دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

فرم لب‌ها به ویژه در زنان بر زیبایی ظاهری تاثیر فراوانی دارد و اکثر افراد با انجام عمل‌های زیبایی گوناگون سعی می‌کنند، ظاهر خود را زیباتر سازند.

یکی از راه‌هایی که بیشترین اثر گذاری را بر روی لب‌ها دارد، تزریق ژل به لب می‌باشد. تزریق ژل لب‌ها به آن‌ها ظاهری پرتر و حجیم‌تر می‌دهد و شکل آن‌ها را اصلاح می‌نماید. تزریق ژل لب، تنها چند دقیقه زمان می‌برد و صدمه‌ای به پوست وارد نمی‌کند. ولی باید دقت کنید که این شیوه دائمی نمی‌باشد و باید برای حفظ ظاهر لب که ژل ایجاد کرده است، هرچند وقت یکبار به طور مجدد تزریق را انجام دهید. عوارض جانبی آن با مراقبت بعد از تزریق ژل لب قابل کنترل می‌باشد.
یکی از نکات مهم مراقبتی، توجه به نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب می‌باشد که در این مقاله در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب باید به طوری باشد که فشاری به محل تزریق وارد نگردد. به همین خاطر باید شما شرایطی را برای خود مهیا نمایید تا از غلت خوردن به سمت محل تزریق ژل لب پرهیز کنید. می‌توانید با کمک چند بالشت، ارتفاع سر خود را بالاتر از بدن خود نگه دارید.
این کار موجب می‌گردد سر خود را کمتر حرکت دهید. همینطور گذاشتن چند بالشت اطراف سر تان منجر به ثابت ماندن آن می‌شود.

چرا نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب اهمیت دارد؟

اصلی‌ترین موضوع پس از تزریق ژل، نحوه خوابیدن می‌باشد چرا که امکان دارد عدم رعایت آن باعث نارضایتی از نتیجه تزریق گردد. خوابیدن روی ناحیه تزریق ژل ممکن است فشار بیشتری به ژل‌های تزریق گردیده در لب وارد نماید و این کار می‌تواند بر کیفیت فیلر تزیین گردیده اثر بگذارد و نتیجه را کاهش دهد.

اشتباه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب چه عواقبی به همراه دارد؟

اشتباه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب چه عواقبی به همراه دارد؟

اشتباه خوابیدن پس از تزریق ژل لب، روند درمان و بهبودی را کاهش می‌دهد. خوب است این نکته را همیشه در خاطر داشته باشید که بدن شما بعد از هرگونه عمل زیبایی به استراحت نیاز دارد تا درد، کبودی و تورم بعد از تزریق ژل که امری نرمال می‌باشد، زودتر برطرف و کنترل گردد. ولی با رعایت نکات گفته شده اطمینان حاصل نمایید که موقع خواب از واکنش‌های غیر ارادی پرهیز می‌نمایید.

آیا می‌توان بعد از تزریق ژل لب به پهلو خوابید؟

بهترین نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب، دراز کشیدن به پشت می‌باشد. بعد از تزریق فیلر، خوب است به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت به پشت خوابیده و سر خود را در موقعیتی قرار دهید که در خواب به اطراف غلت نزنید. پس از این که این مدت گذشت، بدون این که نگران آن باشید ژل حرکت کند، با خیال آسوده به پهلو بخوابید.

در حالت کلی، بعد از تزریق به لب میبایست به مدت ۳ الی ۴ ساعت در حالت عمودی بمانید و از فشار دادن یا مالش روی قسمت تحت درمان پرهیز نمایید. این کار از حرکت ژل به سایر نواحی پیشگیری می‌کند.

استراحت بعد از تزریق ژل لب

کسی نمی‌تواند ادعا کند که هنگامی که خواب است هوشیار بوده و به حرکت خود آگاهی کامل دارد. هنگامی که انسان می‌خوابد، همواره بعضی حرکات را به طور غیرارادی انجام خواهد داد. به طور مثال این امکان وجود دارد که غلت بزند، بدن خود را لمس نماید یا بچرخد و به پهلو بخوابد. شما در انجام این حرکات موقع خواب، نقشی نخواهید داشت. حالا فرض کنید در بیداری به دنبال شیوه‌ها و رعایت نکاتی می‌باشید که بتواند به بهبود نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق ژل شما در دوران نقاهت کمک کند. ولی خوب است بدانید این نکات موقع استراحت و خواب نیز مورد نیاز خواهد بود. همچنین شما باید بدانید که موقع خوابیدن باید چه ارتفاع و زاویه‌ای را حفظ نمایید تا صدمه‌ای به نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق ژل وارد نگردد. موقع خوابیدن باید به هر گونه‌ای که شده به محل تزریق فشار وارد نکنید. در حالت کلی اگه در هر موقعیتی به محل تزریق فیلر فشار وارد کنید، احتمال جابجایی ژل‌ها وجود خواهد داشت. بنابراین یکی از اصلی‌ترین نکاتی که باید در نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب به آن دقت کنید، پیشگیری از وارد شدن فشار به این قسمت می‌باشد.

شیوه‌ای برای به حداقل رساندن خطر صدمه به ژل‌ها در موقع خواب

خوب است برای محافظت از تزریق ژل‌های خود، میزان حرکت‌های غیرارادی خود را موقع خواب کاهش دهید. برای این کار می‌توانید سر خود را موقع خواب به گونه‌ای قرار دهید که کمترین حرکت را داشته باشد.

آیا نحوه خواب شما برای همیشه بعد از جراحی باید تغییر نماید؟

باید بگوییم خیر، نیازی به نگرانی نیست. این تغییر نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب همیشگی نیست و شما تنها لازم است تا در روزهای اولیه نحوه خواب خود را عوض کنید. تا با این کار تا جایی که امکان دارد به صورت خود و نواحی تزریق گردیده فشار وارد نگردد. می‌توان گفت مدت زمانی که لازم است نحوه خواب خود را تغییر دهید، در هر فردی متفاوت می‌باشد. بعضی از افراد تا یک هفته و بعضی دیگر دو الی سه روز نیاز است که به شیوه‌های محافظت گردیده، بخوابند. در نهایت خوب است در این باره به پیشنهادهای پزشک خود توجه کنید و بر اساس گفته‌های او عمل کنید.

مراقبت بعد و قبل از تزریق ژل لب

 مراقبت بعد و قبل از تزریق ژل لب

افزون بر نکاتی که درباره شیوه خوابیدن و استراحت نمودن بعد از تزریق ژل لب وجود دارد، باید گفت که موارد دیگری نیز در فرایند بهبودی شما تاثیرگذار خواهد بود. بعد و قبل از تزریق ژل لب شما باید بعضی نکات را رعایت نمایید تا به بهترین شکل ممکن بتوانید از نتایج حاصله لذت ببرید. نتایج حاصل شده از عمل زیبایی تزریق ژل لب، به مراقبت‌هایی وابسته می‌باشد که شما انجام خواهید داد. در حقیقت اگر شما به پیشنهادهای پزشک در دوره نقاهت توجه ننمایید، موجب خواهد گردید که نتایج قابل قبول مشاهده نگردد. اما اگر همه نکات را با دقت بیشتری رعایت کنید، می‌توانید بهترین نتایج را به دست آورده و ماندگاری بیشتری را پس از عمل زیبایی تزریق لب تجربه کنید. اگر قصد دارید نتایج به دست آمده از تزریق ژل لب برای شما در بهترین وضعیت ممکن قرار داشته باشد، رعایت نمودن این پیشنهادها برای شما سودمند و مفید خواهد بود.

چند هفته قبل و بعد از انجام تزریق ژل لب از مصرف داروهای ویژه‌ای همچون ویتامین‌ها، مکمل‌های گیاهی، آسپرین، ایبوپروفن، سیگار کشیدن، استعمال دخانیات، روغن کتان و از این قبیل موارد پیشگیری کنید.

استعمال دخانیات و نیز داروهای رقیق کننده خون، عوارض جانبی را افزایش داده و روند رسیدن شما به بهبودی کامل را به تاخیر می‌اندازد. در نهایت به مدت دو هفته قبل و بعد از تزریق ژل لب، باید از مصرف آن‌ها خودداری نمایید. استفاده نمودن این مواد می‌تواند موجب بیشتر شدن احتمال ابتلا به عفونت و خونریزی گردد. در روزهای اولیه پس از انجام عمل زیبایی تزریق ژل لب، اغلب به کاربردن کمپرس یخ به منظور کاهش تورم توصیه می‌گردد. البته باید توجه کنید که به کار بردن کمپرس یخ، باعث به وجود آمدن فشار بیش از اندازه به قسمت تزریق ژل نگردد. از دیگر مواردی که می‌تواند تورم را در مدت زمان کوتاه درمان نماید، نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب می‌باشد. به کار بردن کرم‌ها و قرص‌های ضد التهابی معرفی شده توسط پزشک متخصص، در کاهش تورم و کبودی در قسمت تزریق ژل لب، تاثیر فراوانی دارد.

مصرف آب کافی به شادابی و طراوت پوست و نیز طول عمر نتیجه کار کمک خواهد نمود. چون اگر آب بدن کمتر شود، اسید هیالورونیک موجود در ژل خیلی سریع‌تر جذب بدن گردیده و نتیجه تزریق ژل زود تر از بین خواهد رفت.

به منظور پیشگیری از افزایش سرعت جذب ژل از طریق بدن، حتماً باید برای مدتی از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین پرهیز کنید. پس از انجام فرایند، خوب است تا جایی که امکان دارد، از لمس کردن ناحیه تزریق گردیده و نیز ماساژ دادن این قسمت پرهیز نمایید. همینطور باید بدانید که نباید به هیچ عنوان در معرض سرما یا گرمای شدید قرار بگیرید، چرا که این اقدام باعث تشدید عوارض جانبی برای شما خواهد گردید.

هزینه تزریق ژل لب

قیمت حجم کردن لب به مقدار ماده تزریق گردیده، نوع آن، تعداد سرنگ‌های به کار رفته و تجربه متخصص زیبایی وابسته است. بنابراین هزینه تزریق ژل لب در افراد مختلف، فرق می‌کند.

سوالات در مورد نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

بهترین حالت خوابیدن بعد از تزریق ژل لب چیست؟

برای ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل لب نباید به پهلو بخوابید و تا یک هفته نباید روی صورت خود را فشار دهید. پیشنهاد می‌گردد، به پشت بخوابید.

رفتارهای غیر ارادی خطرناک موقع خواب بعد از تزریق ژل کدام می‌باشند؟

حرکات غیر ارادی و رفتارها موقع خواب که بعضی از آن‌ها بر حسب عادت فرد، صورت می‌گیرد، برای افراد می‌تواند خطرآفرین باشد و ژل‌های تزریق گردیده را تحت تاثیر بگذارد. از معمول‌ترین حرکات و رفتارها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
• غلطیدن فرد از طرفی به طرف دیگر
• احساس خارش بر روی صورت که موجب می‌شود فرد صورت خود را بخاراند
• مالش قسمتی از صورت و غیره

5/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *