دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه پی آر پی دور چشم

هزینه پی آر پی زیر چشم ۱۴۰۳

کسی نیست که از تاثیر چشم ها در زیبایی چهره بی اطلاع باشد و لطافت و روشنی پوست دور چشم ها یکی از عوامل تاثیرگذار در زیبایی چشم هاست. متاسفانه پوست حساس این ناحیه به راحتی تحت تاثیر افزایش سن، بی خوابی، استرس و تغذیه قرار می گیرد و گودی، تیرگی و پف زیر چشم ها ایجاد می شود. به همین دلیل مراقبت از پوست این ناحیه دغدغه ی بسیاری است. روش های مختلفی برای حفظ لطافت پوست این ناحیه وجود دارد که پی آر پی دور چشم یکی از این روش هاست که می توانید برای جوانسازی و آبرسانی پوست دور چشم استفاده کنید. اما همواره بحث هزینه روش های زیبایی برای بسیاری از افراد مطرح است که در این مقاله قصد داریم هزینه پی آر پی زیر چشم را بررسی نماییم.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه پی آر پی زیر چشم

پی آر پی دور چشم یک روش غیرجراحی و کم تهاجمی می باشد و نسبت به روش های تهاجمی تر دارای هزینه های پایین تری خواهد بود. این روش به عنوان یک روش زیبایی شناخته می شود بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و تمام هزینه ها باید به صورت آزاد پرداخت شوند. در این بین هزینه پی آر پی دور چشم به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به شرح دقیق تر آنها می پردازیم:

هزینه پی آر پی زیر چشم + عوامل تاثیر گذار
  • ناحیه تزریق: پی آر پی در نواحی مختلف صورت انجام می شود که پوست دور چشم یکی از این نواحی می باشد. معمولا زیر چشم که دارای گودی، پف و تیرگی است بیشتر از سایر نواحی نیاز به مراقبت و استفاده از روش های زیبایی دارد. ولی در کل ناحیه دور چشم به دلیل پوست نازکی که دارد و همین طور نزدیکی بسیار زیاد به عضو حساسی مثل چشم، نیاز به دقت بالا و استفاده از سوزن های بسیار ظریف دارد. بنابراین حساسیت بالای این ناحیه در هزینه پی آر پی دور چشم تاثیر مستقیمی دارد.
  • شدت عارضه پوستی: این عامل نیز می تواند در قیمت نهایی پی آر پی تاثیرگذار باشد، برای افرادی که تیرگی و گودی بیشتری دارند ممکن است تزریقات بیشتر و تعداد جلسات بیشتری برای رفع مشکلات پوستی نیاز باشد.
  •  تعداد جلسات مورد نیاز: برای به دست آوردن بهترین نتایج از تزریق پی آر پی دور چشم ممکن است به چند جلسه درمانی نیاز باشد که معمولا تعداد جلسات مورد نیاز پی آر پی دور چشم را پزشک براساس شدت عارضه مشخص می نماید. بسیاری از افراد با یک جلسه، نتایج بسیار خوبی دریافت می کنند به طوری که نیازی به تمدید نمی بینند ولی به طور معمول 3 جلسه با فاصله 4 هفته برای نتیجه گیری مد نظر از این روش، مورد نیاز است. تعداد جلسات برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود بنابراین مستقیما روی هزینه پی دور آر پی دور چشم تاثیر می گذارد.
  • ترکیب با دیگر روش ها: استفاده از روش هایی همراه با میکرونیدلینگ نیز در پی در پی امکان پذیر است یا صرفا به صورت منفرد با تزریق با سوزن های ظریف، پی آر پی انجام شود. در صورت ترکیب این روش با سایر روش ها، قیمت هر جلسه پی آر پی دور چشم متفاوت خواهد بود.
  • کلینیک و پزشک: در کلینیک های مختلف، هزینه پی آر پی دور چشم ممکن است با توجه به امکانات و تجهیزات کلینیک، خدماتی که ارائه می‌دهند، شهر و محل کلینیک و تخصص، مهارت و دقت پزشک متخصص متفاوت باشد. همان طور که گفتیم پی آر پی دور چشم بسیار حساس تر از پی آر پی سایر نواحی صورت است. سوزن های مورد استفاده معمولا ظریف تر هستند و استفاده از آنها نیاز به مهارت بالاتری دارد. از طرفی اندکی بی دقتی در اجرای این روش می تواند عوارض جبران ناپذیری مانند اختلال در بینایی را به دنبال داشته باشد. بنابراین انتخاب پیشرفته ترین کلینیک با تجهیزات و امکانات بهتر و به روز تر و پزشکی که از تکنیک او اطمینان داشته باشید ممکن است هزینه پی آر پی دور چشم را بالاتر ببرد ولی منجر به انجام بهتر و ایمن تر این روش شود.
  • کیفیت کیت های انتخابی: تعداد، کیفیت و برند کیت های مورد استفاده از دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه پی آر پی دور چشم است اما استفاده از کیت های با کیفیت و روش آماده سازی صحیح پی آر پی، بالاترین درجه ی خلوص پلاکت غنی شده را تامین می کند که خود در کیفیت نتایج تاثیرگذار خواهد بود.

هزینه پی آر پی دور چشم در کلینیک دکتر خیرالهی

با انتخاب یک کلینیک تخصصی پوست و زیبایی همانند کلینیک دکتر خیرالهی، قادراید با خیال آسوده از خدمات پی آر پی صورت با قیمت کاملا مناسب بهره ببرید و هیچ‌گونه نگرانی از بابت تجهیزات کلینیک، استاندارد بودن کیت‌ها و مواد مصرفی نداشته باشید.

قیمت پی آر پی زیر چشم
هزینه پی آر پی زیر چشم هر جلسه 900/000 تومان✔️

مشاوره تلفنی و رزرو 02156410004

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی
کلینیک دکتر خیر الهی

تماس تلفنی

سایر خدمات پی آر پی هم در کلینیک دکتر خیر الهی ارائه می شود؛ برای آگاهی از هزینه پی آر پی صورت و هزینه پی آر پی مو می توانید به صفحات آن را مراجعه کنید.

پی آر پی دور چشم

پلاسمای غنی از پلاکت همان پی آر پی (Platelet-Rich Plasma) می باشد که در واقع از خون همان فرد استخراج می شود. پلاکت های موجود در پلاسما وظیفه مبارزه با بیماری ها، آبرسانی بدن، کمک به بهبود بافت یا پوست آسیب دیده و تحریک رشد سلول های جدید از طریق آزاد سازی فاکتورهای رشد را بر عهده دارند. در واقع با تزریق پی آر پی به پوست، ترشح کلاژن ها توسط این فاکتورهای رشد تحریک می شود و پوست شروع به بازسازی خود می کند. در نتیجه پوست شاداب تر و جوان تر خواهد شد. مهم ترین ویژگی این روش عدم استفاده از هیچ ماده خارجی و غیرطبیعی می باشد. پی آر پی دور چشم موجب سفت تر شدن، ضخیم شدن و جلوگیری از افتادگی پوست دور چشم، کاهش حلقه های زیر چشم، کاهش چروک های اطراف چشم، کاهش تیرگی زیر چشم و کاهش پف زیر چشم می شود. همه افراد می توانند این روش را انجام دهند ولی افرادی که دارای انواعی از عفونت ها، بیماری های پوستی، بیماری های خود ایمن هستند؛ بهتر است این روش را انجام ندهند.

ماندگاری پی آر پی دور چشم

ماندگاری این روش به شرایط جسمی فرد، سطح متابولیسم بدن و سبک زندگی بسیار مرتبط است. معمولا حدود 3 ماه طول می کشد تا اثرات این روش روی پوست دور چشم کاملا مشخص شود. به طور کلی در صورت تکمیل دوره درمان پیشنهادی پزشک، بین یک تا دو سال می توانید اثرات را روی پوست خود ببینید. توصیه می شود که به صورت دوره ای پی آر پی دور چشم را تمدید کنید.

عوارض پی آر پی دور چشم

روش پی آر پی به طور کلی به نسبت سایر روش های زیبایی دیگر به دلیل کم تهاجمی بودن و استفاده از پلاسمای خود فرد، دارای کم ترین عوارض ممکن است. احتمال بروز عفونت و واکنش های آلرژیک در این روش بسیار پایین است. اما به دلیل حساسیت پوست اطراف چشم، کبودی‌های کوچکی بعد از تزریق ایجاد می شوند که معمولا بعد از گذشت چند روز برطرف خواهند شد و جای نگرانی وجود ندارد. دقت داشته باشید که تزریق در این ناحیه نیاز به مهارت بالای پزشک دارد که به عروق خونی و اعصاب این ناحیه آسیب وارد نشود که این مسئله منجر به عوارض جدی تری مانند مشکلات بینایی می شود.

مراقبت های بعد از پی آر پی دور چشم

مراقبت های بعد از پی آر پی دور چشم

تا چهار ساعت بعد، ناحیه تزریق را لمس نکنید و آب به صورت خود نزنید تا محل تزریق بهبود یابد. بهتر است اجازه دهید که کبودی های ایجاد شده خود به خود بعد از چند روز برطرف شوند و روی ناحیه یخ نگذارید. حداقل تا یک روز بعد از مواد آرایشی استفاده نکنید و همین طور از آرایش سنگین چشم ها خودداری کنید. در هنگام خواب با استفاده از یک بالش سر خود را کمی بالا نگه دارید. از فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید و حتما از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاه نمایید.

جمع بندی قیمت پی آر پی دور چشم

روش پی آر پی دور چشم یک روش کم تهاجمی و ایمن می باشد که در مقایسه با سایر روش های زیبایی به دلیل استفاده از خون خود شخص، دارای هزینه های کمتری می باشد. سایر روش های مشابه مانند مزوتراپی به دلیل استفاده از کوکتل های مخصوص و تزریق انواع مزوژل ها به دلیل استفاده از برندهای مختلف ژل، عمدتا دارای هزینه های بالاتری نسبت به پی آر پی هستند. از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه پی آر پی دور چشم می توان به شدت عارضه پوستی، تعداد جلسات مورد نیاز، ترکیب با سایر روش های زیبایی، تعرفه کلینیک زیبایی و دستمزد پزشک معالج اشاره کرد.

پرسش های متداول درباره هزینه پی آر پی زیر چشم:

دلیل کم بودن هزینه پی آر پی دور چشم در بعضی کلینیک ها چیست؟

یکی از عواملی که در هزینه پی آر پی دور چشم تاثیرگذار می باشد، تجهیزات کلینیک و تخصص پزشک است. ممکن است در بسیاری از مراکز نا معتبر با استفاده از تجهیزات مستعمل یا تیم درمانی که تخصص کافی ندارند، هزینه پی آر پی دور چشم بسیار ارزان تر شود. اما با توجه به حساسیت ناحیه دور چشم، در این صورت امکان بروز عوارض جانبی شدید مانند عفونت در اثر استفاده از سوزن و تجهیزات غیر استریل، آسیب‌های عصبی و عروق خونی در اثر تزریق نا صحیح، درد شدید در محل تزریق و کبودی زیاد و… افزایش می یابد.

5/5 - (8 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *