دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی

تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی در چیست؟ (هزینه)

تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی:

گاهی اوقات از مراقبت‌های پوستی خود غافل می‌شویم و یا به علت مشغله‌های زندگی سلامت پوست را در اولویت زندگی خود قرار نمی‌دهیم. تمامی این مسائل موجب شده تا ضایعات پوستی بر روی پوست بیشتر شده و سلامت و طراوت آن به خطر بیفتد.
پیش از هر چیز بهتر است بدانیم که پوست ما به ویژه پوست صورت و گردن که معمولا با لباس پوشیده نمی‌شود دائما در تماس با تحریکات محیطی مثل آلاینده‌ها، نور مضر آفتاب و میکروارگانیسم‌ها قرار دارد.

علاوه بر آن، این نواحی از پوست آسیب پذیر تر از دیگر قسمت‌های پوست ماست. پس نیاز به جوانسازی آن با استفاده از تکنیک‌های مختلف همچون؛ فیشیال یا پاکسازی دارد، اما آیا تکنیک‌های مختلف برای جوانسازی پوست متفاوت هستند و هر کدام چه تاثیری بر پوست خواهند گذاشت؟
این موضوع می‌تواند مبحث بسیار پیچیده‌ای باشد که در این مقاله در سایت کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی سعی کرده‌ایم بر دو تکنیک پرطرفدار در آرایش و زیبایی پوست که همان فیشیال و پاکسازی است و تفاوت فیشیال با پاکسازی پوست تمرکز کنیم.

تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی صورت

 • یکی از تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی این است که پاکسازی صورت باید به صورت هر دو الی سه هفته یک بار انجام شود اما در تکنیک فیشیال صورت نیازی به تکرار مداوم درمان نیست و تنها کافی است در بازه زمانی ۱ الی ۲ ماهه برای تمدید مجدد فیشیال مراجعه کنید.

تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی پوست

 • در عمل پاکسازی پوست تنها از نوعی ماسک مخصوص برای تمیز شدن پوست استفاده می‌گردد و همین موضوع دلیلی برای ارزان بودن هزینه‌های درمانی می‌باشد. در تکنیک فیشیال صورت علاوه بر پاکسازی پوست، اقدام به ماساژ پوست به وسیله دست و یا دستگاه‌های مخصوصی است که همین موضوع موجب افزایش هزینه‌ها می‌شود.
 • به علت استفاده از ماساژ صورت در تکنیک فیشیال، خون در رگ‌ها با سرعت بیشتری جریان پیدا می‌کند و از این جهت موجب بهبود گردش خون و سلامت بافت‌ها خواهد شد.
 • هر مرحله‌ی فیشیال (facial) بین ۱ الی ۲ ساعت زمان خواهد برد که این مدت زمان در تکنیک پاکسازی کمتر است.
 • روش پاکسازی پوست تنها با استفاده از یک ماسک و به یک روش صورت می‌گیرد اما در روش فیشیال صورت بر طبق شرایط پوست از تکنیک‌های مختلفی برای ماساژ پوست استفاده می‌گردد.
 • یکی دیگر از تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی این است که روش فیشیال در مدت زمان کوتاه‌تری به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

تفاوت مراحل فیشیال صورت با پاکسازی

یکی دیگر از تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی مراحل آن هست که:

مراحل فیشیال پوست صورت

بررسی کردن پوست

با توجه به نوع آرایشی که با آن مراجعه کرده‌اید، درمانگر ابتدا باید پوست را زیر نور مشاهده کند. حتی امکان دارد چشم‌های شما را بپوشاند و پوست را زیر نور بیشتر مشاهده نماید.
پس از بررسی اینکه پوست چه نوعی است (خشک، چرب یا روغنی، مختلط، حساس یا معمولی) و مشکلات پوست را مثل جوش سر سیاه، جوش سرسفید، چروک و پیری، آسیب با نور آفتاب و ارائه تکنیک‌های مراقبت از پوست در تابستان، کمبود آب و … را مشاهده می کند پس از آن محصولات مناسبی را برای ادامه درمان با شما در میان می‌گذارد و درمان‌هایی را معرفی خواهد کرد که می‌توانند برای شما مفید باشند.

بخور دادن

در اکثر فیشیال‌ها از یک دستگاه استفاده می‌گردد تا بخار گرم را روی پوست منتقل کنند. این کار موجب نرمی پوست خواهد شد و کمک می‌کند که جوش‌های سر سیاه و سر سفید خارج شوند. برای پوست‌های حساس معمولا از بخور دادن استفاده نخواهند کرد.

لایه برداری پوست

در این مرحله از تکنیک‌های مکانیکی یا مواد شیمیایی استفاده می‌گردد تا لایه نازکی از سطح پوست که از سلول‌های مرده تشکیل شده است از پوست جدا شود که معمولا در حین بخور دادن پوست رخ می‌دهد.
آنزیم (Enzyme) و اسیدها موجب ضعیف شدن پیوند بین سلول‌های پوست خواهند شد. یک آنزیم ملایم می‌تواند در حین بخار استفاده شود. لایه بردارهای شیمیایی قوی‌تر می‌توانند به صورت یک مرحله جدا در فیشیال استفاده شوند.

خارج‌شدن جوش‌ها از پوست

این مرحله فیشیال برای خارج کردن جوش‌های سر سیاه و سر سفید برای کسانی که این مشکل را دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد مختلف تحمل درد متفاوتی دارند و امکان دارد این مرحله برای برخی افراد درد و ناراحتی به همراه داشته باشد به خصوص پوست‌هایی که نازک‌تر هستند.
اگر این مرحله به درستی صورت نگیرد می‌تواند منجر به تغییر رنگ پوست در برخی نقاط شود.

ماساژ پوست صورت

این مرحله از فیشیال صورت سنتی برای استراحت و همینطور تحریک پوست و عضلات زیر آن صورت می‌گیرد.

ماسک صورت

بسته به نوع پوست یک ماسک مناسب برای مشکلات پوستی خود در فیشیال صورت تهیه می‌شود و امکان دارد در حین ان ماساژ سر نیز دریافت کنید.

مراحل پاکسازی پوست

یکی از تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی این است که در عملیات پاکسازی تنها با گذاشتن یک ماسک مخصوص بر روی پوست صورت می‌گیرد و به همین علت در مقایسه با عمل فیشیال صورت هزینه کمتری را در پی دارد. مراحل مختلف پاکسازی صورت عبارتند از:

شستن کامل پوست

این مرحله با استفاده از پاک کننده‌های بدون زیان صورت می‌گیرد تا تمامی ناپاکی‌های پوستی شامل چربی و گرد و غبار رفع شوند. استفاده از آب ولرم و صابون ملایم می‌تواند بهترین گزینه برای تمیز شدن پوست از آلودگی‌ها باشد.

لایه برداری پوست

لایه برداری از پوست شامل استفاده از ماسک‌های گیاهی یا شیمیایی برای رفع کردن سلول‌های مرده از سطح پوست است که در اثر استفاده آن پاکسازی عمیق پوست انجام خواهد شد.

بخور دادن

در این تکنیک با استفاده از بخار آب منافذ بسته روی پوست باز می‌گردد تا علت ایجاد جوش‌های پوستی از بین بروند.

عملیات مخصوص از بین بردن جوش‌های سر سیاه

بعد از انجام تمامی مراحل بالا، جوش‌های سر سیاه و دیگر جوش‌ها از روی پوست پاک شده و در نتیجه پوستی صاف و شاداب را برای شما به وجود خواهد آورد.

تفاوت هزینه فیشیال صورت با پاکسازی

یکی دیگر از تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی در مورد قیمت آن‌ها هست که:

هزینه فیشیال صورت

با توجه به اینکه فیشیال به صورت عمومی انجام می‌گیرد یا به صورت تخصصی، همینطور نوع و موادی که بر روی پوست استفاده می‌شود، از جمله اسکراب‌ها، ماسک‌ها، لایه بردار‌ها و به ویژه آبرسان‌ها؛ همگی می‌توانند در هزینه فیشیال موثر باشند. از جهت دیگر برند و کیفیت مواد مورد استفاده نیز مساله مهمی در فیشیال‌های تخصصی و کلینیکی می‌باشد.

از جهت دیگر با توجه به اینکه فیشیال صورت را در کلینیک‌ها انجام خواهید داد یا در سالن‌های زیبایی، دارای هزینه‌های متفاوتی است. مسلماً در کلینیک‌ها به دلیل استفاده از دستگاه‌های مدرن و اپراتورهای با تجربه و متخصص دارای قیمت بالاتری خواهد بود.
از جهتی دیگر در مورد فیشیال پوست نوع پوست و میزان مشکلات پوستی نیز می‌تواند در تعیین قیمت آن تاثیر گذار باشد.

هزینه پاکسازی پوست

پاکسازی پوست از آن جهت که با دو تکنیک با استفاده از دستگاه بخور و بدون استفاده از دستگاه بخور صورت می‌گیرد، دارای قیمت‌های متفاوتی خواهد بود.
بعضی از سالن‌ها نیز ماساژ همراه با اسکراب پوست را در زمان طولانی‌تری انجام می‌دهند و به این ترتیب به دلیل طولانی تر شدن فرآیند پاکسازی، هزینه بیشتری را از فرد دریافت می‌کنند.

از جهت دیگر با توجه به استفاده از مواد اسکراب‌ها، لایه بردارها، آبرسان‎‌‌ها و به ویژه تکنیک‌های آبرسانی از کیفیت و برند بهتری برخوردار باشند، دارای قیمت تمام شده بیشتری در پاکسازی پوست می‌باشد.

تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی از نظر نحوه مراقبتی

مراقبت‌های بعد از انجام فیشیال صورت

 • پس از جلسه درمان فیشیال به هیچ عنوان پوست خود را دست‌کاری نکنید. به ویژه از کندن جوش‌ها به شدت خودداری کنید.
 • انجام آرایش سنگین بلافاصله پس از فیشیال ممنوع می‌باشد.

مراقبت‌های بعد از انجام فیشیال صورت

 • حداقل تا ۲۴ ساعت از ورزش و دویدن پرهیز کنید؛ تعریق هنگام ورزش برای درمان با فیشیال صورت انجام شده، حساس و مضر است.
 • پس از جلسه درمان فیشیال لایه بردار و اسکراب را تا ۳ روز استفاده نکنید.
 • پس از جلسه درمان فیشیال از مصرف داروهایی که ضدآکنه هستند پرهیز کنید.
 • نور آفتاب پس از جلسه درمان فیشیال صورت برای پوست صورت مضر است. بهتر است تا چند روز پس از درمان بدون استفاده از ضد آفتاب قوی در معرض مستقیم نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • پس از جلسه درمان فیشیال لازم است که پوست را با احتیاط و لطافت شست و شو دهید؛ زیرا پوست بعد از فیشیال صورت بسیار حساس‌ می‌شود.
 • پس از جلسه درمان فیشیال از قرار گرفتن در محیط‌های خیلی گرم پرهیز کنید.
 • بلافاصله پس از جلسه درمان فیشیال صورت دبه هیچ وجه نباید از تونرها استفاده کنید.
 • پس از جلسه درمان فیشیال صورت، پوست خود را ماساژ ندهید.

مراقبت‌های بعد از انجام پاکسازی پوست

 • به جوش و آکنه صورت خود دست نزنید.
 • آرایش سنگین انجام ندهید.

مراقبت‌های بعد از انجام پاکسازی پوست

 • بهتر است از جاهایی که بسیار گرم و پرحرارت هستند خودداری کنید. بعد از پاکسازی پوست حداقل برای یک روز از سونا دوری کنید.
 • ماساژ دادن صورت کمی ریسکی است و بهتر است مراقب صورت‌تان باشید، به همین علت قطعا باید از ماساژ صورت پرهیز کنید.
 • اگر قبل از پاکسازی پوست، در جلسه هفتگی باشگاه شرکت نکرده اید، بهتر است حداقل 1 روز دیگر هم صبر کنید.
 • از لایه بردار یا اسکراب صورت استفاده نکنید.
 • خود درمانی در خانه به هیچ وجه جوابگو نمی‌باشد
 • از آن جهت که پوست شما به تازگی لایه برداری شده است، در برابر اشعه‌های مضر خورشید حساس‌تر و آسیب پذیرتر می‌باشد.
 • یک هفته صبر کردن برای خلاص شدن از شر موهای زائد، بهترین تکنیک است. اپیلاسیون به خودی خود موجب لایه برداری پوست می‌شود و لایه برداری بیش از اندازه باعث می‌شود که پوست بیش از حد آسیب ببیند و حالت زشت و ضخیمی به خود بگیرد.

چند نکته حائز اهمیت برای پاکسازی و فیشیال صورت

اکنون که به خوبی از تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی پوست آگاه شدید لازم به ذکر است تا چند نکته مهمی که در ادامه به شما گفته می‌شود را بدانید تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته و رضایت خاطر کاملی از نتیجه آن بدست آورید. این نکات عبارتند از:

 • از صحت سلامت محصولات آرایشی و بهداشتی که برای خود تهیه می‌کنید به خوبی با خبر باشید. شما می‌توانید برای انجام روتین پوستی، بهترین محصولات مناسب پوست خود را از برند تالگو تهیه کرده و با استفاده از آن آرامش خاطر کاملی پیدا کنید.
 • پاکسازی و فیشیال صورت می‌تواند یک مرحله کمکی در طول درمان با دیگر اقدامات پزشکی برای شما باشد. از انجام صحیح آن غافل نشوید.
 • بعد از انجام جلسات پاکسازی و فیشیال لازم است از محصولات محافظتی پوست خود مثل کرم‌های ضد آفتاب، مرطوب کننده و … که دارای تاییدیه سلامت هستند استفاده نمایید.

فواید پاکسازی پوست

یکی از فواید پاکسازی پوست صورت سم زدایی است. پوست شما باید به طور مرتب از شر مواد زائدی که روی آن انباشته می‌شوند، خلاص شود. به‌ همین‌ علت، سم‌زدایی پوست ضروری می‌باشد. طبیعتا اگر این کار به‌ درستی انجام نشود، امکان دارد منجر به بروز آسیب پوستی شود.

به جز تمیز کردن و شستن روزانه صورت، برای سم‌زدایی آن نیاز به پاکسازی پوست تحت نظر پزشک متخصص نیز می‌باشد. معمولا درمانگر از موادی مثل کرم‌های غنی از آنتی‌اکسیدان، نمک دریایی، عصاره‌های گیاهی و روغن‌ها استفاده می‌کند تا بتواند ظاهر صورت شما را شاداب و درخشان کند.

تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی از نظر عوارض‌‌ها

عوارض فیشیال صورت

شایع ترین عوارض فیشیال صورت، قرمزی و لکه دار شدن پوست بر اثر فشار می باشد.

عوارض فیشیال صورت

طی 1 الی 2 روز پس از پاکسازی، از آرایش کردن یا استفاده از هرگونه محصولات پوستی روی پوست خود خودداری کنید.

عوارض پاکسازی پوست

همانطور که گفته شد، هیچ یک از تکنیک‌های درمان پوستی تا به امروزه کاملا بی‌خطر و بی‌ضرر نبوده‌اند و معمولا عوارضی به همراه دارند. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که پیش از انجام هر کدام از روش‌های درمانی، آگاهی خود را در مورد آنها افزایش دهید و با مشورت با فرد متخصص بهترین تکنیک را برای پوست خود انتخاب کنید.

عوارض پاکسازی پوست

امکان دارد بعضی از افراد بدون آگاهی از روش پاکسازی پوست خانگی و یا توسط فردی غیر متخصص انجام دهند که قطعا عوارضی مثل التهاب پوست، سوزش یا خارش، لک و پوسته پوسته شدن سطح پوست و یا حساسیت شدید بوجود می‌آید.

پرسش و پاسخ در مورد تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی

آیا فیشیال پوست را سفید میکند؟

بله فیشیال به کمک لایه برداری که انجام می‌دهد باعث سفید شدن و روشن شدن پوست صورت می‌شود.

آیا پاکسازی صورت خوب است؟

بله پاکسازی پوست روش خوبی برای روشن شدن پوست است زیرا سلول‌های مرده موجود در لایه خارجی پوست را از بین می‌روند. پس برای پوست صورت خوب است.

3.2/5 - (4 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی