دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

خوابیدن بعد از هایفو

خوابیدن بعد از هایفو

نحوه خوابیدن بعد از هایفو یکی از مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی که باید به صورت اصولی رعایت گردد چرا که در غیر این صورت به نتایج دلخواه خود از این روش درمانی نخواهید رسید.
در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا شما را با اصول نحوه خوابیدن بعد از هایفو آشنا کنیم.

نحوه خوابیدن بعد از هایفو

نحوه خوابیدن بعد از هایفو

بعد از هایفوتراپی طرز خوابیدن در نتیجه درمانی تاثیر زیادی ندارد به خاطر همین بعد از هایفوتراپی پزشک ها دستورالعمل به خصوصی را توصیه نمی‌کنند. بنابراین می‌توانید بعد از هایفو به طور معمولی بخوابید.

البته در صورتی که بعد از انجام هایفو در روز های ابتدایی پوست صورتتان به التهاب دچار شد، خوب است متقاضی طوری بخوابد که بر روی صورتش فشاری وارد نشود. در غیر این صورت هیچ محدودیتی بر طرز خوابیدن در مراقبت بعد از انجام هایفو نخواهد بود‌.

شاید تا به حال شنیده باشید که بعد از تزریق بوتاکس خوابیدن نادرست می تواند موجب به وجود آمدن عوارض هایی شود، زیرا امکان دارد که در زیر پوست مواد بوتاکس جا به جا شوند.

اما در مورد هایفو تراپی این مساله در رابطه با این موضوع صدق نمی‌کند.

زیرا با عبور نمودن اشعه هایفو از سطح پوست لایه میانی پوست را تحریک می نماید و این مساله باعث بیشتر شدن تولید کلاژن می‌شود. به همین دلیل وارد شدن فشار غیر مستقیم بر روی پوست مثل خوابیدن تاثیر منفی بر روی آن (پوست) نخواهد داشت.

آیا بعد از انجام هایفوتراپی بلافاصله می‌توان خوابید؟

روش هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی بدون درد و التهاب می‌باشد، بنابراین به صورت قطعی می‌شود گفت که بعد از انجام هایفوتراپی استراحت کرده و به صورت معمولی می‌توانید بخوابید. این روش (هایفوتراپی) در واقع دوره نقاهت را دارا می‌باشد و مراقبت های بعد از آن نیز پیچیدگی های به خصوصی را دارا نمی‌باشد و در صورتی که شخص بتواند از نور خورشید دوری کند و به وجود آمدن ضربات سنگین به صورت پیشگیری کرده و پوست خود را در دمای زیادی قرار ندهد، در حقیقت به خوبی توانسته است از پوست صورت خود بعد از انجام هایفو مراقبت کند.

آیا خواب آسوده تاثیری در پیشرفت هایفوتراپی می‌تواند داشته باشد؟

نمی توان به صورت قطعی این قضیه را انکار کرد که خوابیدن بدون دغدغه و آسوده تا حد بیشتری بر روی سالم بودن پوست اشخاص اثر بگذارد. خواب راحت تولید کلاژن را در بدن افزایش می‌دهد که این ماده در جوان کردن پوست و زیبایی تاثیر چشمگیری دارد. بنابراین خواب آسوده می‌تواند باعث بهبود در پروسه تکمیلی هایفوتراپی شود. زیرا اصلی ترین هدف (هایفوتراپی) این است که با تحریک نمودن کلاژن سازی پوست باعث جوان شدن پوست، رفع چین و چروک، و همین طور باعث رفع لک های پوستی نیز می‌شود و هم چنین خواب راحت از عوامل مهم در افزایش تولید کلاژن می‌‌باشد که به سالم بودن پوست کمک می‌کند. که هر دوی آن ها در کنار هم دیگر باعث می‌شود که سلامت پوست افزایش یابد.

از دیگر نکات مهم بعد از هایفو صورت

بعد از انجام هایفو پوست کمی حساس می‌شود بنابراین خوب است به صورت موقت از انجام فعالیت های زیر خودداری نمایید:

  • از دمای بالا دوری نمایید.

 از گرفتن دوش با آب بسیار داغ و نیز ار رفتن به سونا به علت حساس بودن موقت پوست اجتناب کنید.

  • از مواد شیمیایی استفاده نکنید.

 استفاده از آرایش سنگین و هم چنین لایه برداری های شیمیایی به طور موقت دوری کنید.

  • از رژیم غذایی سنگین پرهیز نمایید.

 چرا که هدف اصلی از انجام هایفو افزایش نمودن کلاژن سازی می باشد بنابراین رژیم غذایی سنگین بر کلاژن سازی می تواند اثر منفی بگذارد.

می توان با آب ولرم و با دستور پزشک بعد از هایفو صورت را شست.

برای نتیجه بهتر، برخی از پزشکان متناسب پوست شما کرم ترمیم کننده پیشنهاد می دهند.

چرا روش هایفوتراپی به دوره درمان نیاز ندارد؟

کسانی که جهت زیبایی پوست و لیفت پوست به انجام روش هایفوتراپی علاقمند می‌باشند خوب می‌دانند که هیچ نوع دوره نقاهت در این روش (هایفوتراپی) وجود ندارد و با خیال راحت افراد می توانند بعد انجام دادن این روش کارهای خود را انجام دهند.

حتی بعد از انجام هایفو خوابیدن تاثیر زیادی بر دوره‌ی درمانی نخواهد داشت. زیرا در روش هایفو از امواجی به نام اولتراسوند استفاده می کنند که شبیه امواج سونوگرافی می‌باشد، و با طول موج های مختلف بر روی پوست چرخانده می‌شود، که در سطح میانی این امواج جمع شده و بین شصت تا هفتاد درجه حرارت باعث از بین بردن جزیی سلولی در این نواحی شده و موجب می‌شود برای مقابله با آن سیستم ایمنی بدن تولید کلاژن را افزایش دهد. که حدود ۱۴ تا ۲۰ روز بعد از انجام هایفو تولید کلاژن رخ می‌دهد و باعث لیفت پوست، و رفع چین و چروک ها، رفع جای جوش و از بین بردن لک های پوستی و…. می‌گردد. بنابراین انجام هایفوتراپی درد، زخم، و خونریزی، التهاب، و کبودی ایجاد نمی‌کند و موجب جوان شدن پوست می‌شود به خاطر همین است که هیچ گونه دوره نقاهتی در این روش ( هایفوتراپی) وجود نخواهد داشت.

سوالات درمورد نحوه خوابیدن بعد از هایفو

بعد از هایفو نحوه خوابیدن چگونه می‌باشد؟

هیچ نوع دستورالعمل به خصوصی در مورد نحوه خوابیدن بعد از هایفو وجود ندارد. بعد از انجام هایفو به صورت معمولی می‌‌توانید بخوابید.

بعد از هایفو خوابیدن به یک سمت صورت را نامتقارن می‌نماید؟

این یک عقیده اشتباهی می‌باشد. زیرا شواهد علمی نشان می‌دهد که خوابیدن هیچ تاثیری بر نتیجه هایفو ندارد.

در چه کسی نتیجه بهتر هایفو خواب می‌تواند موثر باشد؟

پروسه تولید کلاژن شیوه زندگی سالم بهبود می‌بخشد. ولی نحوه خوابیدن بعد از هایفو دارای هیچ محدودیتی نیست.

چند ساعت بعد از انجام هایفو می توان خوابید؟

هایفو یک درمان غیر تهاجمی و درمان طبیعی می‌باشد‌.
بعد از انجام نمودن هایفو بلافاصله می توانید بخوابید و یا به کارهای روزمره خود بپردازید‌.

4.9/5 - (9 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *