دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

پروفایلو

پروفایلو صورت چیست؟ | معجزه تزریق ژل پروفایلو

فهرست محتوا نمایش

پروفایلو صورت نوعی هیالورونیک اسید است که محصول کشور ایتالیا می‌باشد و با ترکیبات خاص خود به زیر پوست تزریق شده آن را تحریک می‌کند و موجب ساخت کلاژن و آبرسانی به پوست می‌شود که شادابی و شفافیت را به پوست باز می‏‌گرداند.
تزریق پروفایلو صورت یک درمان پیشرفته است که با تکیه بر فناوری مهندسی به جای پر کردن چین و چروک‌ها، آن‌ها را هم سطح پوست می‌کند.

این ژل اثر چندانی در حجم دهی ندارد و بدون افزایش حجم قادر می‌باشد چین و چروک‌های پوست را برطرف و به جوانی پوست کمک کند. در این مقاله به نحوه تزریق پروفایلو پرداخته‌ایم این مطالب را از دست ندهید.

پروفایلو صورت چیست؟

پروفایلو صورت، یک فیلر دارای هیالورونیک اسید است که توسط شرکت ایبسا (IBSA Nordic) تولید می‌شود و به طبیعی‌ترین حالت ممکن سبب لیفت و فرم‌دهی به نواحی مختلف صورت و گردن خواهد شد.
هیالورونیک اسید نوعی ماده‌ای طبیعی است که در بدن بطور طبیعی یافت می‌شود و مسئول حفظ رطوبت پوست انسان می‌باشد. با وجود هیالورونیک اسید در پروفایلو صورت ، پوست تحریک به تولید کلاژن (collagen) و الاستین خواهد شد.

پروفایلو چیست؟

پس پروفایلو صورت بیشتر از اینکه نقش فیلری داشته باشد نقش آب رسانی دارد. تزریق ژل پروفایلو صورت برای کسانی قابل انجام و مناسب است که بر روی پوست صورت یا گردن خود دارای چین و چروک های سطحی یا عمیق هستند.
از آن جهت که نتایج تزریق پروفایلو صورت در مدت اندک 2 هفته نمایان می‌شوند، این درمان یک گزینه عالی برای افرادی به حساب می‌آید که با مواردی مثل افزایش سن، خستگی یا تیرگی پوست و کاهش حجم صورت دست مواجه هستند.

تزریق پروفایلو صورت چگونه انجام می‌شود؟

قبل از انجام تزریق پروفایلو صورت ، جهت راحتی بیمار و حس نکردن درد یک پماد بی حس کننده به ناحیه درمانی زده می‌شود. 2 میلی لیتر اول پروفایلو با استفاده از تکنیک BAP تزریق می‌شود (۵ نقطه اساسی در صورت برای تزریق ژل پروفایلو وجود دارد).
این روش برای یک سوم پایینی صورت طراحی شده است زیرا یک سوم پایینی صورت به دلیل پدیده افزایش سن، مستعد ابتلا به آتروفی (کاهش حجم) پوست می‌باشد.

نقاط تزریق پروفایلو صورت

همانطور که ذکر کردیم ۵ نقطه اساسی در صورت برای تزریق پروفایلو صورت وجود دارد. این نقاط با نام نقاط زیبایی زیستی شناخته شده و دارای بیشترین مقدار هیالورونیک اسید می‌باشند.
کاهش حجم این ماده در نقاط زیبایی زیستی می‌تواند چین و چروک عمیق‌تری برای این نقاط ایجاد کند. پنج نقطه زیبایی در صورت شامل:

برآمدگی گونه

قسمت بالای گونه در حدود دو سانتی‌متری گوشه خارجی چشم قرار دارد.

پایه بینی

خطی فرضی از میانه مردمک چشم به پایین و خطی در امتداد لاله گوش به صورت افقی به سمت پره‌های بینی در نظر بگیرید، محل تلاقی این خطوط نقطه پایه بینی خواهد بود.

تراگوس

این نقطه کمی جلوتر از قسمت پایینی لاله گوش قرار می‌گیرد.

چانه

از وسط چانه خطی به صورت عمودی و از یک سوم بالایی همان خط، خط فرضی افقی در نظر بگیرید، باید از محل تقاطع دو خط ۱.۵ سانتیمتر به سمت گوشه لب حرکت کنیم تا به نقطه چانه برسید.

زاویه ماندیبولار

از کنار گوش خود به سمت پایین و فک پایینی، زاویه‌ای را احساس خواهید کرد که به آن زاویه ماندیبولار گفته شده و یکی از نقاط زیبایی زیستی در تزریق ژل پروفایلو محسوب می‌شود.

مزایای تزریق پروفایلو صورت

 • یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تزریق ژل پروفایلو صورت نتیجه‌دهی سریع آن است.
 • پروفایلو صورت جایگزین مناسبی برای حجم از دست رفته نقاط پوست صورت می‌باشد، قادر است تا حجم از دست رفته را دوباره احیا کرده و به دلیل توزیع پذیری بالای خود در نواحی که نیاز به حجم دارند، قرار گیرد.

مزایای تزریق پروفایلو

 • پروفایلو صورت درمانی مناسب برای بهبود حالت ارتجاعی و سفتی پوست در نواحی مثل گردن، اطراف دهان و دست‌ها بدون ایجاد ظاهری مصنوعی است.
 • پروفایلو صورت نتایج قابل توجهی را در زمینه لیفت صورت ایجاد می‌کند و ظرف مدت 8 هفته نواقص ناحیه بین گونه و چانه را بهبود می بخشد.
 • تزریق پروفایلو موجب احیای درخشندگی پوست صورت می‌شود.
 • تزریق پروفایلو صورت موجب بهبود بافت و رنگ پوست می‌شود.
 • تزریق پروفایلو باعث آبرسانی به پوست می‌شود.
 • تزریق ژل پروفایلو صورت نیازی به مراقبت‌های پیچیده یا استراحت مطلق ندارد بنابراین بلافاصله بعد از تزریق می‌توانید فعالیت‌های عادی روزانه خود را از سر بگیرید.
 • حداقل ۲ هفته بعد از تزریق از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین و قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • تزریق ژل پروفایلو کاملا بی‌خطر بوده و از ترکیبات سازگار با پوست ساخته شده است. بنابراین خیلی زود در نواحی تزریق جذب شده و حالت طبیعی به خود می‌گیرد.
 • با تزریق پروفایلو صورت بافت چربی و بافت‌های زیر پوستی ترمیم شده و بنابراین پوستی شاداب‌تر، شفاف‌تر و جوان‌تر خواهید داشت.
 • تزریق پروفایلو صورت نسبت به دیگر روش‌های زیبایی نیاز به تعداد جلسات کمتری دارد و برای برطرف کردن چین و چروک‌های عمیق یا سطحی کاملا مناسب می‌باشد.
 • با تزریق پروفایلو صورت پوست تحریک می‌شود تا کلاژن و الاستین (Elastine) تقویت کننده جوانی تولید کند.
 • پوست فرد در نتیجه تزریق ژل پروفایلو صورت سالم‌تر و پر‌طراوت خواهد شد.
 • این ماده می تواند ظاهر سست و شل شده پوست که با افزایش سن اتفاق می‌افتد را بسیار کاهش دهد.

مراقبت های پس از تزریق پروفایلو صورت

 • پس از تزریق ژل پروفایلو صورت از لمس، فشار یا ماساژ محل‌ تزریق شده خودداری کنید.
 • حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق از مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی و کرم‌های آرایشی بر روی پوست خودداری کنید تا از بروز هرگونه حساسیت و یا عوارضی جلوگیری شود.
 • حداقل تا یک هفته پس از تزریق به روی صورت نخوابید.
 • حداقل تا یک هفته قبل و پس از تزریق پروفایلو از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • حداقل تا سه روز بعد از تزریق پروفایلو از مصرف داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون خودداری کنید.
 • برای کاهش عوارض و کمک به روند سریعتر بهبودی از کمپرس یخ بر روی محل‌های تزریق استفاده کنید.
 • حداقل تا چند روز پس از تزریق پروفایلو صورت از رفتن به استخر، سونا یا حمام بخار و حتی شست و شوی محل‌های تزریق با آب گرم پرهیز کنید.
 • حتی‌الامکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دوری کنید و در صورتی که مجبور به خروج از خانه هستید، از کرم ضد آفتاب (Sunscreen) بدون رنگ و بو حداقل spf سی درصد مصرف کنید.
 • حداقل تا یک هفته پس از انجام تزریق پروفایلو صورت از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی و ورزش کردن خودداری کنید.
 • در صورت مصرف داروی خاص حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • احتمالا پس از تزریق پروفایلو پوست کمی قرمز، ملتهب و یا کبود می‌شود که کاملا طبیعی است و پس از چند ساعت برطرف خواهد شد.
 • در مدت زمان بهبودی پوست ناحیه تزریق شده را با آب خیلی گرم و یا خیلی سرد شستشو ندهید.
 • حداقل تا یک ماه از انجام دیگر روش‌های زیبایی، درمانی و جوانسازی خودداری کنید.

عوارض تزریق ژل پروفایلو صورت

 • ممکن است پس از تزریق پروفایلو صورت گرما در پوست خود احساس کنید.
 • رنگ پریدگی یا سفید و خاکستری شدن پوست در ناحیه درمان
 • یکی از اصلی‌ترین عوارض تزریق پروفایلو صورت قرمزی، احساس درد و التهاب نواحی تزریق است. استفاده از کمپرس سرد پس از تزریق توصیه می‌شود.

عوارض تزریق پروفایلو

 • احساس بی‌حسی و سوزن سوزن شدن در ناحیه تزریق در بعضی از افراد دیده می‌شود این حس کاملا طبیعی بوده و به دلیل استفاده از مواد بی‌حس کننده ایجاد می‌شود.
 • در بعضی افراد تورم، کبودی یا خون مردگی در ناحیه درمان و اطراف بینی دیده می‌شود. در صورتی که مراقبت‌های ذکر شده به خوبی انجام شود، این عوارض نهایتا تا ۴۸ ساعت پس از تزریق از بین خواهد رفت.

پروفایلو صورت انجام بدهیم یا هایفوتراپی؟

پروفایلو صورت یکی از پر غلظت‌ترین هیالورونیک اسیدهای موجود در بازار است که در آبرسانی پوست و فرمدهی و رفع شلی پوست تاثیرگذار است. این روش درمانی به تنهایی و در ترکیب با سایر روش‌ها در جوانسازی پوست تاثیر می‌گذارد.
ماندگاری این محصول 28 روز می‌باشد و 4 نوع کلاژن و الاستین را با آزاد سازی تدریجی هیالورونیک اسید تحریک می کند. هایفوتراپی یکی از رایج ترین روش‌های غیر تهاجمی در سفتی پوست صورت و گردن محسوب می‌شود.

هایفوتراپی با انتقال امواج اولتراسوند متمرکز به لایه‌های عمقی پوست اثر خود را می‌گذارد. اگرچه HIFU برای بسیاری افراد مفید می‌باشد ولی گاهی عارضه اتروفی چربی در تعداد محدودی افراد گزارش شده است.
استفاده از این تکنولوژی در افراد با صورت لاغر محدود است. هایفو در لیفت ابرو بکار برده می‌شود باید گفت این وسیله در سال 2014 توسط FDA جهت بهبودی چین و چروک‌های گردن و بالای قفسه سینه تایید شد. یکی دیگر از کاربردهای هایفو در درمان تومور می‌باشد.

این روش بیشتر در ایجاد لیفت صورت بویژه در افراد جوانتر که نمی‌خواهند ریسک جراحی و عوارض آن را داشته باشند مناسب می‌باشد.
از هایفو برای کاهش چین و چروک، سفت کردن پوست شل گردن، لیفت گونه، ابرو و پلک، بهبود زاویه فکی و سفتی پوست و خطوط دکولته نیز استفاده می‌گردد.
تغییرات ایجاد شده توسط هایفوتراپی 6 ماه ماندگاری دارد. در مقابل، نتیجه تزریق پروفایلو صورت بلافاصله پس از انجام این اقدام قابل مشاهده هستند.

تزریق پروفایلو صورت مناسب چه افرادی است؟

افراد با چین و چروک صورت در نواحی دور دهان، ابرو و چشم، افرادی که دارای پوست خشک و کم آب هستند و افرادی که نرمی و خاصیت ارتجاعی پوستشان از بین رفته است. درمان با استفاده از پروفایلو غیر تهاجمی می‌باشد.

تزریق پروفایلو مناسب چه افرادی است

علاوه بر این با توجه به اینکه هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن موجود است، به راحتی میتوان از آن برای مناطق حساس، با اثربخشی طبیعی استفاده کرد.

فواصل درمانی پروفایلو صورت چقدر است؟

پروفایلو (profhilo) یک ترکیب هیبرید مقاوم شده می‌باشد، این درمان بدلیل مقاومت هیالورونیداز طبیعی بدن در فواصل بیشتری صورت می‌گیرد.
(فواصل درمانی در روش‌های زیبایی دیگر به صورت هفتگی انجام می شود) پس از طی شدن اولین جلسه درمانی، جلسه بعدی حدود یک ماه بعد انجام می‌شود و سومین جلسه دو ماه بعد از جلسه قبلی.
این درمان هر ۶ ماه یکبار تکرار شده و با این روش تعداد جلسات کمتر می‌شود و درد ناشی از تزریق و احتمال کبودی در هر جلسه کاهش می‌یابد.

تفاوت بین ژل پروفایلو صورت و فیلرهای پوستی

پروفایلو به دلیل نحوه ساخت آن قادر به افزایش حجم، مثل فیلرهای پوستی نمی‌باشد و نمی‌توان از آن برای افزایش حجم نواحی خاصی از صورت (مانند لب‌ها، گونه و چانه) استفاده کرد.
پروفایلو صورت در ابتدا یک روش درمانی آبرسان بوده و هیالورونیک اسید موجود در آن به صورت متوازن در تمام صورت توزیع می‌شود. این توزیع متوازن، حجم پوست را بیشتر کرده و ظاهری با قوام بیشتر به آن می‌بخشد.

آیا پروفایلو صورت یک درمان ایمن محسوب می‌شود؟

پروفیلو به دلیل این که از درجه خلوص بالایی از اسید هیالورونیک دارد و فاقد مواد افزودنی است با بدن سازگاری دارد. بنابراین عوارض جانبی را کاهش داده و ایمنی بیشتری ارائه می‌دهد.
امروزه، بیشتر از یک میلیون نفر در سراسر دنیا، درمان پروفایلو صورت را انجام داده‌اند و هیچ فردی واکنش جدی نسبت به این درمان نداشته است.

آیا پروفایلو صورت دردناک است؟

روش تزریقی که در طول درمان پروفایلو صورت استفاده می‌شود؛ این گونه است که فقط ۵ تزریق کوچک در هر طرف صورت انجام می‌شود. این کار بسیار سریع و راحت صورت می‌گیرد.
شاید زمان تزریق احساس ناخوشایندی برایتان به وجود بیاید و حدود ۵ الی ۱۰ ثانیه اندکی درد حس کنید اما فکر نمی‌کنم تحمل ۱۰ ثانیه درد سخت باشد. نتیجه قطعا شما را راضی خواهد کرد پس برای تحمل درد حساسیت زیاد به خرج ندهید و با کمال میل تحمل کنید.

قیمت پروفایلو صورت چقدر است؟

هزینه تزریق پروفایلو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال مرکز زیبایی، پزشک متخصص، مقدار ژل و دفعات مورد نیاز برای تزریق. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک آبی کلیک کنید.

جالپرو یا پروفایلو صورت کدام بهتر است؟

هر دو تکنیک مزوژل جالپرو و پروفایلو صورت دارای شباهت های بسیار زیاد و عملکرد مشابه می باشد، اما برای انتخاب درست می‌بایست مشکل پوستی فرد توسط متخصص بررسی و روشی انتخاب گردد که مطابق با مشکل بیشترین کارایی را داشته باشد.

پرسش و پاسخ در مورد تزریق پروفایلو صورت

پروفایلو چه مدت ماندگاری دارد؟

ماندگاری ژل پروفایلو و نتایج حاصل از درمان پروفایلو در اغلب اوقات تا ۶ ماه دوام دارد؛ اما می تواند از یک فرد تا فردی دیگر متفاوت باشد.

چه نتایجی را می توان از پروفایلو انتظار داشت؟

فقط بعد از یک دوره پروفایلو که شامل ۳ جلسه تزریق با 1 ماه فاصله می باشد، می توان انتظار آبرسانی قابل توجهی را برای پوست داشت. این آب رسانی پوست را درخشان کرده و خطوط ریز را از بین می برد.

تفاوت بین ژل پروفایلو و دیگر ژل ها در چه چیزی است؟

پروفایلو سبب افزایش تولید سلول های بنیادی و بازسازی پوست و لایه های چربی خواهد شد. در ضمن ژل پروفایلو در تولید کلاژن و الاستین نیز نقش مهمی دارد. البته به این نکته توجه کنید که برخلاف ژل های دیگر خاصیت پرکنندگی نخواهد داشت.

انتظارات از درمان با ژل پروفایلو چیست؟

سبب بهبودی پوست، جوانسازی پوست صورت و شفاف شدن صورت می شود همچنین عمل لیف پوست را نیز انجام می دهد.

آیا ژل پروفایلو عوارضی نیز دارد ؟

عوارضی مثل قرمزی، خارش، درد موضعی و تورم ممکن است بلافاصله پس از تزریق دیده شوند که در طی 24 ساعت از بین خواهد رفت.

آیا پس از تزریق نیاز به استراحت است ؟

با توجه به این که این روش درمان کاملا غیر تهاجمی می باشد و در مدت زمان کوتاهی انجام میشود، خیر به استراحت نیازی نخواهد داشت. بعد از درمان بهتر است به مدت 24 ساعت از فعالیت های شدید ورزشی پرهیز کنید. از لوازم آرایشی به مدت 48 ساعت استفاده نکنید. همچنین برای چند روز اول از رفتن به سونا یا استحمام با بخار خودداری کنید.

آیا دیگران متوجه تزریق انجام شده خواهند شد ؟

خیر! زیرا یکی از مزایای اصلی این روش درمان، طبیعی بودن نتیجه و عدم تغییرات زیاد پس از تزریق می باشد. با توجه به اینکه روند کسب نتیجه مطلوب زمان بر است، بلافاصله پس از تزریق، کسی از اطرافیان متوجه آن نخواهد شد. اما بدون تردید با گذشت زمان، با بهبود کیفیت پوستتان، چه از لحاظ شادابی و چه رنگ، دیگران متوجه تغییرات مثبت شما خواهند شد.

آیا ژوویدرم با پروفایلو فرق دارد ؟

بله ژوویدرم و پروفایلو هر کدام از برندهای متفاوتی از فیلرها هستند که تفاوت های ان را به طور مفصل ذکر کردیم.

آیا پروفایلو درد دارد؟

در جلسه تزریقی ژل پروفایلو میزان درد و ناراحتی شما بسیار محدود و نزدیک به صفر خواهد بود و پس از اتمام کار نیز نیازی به استراحت و بستری شدن ندارید.

5/5 - (2 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *