دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه پی آر پی مو

هزینه پی آر پی مو ۱۴۰۳ | تعداد جلسات مورد نیاز

هزینه پی آر پی مو چقدر است؟
هزینه پی آر پی مو (هزینه prp مو) به عوامل متعددی می تواند بستگی داشته باشد. در کلینیک دکتر خیرالهی هزینه prp مو، 1.200.000 می باشد.

هزینه پی آر پی مو ۱۴۰۲

هیچ یک از امور پزشکی و درمانی برای افراد مختلف یکسان نیست و تمامی این عمل‌ها با توجه به شرایط فرد انجام می شوند. در این صورت هزینه انجام هر یک از این عمل‌ها نیز برای افراد مختلف به صورت متفاوت است.
اگر داشتن موهای متراکم و زیبا از آرزوهای شما می‌باشد، شاید بخواهید در مورد چگونگی انجام پی آر پی و هزینه پی آر پی مو اطلاعاتی بدست آورید. در این مقاله به بررسی هزینه پی آر پی مو و عوامل موثر بر آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

هزینه پی آر پی مو در کلینیک دکتر خیرالهی

بیشتر شدن آلودگی‌های آب و هوا در کشور که از جمله علت‌های ریزش مو در افراد است، ابتلا به ریزش مو در افراد را در سال‌های گذشته بیشتر کرده است.
در این شرایط راه‌های مختلفی مثل تجویز قرص آزارام برای درمان و تقویت موها ایجاد شده است که یکی از این راه‌ها پی آر پی می‌باشد که با توجه به مزایای این روش درمانی، امروزه به میزان زیادی از آن استفاده می‌شود.

پلاسمای غنی از پلاکت که با نام پی آر پی شناخته می‌شود یکی از اجزای خون و حاوی موادی خاص هستند که فاکتورها یا پروتئین‌هایی دارد که به لخته شدن خون و به رشد سلولی کمک شایانی خواهد کرد.
این تکنیک راه‌ حل خوبی برای بیشتر شدن رشد موها است.

هزینه پی آر پی مو چقدره؟

پی آر پی مو مثل هزینه کاشت مو نیز دارای هزینه مشخصی نیست زیرا برای تشخیص هزینه مورد نیاز برای درمان باید فرد مورد نظر تحت بررسی‌های پزشک مربوطه قرار بگیرد تا عوامل تاثیرگذار در روش درمان و میزان هزینه تایین شود.

هزینه پی آر پی مو1.200.000 تومان
هزینه پی آر پی زیر چشم1.200.000 تومان
هزینه پی آر پی صورت900.000 تومان
❤️برای مشاهده به روز ترین هزینه پی آر پی مو به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید❤️

مشاوره تلفنی و رزرو 02156410004

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی
کلینیک دکتر خیر الهی

تماس تلفنی

عوامل موثر در هزینه پی آر پی مو

هزینه پی آر پی مو مثل تمام عمل‌های زیبایی دیگر توسط بیمه پرداخت نمی‌شود. بنابراین مهم است که قبل از اقدام به انجام آن، در مورد قیمت پی آر پی اطلاعات کسب کنید. هزینه پی آر پی مو بر اساس عوامل مختلفی مشخص می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

تعداد جلسات مورد نیاز

برای اینکه بتوانید نتیجه دلخواه خود را از تزریق پی آر پی مو کسب کنید، باید دوره درمانی آن را تکمیل کنید. بر اساس سایت پزشکی medicalnewstoday، فرد باید در ۲ الی ۳ ماه ابتدایی تزریق‌های متعددی در فواصل معین انجام دهد. طبیعتا هر چه تعداد این جلسات بیشتر باشد، هزینه پی آر پی نیز افزایش خواهد یافت.

محل تزریق پی آر پی

پلاسمای غنی از پلاکت در محل‌های مختلفی از سر و بدن می‌تواند تزریق شود. حساسیت تزریق در برخی از این محل‌ها بیشتر است. از همین جهت، محل تزریق بر هزینه پی آر پی تاثیرگذار است. همینطور هرچقدر محل تزریق وسیع‌تر باشد، پزشک باید وقت و انرژی بیشتری را برای آن صرف کند.

کلینیک انتخاب شده

قیمت پی آر پی مو امکان دارد در کلینیک‌های مختلف،‌ با هم یکسان نباشد. زیرا امکانات و تجهیزات کلینیک، خدماتی که ارائه می‌دهند و تخصص و مهارت پزشک کلینیک می‌تواند روی هزینه پی آر پی مو تاثیر بگذارد.
روشن است که هر چقدر کلینیک انتخابی شما پیشرفته‌تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. اما به این نکته هم توجه داشته باشید که این موضوع ارتباط مستقیمی با کیفیت خدمات ارائه‌شده و نتیجه نهایی هم دارد.

آیا هزینه پی آر پی مو به صرفه است؟

پس از بررسی هزینه‌های روش پی آر پی حال سوال اینجاست که در مقایسه با هزینه تکنیک‌های دیگر ، آیا انجام روش پی آر پی مو از نظر اقتصادی به صرفه می‌باشد؟
پاسخ این است که اگر در مراحل نخستین ریزش مو هستید و ناحیه طاسی سر شما هنوز گسترده نشده است می‌توانید به راحتی تکنیک پی آر پی را امتحان کرده و از نتیجه آن مطمئن باشید. اما اگر میزان طاسی سر شما تا اندازه زیادی پیشرفت کرده است ما به شما انجام کاشت مو سر را توصیه می‌کنیم.

آیا بیمه‌های درمانی هزینه پی آر پی مو را پرداخت می‌کنند؟

افرادی که تحت پوشش انواع بیمه‌های درمانی و یا تکمیلی هستند، در چنین شرایطی معمولا با این پرسش مواجه خواهند شد که آیا امکان پرداخت هزینه مورد نیاز برای پی آر پی مو و هزینه مزوتراپی مو بوسیله بیمه‌های درمانی وجود دارد و یا خیر. در پاسخ به این سوال باید خدمت شما عزیزان بگوییم که متاسفانه از آن جهت که پی آر پی یک تکنیک درمانی در حوزه زیبایی است و خدمات زیبایی توسط بیمه‌ها پوشش داده نمی‌شوند، نمی‌توان برای انجام آن از بیمه‌های درمانی و تکمیلی کمک گرفت تا میزان هزینه کم شود.

اما با این وجود برای اطمینان بیشتر در این خصوص می‌توانید از بیمه‌ای که تحت پوشش آن هستید، در رابطه با این مساله نیز سوال بپرسید و مطمئن شوید که این کار امکان پذیر است و یا نه.

پی آر پی مو چگونه انجام می‌شود؟

در کلینیک دکتر خیرالهی ابتدا آزمایش خون گرفته می‌شود. خون گرفته شده در سانتریفیوژ قرار داده شده و پی آر پی (پلاکت غنی خون) از بقیه خون جداسازی می‌شود. پی آر پی از بدن شما گرفته شده و با غلیظ کردن سلول های خونی آماده می‌شود. همینطور از سیستم Healeon Medical PRP System استفاده می‌شود.

یک سیستم استریل ایزوله می‌باشد و در آن پلاکت‌ها به ۳ برابر غلظت عادی موجود در خون می‌رسند. یک بی حسی برای مسدود کردن اعصاب پوست سر زده می شود تا بیمار دردی احساس نکند. پی از آن پلاکت با غلظت بالا به پوست سر تزریق می‌شود. موی بیمار شسته شده و بیمار بدون هیچ نیازی به کمک می‌تواند به خانه برگردد. هیچ آرامبخش یا داروی دیگری حین پروسه به بیمار داده نخواهد شد که عملکرد و هوشیاریش را مختل کند.

پی آر پی مو فاکتورهای زیادی را در خود دارد که رشد فولیکول مو را تحریک خواهند کرد. پی آر پی مو با توجه به نیازهای شخصی هر فرد انجام می‌شود در نتیجه تعداد جلسات برای هر فرد فرق می‌کند. هدف اولیه از پی آر پی تحریک فولیکول‌های موی غیرفعال و یا تازه کاشته شده برای ورود به یک فاز رویشی فعال می‌باشد.

چه افرادی نباید پی آر پی مو انجام دهند؟

پیش از انجام این تکنیک درمانی حتما تمامی داروهایی که مصرف می‌کنید (از قبیل مکمل و مواد گیاهی) را به اطلاع تیم پزشکی خود برسانید. در جلسه مشاوره اولیه برای این تکنیک درمانی، بیشتر پزشکان استفاده از پی آر پی را برای کسانی که در شرایط زیر هستند توصیه نمی‌کنند:

چه افرادی نباید پی آر پی مو انجام دهند

 • افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند.
 • افرادی که زیاد سیگار استعمال می‌کنند.
 • افرادی که استفاده نامناسب از الکل و مواد مخدر کرده‌اند.

همینطور در صورت داشتن شرایط و بیماری‌های زیر، تزریق پی آر پی برای شما انجام نخواهد شد:

 • عفونت‌های مزمن یا شدید
 • سرطان
 • بیماری مزمن کبد و پوستی
 • بی ثباتی همودینامیک
 • هیپوفیبینوژنز
 • اختلال متابولیک،‌ سندروم اختلال پلاکت
 • اختلالات خاص سیستمی در بدن
 • سپتیسمی، تعداد پایین پلاکت خون
 • بیماری غده تیروئید

پی آر پی مو در درمان کدام نوع از ریزش‌های مو موثر است؟

 • ریزش مو با الگوی مردانه به ویژه در مراحل اولیه ریزش مو یا زمانی که موهای بسیاری دچار کوتاهی شده است.
 • ریزش مو با الگوی زنانه در تمامی مراحل ریزش مو
 • ریزش ابرو موهای نازک یا کاهش مو یا ریش و سبیل
 • آلوپسی ارهاتا، آلوپسی تاتولیس
 • علل متابولیک ریزش مو. فقر آهن و داروهایی که باعث ریزش مو می‌شود.

مراقبت‌های بعد از پی آر پی مو

رعایت مراقبت های بعد از پی آر پی مو لازم است تا هزینه ای که صرف شده، بهینه باشد.

 • امکان دارد انتظار داشته باشید که در حین و پس از درمان میزان خاصی از ناراحتی، قرمزی و یا تحریکات وجود داشته باشد.
 • امکان دارد در محل خون گیری مقداری کبودی وجود داشته باشد.
 • به نظر می‌رسد که آفتاب سوختگی متوسط تا شدید دارید و ممکن است پوست سر شما گرم و سفت‌تر از حد معمولی باشد. این موضوع به طور معمول در همان روز یا طی ۲۴ ساعت کم می‌شود.
 • در صورت بوجود آمدن هرگونه درد یا ناراحتی، امکان دارد تیلنول یا دیگر محصولات حاوی استامینوفن را طبق دستورالعمل مصرف کنید. برای کم شدن تورم در صورت لزوم می‌توان از کمپرس سرد استفاده نمود.

مراقبت‌های بعد از پی آر پی مو

 • هیچ داروی ضد التهابی مثل ایبوپروفن، Motrin یا Advil مصرف نکنید. این عوامل در روند التهاب طبیعی که در این تکنیک درمانی بسیار حائز اهمیت بوده و مسئول جوانسازی پوست شما می‌باشد، دخالت خواهند کرد.
 • زخم‌های جزئی امکان دارد در منطقه تحت درمان تشکیل شده و ۲۴ الی ۴۸ ساعت بمانند.
 • پوست ناحیه درمان را نکشید و یا خراشیده نکنید بلکه در عوض آن را مرطوب نگه دارید.
 • حداقل ۲۴ ساعت بعد از درمان، از ورزش شدید و قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرما پرهیز کنید.
 • اطمینان بدست آورید که فقط در طی مراحل بهبودی از ملافه و حوله تمیز استفاده نمایید.
 • برای ۱۲ الی ۲۴ ساعت اول از تماس حیوانات خانگی و بچه‌های کوچک با پوست ناحیه درمان شده پیشگیری کنید.
 • در مرحله بهبود یافتن، حتماً پیش از استفاده، تلفن همراه یا تلفن ثابت خود را با دستمال مرطوب الکل‌دار ضد عفونی کنید.

عوارض پی آر پی مو چیست؟

عوارض پی آر پی مو هم می‌تواند مانند عوارض معمول این روش درمانی یا ناشی از روش تزریق باشد. از جمله عوارض احتمالی پی آر پی مو می‌توان به وارد شدن آسیب به رگ‌های خونی در پوست سر، وارد شدن آسیب‌های عصبی، بروز عفونت در محل تزریق، کلسیفیکیشن یا به وجود آمدن بافت اسکار در محل تزریق اشاره نمود.

پرسش و پاسخ در مورد هزینه پی آر پی مو

آیا پی آر پی مو درد دارد؟

ممکن است ناحیه تزریق برای یک یا دو روز دردناک باشد و همچنین ممکن است کبودی ایجاد شود. می‌توان از استامینوفن برای تسکین درد استفاده نمود. در صورت بروز درد شدید بیمار باید سریعاً به پزشک مراجعه کند

آیا پی آر پی موثر است؟

بیشتر مطالعات از درمان موثر پی آر پی مو که رشد مجدد موها را به دنبال داشته است، صحبت کرده‌اند.

4.1/5 - (23 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی