی لب شما ایجاد می‌گردد، سریع‌تر بهبود یابند. سرانجام با عدم دستکاری و اعمال فشار به لب، کبودی و حساسیت کمی نیز اگر ایجاد شود به زودی خوب می‌شود.

تغییری در احساس لبمان، موقع بوسیدن بعد از تزریق ژل لب ایجاد می‌شود؟

اکثر افراد گمان می‌کنند موقع بوسیدن بعد از تزریق ژل لب، امکان دارد مثل قبل احساسی نداشته باشند و با تزریق ژل لب به نوعی بی حسی یا کم حسی دچار شوند. احتمالا به این خاطر که زیر بافت لب ژل تزریق شده است، باور دارند که احساسشان می‌تواند تغییر یابد.

دقت کنید که بعد از تزریق ژل لب هیچ تغییری در احساس شما ایجاد نخواهد شد. فقط در ساعات اولیه تزریق ژل لب به علت استفاده از پماد بی حسی و یا تزریق لیدوکائین، لب متورم می‌شود و امکان دارد تا حداکثر یک ساعت همچنان بی حسی بعد از تزریق ژل لب وجود داشته باشد که بعد از طی این مدت زمان اثر بی حسی از بین خواهد رفت.

سوالات درمورد بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

وقتی کسی مرا می‌بوسد ژل لبم را احساس می‌کند؟

بعد از تزریق ژل لب، فیلر جا می‌افتد و با توجه به اینکه بافت آن کاملا مشابه بافت لب است. فردی که شما را می‌بوسد تفاوتی را احساس نخواهد کرد. بنابراین طبیعی بودن بافت لب مانند قبل حفظ می‌گردد.

چند روز بعد از تزریق ژل لب می‌توان از رژ لب استفاده کرد؟

توصیه می‌شود تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل لب، از رژ لب استفاده نکنید تا از بروز عفونت و عوارض ناشی از تزریق جلوگیری کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *