دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بهترین سن کاشت مو

بهترین سن کاشت مو

با توجه به اینکه از دست دادن موهای سر یکی از حس‌های نامناسب و بد می باشد متأسفانه بسیاری از افراد این مشکل را تجربه می‌کنند. ریزش موی سر باعث می‌شود تا استرس‌ و نگرانی و احساس زیبا نبودن در شخص ایجاد شود. بیشتر افرادی که درگیر ریزش موی سر هستند، تلاش‌ زیادی برای بازگشت موهای ازدست رفته ی خود می‌کنند؛ اما در بعضی از مواقع تنها راه کار حل این مشکل، کاشت مو می باشد. 
برای اطلاع از بهترین و مناسب ترین سن برای کاشت موی سر به شما کمک می کند تا عاقلانه و هوشمندانه و به موقع در این باره ی اقدام کنید.
توجه نکردن به سن مناسب برای کاشت مو، می تواند باعث ناموفق بودن پروسه کاشت مو شود و همه چیز را به سمت شکست بکشاند. اگر شما هم کاندیدی برای کاشت مو هستید و می‌خواهید بدانید که برای کاشت مو چه سنی بهتر می باشد تا تمام شدن این موضوع مهم با ما همراه باشید.

وقت مناسب برای کاشت مو چه زمانی می باشد؟

اگر شما کاندیدای مناسب برای کاشت مو می باشید، قطعا باید بهترین سن برای انجام کاشت مو را به خوبی بشناسید. همچنین باید بدانید که مراجعه کردن برای کاشت مو، در چه سن و سالی است و نیز در چه سالی بهترین نتیجه و اثر بخشی را خواهد داشت.
بهترین زمان مناسب برای کاشت مو، زمانی می باشد که شخص ریزش موی کاملی را تجربه کرده باشد و نیز این ریزش به شکل کاملی متوقف شده باشد. شما در زمان ریزش مو باید تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرید تا زمانی که علت شایع ریزش مو را کشف کند و هم چنین درمانی که با ریزش مو مطابقت دارد، شروع گردد.
در این شرایط حتما درمان نمودن ریزش مو به خوبی انجام می ‌شود و هم مرحله موهای تقویت شده مورد نیاز در بانک مو هم به خوبی دنبال می‌گردد. بعد از اینکه همه ی این کار ها به نتیجه رسید می توان به جرئت گفت بهترین سن برای کاشت مو در همین نقطه می باشد. سن هایی مانند ۴۰ سال و یا بالای ۲۸ سال را برای انجام کاشت مو انتخاب کنید تا نتیجه بهتری از آن حاصل شود.

بهترین سن برای کاشت موی آقایان چه قدر می باشد؟

بهترین سن برای کاشت موی آقایان چه قدر می باشد؟

تحقیقات نشان داده که به طور میانگین سن های ۳۵ الی ۴۰ سالگی مناسب ترین سن برای کاشت مو در آقایان می باشد. بسیاری از آقایانی که دچار ریزش مو هستند در سنین ۳۵ الی ۴۰ سالگی ریزش موهایشان متوقف می شود.

بهترین سن برای کاشت مو در خانم‌ ها چقدر می باشد ؟

بهترین سن برای کاشت موی آقایان چه قدر می باشد؟

 در باره ی خانم‌ ها بازه ی سنی برای کاشت مو اصلا وجود ندارد و خانوم ها در هر سنی که باشند می‌توانند موهایی جذاب‌تر و پرپشت‌تر با استفاده کردن از کاشت مو، داشته باشند. توصیه می شود که خانم ‌ها از بعد از گذراندن سن ۱۸ سالگی برای کاشت مو اقدام کنند تا اینکه تغییرات هورمونی که در دوران نوجوانی به وجود می آید بر روی موهایی که کاشت شده اثری نگذارد و نیز بتوانند به نتیجه دلخواه خود برسند. این مسئله به معنای این نمی باشد که همه خانم‌هایی که بالای ۱۸ سال دارند گزینه بهتری برای کاشت مو نمی باشند؛ بلکه خانم هاباید به وسیله پزشک معاینه شوند تا خیالشان راحت شود که می توانند برای مشکل ریزش موی خود از کاشت مو استفاده کنند.

مو ی سر از چه سنی شروع به ریزش می کند؟

شرایط بدنی هر شخص متفاوت می باشد. در برخی از افراد به دلایل ارثی و ژنتیکی، در سنین خیلی پایین شروع به ریزش می کند. در بعضی افراد هم، ریزش موی سر در سن بلوغ و تغییرات هورمونی آغاز می‌شود و نیز این مشکل سال‌ها ادامه دارد. به خاطر همین نمی‌توان سن مشخصی را برای این موضوع بیان نمود. بیماری‌هایی که باعث ریزش مو می‌شود، مثل آلوپسی و آندروژنیک، در هر سنی که باشید بروز می‌کند و نمی توانیم سن معینی را برای آن در نظر بگیریم، تعداد کسانی که در سنین سی سالگی گرفتار ریزش مو می‌شوند، 25 درصد و همچنان کسانی که در چهل سالگی دچار ریزش مو می‌شوند 50 درصد است. 
در نتیجه نصفی از جمعیت کسانی هستند که در سن ۵۰ سالگی دچار ریزش مو می شوند. پس ما نمی توانیم سن دقیق و مشخصی را برای ریزش مو در نظر بگیریم.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام دادن عمل زیبایی پیوند مو هستند ؟

یکی از حیاتی ترین موضوع هایی که باید در مورد آن بررسی کنید، این می باشد که آیا کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا نه و همچنین باید باخود بیندیشید که بهترین روش کاشت مو چیست و آیا روش کاشت مو برای شما موثر و بهتر است و یا اینکه احتیاج به تحقیقات بیشتر دارید و اینکه چقدر باید منتظر بمانید. برای پاسخ دادن به همه ی این سوال ها بهتر است کسانی که کاشت مو انجام دادند آشنا شوید. 

  • کسانی که در بهترین سن برای کاشت مو می باشند یعنی سن های ۲۵ الی ۳۰ سال.
  • کسانی که سابقه بیماری مانند فشار خون و دیابت ندارند.
  • کسانی که سابقه طاسی سر در خانواده خود ندارند.
  • کسانی برخوردار از سلامت جسمی خوبی هستند.
  • کسانی که بانک موی قوی را دارا هستند.
  • کسانی که از کاشت مو انتظار های بیشتری دارند.
  • کسانی که علت ریزش موی آن‌ها مشخص شده است و دوره درمان آن ها تکمیل می باشد.

وضعیت بانک مو را بر چه اساسی می ‌توان پیش بینی کرد؟

 کاشت مو با استفاده کردن از موهایی که در بانک مو وجود دارد انجام می‌شود. پزشک متخصص از قسمتی که دارای موهای قوی است، برداشته و بعد از آماده سازی آن، کاشت مو را در محیط جدید انجام می‌دهد. به همین خاطر باید موهایی که در بانک مو وجود دارند قوی باشند و در قسمت موهای پیوند شده قرار گرفته باشند. بررسی کردن به این موضوع نیاز به توجه به بعضی از نکات می باشد که در ادامه به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

بررسی کردن الگوی ریزش مو

 از مهم‌ترین مقادیر مشخص شده در باره ی مناسب ترین و بهترین سن برای کاشت مو، بررسی نمودن الگوی ریزش مو می باشد. این الگو در هر شخصی متفاوت است. عوامل زیادی مانند: سبک زندگی، ژنتیک و همچنین سن و سال می‌توانند بر روی الگوی ریزش مو اثرگذار باشند. موقعی که شخصی دچار مشکل ریزش مو در قسمت بالای سر می شود، حتما باید تا زمان ثابت شدن ریزش منتظر مانده و شرایط را بررسی نمایید. 

توجه نکردن به این موضوع باعث می‌ شود تا از موهای ضعیف برای پیوند مو مورد استفاده قرار بگیرد. حتما نتیجه همچین کاری چیزی جز شکست در پروژه کاشت مو نمی باشد. پس صبور بوده تا پزشک بهترین تصمیم را برای شما بگیرد.

شروع سن ریزش مو

موضوع مهم دیگر، شروع شدن سن ریزش مو می باشد.  وقتی که سن ریزش مو در هر شخصی خیلی پایین باشد و همچنین این موضوع در سن جوانی آغاز شود، حتما طاسی مو بسیار شدیدتر خواهد شد. 
در سنین پایین ترریزش مو باعث می‌شود تا خط رشد کم کم کاهش یافته و قسمت بانک مو هم ضعیف‌تر شود. اگر در این شرایط منتظر بمانید و هیچ کاری برای متوقف شدن ریزش مو و تقویت نمودن بانک مو انجام ندهید، حتما گرفتار مشکلاتی در کاشت مو می شوید؛ برداشت از بانک مو باعث کم پشتی آن نیز می‌ شود و گسترده بودن قسمت کاشت هم، نیاز به برداشت زیاد از بانک مو خواهد بود.

سبک زندگی

شاید این موضوع برایتان جالب باشد که سبک زندگی هر شخصی تاثیر زیادی در میزان ریزش مو دارد. 
سبک زندگی مشخص می‌کند که تا چه اندازه مراقبت و محافظت و نیز بهداشت از موها انجام می‌شود. شخصی که در حرفه آشپزی فعالیت می‌کند و مدت زمان زیادی را در محیط نامناسب، مانند چربی غذاها، حرارت بسیار بالا و مواردی مانند این را می‌گذراند، حتما شرایط بهتری برای مراقبت کردن از موهای خود را ندارد.
کسی که در بخش شیمیایی کار می ‌کند که گازهایی نامناسب در هوا وجود دارد و هیچ پوشش مناسبی برای مراقبت کردن از موهای خو را ندارد، قطعا گرفتار آسیب از قسمت مو خواهد شد.
این افراد بانک موی بسیار ضعیفی دارند و اگر سبک زندگی خود را تغییر ندهند، حتی کاشت مو هم نمی‌تواند انتظارات مورد نظر آن‌ها را برآورده کند؛ چون که بانک موی ضعیف و مراقبت نکردن از موهای کاشته شده و همچنین ضعیف بودن احتمال موفقیت در کاشت مو، باعث می‌شود تا شرایط خیلی خوبی را نتوانند تجربه کنند.

ریزش مو به شکل هورمونی

به دلایل هورمونی بعضی از افراد گرفتار ریزش مو می‌شوند. در همچین شرایطی بانک مو روز به روز ضعیف ‌تر می ‌شود. چون که درمان مناسبی برای این کار انجام نشده است. اگر کسی قصد کاشت مو را دارد، باید به رفع ریزش موی هورمونی سر خود اقداماتی انجام دهد و درمان‌های مربوط به آن را پیگیری کند تا فولیکول‌هایی که در مو وجود دارد گرفتار مرگ نشوند. برای مشخص شدن سن مناسب برای کاشت مو، بهتر است که بررسی های هورمونی در شخص انجام شود تا فهمید که آیا ریزش موی هورمونی باعث ازبین رفتن موهایی که در بانک مو وجود دارد می‌شود یا نه. اطلاع پیدا کردن از این موضوع باعث می‌شود تا بدون هیچ مشکلی از بانک مو برداشت شود و اصلا نگران ازبین رفتن فولیکول‌های مو به خاطر دلایل هورمونی نباشید.

بررسی نمودن سن مناسب برای کاشت مو

 آشنا شدن با سن مناسب برای کاشت مو باعث می‌ شود تا شانس موفق شدن در کاشت مو افزایش پیدا کند. به عنوان مثال، وقتی بدون بررسی کردن الگوی ریزش مو و نیز پیش‌بینی آن به کاشت مو در سن زیر ۲۵ سال تصمیم می‌گیرید، قطعا باید ریسک ریزش مو بر اثر تمام نکاتی که گفته شد را به جان بخرید؛ ریسک ازدست دادن موهای بانک مو در همان قسمت و نیز موهای بانک مو انتقال یافته به محل جدید خیلی زیاد است. موضوع قابل توجه این است که، خونرسانی مطلوب و تغذیه موها اهمیت فراوانی دارد. در سن بالای ۴۰ یا ۵۰ سال شما باید بدانید که خونرسانی مطلوب به موهای سر خیلی موفقیت آمیز نمی باشد. 
پس سن هایی که در قسمت بالا به آن اشاره شد اصلا مناسب برای کاشت مو نیستند و نمی‌توان سن مناسب برای کاشت مو باشد. اما در سن های پایین‌تر می‌توانید امیدوار باشید که مواد مقوی مورد نیاز موهایی که پیوند خورده، به راحتی از طریق خونرسانی نیز تامین می‌شوند و همچنین کاشت موی موفقیت آمیزی ایجاد می‌ شود. به یاد داشته باشید که تعیین کردن بهترین سن برای انجام کاشت مو در هر شخصی متفاوت می باشد.

راه های درمان ریزش مو در سن بالای ۲۰ سال چیست؟

در سن بالای ۲۰ سال، دوران بلوغ پشت سر گذاشته می شود. در این سن ریزش مو به دلیل های گوناگونی اتفاق می‌ افتد که پزشک متخصص برای شناسایی علت اصلی آن، چند راه کار بیشتر ندارد. یکی از راه‌کارهای اثر گذار بررسی کردن قسمتی از پوست سر می‌ باشد که برای ایجاد انگل‌های پوستی یا قارچ‌ها، مفید در تشخیص آن است. راه دیگر نیز، بررسی مواد مغذی، ویتامین ها انجام دادن آزمایشات خون و نیز هورمون‌ها است. با این کار ها پزشک متخصص می‌تواند سابقه بعضی از بیماری ها را بررسی کرده تا تشخیص آن به صورت دقیق تر انجام شود. در ادامه این مطالب به راهکار های درمانی دیگر خواهیم می ‌پردازیم.

 دارویی موضعی جهت درمان رفع ریزش موها

استفاده کردن از دارو های موضعی برای درمان یکی از مناسب ترین و بهترین روش‌ها برای تنظیم شرایط مناسب در پوست سر و رساندن مواد مغذی است. یکی از رایج ترین محلول ها برای درمان ماینوکسیدیل می باشد. این محلول را باید در کف سر به صورت موضعی استفاده کرد.  استفاده از این نوع محلول ها اگر بر اساس توصیه های پزشک متخصص باشد، می‌تواند باعث رفع ریزش مو و هم چنین توقف آن گردد. بعضی اوقات نیز رشد موها، تا ۱۴درصد افزایش پیدا می کند که این موضوع بسیار خوشحال کننده است.

 درمان کردن ریزش موی سر با داروی خوراکی

استفاده کردن از داروهای خوراکی خاصی که تایید شده هستند، می ‌توانند روال کاهش ریزش مو را کنترل نمایند. تجویز داروهای خوراکی باید طبق تشخیص بهترین سن مناسب برای این کارانجام شود؛ چون افرادی که در این سنین هستند به این نوع دارو ها پاسخ‌گویی بالایی دارند، درنظر داشته باشید که بر اساس توصیه های پزشک متخصص و تشخیص او، هر موقع که داروی خوراکی برای رفع ریزش مو تجویز شود، حتما باید آن را تا آخر مصرف کرد.

روش مزوتراپی مو

یکی از راه‌ های کمک به ریزش مو، مزوتراپی است. در این روش از کوکتل‌های تقویت کننده ریشه مو برای تحریک شدن رشد موها استفاده می‌شود. تزریق این کوکتل‌های باعث جذب بسیار بالا خواهد شد و نتیجه حاصل از کاشت مو عالی و قابل مشاهده می باشد.

 پی آر پی کردن مو

استفاده از روش پی آرپی مو،  می‌تواند مواد مورد نیاز مغذی مو ها را جبران نماید. این روش تاحدی بهتر بوده است و نیز این تکنیک برای کاشت مو هم مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بانک موی کسی که کاشت انجام می دهد تقویت شود. این روش بر اساس نظریه و توصیه های پزشک متخصص انجام می‌شود و نتیجه های حاصل از آن رضایت بخش است.

کاشت مو

یکی از روش هایی که به عنوان مرحله ‌ای برای رفع ریزش مو از آن استفاده می‌شود، کاشت مو می باشد. در روش کاشت مو شخصی که ریزش مو دارد باید دوره درمان را کامل کرده باشد و اطمینان داشته باشد که موهایی که در بانک مو موجود هستند تقویت می شوند. در چنین شرایطی بر اساس توصیه های پزشک متخصص می‌توانید مرحله کاشت مو را آغاز کنید. کاشت مو نیز روش‌های گوناگونی دارد که شما می ‌توانید طبق میزان محدودیت‌ مالی و میزان موی مدنظر و نیز راه های مختلف دیگر، روش مناسب را برای خود انتخاب کنید. حتما یادتان باشد که به وسیله پزشک متخصص بهترین سن برای کاشت مو مشخص می‌شود.

سوالات در مورد بهترین سن کاشت مو

کاشت مو در چه سنی بهتر است؟

بهترین سن برای کاشت مو سنین۲۴ الی ۶۰ سال می باشد در نتیجه کاشت مو بستگی به سن و سال نیست و به شرایط فرد هم ارتباط دارد.

پایین ترین سن برای کاشت مو چند سال می باشد؟

از سن ۱۸ سالگی میتوانید در کلینیک های معتبر کاشت مو را انجام دهید اما بر اساس صحبت هایی که شد خوب است که اول الگوی ریزش مو معین و مشخص شود.

بهترین زمان کاشت مو قبل از سن ۳۰ سالگی درست است؟

پاسخ دادن به این سوال به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد. برای کسانی که زیر سی سال می باشند بیشتر اوقات راه کار های رفع ریزش موی سر پیشنهاد می شود.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *