دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه سابسیژن

هزینه سابسیژن در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه سابسیژن:

لک‌ به بیان ساده منافذ مسدود شده (سرسفید و سرسیاه)، جوش و حتی برآمدگی‌هایی عمیق‌تر است که روی صورت، گردن، سینه، پشت بدن، شانه‌ها و بالای بازوها ظاهر می‌شود. سابسیژن یک تکنیک جراحی است که برای درمان انواع خاصی از اسکار‌ها به ویژه اسکار‌های آکنه استفاده می‌شود.
این روش، بسته به وسعت جای زخم می‌تواند از یک سوزن سابسیژن با اندازه کوچک به نام سوزن نوکور تا یک ابزار سابسیژن با طراحی خاص به نام تیلور لیبراتور متغیر باشد.

سابسیژن (Subcision) به مفهوم برش در زیر پوست است که البته بدون تیغ صورت می‌گیرد، این تکنیک درمانی نیمه جراحی و تهاجمی است که برای درمان مشکلات پوستی در زیر پوست استفاده می‌شود. در این مطلب در مورد سابسیژن، هزینه سابسیژن چقدر است، صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

در حال حاضر سابسیژن در کلینیک دکتر خیرالهی ارائه نمی‌گردد.

می توانید با سایر خدمات کلینیک دکتر خیر الهی آشنا شوید.

 • تزریق فیلر لب
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق فیلر چانه و گونه
 • تزریق فیلر خط خنده
قیمت خدمات زیبایی
رزرو نوبت
دکتر علیرضا خیرالهی

هزینه سابسیژن در کلینیک دکتر خیرالهی

هزینه سابسیژن جزء سوالات اساسی افرادی است که قصد انجام آن را دارند. عوامل متعددی روی هزینه سابسیژن موثر است و تخمین دقیق قیمت‌ها امکان پذیر نیست.

هزینه سابسیژن

از جمله فاکتورهای موثر روی هزینه سابسیژن عبارت‌اند از: تعداد جلسات مورد نیاز، مدت زمان انجام آن، تخصص و مهارت متخصص، اعتبار و تجهیزات کلینیک مربوطه، میزان عوارض پوستی و شدت آنها، موقعیت مکانی مرکز درمانی است.
به طور کلی نمی توان هزینه ثابتی برای این نوع عمل ها در نظر گرفت. برای اطلاع از هزینه سابسیژن در کلینیک دکتر خیرالهی با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

عوامل موثر بر هزینه سابسیژن چقدر است؟

در برآورد هزینه سابسیژن نیاز به تحلیل عوامل مختلفی است که از انتخاب کلینیک تا تعداد جلسات درمان برای کاهش ظاهر اسکار در آن موثر می‌باشند. برای تخمین هزینه‌ها نیاز به مشاوره می‌باشد بعضی کلینیک‌ها با دریافت عکس می‌توانند راهنمایی برای نوع درمان و برآورد اولیه را به شما بدهند. بررسی موارد زیر در هزینه سابسیژن موثر می‌باشد:

 • تعداد اسکارها
 • نوع اسکار
 • محل اسکار
 • وسعت اسکار
 • شدت اسکار
 • انتخاب روش درمان
 • لزوم پیش درمان
 • میزان تخصص پزشک
 • نیاز به تلفیق با دیگر روش‌های درمانی و تکنیک‌های سابسیژن مثل تزریق فیلر

هزینه سابسیژن با توجه به تعداد جلسه درمان سابسیژن

علاوه‌ بر درمان آسان اسکار مقاوم خبر خوب در روش سابسیژن ماندگاری دایم نتایج آن می‌باشد. بنابراین بدانید هر متخصص پوست در درمان رفع اسکار جوش تخصص نخواهد داشت. برای سابسیژن به هر علتی نیاز به متخصص آن دارید، زیرا سابسیژن یک روش درمان کاملاً اختصاصی برای هر بیمار به ‌شمار می‌رود.

هزینه سابسیژن با توجه به نوع پوست و مشکلات پوستی

نوع پوست و مشکل پوستی شما در هزینه سابسیژن موثر خواهد بود. برای مثال در بعضی از افراد توانایی کلاژن سازی پوست کمتر است. یا عواملی وجود دارد که باعث کند شدن در کلاژن سازی پوست می‌شود. قطعا در این افراد ضروری است؛ تا جلسات بیشتری برای کلاژن سازی صورت پذیرد و هزینه بیشتری دریافت گردد.
در واقع هر چقدر اسکار و فرورفتگی‌های پوستی شما بیشتر باشد؛ طبیعتا باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید. همچنین محل جای جوش برای انجام سابسیژن در هزینه آن تاثیر گذار می‌باشد.

سابسیژن به چه صورتی انجام می‌شود؟

با این تکنیک، متخصص پوست یک سوزن زیر پوستی را مستقیماً در زیر اسکار وارد پوست شما می‌کند. سوزن برای شل کردن و شکستن الیافی که جای زخم را به بافت زیر آن متصل می‌کند استفاده خواهد شد. این تکنیک علاوه بر اینکه به برداشتن اسکار کمک می‌کند، می‌تواند موجب آزاد شدن کلاژن‌های پوست شود. برداشتن زخم و آزاد‌سازی کلاژن هر دو می‌توانند نقش مهمی در کم شدن نشانه‌های اسکار داشته باشند.

به این نکته دقت داشته باشید که این تکنیک معمولاً برای اسکار آکنه پیشنهاد نمی‌شود و در بعضی از مواقع امکان دارد جوابگو نباشد. به عنوان نمونه، امکان دارد در درمان اسکار‌های برجسته (هیپرتروفیک) و اسکار‌های کلوئید مفید نباشد. تعداد جلسات مورد نیاز برای سابسیژن، ۴ هفته می‌باشد که در هفته سه تا ۶ بار می‌تواند متغییر باشد.
افرادی که رتینوئید‌های خوراکی مصرف می‌کنند و با شرایط زیر زندگی می‌کنند باید نسبت به انجام این تکنیک احتیاط کنند:

 • اختلالات لخته شدن خون
 • عفونت‌های باکتریایی یا ویروسی
 • آکنه فعلی یا فعال

مراحل انجام سابسیژن چگونه انجام می‌شود؟

سابسیژن طی چند مرحله انجام می‌شود که در ادامه آن را شرح می‌دهیم.

مراحل انجام سابسیژن

آماده‌سازی برای انجام سابسیژنانتخاب دستگاه سابسیژن
تمیز کردن محل زخمانجام روش سابسیژن

آماده‌سازی برای انجام سابسیژن

اولین مرحله برای انجام سابسیژن پاکسازی پوست است. در این مرحله باید پوست از هر نوع کرم و ماده ی آرایشی تمیز شود. پس از آن پزشک با کمک یک قلم محل انجام سابسیژن را مشخص می‌کند. سپس مواد بی حسی موضعی، به پوست تزریق می‌شود.

انتخاب دستگاه سابسیژن

مرحله دوم تعیین دستگاه سابسیژن می‌باشد. سوزن استفاده شده برای هر نوع پوست متفاوت است و نمی‌توان برای تمامی بیماران از یک سوزن استفاده کرد. از این جهت پس از تزریق بی حسی موضعی برای جلوگیری از صدمه دیدن بافت‌های سالم پوست باید سوزن مناسب توسط پزشک انتخاب شود. معمولا از سه نوع سوزن ( سوزن تیز، سوزن نوکور، میکرو کانولای بلانت ) در سابسیژن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انجام روش سابسیژن

سوزن مشخص شده به آرامی به درون پوست وارد می‌شود. با ورود سوزن به این لایه‌ها ارتباط بین بافت‌های سالم و صدمه دیده قطع می‌شود. احساس درد و سوزش طی این مرحله عادی است.

تمیز کردن محل زخم

در این مرحله برای پیشگیری از ایجاد زخم و خونریزی پزشک باید محل زخم را فشار دهد تا تا خون باقی مانده در لایه‌های زیرین پوست خارج شود. همچنین برای جلوگیری از بروز عفونت، کرم‌های آنتی بیوتیک تجویز می‌گردد.

مراقبت‌های قبل و بعد از انجام سابسیژن

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در مراقبت‌های قبل و بعد از سابسیژن رعایت شود این است که پوست باید تمیز باشد. از این جهت پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انجام سابسیژن استحمام کنید.

مراقبت‌های قبل و بعد از انجام سابسیژن

 • افرادی که از الکل و مواد مخدر استفاده می‌کنند باید این مساله را با پزشک متخصص خود در میان بگذارند.
 • افرادی که از داروهای خاصی استفاده می‌کنند حتما باید به پزشک خود اطلاع دهند تا در صورت بروز مشکل تمامی نکات بررسی شود.
 • در صورتی که به بیماری‌هایی مانند ایدز یا هپاتیت مبتلا هستید حتما به متخصص اطلاع دهید تا اقدامات لازم برای پیشگیری در انتقال بیماری صورت گیرد.
 • استفاه از آنتی بیوتیک پس از سابسیژن از ضروریات است.
 • تماس سطح پوست صورت با آب می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌هایی به بدن شود. از این جهت به مدت دو روز یا ۴۸ ساعت باید از تماس آب به صورت پیشگیری شود.

عوارض سابسیژن چقدر است؟

هر تکنیکی در پزشکی می‌تواند عوارضی داشته باشد. از جمله این عوارض تورم و گاهی کبودی می‌باشد که نگران کننده نیست. تورم معمولاً ۱ الی ۲ روز رفع می‌شود و کبودی معمولاً اتفاق نمی‌افتد اما در صورت بروز حداکثر ظرف یک هفته رفع می‌شود.
از عوارض کمتر شایع آسیب به عروق و اعصاب و عفونت است که اگر توسط پزشک مجرب و با روش درست انجام شود، ریسک آسیب عروقی و عصبی به شدت کم می‌شود و نزدیک صفر است. در صورت رعایت مراقبت‌های پس از انجام کار، ریسک عفونت نیز بسیار کم می‌شود.

پرسش و پاسخ در مورد هزینه سابسیژن

آیا سابسیژن با درد و خونریزی همراه است؟

این تکنیک با بیحسی موضعی پوست قابل انجام است بنابراین فرد یا دردی را احساس نمی کند و یا میزان درد خفیف خواهد بود، در رابطه با خونریزی هم اگر وجود داشته باشد فقظ در حین جراحی است.

آیا نتایج سابسیژن دائمی است؟‌

سابسیژن قطعاً می‌تواند در جای زخم‌های عمقی موثر باشد اما در زخم‌های آتروفی ممکن است ژل تنها به مدت یک و نیم سال دوام داشته باشد.

5/5 - (9 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *