دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

از بین بردن ژل لب با گرما و ماساژ

از بین بردن ژل لب با گرما و ماساژ به چه شکل است؟

یکی از روش های پرطرفدار و محبوب در زیبایی تزریق ژل می باشد که برای پر کردن و رفع چین و چروک های صورت به کار می رود و هم چنین می تواند برای فرم دهی لب، برجسته سازی گونه و فک استفاده شود. این تزریق ژل با ظرافت و تقارن همراه می باشد که بعد از این تزریق مراجعین با تغییرات شگفت زده ای روبه رو می شوند.
بعضی اوقات مراجعین از نتیجه کار ناراضی می باشند، ازجمله این دلایل می تواند ورم بیش از حد و طولانی و در مواردی با آلرژی همراه می باشد. اما لازم به ذکر است که، بیماران می توانند با مراجعه به پزشکان باتجربه و مراکز درمانی معتبر و استفاده از ژل های با کیفیت تر این موارد را به حداقل برسانند.
در ادامه با ما همراه شوید تا شما را با راه های از بین بردن ژل لب آشنا کنیم.

راهکار های از بین بردن ژل لب

راهکار های از بین بردن ژل لب

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از تزریق ژل لب راضی نیستید و به دنبال راه حل هایی برای برطرف کردن آن هستید، خبر خوب این هست که پزشکان متخصص، به راحتی آن را تصحیح و یا می توانند به حالت قبل برگردانند. البته به طور دقیق نمی توان گفت که بهترین روش برای تخلیه این ژل لب چه روشی هست. انتخاب بهترین راه بر اساس نوع ماهیت و شدت یافتن مشکل و نوع پرکننده ای هست که از آن در تزریق ژل استفاده می شود.

از بین بردن ژل لب به کمک آنزیم هیالورونیداز

ازجمله ژل هایی که از نوع هیالورونیک می باشند، می توانند به طور کامل و یا جزئی به وسیله آنزیم هیالورونیداز برداشته شوند. در هنگام تزریق به مناطق آسیب زده، هیالورونیداز ذرات اسید هیالورونیک را حل می کند که می تواند در موارد زیر استفاده شوند.

  • تورم طولانی مدت یا بیش از حد
  • نارضایتی بیش از حد از نتیجه
  • عفونت در منطقه درمان
  • بافت نامنظم و یا نرم که پاسخگوی ماساژ نیست

هزینه تخلیه ژل لب را می توانید در مقاله آن ببینید.

ماساژ برای از بین بردن ژل لب

مشکلاتی مثل عدم تقارن، ناهمواری های به وجود آمده و فرم دهی نامناسب را می توان به وسیله ماساژ برطرف و یا بهبود داد. این کار می تواند به وسیله پزشک، انجام شود و درموارد دیگر می توان با آموزش توسط خود شما به عنوان یکی از روش هایی برای از بین بردن ژل لب در خانه باشد.
البته توجه داشته باشید که با ماساژ نمی توانید به طور کامل ژل لب را از بین ببرید، بلکه می توانید با منتقل کردن ژل موجب فرم و شکل دهی به آن بشوید.

از بین بردن ژل لب به کمک گرما

مسئله ای که وجود دارد این است که، آیا دمای بالا و یا گرمای زیاد می تواند باعث حل شدن ژل لب شود؟ بیشتر متخصص ها پس از تزریق این ژل توصیه می کنند که در روز های اول تزریق، از انجام فعالیت هایی مثل ورزش های شدید و سونا پرهیز نمایید.

براساس بررسی های انجام شده در ارتباط با تاثیر گرما بر ژل لب، در حالت معمولی، گرما تاثیری منفی نمی تواند بر ژل لب بگذارد، اما آن طور که می دانید، در روز های اول گرما باعث افزایش کبودی و تورم ناشی از تزریق خواهد بود. چرا که در اثر گرما رگ های خونی منبسط می شوند و یکی از عارضه های تزریق که کبودی است، را افزایش می دهند.

کبودی و تورم برای بعضی از افراد ناخوشایند می باشد، بنابراین بهتر است بعد از تزریق از رفتن به فضا هایی با دمای زیاد تا ۴۸ ساعت خودداری نمایید.
وقتی که به طور مداوم و به مدت طولانی با دمای زیاد و گرمای بالا در تماس هستید، این احتمال وجود دارد که کمی ژل فرمش را تغییر دهد و شما را از نتیجه دل خواه تان دور نماید.
نکته دیگری که باید به آن توجه داشت استفاده کردن از لیزر می باشد. برخی از افراد براین باور دارند که لیزر کردن صورت باعث گرم شدن پوست صورت و از بین رفتن ژل لب می شود.

در این مسئله حقیقت این است که لیزر نفوذ زیادی ندارد. از سوی دیگر، این ژل لب به لایه های میانی تزریق می شود.

در ارتباط با مواد بوتاکس و لیزر تحقیقات زیادی انجام شده است که در این تحقیقات نشان داده شده است که استفاده کردن از لیزر بعد از تزریق بوتاکس مشکلی پیش نخواهد آورد. در این حال، بعضی از پزشک ها توصیه می کنند که یک الی دو هفته بین استفاده از لیزر و تزریق ژل لب فاصله باشد.
در نتیجه و به طور کلی نیاز نیست که نگران از بین رفتن این ژل لب با لیزر و یا با گرما باشید.

راه های از بین بردن ژل لب با روش های خانگی

اگر از نتیجه های تزریق کردن ژل در هر یک از دلایل ذکر شده راضی نمی باشید، بسیاری از روش های از بین بردن ژل لب در خانه و یا تخلیه ژل لب در خانه تصمیم اشتباهی است که می تواند بهای آن از دست دادن زیبایی شما باشد. یک کار غیر تخصصی از بین بردن ژل لب در خانه می باشد که به دلایلی چون استفاده از روش های غیر اصولی و نداشتن تجربه کافی می تواند باعث ایجاد اثر های منفی بر زیبایی صورت شما شود. بهترین روش از بین بردن ژل لب مراجعه به دکتر مو و پوست و زیبایی می باشد.

دلیل زود جذب شدن ژل لب

همانطور که ذکر شد موقعی که از نتایج تزریق ژل لب خود راضی نمی باشید، می توانید به تخلیه ژل لب اقدام نمایید. اگر هم شما از تزریق ژل لب، زیاد ناراضی نیستید و اگر هم این ژل در زیبایی شما تغییرات جزئی به وجود آورده است می توانید صبر داشته باشید تا خود ژل لب جذب شده و از بین برود.

از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این می باشد که تزریق ژل لب، یک جراحی زیبایی همیشگی نمی باشد و به علت مواد تشکیل دهنده این ژل، پس از مدتی ترکیب های آن توسط بدنتان جذب شده و سپس ژل از بین می رود. در این صورت می توانید در عوض این که برای تخلیه نمودن ژل لب اقدام نمایید، منتظر بمانید تا ژل در بدن شما جذب شود. برخی از افراد می پرسند که دلیل جذب سریع ژل لب چیست؟ برای این که بتوانیم دلیل سریعتر جذب شدن ژل لب را به طور واضح برایتان توضیح بدهیم برخی از موارد را در ادامه توضیح داده ایم:

متابولیسم بدن

همان مکانیسمی که بر میزان سوخت و ساز کالری تاثیر گذار است، بر سرعت و جذب سریع ژل لب نیز اثر می گذارد.
به صورت خلاصه، برای اینکه بتوانیم ژل لب را سریعتر از بین ببریم متابولیسم شما نیز باید سریع باشد. بعد، منتظر شوید تا خود ژل جذب بدنتان شود و اثرات آن نیز از بین برود.

تحرک دهان افراد

حرکت های مداوم نیز می تواند باعث به وجود آمدن تجزیه هیالورونیک اسید شود. ژل از طریق پیوند به هم متصل شده است، بنابراین حرکت مداوم موجب می شود که این پیوند ها شکسته شوند و محصول جذب شود. به بیان دیگر ارتباط مستقیمی میان جویدن، صحبت کردن، بوسیدن، حرکت لب ها و سرعت تجزیه ژل وجود دارد. در این صورت تعیین این رابطه دشوار می باشد؛ زیرا به خود فرد و نوع ژل مورد نظر بستگی دارد.

میزان ژلی که به لب تزریق شده

در صورتی که ادعا شود ماندگاری ژل یک سال می باشد، به این معنا نمی باشد که بعد از ۳۶۵ روز میزان ژل تزریق شده با مقدار ژل یکسان است. در این صورت ممکن هست علایمی از ژل در لب بعد از نزدیک شدن به یک سال و یا بیشتر پس از تزریق کردن قابل تشخیص باشد.

اشخاصی که ژل لب را تزریق کرده اند، در سال یک و یا دو بار برای تزریق دوباره مراجعه می کنند و متوجه اندازه ظریف لب و کاهش تدریجی حجم لب ها در طی ماه های گذشته می باشند. پس از گذشت زمان، ژل از بین می رود و اینکه چه مدت باقی می ماند، به مقدار ژل تزریق شده وابسته است. اگر در مرحله ابتدایی بیشتر تزریق شود دوام آن بیشتر است. مقدار ژل تزریق شده با جذب سریع این ژل لب رابطه مستقیمی دارد.

با زیاد شدن سن، برای تولید کلاژن مورد نیاز توانایی بدن ما کاهش می یابد به طور کلی ژل لب در اشخاص جوان در مقایسه با افراد مسن مدت زیادی دوام می آورد.

مراقبت های بعد از، از بین بردن ژل لب

بعد از اقدام تخلیه ژل لب معمولا نیازی به مراقبت خاص نیست. افراد می توانند زندگی روزمره و فعالیت های زندگی خود را از سر بگیرند. ممکن است، وجود عواملی مانند تورم و کبودی و قرمزی را مشاهده نمایند. اما این نشانه ها معمولا به صورت موقتی بوده و به سرعت از بین می روند. در نتیجه برای اطمینان یافتن از نتیجه، توصیه می شود موارد زیر را رعایت کنید.

  • از مواد آرایشی تا دو هفته بعد از درمان استفاده ننمایید.
  • از سرمای شدید و حمام آفتاب و ورزش های شدید دوری و خودداری نمایید.
  • در بهبود کبودی کمپرس سرد می تواند موثر باشد.
  • تا دو روز بعد از درمان از مصرف آسپرین خودداری کنید.
  • اگر شاهد این گونه علایم پیش بینی نشده بودید، سریع به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

اگر ژلمان از نوع غیر هیالورونیک اسید بود چه کنیم؟

می توان گفت که برای از بین بردن ژل های غیر هیالورونیک اسید، هیالونیداز کمک نمی کند. تزریق هیالونیداز دراین موارد ممکن است تاثیر معکوس داشته باشد. تنها راه حل این است که صبر داشته باشیم تا ژل موردنظر آرام آرام طی زمان جذب شوند. اگر یک سال نمی توانید صبر کنید می توانید با مراجعه به پزشک، که می تواند با استراتژی های خود از قبیل افزایش مقدار ژل در برخی از ناحیه ها برای تصحیح و یا در موارد دیگر به وسیله جراحی ژل تخلیه شود.

در نتیجه چه کار باید کرد؟

در نتیجه، پرکننده ها به صورت موقت هستند و مهم ترین دارو برای نتیجه قطعی زمان هست. بدن شما محصول را درنهایت جذب می کند این وقتی رخ می دهد که شما می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید توسط ژل ناحیه مورد نظر را دوباره پر کنید یا نه.
اگر شما تورم غیر معمول و یا درد را تجربه می کنید و یا با لمس آن ناحیه حس گرمی می کنید، به پزشک مراجعه کنید زیرا، این علایم نشانه عفونت است که باید سریع مورد بررسی قرارگیرد.

چه مواردی موجب الزام به تخلیه ژل لب می شود؟

اگرچه محبوبیت فیلرهای لب روزبه روز درحال رشد است، اما داشتن گزینه ای برای معکوس کردن این روش حیاتی و بسیار مهم است. نه تنها برای اطمینان از این که کامل ترین نتیجه را از آن به دست آورید، بلکه این مسئله برای حفظ امنیت نیز مهم است.

شاید بعد از تزریق کردن ژل از نتیجه ی آن راضی باشید. اما متوجه می شوید که بعد از گذشت چند هفته آن را دوست ندارید و دوست دارید لب های خود را به حالت اولیه برگردانید. در این صورت نگران نباشید زیرا می توانید برای حل مشکل خود از خارج کردن ژل لب استفاده کنید.

همانطور که ذکر شد ماساژ دادن ژل درناحیه ای که تزریق شده در بسیاری از موارد عدم تقارن و یا ناهمواری های به وجود آمده را بهبود می دهد. که این کار می تواند به وسیله پزشک متخصص و یا با آموزش توسط خود فرد انجام شود.

سوالات در مورد از بین بردن ژل لب

چرا افراد به از بین بردن ژل لب تمایل می یابند؟

علت های گوناگونی برای این کار وجود دارد بر فرض مثال از نتیجه راضی نیستند و می خواهند که ژل تزریق شده را تخلیه نمایند.

آیا تمام ژل ها را می توان به کمک آنزیم هیالورونیداز از بین برد؟

خیر فقط ژل هایی که از اسید هیالورونیک ساخته شده اند را می توان به کمک این آنزیم از بین برد.

آیا امکان دارد که ژل لب خود به خود از بین برود؟

بله ژل لب با گذشت زمان به بدن جذب می شود و پس از مدتی به صورت کامل از بین می رود.

5/5 - (8 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *