دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب روسی | ماندگاری و عوارض آن

فهرست محتوا نمایش

این تکنیک به حجم لب‌ها اضافه می‌کند و در عین حال، ظرافت آن به حدی است که در نهایت، لب‌های بیش از حد بزرگ و غیر طبیعی ایجاد نمی‌شود و هدف از این روش افزایش نقطه اوج لب‌ها برای بهبود و زیبایی آن است.
تمرکز تزریق ژل لب روسی، قسمت معروف به کمان و یا Cupid (ناحیه‌ی V شکل دهان) است.

این روش می‌تواند ظاهری مشابه با مدل ‌های طبیعی را به صورت افراد هدیه کند. در تکنیک ژل لب روسی، قطرات کوچک ژل در ناحیه ی خط بالایی لب و گوشه آن، تزریق می شوند.
در حالی که تمرکز اصلی بر روی لب بالایی است، اما برای دستیابی به تقارن بیشتر و ظاهر طبیعی ناحیه دهان، باید تزریق ژل بر روی لب پایین هم انجام شود این روش مخصوصا برای افرادی که لب بالایی کوچکی دارند، بسیار موثر است.

تزریق ژل لب روسی چگونه انجام می‌شود؟

مدل‌های متنوعی برای تزریق فیلر لب وجود دارد که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها تزریق ژل لب روسی است که بر اساس ساختار و شکل لب‌های خانم‌های روس، الهام گرفته شده است.
در این روش حجم لب بطور طبیعی و زیبا افزایش پیدا می‌کند. این مدل برای افرادی که لب‌های کوچکی دارند بسیار مناسب است.
داشتن لب‌های بزرگ و در عین حال طبیعی نیاز به تخصص و مهارت پزشک دارد تا این کار را با اصول و قواعد انجام دهد. افراد مشهوری مثل آنیا مونزیکو ، ناتاشا پولی و آماندا بران جزو افرادی هستند که از تکنیک تزریق ژل به سبک روسی استفاده کرده‌اند.

 نمونه کار های کلینیک دکتر خیرالهی برا تزرق ژل لب روسی

عکس فیلر لب یک سی سی

ماندگاری ژل لب مدل روسی

نتایج به دست آمده از تزریق ژل لب مدل روسی می‌تواند بین 6 الی 12 ماه ماندگاری (Durability of lip gel ) داشته باشد که مدت زمان ماندگاری آن می‌تواند به عوامل مختلفی مانند نوع برند و کیفیت آن کشور سازنده و مقدار حجم تزریقی ژل به لب بستگی داشته باشد.

ماندگاری ژل لب روسی

اگر بدنبال ماندگاری بالاتری هستید، یک برند باکیفیت و خوب را انتخاب کنید و دوره ترمیم آن را بطور منظم تکرار کنید. فرد در صورت نارضایتی می‌تواند فیلر لب را به راحتی توسط یک آنزیم حل کننده، تجزیه کند.
قابل توجه است که تورم لب‌ها در تزریق لب روسی پس از 72 ساعت به طور کامل از بین می‌رود.

عوارض تزریق ژل لب روسی

عوارض تزریق ژل لب (Side effects of the gel)جانبی تزریق فیلر لب مدل روسی موقتی است و بعد از چند روز از بین می‌رود که شامل:

 • خونریزی از محل‌های تزریق و قرمزی و حساسیت در محل تزریق
 • فعال‌سازی مجدد زخم‌های سرد یا تاول‌ و تبخال ناحیه اطراف لب‌ها
 • تورم و کبودی (مصرف آنتی بیوتیک‌ها باعث کاهش علائم می‌شود)

عوارض جانبی خطرات‌تر:

تورم یا کبودی شدید و طولانی‌مدت بیش از ۱۰عدم تقارن لب بالا و پایین و اندازه‌های مختلف
عفونت زخم یا سفت‌شدن لب‌ها. (بدلیل استفاده از سوزن‌های آلوده و عدم بهداشت محیط)واکنش حساسیت‌زا که باعث قرمزی، تورم یا خارش شدید در اطراف لب‌ها می‌شود.

اهمیت مشاوره قبل از تزریق ژل لب روسی

اگر قصد تزریق لب‌هایتان را دارید بهتر است قبل از تزریق لب مدل روسی خود یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید. هر متخصص، قبل از تزریق ژل لب روسی، برای دانستن هدف و خواسته‌های بیمار و مدل مد نظر، با او صحبت می‌کند.
در حین مشاوره، باید در مورد مراقبت‌های قبل و پس از تزریق و هر گونه شرایط پزشکی خاصی که ممکن است در طول تزریق لب یا بعد از آن بروز پیدا کند، با بیمار صحبت کنید.

بهترین مشاوره‌ای که یک پزشک می‌تواند به بیمار بدهد این است که هر مدلی برای چهره آن فرد مناسب زیرا سایز لب‌ها و سایر اعضای صورت همه‌ی بیماران یکسان نیست و مهم ترین هدف در تزریق ژل لب مدل روسی، رسیدن به لب‌های متقارن و طبیعی است.

برند ژل مورد استفاده در تزریق ژل لب روسی

برند ژل یکی از موارد تاثیرگذار در کیفیت کار است پس در این مورد از پزشک خود درخواست کنید بهترین و معتبر‌ترین برند موجود در بازار را برای شما استفاده کند. ماده اصلی همه نوع تزریق‌هایی که صورت می‌گیرد هیالورونیک اسید است.
همه بیماران با توجه به شکل لب و ساختار آن و نتایج مورد انتظار بیمار و ارزیابی‌های صورت گرفته در جلسه مشاوره برای آن‌ها از یک ژل مخصوص استفاده خواهد شد.

هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid) یک نوع ژل موقت است که به طور طبیعی در بدن هر فرد وجود دارد و به جذب آب می‌پردازد تا پوست همیشه رطوبت خود را حفظ کند و از خشکی آن جلوگیری شود.
هدف آن بهبود ظاهر لب است. همه محصولاتی که توسط پزشک مورد استفاده قرار می‌‌گیرند توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (Fda) تأیید شده‌ است و ترکیب اصلی آن‌ها هیالورونیک اسید می‌باشد.

به چه دلیل تزریق ژل لب مدل روسی انجام دهیم؟

همانطور که می‌دانید با افزایش سن فرم لب‌ها تغییر و ظاهری افتاده پیدا می‌کند و گاهی مشکلاتی مانند دیده شدن لثه در هنگام خنده می‌تواند آزار دهنده باشد که با تزریق ژل لب مدل روسی به راحتی می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید و ظاهری زیبا پیدا کنید. عواملی که در برطرف کردن این مشکلات دخیل هستند شامل:

ژل لب روسی

تغییر گودی بالای لب در تزریق ژل لب روسی

گودی بالای لب نقطه‌ای است که در این روش تمرکز زیادی روی آن صورت می‌گیرد این کار باعث برجسته شدن طبیعی لب می‌شود و باعث زیبایی و لیفت لب شده و خطوط لب را طبیعی‌تر نشان می‌دهد.

پر کردن شیارهای عمودی بالای لب در تزریق ژل لب روسی

یکی دیگر از نواحی که در این روش مورد تمرکز قرار می‌گیرد، شیارهای عمودی بر روی پوست بین سوراخ‌های بینی و نیمه فوقانی لب است. زمانی که این خطوط، با استفاده از فیلر اسید هیالورونیک پر شوند، می‌توانند به زیبا و جوان‌تر نشان دادن لب‌ها کمک کنند.
این ستون می‌تواند به برجسته‌سازی شکل لب بالایی کمک کند و آن را کشیده‌تر نشان دهد.

راهکارهای افزایش ماندگاری تزریق ژل لب روسی

 • رعایت نکات مراقبتی و بهداشتی قبل و بعد از تزریق ژل
 • مراجعه به کلینیک شناخته شده و پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه
 • عدم دستکاری و مالیدن لب در روزهای اولیه بعد از تزریق
 • استفاده از برندهای ژل معتبر و دارای تائیدیه در بازار
 • تزریق حجم مورد نیاز برای رسیدن به فرم مد نظر در لب
 • نوشیدن آب کافی در طول روز
 • سن و متابولیسم بدن فرد نیز تاثیر به‌سزایی در مدت زمان ماندگاری فیلر لب مدل روسی دارد.

مزایای تزریق ژل لب روسی

از جمله مهم‌ترین مزایای تزریق ژل مدل لب روسی طبیعی می‌توان به ایجاد ظاهری زیبا در لب‌ها و چهره فرد و تمرکز بیشتر روی فرم لب‌های افراد اشاره کرد.
به همین دلیل اغلب افرادی که دوست دارند با برجسته کردن لب‌ها، به تغییری نامحسوس در چهره خود دست پیدا کنند مدل روسی را ترجیح می‌دهند. در واقع روسی بیشتر در فرم لب تاثیر دارد و کیفیت را فدای کمیت نمی‌کند.

مزایای ژل لب روسی

این روش به ویژه برای کسانی مناسب است که تا به حال ژل به لب تزریق نکرده‌اند و اگر تزریق کرده‌اند بهتر است ابتدا آن را تخلیه کند. به عبارت دیگر می‌توان گفت ژل لب روسی بیشتر بر روی فرم‌دهی و زیباتر کردن لب‌ها در مقایسه با بزرگتر کردن آن تمرکز دارد.

ژل لب روسی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر فرد قبل از تزریق ژل مدل لب روسی طبیعی از روش‌های تزریق لب استفاده نکرده است، ژل لب روسی، پیشنهاد مناسبی برای او محسوب می‌شود و می‌تواند ظاهری خاص به صورت افراد ببخشد.
افرادی که قبلا تزریق انجام داده‌اند نیز می‌توانند توسط پزشک ژل را تخلیه کرده و مواد تزریق شده پیشین را حذف کنند.

اگر می‌خواهید لب بالا بیشتر از حد معمول به چشم بیاید ژل لب روسی را انتخاب کنید. البته در جلسه مشاوره پزشک متخصص یک سری اطلاعات در مورد نتیجه نهایی استفاده از این روش در اختیار بیمار قرار می‌دهد و با توجه به فرم صورت بیمار نمونه کارهایی را ارائه می‌دهد تا افراد متوجه شوند که این روش برای آن‌ها مناسب است یا خیر.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل لب روسی

 • حداقل ده روز قبل از تزریق خودداری از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون و ویتامین‌ها و هر داروی جانبی دیگر
 • حداقل ده روز قبل از تزریق خودداری از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات
 • اصلاح رژیم غذایی و خوردن میوه‌ها و سبزیجات به منظور افزایش آب بدن
 • مصرف مرتب و منظم دارو یا پمادهای تجویز شده توسط پزشک مورد نظر

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب مدل روسی

 • تا زمانی که بی حسی از بین نرفته است از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • حداقل تا ده روز بعد از تزریق ژل لب از انجام دادن ورزش‌های سنگین پرهیز کنید.
 • حداقل تا ده روز بعد از تزریق ژل لب از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • هرگونه مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل و کشیدن سیگار در این مدت ممنوع است زیرا باعث التهاب و تورم لب‌ها می‌شود.
 • بعد از تزریق، خون رسانی در لب افزایش پیدا می‌کند پس بهتر است چند روز قبل از انجام ژل لب از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده، ضد انعقاد خون و بعضی داروهای مسکن قبل از تزریق ژل پرهیز کنید.
 • تزریق ژل عمل زمان‌گیر و سختی نیست، اما بهتر است یک روز بعد از انجام تزریق استراحت کنید.

قیمت ژل لب روسی ۱۴۰۲

قیمت ژل لب روسی و هزینه بوتاکس و عوامل متعددی می تواند بستگی داشته باشد، که شامل:

کلینیک معتبر و تحت نظر یک متخصص زیبایی پوست، نوع برند ژل مورد استفاده، کیفیت ژل، کشور ساخت و حجم ژل مورد استفاده می‌باشد. اما بطور میانگین برای هر سی سی از 3/500/000 الی 6/000/000 تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که بدلیل نوسانات هزینه‌ها متغیر می‌باشد حتما قبل از مراجعه به کلینیک دکتر خیرالهی به صورت تلفنی قیمت‌ها را استعلام بگیرید.

مشاوره تلفنی و رزرو 02156410004

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی
کلینیک دکتر خیر الهی

تماس تلفنی

آیا تزریق ژل درد دارد؟

بدلیل اینکه تزریق ژل لب روسی بیشتر در مرزهای لب و در نقاط کوچکی به تعداد کم انجام می‌شود، بنابراین کمترین میزان درد را دارد. علاوه بر این قبل از تزریق فیلر، از مواد بی حس کننده(لیدوکائین) استفاده می‌شود.
عدم استفاده از مواد بی هوشی یکی از مزیت‌های اصلی به حساب می‌آید بدلیل اینکه بی‌هوشی می‌تواند بر روی تورم لب تاثیر بگذارد و موجب عدم تقارن نتیجه نهایی شود. استفاده نکردن از مواد زمان استراحت بعد از تزریق را به حداقل می‌رساند.

در مورد انواع مدل تزریق ژل لب بخوانید

ژل لب مدل قلوه‌ای

تزریق ژل لب مدل قلوه ای

پیش از اینکه اقدام به تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای کنید، باید با پزشک با تجربه صحبت و مشورت کنید.

ژل لب مدل نچرال

تزریق ژل لب مدل نچرال

ژل لب مدل نچرال، یکی از کم تهاجمی ترین و بی خطر ترین درمان‌های زیبایی است.

ژل لب مدل سه دکمه‌ ای

تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای

تزریق ژل لب مدل سه دکمه ‌ای باید به آرامی و با نهایت دقت انجام شود تا به بافت لب آسیبی نرسد.

تزریق ژل لب روسی چقدر طول می‌کشد؟

تزریق ژل لب مدل روسی بین 45 تا 1 ساعت زمان می‌برد که مدت زمان دقیق تزریق ژل، به میزان حجم دهنده‌ای که تزریق می‌شود و حجم بافت لب بیمار بستگی دارد.

تزریق ژل لب روسی چقدر طول میکشد

این روش نسبت به دیگر روش‌ها دو برابر بیشتر زمان می‌برد زیرا تزریق بصورت قطره ای در حاشیه ی لب‌ها انجام می‌شود.

چرا باید حجم دهنده قبلی لب برداشته شود؟

برای انجام ژل لب روسی نباید هیچ ماده حجم دهنده دیگری در اطراف مرز لب وجود نداشته باشد. بدلیل اینکه معمولا نتیجه تزریق ژل لب مدل روسی، دو لب بزرگ با فاصله قابل مشاهده بین دو لب است، که برای برخی افراد متقاضی جذاب است، اما از دید بسیاری از افراد دیگر طبیعی نیست، این نکته از این جهت اهمیت دارد که تزریق بتواند بهترین تاثیر را بر روی فرم لب متقاضی داشته باشد.

برای مدل لب روسی چند سی سی ژل لازم است؟

حجم ژل برای تزریق ژل لب روسی می‌تواند از ۵/۰ تا ۳ سی سی متفاوت باشد. یک پزشک خوب در مورد میزان فیلری که قرار است استفاده کند با شما مشورت کرده و بهترین مقدار آن را با توجه به هدف شما از فیلر لب و متناسب با چهره ی شما پیشنهاد می دهد. شما امکان دارد برای داشتن چهره‌ی دلخواه خود به چند ویزیت نیاز داشته باشید.

پرسش و پاسخ درباره‌ی تزریق ژل لب روسی

چگونه تشخیص دهیم چه فرم لبی مناسب‌تر است؟

تزریق ژل روسی لب اغلب برای افرادی پیشنهاد می‌شود که تا بحال تزریق ژل به لب انجام نداده‌اند. برای افرادی که پیش از این تزریق داشته‌اند، این تصمیم به این بستگی دارد که برای استفاده از این روش تمایل دارند که ژل را حذف کنند یا خیر زیرا حذف ژل موجود در لب حداقل 2 هفته قبل از نوبت تزریق ژل روسی اجباری است.

آیا تزریق ژل به سبک روسی درد دارد ؟

با توجه به اینکه در این روش از مواد بی حس‌کننده استفاده می‌شود و نقاط کمتری برای تزریق فیلر استفاده می‌شود. ظریف بودن سوزن تزریق و محل تزریق به گونه‌ای انتخاب می‌شود که کمترین درد در حین تزریق ایجاد شود بنابراین بیمار هیچگونه دردی را در زمان تزریق احساس نمی‌کند. و دوره نقاحت بسیار کوتاه می‌شود و همینطور عوارض آن بسیار کاهش می‌یابد.

چرا باید تزریق‌های قبلی کاملا حذف شود؟

بدلیل اینکه تزریق ژل روسی در حاشیه‌های لب صورت می‌گیرد بنابراین الزامی است که هیچ‌گونه فیلری در آن ناحیه وجود نداشته باشد و باعث بوجود اومدن لب‌های حجیم نشود. بنابراین برای داشتن بهترین فرم نهایی از تزریق لازم است محلول‌های پرکننده‌ی قبلی حذف شوند.

آیا ژل لب روسی عوارض جبران ناپذیری را بجا میگذارد؟

خیر اگر در کلینیک معتبر زیر نظر پزشک مختصص پوست و با استفاده از ژل معتبر و دارای تائیدیه بهداشت انجام شود هیچ‌گونه عوارضی را بجا نخواهد گذاشت.

آیا ژل لب عوارض دارد؟

خطرات رایج شامل کبودی، تورم و برآمدگی می شود، اما این ها موقتی هستند و معمولاً فقط برای چند روز باقی می مانند.

آیا ژل لب ماندگار است؟

افراد می توانند هر 6 ماه یکبار این فرایند های درمانی را تکرار کنند. دانشمندان دریافته اند که مواد تزریقی هیالورونیک اسید سبب تولید بیشتر کلاژن در پوست و ایجاد برجستگی طبیعی تر در لب ها می شود.

5/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی