دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

ژل لب مدل نچرال

تزریق ژل لب مدل نچرال یا ژل لب طبیعی | قیمت ژل نچرال ۱۴۰۳

فهرست محتوا نمایش

تزریق ژل لب مدل نچرال، یکی از محبوب ترین مدل های تزریق ژل لب است. بسیاری از افرادی که می‌خواهند تزریق ژل لب انجام دهند ژل لب طبیعی را انتخاب می‌کنند.
لب‌ها یکی از اجزای صورت هستند که تاثیر فوق العاده ای در زیبایی افراد دارند. برخی از افراد دارای لب‌های پر و برجسته هستند و برخی دیگر از افراد لب های باریک و نازکی دارند که هر دو با افزایش سن حجم لب ها کمتر می‌شود.
که به راحتی می‌توانند با تزریق ژل لب مدل نچرال این روند و متوقف کنند. حتما توجه داشته باشید که قبل از مراجعه به کلینیک دکتر خیرالهی مدل تزریق مد نظر را انتخاب کنید تا بعد از انجام تزریق از نتیجه آن رضایت کامل داشته باشید.

ژل لب چیست؟

تزریق ژل که پایه‌ی اصلی اکثر فیلرها هیالورونیک اسید ( بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود بنابراین ضرری برای بدن ندارد و با جذب آب باعث شادابی پوست می‌شود) است، برای حجم دهی لب‌ها، تقویت‌کننده و پرکننده بافت نرم استفاده می‌شوند. در گذشته، از فیلرهای کلاژنی هم استفاده می‌شد.
تزریق ژل لب به مدل‌های متفاوتی مانند: مدل عروسکی یا باربی، مدل روسی، مدل توپر و …. انجام می‌شود. که با این‌حال بهترین مدل تزریق طبیعی و نچرال است که بطور طبیعی نافرمی‌ها را اصلاح و درمان می‌کند.

بطور طبیعی حجم و اندازه لب پایین نسبت به لب بالا لب بیشتر است و  تقارن در دو طرف لب‌ها از نظر زیبایی بسیار حائز اهمیت است. با افزایش سن، استحکام و حجم بافت چربی، ماهیچه‌ها، بافت استخوانی و پوست بدن و بخصوص صورت (فرم لب‌ها) به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.
ژل لب می‌تواند برای رفع تغییرات ایجاد شده و بازیابی زیبایی لب کاربرد داشته باشد. قابل توجه است که از فیلر علاوه بر لب‌ها برای حجم دادن گونه‌ها، چانه و زاویه فک، رفع چین‌ و‌چروک‌های عمیق در ناحیه‌ی خط خنده و نیز برطرف کردن گودی اطراف چشم و پلک استفاده می‌شود.

قیمت تزریق ژل لب مدل نچرال چقدر است؟

قیمت ژل لب بستگی به عوامل مختلفی مانند مقدار واحد تزریق شده (سی سی)، جنس ژل (موقت، دائمی یا نیمه موقت) و نوع برند ( در قیمت و هزینه تزریق ژل لب تاثیرگذار است) دارد و نمی‌توان هزینه دقیقی را برای آن مشخص کرد.
بعنوان مثال ژل ژوویدرم یک برند آمریکایی است، از اکثر برند‌های ژل دنیا گران‌تر است. اما به صورت تقریبی هزینه ژل لب در ازای هر سی سی 3/2۰۰/۰۰۰ الی 6/5۰۰/۰۰۰ تومان می‌باشد.

ژل لب طبیعی با رووفیل پلاس4/200/000 تومان
ژل لب طبیعی با نئووویا اینتنس لیپ5/200/000 تومان

مشاوره تلفنی و رزرو 02156410004

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی
کلینیک دکتر خیر الهی

تماس تلفنی

ماندگاری ژل لب مدل نچرال چقدر است؟

ماندگاری و تأثیر ژل تزریقی به عوامل مختلفی مانند نوع محصول بسته به محل تزریق، ناحیه مورد نظر جهت تزریق ژل، شرایط سنی و بدنی بیمار، مقدار ژل استفاده شده و عمق تزریق آن بستگی دارد که به طور معمول ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و ۳۰ الی ۴۵ دقیقه زمان لازم است.

بر اساس تحقیق صورت گرفته مشخص شده است که تزریق ژل لب ممکن است در دراز مدت باعث تولید کلاژن شده و در طولانی مدت منجر به پوستی با ظاهری شاداب‌تر شود.
فیلرهای اسید هیالورونیک موقتی و بی خطر هستند، بنابراین اغلب برای بیماران برای اولین بار توصیه می‌شود از این ماده استفاده کنند. اگر می‌خواهید درمان‌های دندانپزشکی داشته باشید، بهتر است قبل از درمان دندانپزشکی، ژل لب را تزریق نکنید.

تزریق ژل لب نچرال (طبیعی)

ابتدا پزشک باید شناخت دقیق و کافی‌ از ساختار پوست و اجزای صورت داشته باشد. همچنین تکنیک این روش را که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا آشنا باشد.

آماده‌سازی لب‌ها برای تزریق ژل لب مدل نچرال

در این مرحله لب بیمار بصورت کامل با آب و صابون شست و شو داده می‌شود تا هیچ ماده آرایشی بر روی آن وجود نداشته باشد. سپس پزشک ناحیه‌ای که قرار است تزریق از آنجا صورت بگیرد را استریل کرده و بی‌حسی موضعی را اعمال می‌کند در برخی موارد خود ژل دارای ماده بی‌حسی است. بعد چند لحظه لب بی‌حس می‌شود.

 تزریق ژل به لب

در این مرحله پزشک با استفاده از یک سرنگ مخصوص میزان مقدار معینی از ژل را به لب‌های بیمار تزریق می‌کند. تزریق ژل با حساسیت بالایی انجام می‌شود تا زیبایی شما را به خطر نیندازد. بعد از اینکه تزریق تمام شد پزشک لب را به آرامی ماساژ می‌دهد تا فرم نهایی حاصل شود.
نتیجه تزریق ژل بلافاصله بعد از درمان قابل روئت می‌شود البته در چند ساعت اول لب‌ها مقداری ورم می‌کنند و بزرگ تر از حد معمول به نظر می‌آیند. بزرگی بخشی به دلیل ورم و بخشی به دلیل مقدار ژل تزریق شده می‌باشد.

بهترین ژل برای تزریق ژل لب مدل نچرال

شد ژل‌ها به سه دسته ژل موقت، ژل دائمی و ژل نیمه موقت دسته بندی می‌شوند. بهترین نوع ژل برای تزریق به لب‌ها ژل موقت است که دارای اسید هیالورونیک می‌باشد که ژوویدرم و رستیلن از این دسته از مارک‌ها می‌باشند.
یکی از مزیت‌های استفاده از ژل موقت امکان خارج کردن آن در صورت نپسندیدن نتیجه کار توسط پزشک است. ریسک و عوارض جانبی کمی دارند و پس از تزریق نیاز به استراحت ندارند.
البته می‌توانید ژل‌های دائم یا نیمه دائم نیز استفاده کنید که مزیت آن ماندگاری طولانی است. ولی اگر از نتیجه‌ی این ژل‌ها راضی نبودید، خارج‌کردن ژل و برگرداندن لب‌ها به حالت اول کار بسیار سختی است.

عوارض تزریق ژل لب

بروز سوزش‌های خفیف

این عوارض تزریق ژل لب خفیف بسیار طبیعی می‌باشد و به خاطر تزریق سوزنی است که در لب انجام شده است.

عوارض تزریق ژل لب

بی حسی

به دلیل استفاده از ماده لیدوکائینی که در ژل‌های تزریقی وجود دارد امکان بی‌حس شدن لب‌ها تا ۱ ساعت پس از تزریق وجود دارد.

کبودی

کبودی که روند طبیعی بدن می‌باشد، بعضی از افراد بیشتر از دیگران دچار این کبودی می‌شوند که میزان کبودی در افراد مرتبط با ژنتیک آن‌ها می‌باشد همچنین سیگارکشیدن و استفاده از داروهایی مثل آسپیرین کبودی را افزایش می‌دهد.

قرمزشدن

حداقل تا ۲۴ ساعت قرمزی پوست نیز رفع خواهد شد که شدت قرمزی برای هر بیمار متفاوت می‌باشد.

تورم

تورم، سوزش و قرمزی در ناحیه‌ای از لب که سوزن تزریق شده است پدیدار می‌شود. تورم در صورت کاملا طبیعی است و برای هر بیمار متفاوت می‌باشد.

طبیعی نبودن حالت لب‌ها

این عارضه کم‌کم با از بین رفتن تورم حداقل تا 14 روز بعد از تزریق بهبود می‌یابد. نکاتی مانند کمپرس آب سرد و پرهیز از مالیدن لب نیز در از بین رفتن سریع‌تر تورم تاثیرگذار است.

از بین‌بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب مدل نچرال

برای کاهش ورم و کبودی در محل تزریق باید:

 • حداقل تا یک هفته قبل از تزریق، از داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده نکنید.
 • حداقل یا یک هفته قبل و بعد تزریق از مصرف موادی مانند سیر، جینسنگ و ویتامین ای پرهیز کنید.
 • حداقل تا یک هفته قبل از تزریق، از پمادهای موضعی مانند ترتینوئین، رتینول، رتینوئید، اسید گلیکولیک یا هرگونه محصول ضدپیری خودداری کنید.
 • بعد از تزریق از موم، دکلره، برداشتن مو با موچین یا کرم موبر در ناحیه مورد نظر پرهیز کنید.
 • اگر سابقه تبخال دارید، احتمال اینکه سوزن‌ها باعث تحریک و ایجاد تبخال شوند، وجود دارد. در این صورت، با پزشک خود مشورت کنید.
 • تزریق ژل لب در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.
 • اگر به مواد تشکیل دهنده ژل حساسیت دارید یا اختلالات عصبی دارید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

آیا تزریق ژل لب مدل نچرال خطرناک است؟

تزریق ژل لب آنقدر کم‌عارضه است که می‌توانید در زمان استراحت ناهار، محل کار را ترک کرده و به کلینیک بیایید، تزریق ژل انجام دهید و دوباره به فعالیت‌های روزمره خود برگردید.
تزریق ژل کاملاً بی‌دردسر است؛ اگــر در کلینیک مناسب و توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام بگیرد. لازم به ذکر است که حتماً برای تزریق ژل به لب به پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مراجعه کنید.

تزریق فیلر لب مدل نچرال برای چه افرادی توصیه نمی‌شود؟

ماده اصلی ژل لب که همان هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid) است، ماده‌ای بی‌خطر است که هیچ عوارضی برای بدن سالم ندارد. اما با توجه به عواقب احتمالی که ممکن است برای برخی افراد پیش بیاید، بهتر است برای معاینه و بررسی وضعیت بدن، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

تزریق فیلر لب مدل نچرال

افرادی که با وجود این شرایط نباید تزریق ژل انجام دهند شامل:

 • خانم‌هایی که باردار هستند.
 • خانم‌هایی که در دوران شیردهی هستند.
 • افرادی که سابقه عفونت فعال دارند.
 • افرادی که بر روی نواحی مختلف صورت دارای انواع عفونت‌ها یا تبخال هستند.
 • افرادی که قصد انجام جراحی دندان و سایر درمان‌های دندانپزشکی را دارند.
 • افرادی که به همه نوع ماده شیمیایی یا برخی مواد خاص حساسیت پوستی یا آلرژی دارند.
 • افرادی که همزمان با تزریق ژل لب قصد دارند، عمل‌های زیبایی دیگری را نیز انجام دهند.

مزایای تزریق ژل لب مدل نچرال

 • کبودی و ورم فیلر اسید هیالورونیک کمتر است.
 • هرچند که تزریق ژل لب دائمی نیست اما ماندگاری قابل قبولی دارد.
 • تزریق ژل به لب‌ها عملی کاملا غیرتهاجمی است.
 • این عمل کاملا بدون بیهوشی بوده و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
 • کنترل آسان حجم لب براحتی توسط پزشک امکان‌پذیر است.
 • دوران نقاهت بسیار کوتاه است و نیاز به ریکاوری ندارد.
 • سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی لب‌ها
 • پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک بدلیل طبیعی بودن مواد استفاده شده در ژل
 • تزریق فیلر لب یک عمل سریع و در عین حال سریع ترین نتیجه را نیز نشان می‌دهد. به همین دلیل نسبت به بقیه روش‌ها مزایای بیشتری را به خود اختصاص داده است.

آیا تزریق ژل لب مدل نچرال درد دارد؟

بیشتر ژل‌های هیالورونیک اسیدی حاوی داروی بی‌حس‌کننده موضعی مانند لیدوکائین هستند. علاوه بر این روش‌های مختلف دیگری نیز برای بی حس کردن لب‌ها وجود دارد.
مثلاً از داروی بلوک کننده عصبی در اطراف لب و یا داروهای بی‌حس کننده موضعی که به شکل محلول یا کرم هستند نیز استفاده می‌شود. از بین راه‌های مختلفی که نام بردیم کرم بی حس کننده بهترین روش است زیرا هیچگونه عوارضی ندارد.
بعد از بی‌حس کرد لب و در هنگام تزریق، ابتدا یک سوزش خیلی خفیف، سپس کمی فشار و نهایتاً یک حس ضربانی بسیار گنگ حس خواهید کرد و اگر بی‌حسی به درستی انجام شود، نباید درد حادی احساس کنید.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل لب نچرال یا طبیعی چیست؟

 • حداقل تا دو هفته قبل از تزریق ژل لب، از هیچ داروی رقیق کننده خونی مانند آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن مصرف نکنید.
 • از مصرف مواد غذایی مانند سیر، جینسک و موادی که دارای ویتامین A هستند دوری کنید.حداقل تا دو هفته قبل از انجام تزریق ژل لب از انجام درمان دندانپزشکی خودداری کنید.قبل از شروع تزریق ژل صورت خود را با آب و صابون شستشو کرده و ضدعفونی کنید.
 • موهای ناحیه تزریق شده را به هیچ وجه با موم، موچین و کرم مو بر پاک نکنید.
 • اگر به داروی خاصی حساسیت دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب مدل نچرال

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب عبارتند از:

 • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ، از انجام ورزش‌های پر‌تحرک مانند ایروبیک خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن بیش از حد در نور مستقیم آفتاب و یا گرمای شدید خودداری کنید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از مصرف مشروبات الکلی، سیگار و قلیان خودداری کنید.
 • حداقل تا ۷۲ ساعت پس از تزریق، از ماساژ ناحیه تزریق شده پرهیز کنید.
 • تا زمانی که لب‌ها بی حس هستند از خوردن هر ماده غذایی خودداری کنید.
 • با قرار دادن کمپرس یخ بر روی لب‌ها ورم و التهاب آن را تا حد زیادی بهبود پیدا می‌کند.
 • حداقل تا یک هفته پس از تزریق از مصرف داروهایی مانند آسپرین، مواد ضد التهابی غیر استروئیدی و دوزهای زیاد مکمل‌های ویتامین E خودداری کنید.
 • در صورت داشتن سابقه تبخال حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

روش پاک کردن ژل تزریق شده

اگر از نحوه ظاهری ژل تزریق شده ناراضی هستید، ممکن است پزشک پوست برای تعادل و تقارن مجددا فیلر (ژل) تزریق کند، یا بتواند آن را به طور کامل توسط آنزیمی تجزیه و حل کند. (در مورد پرکننده های اسید هیالورونیک کاربرد دارد).

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب مدل نچرال

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب یکی از مهم‌ترین قسمت‌های مراقبتی می‌باشد. حداقل طی شش ساعت پس از درمان از تماس با ناحیه‌ی مورد نظر خودداری کنید شستن لب بعد از تزریق با آب سرد در ساعات اولیه باعث جمع شدن و یا گلوله شدن ژل لب‌ می‌شود.
استفاده از آب گرم هم برای شستشو صورت بعد از تزریق ژل باعث تغییر در ساختار ژل و یا پاره شدن لب‌ها می‌شود. توجه داشته باشید برای شستن صورت بعد از تزریق ژل لب از مواد شوینده‌ قوی استفاده نکنید.

گلوله شدن لب بعد از تزریق ژل

گلوله شدن ژل لب یکی از مواردی است که در اثر عوامل مختلف رخ می‌دهد و موجب نگرانی در افراد می‌شود. گلوله شدن و سفت شدن ژل لب در هفته‌های اولیه تزریق، کاملا طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی نیست. اما، در صورتی که نکات مراقبتی را رعایت می‌کنید ولی همچنان تورم و گلوله شدن ژل بعد از دو هفته ناپدید نشده است، احتمال دارد که تزریق به طور اشتباه صورت گرفته باشد.

ورم بعد از تزریق ژل لب نچرال یا طبیعی

ورمی که پس از تزریق ژل لب ایجاد می‌شود بستگی به نوع ژل دارد که مقدار آبی جذب می‌کند. برخی آب کمتری جذب می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود که لب به سختی ورم کند این مدل ژل برای خطوط لب بهترین گزینه بحساب می‌آیند.
اما اگر مدل مدنظر به افزایش حجم کلی لب باشد باید نوع دیگری از ژل تزریق شود که مقداری تورم به همراه داشته باشد. این ورم موقتی است و می‌توانید از ایبوپروفن استفاده کنید تا کبودی لب از بین برود و همینطور از کیسه یخ استفاده نمایید تا ورم ایجاد شده سریعتر بخوابد.

نحوه غذا خوردن بعد از تزریق فیلر لب مدل نچرال چگونه است؟

پس از تزریق ژل نباید از مواد غذایی با بافت سخت مانند ساندویچ  استفاده کنید. در واقع بافت غذا نباید به صورتی باشد که فشار زیادی به لب و ناحیه اطراف آن وارد شود.

غذای نرم بخورید

پس حداقل تا 24 ساعت بهترین گزینه رژیم غذایی نرم است. در کل ممنوعیت غذایی پس از تزریق دیده اما بهتر است از مواد غذایی استفاده شود که نیاز به تلاش زیاد برای جویدن نباشد در این صورت بافت پوست لب شما موقعیت استراحت خواهد داشت و حالت نهایی بهتری پیدا می‌کند. البته که لب ها از نظر سبک و مدل با هم فرق دارند و برخی از افراد بدون رعایت غذایی نیز نتیجه می گیرند.

ژل لب مدل سه دکمه ای چگونه است؟

با تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای می توان زاویه استاندارد و فرمی زیبا در لب ها ایجاد کرد و به مدت طولانی فرم طبیعی لب ها حفظ شود . پس از تزریق ژل به لب نیاز به صرف زمان برای آرایش لب ها نمی باشد. با فرم دهی به لب ها تعادل بین اجزاء صورت متناسب شده و کسانی که لب های ظریف دارند صاحب لب هایی درشت و حجیم خواهند شد.

ژل لب مدل روسی

در ژل لب روسی، قطرات کوچک ژل در ناحیه ی خط بالایی لب و گوشه آن، تزریق می شوند. این روش مخصوصا برای افرادی که لب بالایی کوچکی دارند، بسیار موثر است.

پرسش و پاسخ درباره‌ی ژل لب مدل نچرال

آیا تزریق ژل لب دائمی می باشد؟

تا به امروز هیچ کمپانی ثابت نکرده است که می‌تواند ژل لب دائمی تولید کند. منظور از دائمی اینکه یک بار ژل تزریق شود و دیگر نیازی به تمدید مجدد تزریق لب نباشد.

آیا تزریق ژل برای همیشه پوست لب ها را کش می دهد؟

پوست لب پس از گذشت زمان و با از بین رفتن اثرات تزریق به حالت اولیه خود برمی‌گردد. این امر در صورتی است که فرد تزریق افراطی و بیش از اندازه انجام نداده و تحت نظر پزشک متخصص خود درمان شود.

اگر از نتایج تزریق ژل خوشم نیومد چی؟

در این صورت یا می‌توانید چند ماه صبر کنید تا لب به حالت اول بازگردد و یا به کلینیک مراجعه کنید تا هیالورونیک اسید تزریق شده را توسط آنزیم مربوطه تجزیه کنیم. برای این کار آنزیمی به درون لب تزریق می‌کنیم تا مولکول‌های هیالورونیک اسید را تجزیه و روند جذب را سریعتر بکند. چند روز بعد لب‌ها به شکل اول باز می‌گردند.

چه زمانی برای تزریق مجدد مناسب است؟

وقتی هنوز بین ۲۵ تا ۳۰ درصد از حجم ژل قبلی بر روی لب‌ها باقی مانده است، بهترین زمان تزریق مجدد توسط پزشک است.

مزایای تزریق مجدد ژل به لب چیست؟

تزریق ژل به لب بهترین عمل حجم‌دهی به لب است و اکثر افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، از انجام آن رضایت کامل داشته و بعد از اینکه اثر ژل روی لب‌های آن‌ها جذب شدن خواستار تزریق مجدد شده‌اند.

چه مقدار ژل باید تزریق کنم؟

در صورتی که بخواهید ظاهر طبیعی و نچرالی به لب‌های خود بدهید یک سرنگ به اندازه‌ای ژل دارد که بتوانیم لب‌ها را پر کنیم بدون اینکه از حالت طبیعی خارج شود. حتی برای دفعه‌های اول بهتر است که از نصف سرنگ استفاده کنیم و سپس برای تزریق نصف دیگر سرنگ، یک یا دو هفته بعد به کلینیک مراجعه کنید.

خشکی لب بعد از تزریق ژل به لب

خشکی لب بعد از تزریق ژل موضوع جدی نیست اما آزار دهنده است. یکی از دلایل خشکی لب بعد از تزریق حساسیت به کرم‌های بی‌حسی است چون در این کرم‌ها ترکیبات قوی وجود دارد که سبب خشکی لب و حساسیت بعد از تزریق ژل می‌شود.

آیا ژل لب عوارض دارد؟

تزریق ژل لب اگر به درستی انجام نشود، می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

آیا ژل لب درد دارد؟

متخصص در زمان تزریق، حتماً از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند تا درد احساس نکنید.

آیا ژل لب ماندگار است؟

میزان ماندگاری ژل لب معمولا بین ۴.۵ الی ۹ ماه است که برای تثبیت باید ترمیم شود.

5/5 - (3 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *