دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل چیست و چه فوایدی دارد؟

تا به حال شده که از عرق کردن بیش از حد خودتان خسته شوید و دوست داشته باشید که بدون دغدغه و نگرانی کارهای روزمره خودتان را انجام دهید؟ عرق کردن بیش از حد از جمله مشکلات شایع در افرادی است که غدد تعریق بسیار فعالی دارند. عوامل زیادی وجود دارند که می توانند باعث تعریق بیش از حد در زیر بغل شوند؛ اما فارغ از این عوامل، بسیار مهم است که روش های درمان مناسب برای این مشکل انتخاب شوند. بوتاکس زیر بغل، یکی از بهترین روش ها برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل است.

شاید تا به حال در مورد بوتاکس زیر بغل، عوارض، مزیت ها و … شنیده باشید؛ اما هنوز هم تردید دارید که این کار را انجام دهید یا خیر! با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا در مورد هر آن چیزی که باید در مورد بوتاکس زیر بغل بدانید، صحبت کنیم.

بوتاکس زیر بغل بهترین روش برای درمان تعریق بیش از حد

زیر بغل دارای غدد تعریق بسیار زیاد و فعالی است. همه ما تعریق زیر بغل را به خصوص در هنگام انجام فعالیت های زیاد و مختلف تجربه می‌کنیم؛ اما گاهی این تعریق آنقدر شدید می شود که به فرد احساس بدی می دهد. روش های مختلفی برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل وجود دارند که قطعا یکی از بهترین این روش ها، تزریق بوتاکس است.

بوتاکس یک نوع فیلر کاملا ایمن است که برای رفع بسیاری از مشکلات بدن قابل استفاده خواهد بود. درمان تعریق بیش از حد با بوتاکس، می‌تواند یک روش ایمن برای کنترل تعریق محسوب شود؛ اما باید بدانید که این روش دائمی نیست و باید هر چند وقت یک بار دوباره انجام شود.

بوتاکس زیر بغل چیست و چگونه انجام می شود؟

بوتاکس زیر بغل چیست؟

حتما تا به حال نام بوتاکس را شنیده اید، اما شاید تا به حال تصور نکرده اید که می توان از آن برای درمان تعریق زیر بغل استفاده کرد. بوتاکس یک نوع ماده تایید شده از سوی غذا و داروی آمریکاست که می تواند باعث بی حس شدن سیستم عصبی زیر پوست شود. بوتاکس اگر به پوست تزریق شود، یک بی حسی موضعی ایجاد می کند و سیستم عصبی مانند گذشته کارایی خوبی نخواهد داشت.

بوتاکس زیر بغل به منظور کاهش تعریق انجام می شود. پزشک ابتدا شرایط بیمار را بررسی می کند و سپس با بهترین مارک بوتاکس، مراحل تزریق بوتاکس را در زیر بغل انجام می دهد. بوتاکس زیر بغل، باید به صورت تخصصی انجام شود. چرا که حتی فاصله میان تزریق بوتاکس اهمیت بسیار زیادی دارد.

معمولا پزشک بوتاکس زیر بغل را در فواصل 1 تا 2 سانتی متری انجام می دهد تا بوتاکس به راحتی سیستم عصبی زیر پوست را غیر فعال کند.

چه کسانی می توانند بوتاکس زیر بغل را انجام دهند؟

همه افرادی که با توجه به نظر پزشک، با مشکل تعریق بیش از حد زیر بغل مواجه هستند، می توانند بوتاکس زیر بغل را انجام دهند. اما باید در نظر داشت که این روش درمانی، فقط برای افراد بالای 18 سال قابل استفاده است. بنابراین، افراد زیر 18 سال مجاز به انجام این کار نمی باشند.

افرادی که به هر نوع داروی خاصی حساسیت دارند، حتما باید برای تزریق بوتاکس در زیر بغل با پزشک مشورت کنند. تزریق بوتاکس در زیر بغل برای بانوان باردار و شیرده باید حتما مطابق با نظر پزشک انجام شود. همچنین، در موارد خاص و در صورت وجود هر نوع بیماری باید با پزشک برای تزریق بوتاکس مشورت شود.

در صورتی که فرد دارای شرایط پزشکی خاصی نباشد، می توان تزریق بوتاکس زیر بغل را با خیالی راحت انجام داد، بدون اینکه نگران و عوارض و یا مشکلات بعد آن بود.

هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

یکی از دغدغه های افراد برای تزریق بوتاکس زیر بغل، هزینه ناشی از آن است. متاسفانه، با بالا رفتن قیمت خرید بوتاکس باکیفیت در داروخانه ها، هزینه بوتاکس زیر بغل نیز افزایش پیدا کرده است.
بنابراین، نمی توان گفت که افراد می توانند با کمترین هزینه اقدام به تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل خودشان کنند. اما خوشبختانه، چون این روش تاثیر بسیار خوبی دارد، می تواند یک روش ایمن و در عین حال کم هزینه برای کاهش تعریق زیر بغل باشد.

بنابراین، مشتریان می توانند فارغ از هزینه بوتاکس زیر بغل، این کار را انجام دهند و تا 6 ماه از تعریق بیش از حد رها شوند. البته باید در نظر داشت که هزینه بوتاکس کردن زیر بغل بستگی به نوع بوتاکس مورد استفاده نیز دارد.

مراقبت های قبل از بوتاکس زیر بغل

قبل از اینکه بخواهید بوتاکس زیر بغل را انجام دهید، باید یک سری کارها را انجام و از یک سری کارها نیز اجتناب کنید. البته مراقبت های قبل از بوتاکس زیر بغل آنقدر سخت نیست و جای نگرانی برای شما وجود ندارد.
فقط باید دقت داشته باشید که در روز قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل، موهای زیر بغل خود را شیو نکنید. چون پوست شما حساس می شود و ممکن است در هنگام تزریق بوتاکس، درد بیشتری را تجربه کنید.
به غیر از این کار، باید حتما داروهای مصرفی خود را با پزشک در میان بگذارید.
برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی باعث رقیق شدن خون می شوند و خطر عوارض بوتاکس زیر بغل را افزایش می دهند.
به غیر از موارد ذکر شده، نیازی به انجام کار خاصی نیست و می توانید با گرفتن یک دوش برای بوتاکس زیر بغل آماده شوید.

مراقبت‌های قبل و بعد از بوتاکس زیر بغل

مراقبت های بعد از بوتاکس زیر بغل

یکی از سوالات رایجی که در مورد بوتاکس زیر بغل وجود دارد، مراقبت های بعد آن است. به هر حال هر یک از افراد به دلیل شرایط شغلی و زندگی، ممکن است دغدغه زیادی برای انجام بوتاکس و محدودیت های بعد آن داشته باشند. اما خوشبختانه، مراقبت های بعد از بوتاکس زیر بغل بسیار ساده هستند و باز هم جای نگرانی نیست.

بعد از انجام بوتاکس در زیر بغل، می توانید به منزل یا محل کار بروید و کارهای روزمره خود را انجام دهید.
اما باید از رفتن به استخر و حمام آب گرم تا 2 3 روز اجتناب کنید.
همچنین، بهتر است که تا 2 الی 3 روز بعد از تزریق بوتاکس ورزش سنگین نداشته باشید.
در صورتی که پزشک داروی خاصی برای شما تجویز کرده است، حتما آن را مصرف کنید. در صورت نیاز به مراجعه به پزشک، حتما این کار را انجام دهید.

عوارض بوتاکس زیر بغل چیست؟

عوارض بوتاکس زیر بغل

بسیاری از افرادی که هنوز از تزریق بوتاکس زیر بغل برای درمان تعریق بیش از حد استفاده نکرده اند، نگران عوارض تزریق بوتاکس هستند. خوشبختانه، تزریق بوتاکس یک روش ایمن و کاملا شناخته شده است.
به طوری که در بسیاری از کشورها از این روش برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود؛ اما بوتاکس کردن زیر بغل می تواند یک سری عوارض جانبی موقتی را به همراه داشته باشد که از عوارض بوتاکس زیر بغل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوزش در ناحیه تزریق
 • سردرد خفیف
 • احساس درد و التهاب
 • قرمزی و کبودی در محل تزریق

در برخی از موارد ممکن است عوارض نادری برای فرد پس از تزریق بوتاکس زیر بغل به وجود بیاید که عبارتند از:

 • حالت تهوع
 • از دست دادن کنترل مثانه
 • به وجود آمدن کهیرهای پوستی
 • مشکلات بینایی
 • مشکل در تنفس
 • مشکل در بلع
 • مشکل در صحبت کردن
 • بروز ضعف عضلانی در ناحیه تزریق

اگر فرد شاهد علائم ذکر شده در بالا بود، باید حتما به پزشک مراجعه کند. این علائم می توانند ناشی از بروز حساسیت در فرد باشند؛ اما قابل کنترل هستند و باز هم جای نگرانی نیست.

ماندگاری بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

اگرچه بسیاری از افراد در تبلیغات خودشان بیان می کنند که بوتاکس زیر بغل یک روش دائمی برای درمان تعریق بیش از حد است. اما واقعیت در مورد ماندگاری بوتاکس زیر بغل چیز دیگری می گوید. به طور کلی، تزریق بوتاکس برای هر بخش از بدن، یک روش موقتی و نیاز به تجدید است. چه برای از بین بردن چین و چروک های روی صورت باشد چه برای کاهش تعریق!

ماندگاری بوتاکس زیر بغل، حدود 4 تا 6 ماه است. پس از گذشت این زمان، مجددا فرد باید به پزشک مراجعه کند و مجدد تزریق بوتاکس انجام دهد. البته ماندگاری بوتاکس تزریق شده در زریق بغل بستگی به نوع فرد و فعالیت های آن دارد. ممکن است یک فرد بیشترین زمان ماندگاری را تجربه کند و یک فرد دیگر پس از گذشت 3 تا 4 ماه، مجددا نیاز به تزریق بوتاکس داشته باشد.

اهمیت مراجعه به مراکز معتبر برای بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس برای هر ناحیه از بدن باید به صورت تخصصی انجام شود. رعایت بهداشت و در نظر گرفتن نکات ایمنی برای هر فرد از جمله موضوعاتی هستند که باید در مراکز معتبر برای بوتاکس زیر بغل رعایت شوند. در صورتی که به یک فرد غیرمتخصص و به یک مرکز بدون رعایت نکات بهداشتی مراجعه کنید، احتمال بروز مشکل در شما بسیار افزایش پیدا می کند.

دیده شده برخی از افرادی که به مراکز غیرمعتبر برای تزریق بوتاکس مراجعه کرده اند، شاهد عوارض زیادی پس از تزریق بوتاکس بوده اند. این در حالی است که این مراکز برای جذب مشتریان بیشتر، احتمالا هزینه و قیمت تزریق بوتاکس را پایین می آورند. توصیه می شود که حتما برای تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل، به مراکز معتبر مراجعه کنید تا هم از بوتاکس باکیفیت برای تزریق بوتاکس استفاده شود و هم احتمال بروز عوارض جانبی کاهش پیدا کند.

سخن پایانی درباره تزریق بوتاکس زیر بغل

در این مقاله سعی کردیم در مورد تزریق بوتاکس زیر بغل، مزیت ها و معایب آن صحبت کنیم. این روش، می تواند یکی از بهترین روش ها برای کاهش تعریق زیر بغل باشد. اما حتما باید توسط پزشک و فرد متخصص صورت گیرد. بنابراین، در هنگام انتخاب پزشک و بهترین مرکز جهت تزریق بوتاکس در زیر بغل، دقت کافی داشته باشید. در صورت نیاز می توانید از افرادی که تا به حال این کار را انجام داده اند، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *