دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

چند ساعت بعد از تزریق ژل میتوان صورت را شست ؟

اخیرا، علاقه به زیبایی، به خصوص داشتن لب‌های حجیم و زیبا، در بین خانم‌ها، به خصوص جوان‌تر‌ها، بسیار مهم شده است. امروزه، با تزریق نمودن ژل و چربی به لب‌ها، افراد قادر هستند به راحتی حجم لب‌های خود را افزایش دهند.

 این روش غیرتهاجمی جهت حجم دادن به لب‌ها بسیار محبوب می‌باشد. برای دستیابی به نتایج بهتر به کمک پرکننده‌های پوست و تزریق ژل لب، مراقبت صحیح بعد از تزریق از اهمیت زیادی برخوردار است.
عدم رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب امکان دارد منجر به کبود شدن یا تورم شدید شود. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با شستن صورت بعد از تزریق ژل لب آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

نحوه شستن صورت بعد از تزریق ژل لب به چه شکل باید باشد ؟

 در ابتدا باید به خاطر داشته باشید که فیلرها به‌کمک سوزن‌های کوچک و نازک وارد لب می‌شوند. در این روش درمانی علاوه بر وارد شدن مواد تزریقی به لب، ممکن است باکتری‌ها نیز از مسیر تزریق به داخل بافت نفوذ کنند و در نتیجه التهاب و عفونت ایجاد گردد. به همین علت، شستن صورت امکان دارد عامل عفونی و میکروب‌ها را از این مسیر به داخل بافت کشانده و موجب بروز عفونت گردد. در حقیقت، چند روز طول می‌کشد تا بدن بتواند خطر‌های احتمالی را کاهش داده و ژل را تثبیت نماید.

 شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

توصیه می‌شود که بعد از تزریق ژل، حداقل یک روز از شستن صورت و حمام کردن خودداری نمایید.
پس از گذشت این مدت زمان، به آرامی و بدون استفاده از فشار اضافی، صورت خود را می‌توانید شستشو دهید.

جهت شستن صورت، نیاز است از آب با دمای نرمال استفاده گردد.
در صورت لزوم شستن صورت قبل از مدت زمان تعیین شده، می‌توانید بعد از چند ساعت به آرامی صورت خود را بشویید. هم‌چنین بهتر است با پزشک خود درباره زمان مناسب برای اولین شستشو مشورت نمایید.

در هفته اول بعد از تزریق ژل لب، به صورت کلی باید از انجام حمام‌های طولانی مدت با آب بسیار گرم یا بسیار سرد خودداری شود.

لازم به ذکر است که متقاضی بعد از تزریق قادر است از صابون یا شوینده‌های سبک برای شستشوی صورت بعد از تزریق ژل لب استفاده نماید، ولی این را به خاطر داشته باشید که موقع استفاده از آن‌ها، به آرامی روی پوست ماساژ دهید.

بعضی از پزشکان معتقدند که بعد از تزریق ژل لب، می‌توانید فورا صورت خود را بشویید، با این شرط که با احتیاط و به آرامی این کار را انجام دهید.
اما برخی دیگر توصیه می‌کنند تا حداقل ۳ ساعت بعد از تزریق، هرگونه شستشو را حتی به آرامی نیز انجام ندهید.
به صورت کلی، اکثر پزشکان توصیه می‌نمایند حداقل ۶ ساعت بعد از تزریق ژل لب، از ماساژ و زدن آب به صورت خودداری نمایید و پس از آن با آب ولرم و به آرامی صورت را تمیز نمایید.

حمام بعد از ژل لب

یکی از سوالات پر تکرار بعد از تزریق ژل لب ایت است که “چند روز بعد ژل لب میشه حموم رفت؟”. در پاسخ به
آن می توان گفت برای حمام بعد از ژل لب هم مانند شستن صورت پیشنهاد می شود تا 24 ساعت یا همان یک روز خودداری شود. زمانی هم که بعد از 24 ساعت حمام می کنید باید حواستان به دمای آب هم باشد، آب ولرم و مایل به سرد مناسب است.

شنا بعد از تزریق ژل لب

به طور کلی ورزش و تحرک می تواند باعث حرکت و جابجایی ژل شود و ضمن این که افزایش ضربان قلب و بالارفتن دمای بدن حین فعالیت می تواند سبب قرمزی و تورم شود.
شناکردن علاوه بر این موارد، منع دیگری به خاطر تماس پوست و لب ها با آب دارد. توصیه می شود تا زمان بهبود کامل جای تزریق و سوزن، که حداقل یک روز زمان نیاز است، از شناکردن پرهیز کنید.

عوارض شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

پس از تزریق ژل لب، شستن به موقع صورت بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. استفاده از آب سرد به ویژه در ساعت‌های اولیه بعد از تزریق موجب جمع شدن و از دست دادن فرم لب‌ها می‌شود. همینطور، استفاده از آب گرم برای شستشو موجب حرکت ژل در لب و پارگی و زخم شدن لب‌ها می‌گردد. باید توجه نمود که از شوینده‌های قوی برای شستشو استفاده نکنید. در نتیجه، با رعایت نمودن نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توانید عوارض این عمل را به کمترین حد ممکن برسانید.

دقت کنید که جهت پیشگیری از بروز عوارض کهخ یکی از آن ها می تواند عفونت لب بعد از تزریق ژل لب باشد، تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق، صورت خود را نشویید، داروهای تجویز شده توسط دکتر را مصرف کنید و تا یک روز بعد از تزریق، از آرایش کردن اجتناب کنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب بسیار مهم هستند:

  • بعد از تزریق ژل لب، باید از استفاده‌ی مواد لایه بردار به مدت ۲۴ ساعت پرهیز کنید. همین طور، به مدت 2 هفته از ماساژ صورت دوری نمایید.
  • در روز اول، از مصرف نوشیدنی‌ها با نی خودداری کنید چراکه نی موجب آمدن فشار به لب‌ها می‌شود.
  • هم‌چنین، حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل لب، از الکل استفاده نکنید.
  • دقت کنید که بعد از تزریق ژل لب می‌توانید تا چهار ساعت بعد، دوش بگیرید.
  • تا زمان بهبودی از رفتن به سونا اجتناب کنید.
  • بعد از تزریق ژل لب، بهتر است از شنا کردن اجتناب کنید.
  • از انجام ورزش و تحرک با شدت زیاد خودداری کنید چراکه ممکن است ورزش و تحرک موجب جابجایی ژل و فیلر شود و هم‌چنین باعث بالا رفتن ضربان قلب، تنفس و دمای بدن گردد که این نیز باعث می شود قرمزی و تورم در فرد تزریق کننده ایجاد شود.

 احتمالا با خودتان فکر کنید که با تزریق فیلر فعالیت‌هایتان محدود می‌شود، اما بایستی به خاطر داشته باشید که این پرهیز‌ها موقتی بوده و بعد از بهبودی و ثابت شدن نتایج، می‌توانید به فعالیت‌های عادی خود برگردید و بدون هیچ نگرانی به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.

اهمیت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

برای دست‌یابی به نتیجه‌ای عالی از تزریق فیلر لب و کاهش دوران نقاهت بعد از آن، انجام مراقبت‌های بعد از تزریق به دقت و همانطور که پزشک توصیه نموده، از اهمیت زیادی برخوردار است. این مراقبت‌ها موجب ماندگاری بالای تزریق ژل می‌شوند و هم‌چنین ریسک عوارض بعد از تزریق را نیز کاهش می‌دهند. با اینکه تزریق ژل لب عوارض خطرناکی ندارد، ولی بعضی عوارض مانند تورم، کبودی و قرمزی بعد از تزریق طبيعی بوده و پس از مدتی به صورت کامل رفع می‌شوند.

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب نیز یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از تزریق ژل می‌باشد. چراکه قادر است از ایجاد عفونت‌های احتمالی بعد از تزریق ژل جلوگیری نماید.

سوالات درمورد شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

آیا باید صورت خود را بلافاصله بعد از تزریق ژل لب بشویم؟

خیر، بعد از تزریق ژل لب، اگر صورت خود را بشویید، ممکن است خطر عفونت و التهاب افزایش یابد.

چگونه باید صورت را بعد از تزریق ژل لب شست؟

برای شستن صورت بعد از تزریق ژل لب، باید در وقت تعیین شده توسط پزشک و با استفاده از آب ملایم و محصولات شستشوی مناسب استفاده شود.

آیا باید بعد از شستن، صورت خود را خشک کرد؟

بله، بعد از شستشو صورت خود را با حوله یا دستمال تمیز و نرم به آرامی و بدون ایجاد فشار خشک کنید.

آیا بعد از تزریق ژل لب می‌توان از آب بسیار گرم یا سرد استفاده کرد؟

بعد از تزریق ژل لب، جهت جلوگیری از جابجایی ژل تزریق شده باید از آب ملایم استفاده کرد.

5/5 - (11 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی