دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

بهترین روش کاشت مو چیست؟

بهترین روش کاشت مو چیست؟

بهترین و ماندگارترین روش کاشت مو چیست؟

به صورت کلی بهترین و ماندگارترین روش کاشت مو، FUT است که موها به صورت تک تک جدا شده و در ناحیه مشخص شده، کاشته می شوند.

همه انسان ها به داشتن موهای پر پشت و زیبا علاقه دارند، دوست دارند که فرم مدل مو هایشان را عوض کرده و با متنوع کردن موهای خود توجه دیگران را به خود جلب کنند. اما گاهی وقت ها عواملی مثل عوامل ژنتیکی و ارثی و بیماری و استرس و… می تواند بر موهایتان تاثیر منفی بگذارد و موجب ریختن بیش از حد موهایتان شود در اینجا می باشد که باید به سراغ روشی بهتر هم چون کاشت موی طبیعی با کیفیت بالایی بگردیم.
 یکی از روش های بهتر جلوگیری از ریزش موهایتان این می باشد که برای درمان ریزش مو اینترنت را جستجو کنید زیرا با جستجو در اینترنت راه ها و دارو های خانگی بسیاری را پیدا می کنید که این روش ها بسیار تاثیر گذارند و از جمله روش های بهتر کاشت مو نیز می باشند که می تواند به رفع مشکل شما کمک کند.
اما پس از مدتی که این گونه روش ها را امتحان می کنید می فهمید که این روش ها نیز بی فایده هستند به خاطر همین پیش از شروع درمان و قبل از آن که به موهایتان ضربه ای بزنید بهتر است به سراغ پزشک بروید. و علت ریزش موهایتان را با تشخیص درست پزشک بیابید و به درمان آن اقدام کنید.
کاشت مو یکی از بهترین پیشنهادهای پزشک متخصص برای درمان ریزش مو می باشد اما ممکن است برایتان این سوال پیش آید که بهترین روش کاشت مو چیست و با چه راه هایی می توان از شر ریزش مو خلاص شد اگر تاکنون این سوال ذهن شما را درگیر کرده است برای یافتن پاسخ سوال خود در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو

در جهان امروز برای کاشت مو روش های مختلفی وجود دارد که نحوه برداشت فولیکول های آن متفاوت است. بنابراین کیفیت مو های کاشته شده و نتیجه های نهایی آن در هر روش متفاوت خواهد بود.
 طبق نوع مو، ریزش، جنسیت، نوع الگوی ریزش هر شخص بهترین و مناسب ترین روش کاشت مو باید توسط پزشک متخصص تعیین بشود.
پزشک با بررسی ناحیه کاشت برای برداشتن فولیکول ها و دیگر موارد مناسب ترین روش کاشت را انتخاب کرده و آن را برایتان القا می کند. حتی اگر اقوام و دوستانتان نیز با شرایط شما برای کاشت موهایشان به نتیجه خوبی رسیده اند، می توانید آن را برای پزشک تان بگویید تا از همین راه برای درمان موهای شما استفاده نماید.

نحوه انتخاب بهترین روش کاشت مو

پس از اینکه شما به عنوان کاندید کاشت مو معرفی شدید، اصلی ترین مرحله شروع شده است و آن انتخاب بهترین روش کاشت مو می باشد. این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است و قادر است بر روی نتیجه نهایی و کیفیت موهای کاشته شده تاثیر زیادی داشته باشد.
لازم به ذکر است که بهترین روش کاشت مو اصولا عبارت مناسبی نمی باشد؛ زیرا شرایط افراد با هم یکی نیست و نمی‌ توان برای تمام افراد یک نسخه پیچید. به همین علت بهتر است که از عبارت مناسب‌ ترین روش کاشت مو به جای بهترین روش کاشت مو استفاده کرد.
برای هر فرد طبق مشخصات بانک مو، نحوه الگوی ریزش، سن فرد(بهترین سن کاشت مو)، جنسیت متقاضی و… مناسب‌ ترین روش کاشت مو متفاوت می باشد و می بایست به کمک پزشک تعیین گردد.
پزشک متخصص با تشخیص محل‌ های مناسب برای برداشتن فولیکول‌ ها و بررسی کردن ناحیه کاشت و طبق سایر خصوصیات فردی بهترین روش را انتخاب می نماید و آن را به متقاضی پیشنهاد می کند.

در ادامه به توضیح برخی از بهترین روش های کاشت مو می پردازیم.

کاشت مو به روش FUE

یکی از بهترین روش کاشت مو FUE می باشد که در کشور ما با نام FIT شناخته می شود اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند و همین طور گران قیمت نیز می باشد در این روش کاشت مو ها به صورت دانه دانه می باشد و به خاطر همین زخم های ریزی در ناحیه برداشت ایجاد می شود که این سوراخ ها با حداقل یک میلی متر قطر در محل برداشت ایجاد شده و به صورت دانه دانه فولیکول ها استخراج می شود که با استفاده از ابزاری به اسم پانج به انجام می رسد.

در کاشت مو به روش FUE بدون جراحی انجام شده و در مقایسه با روش FUT زخم های ایجاد شده آن خونریزی ندارد و سریع نیز خوب می شوند. این بدین معنا نمی باشد که روش FIT نیاز به هیچ نوع عملی ندارد در واقع می توان گفت که مشکلات و عارضه های آن بعد از جراحی در این روش کمتر خواهد بود در این شیوه با در نظر گرفتن وسعت طاسی و هم چنین تعداد گرافت ها هزینه آن تعیین می شود از این روش برای کاشت ریش و سبیل نیز استفاده می کنند زیرا در این روش نسبت به روش FUT از دقت بیشتری استفاده می کنند.

معایب کاشت مو به روشFUE

اهمیت مهارت و تخصص پزشک و سالم ماندن در موقع برداشت فولیکول ها بسیار مهم است. به دلیل زمان بر بودن برداشت فولیکول ها با ابزار دستی موجب بروز کم کیفیت بودن این فولیکول ها می گردد و احتمال ریزش آن ها بیشتر می شود. هنگامی که فولیکول ها در بیرون از بدن می مانند بیشتر است و این موجب صدمه رساندن به آن ها می شود. بنابراین برای اشخاصی که موی کم تراکمی دارند نیازی به استفاده از بانک موی قوی نمی باشد.

روش کاشت مو میکروگرافت

روش کاشت مو میکروگرافت به معنی کاشت در سایز میکرو می باشد. کلی به صورت کلی‌ میکروگرافت جدید ترین روش کاشت مو می باشد که به علت شیوه متفاوت در برداشت فولیکول‌ ها از بانک مو، یک گزینه بسیار مناسب برای زیبا جویان می باشد. به کمک این روش که نوع پیشرفته‌ تری از کاشت مو به روش SUT محسوب می شود، برداشت فولیکول‌ها دیگر به وسیله پانچ‌ های دستی انجام نمی گردد و کل مراحل به کمک هولدر هایی با ظرافت ۴ میکرون انجام می شود.

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت

اولین مرحله در این روش کاشت مو، برداشت مو از قسمت بانک مو می باشد.

در مرحله بعدی جدا سازی و آماده کردن بانک مو از قسمت‌ های برداشته شده انجام می گیرد.

سپس کاشت و پیوند مو در ناحیه های مبتلا به طاسی شکل می گیرد.

در مرحله آخر گرافت‌ هایی که کاشته شده اند به کمک دستگاه‌ پانچ ایمپلنتر در ناحیه ای که دچار طاسی می باشد، کاشته می‌ شود.

مهم‌ترین عامل موفقیت در روش کاشت مو میکروگرافت

میکروگرافت فقط یک روش می باشد که برای رسیدن به نتیجه عالی به عوامل‌ زیادی بستگی دارد. مهم‌ ترین عامل در رسیدن به نتیجه عالی در اعتبار کلینیک مراجعه شده‌ و تخصص پزشک خلاصه می گردد؛ البته لازم به ذکر است که مراقبت‌ های پس از کاشت مو به روش میکروگرافت نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. میزان تخصص پزشک و اعتبار کلینیک از جمله عامل مهم در رسیدن به بهترین نتیجه در کاشت مو به روش میکروگرافت می باشند. با توجه به اینکه روش برداشت و کاشت گرافت به کمک دستگاه‌ های تماما اتوماتیک انجام می شود، ولی می بایست به این موضوع توجه کرد که به علت نقش کلیدی ظرافت در کار با دستگاه و حساسیت‌ های موضوع اعتماد به پزشک با تجربه به همراه کلینیک معتبر با استفاده‌ از دستگاه‌ های به‌ روز از اصلی ترین عوامل در رسیدن به بهترین نتیجه خواهند بود.

مزیت های کاشت مو به روش میکروگرافت

با توجه به این مزیت هایی که در ادامه ذکر می کنیم میکروگرافت به یکی از بهترین روش کاشت مو تبدیل شده است که این مزیت ها عبارتند از:

عدم نمایش خط زخم پس از کاشت مو

بالا رفتن تراکم کاشت مو به علت کاشت در ابعاد میکرو

هیچ گونه درد و خونریزی در این روش از کاشت مو مشاهده نمی شود.

دارای دوره نقاهت بسیار کوتاهی می باشد.

آیا روش میکروگرافت برای کاشت مو معایبی دارد؟

هنگامی که در خدمات زیبایی از کاشت مو گرفته تا عمل سطحی که یه مرحله حساسی به شمار می آید از کلمه معایب سخن می کنیم، این مساله را باید مورد توجه قرار دهیم که اگر به یک دکتر متخصص و یک کلینیک معتبری مانند کلینیک نیل اعتماد کنید پس نگران عارضه های بیشتری نباشید.

به صورت کلی عوارض و مزیت های کاشت مو در گز گز ها و خارش های جزئی گفته می شود که برای خلاص شدن از آن ها می توانید به گفته های پزشک توجه داشته و به توصیه های آن عمل کنید.

یک نکته قابل توجه به نگرانی های بعد از کاشت می باشد که می تواند در روند سلامت و بهبودی شما اثر منفی داشته باشد؛ بنابراین اگر به یک دکتر متخصص و یک کلینیک معتبر اعتماد کردید دیگر نگرانی های زیادی نداشته باشید این در صورتی می باشد که به تمام توصیه های پزشکتان عمل کنید.

آیا کاشت مو به شیوه میکروگرافت درد دارد؟

در هنگام کاشت مو درد، برای کسانی که کاشت مو را انجام نمی دهند یکی از مسائل کلیدی می باشد؛ اما اگر به نظریات اشخاصی که کاشت مو را برای زیباییشان تجربه کردند توجه کوتاهی داشته باشید به طور کامل متوجه می شوید که در زمان کاشت مو به این شیوه و با استفاده کردن از مواد بی حس کننده و دستگاه های پیشرفته کاشت مو بدون درد می باشد.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت

مراقبت های پیش و پس از کاشت مو برای رسیدن به یک نتیجه بهتر هر یک به صورتی تاثیر گذار می باشند. که از قبیل این مراقبت های پیش از کاشت می توان به قرص های ضد انعقاد خون، مواد مخدر، عدم استفاده از دخانیات و… اشاره نمود اما شستشوی مناسب با شامپو پس از کاشت مو مهم ترین قسمتی می باشد که این برعهده خودتان می باشد.

کاشت مو به روش FUT

یکی از بهترین روش کاشت مو روش FUT می باشد که دارای یک سری مزایایی است. مزیت کاشت مو به شیوه FUT این است که این روش یک عمل تهاجمی می باشد که با ایجاد جای زخم شبیه نواری بزرگ و خونریزی شدید همراه است.

دوره بهبودی این شیوه طولانی می باشد و عارضه های بیشتری نیز دارد.

اگر به خوبی از آن مراقبت نشود ممکن است در محل زخم گوشت اضافه به وجود آید. هم چنین برای کسانی از جمله ورزشکاران که انعطاف پذیری و پوست سر سفتی دارند مناسب نمی باشد. این روش برای نواحی نازک صورت، گردن، و بدن مناسب و قابل استفاده نیست. هم چنین برای اشخاص با موهای نازک و یا اشخاصی که طاسی های محدود دارند مناسب نمی باشد.

ممکن است عوارضی مثل اسکار بزرگ، درد، بی حسی در محل کاشت و برداشت، واکنش آلرژیک به مواد بی حسی، خونریزی و عفونت فولیکول ها را با این روش ها پس از کاشت مو تجربه کنید پس از کاشت مو مراقبت از آن به روش FUT یا روش های دیگری در کم کردن عوارض تاثیرات بسیار خوبی دارد. که هزینه تعداد گرافت های برداشت شده در کاشت مو به شیوه FUT تعیین می شود.

سوالات درمورد بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو چه روشی است؟

با توجه به خصوصیات هر فرد و سایر عوامل می توان مناسب ترین روش کاشت مو را برای متقاضی تعیین نمود که در این مقاله به ۳ مورد از بهترین روش های کاشت مو اشاره شده است.

آیا کاشت مو دارای عوارض است؟

بله ممکن است پس از کاشت مو دچار عوارضی همچون درد، بی حسی و آلرژی و... شوید.

آیا تمام افراد خودشان می توانند روش مورد نظر خود برای کاشت مو را انتخاب نمایند؟

پزشک متخصص به کمک تشخیص محل‌ های مناسب برای برداشت فولیکول‌ ها و بررسی کردن ناحیه کاشت و طبق سایر خصوصیات فردی مناسب ترین روش را برای کاشت مو انتخاب می نماید و آن را به متقاضی پیشنهاد می‌کند. البته پزشک مجبور نمی کند که حتما از این روش استفاده کنید فقط بهترین روش کاشت مو را به شما پیشنهاد می کند.

امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *