دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو چیست + مقایسه آن با تاتو

فهرست محتوا نمایش

میکروبلیدنیگ ابرو چیست؟ میکروبلیدنیگ ابرو یکی از روش‌های زیباسازی نیمه دائم ابروها می‌باشد. بوسیله میکروبلیدینگ ابرو می‌توانید با توجه به فرم صورت، حالت ابروهای خود را طراحی و ابروی خود را پرتر جلوه دهید. تعداد زیادی از خانم ها هنوز هم برای پر کردن ابروهای خود از مداد یا ژل ابرو استفاده می‌کنند. نکته اینجاست که اثرات مواد آرایشی موقتی بوده و در نهایت فرمی مصنوعی به ابروها می‌دهد.

با میکروبلیدینگ ابرو نیازی به ارایش نیست؟

و همینطور تهیه مواد آرایشی از برندهای نامطمئن می‌تواند به ابروهای افراد آسیب برساند و باعث ریزش ابرو‌ها شود. اما این روش‌ها در طولانی مدت خسته کننده هستند. میکروبلیدینگ ابرو روشی است که به مدت ۱ سال شما را از آرایش مرتب ابروها نجات خواهد داد.
ابروهای کم حجم یا نازک را به کمک میکروبلیدینگ ابرو می‌توان پر حجم‌تر نشان داد. فرایند میکروبلیدینگ ابرو یک فرایند دقیق می‌باشد و با ابزار خاصی صورت می‌گیرید. که در ادامه راجب آن توضیحاتی را به شما ارائه خواهیم داد.

عکس‌های قبل و بعد میکروبلیدینگ ابرو

عکس‌های قبل و بعد از میکروبلیدنیگ ابرو برای درک بهتر اثربخشی این روش:

عکس قبل و بعد میکروبلیدینگ ابرو

?

عکس قبل و بعد میکروبلیدینگ ابرو

?

عکس قبل و بعد میکروبلیدینگ ابرو

?

عکس قبل و بعد میکروبلیدینگ ابرو

?

عکس قبل و بعد میکروبلیدینگ ابرو

?

مقایسه میکروبلیدینگ ابرو و تاتو ابرو

در واقع میکروبلیدینگ ابرو نوعی تاتو می‌باشد که به صورت دستی انجام می‌شود.در این روش از یک ابزار دستی به جای ابزارهای سنتی تاتو استفاده خواهد شد.
این ابزار کاملا استریل می‌باشد و از نظر بهداشتی کیفیت لازم را خواهد داشت. در میکروبلیدینگ ابرو مثل تاتوی سنتی رنگدانه‌های وارد قسمت میانی پوست خواهند شد و در آنجا باقی خواهند ماند.
میکروبلیدینگ ابرو جزو تاتو‌های آرایشی به حساب آمده و به صورت دائم بر روی ابرو یا قسمت‌های دیگر صورت اجرا می‌شود.

میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می‌شود؟

برای هاشور ابرو روش‌های مختلفی وجود دارد که از جمله به میکروبلیدینگ ابرو می‌توان اشاره کرد. این روش کمی تهاجمی می‌باشد و خراش‌های بسیار کوچکی بر روی پوست ایجاد می‌کند. این خراش‌ها باید با استفاده از رنگ‌دانه‌های همرنگ موهای طبیعی ابرو پر شوند تا قسمت‌های خالی آن را به ‌طور کامل پر کرده و ابرو کمی پرتر و جذاب‌تر به نظر برسد.

میکروبلیدینگ ابرو

نتایج این روش در مقایسه با سایر روش‌های پر کردن ابرو مانند تاتو (Tattoo)، هاشور و… طبیعی‌تر می‌باشد و ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت. میکروبلیدینگ ابرو باید توسط یک فرد ماهر و متخصص انجام شود تا ابروها کاملا قرینه و یکدست باشند و مقدار مناسبی رنگ‌دانه وارد پوست شود.

در جلسه اول عمل میکروبلیدینگ ابرو حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد و بهتر است که شما آمادگی‌های قبلی برای انجام این عمل را داشته باشید تا بتوانید راحت‌تر برای انجام این عمل حاضر شوید. با توجه به این موضوع توصیه می‌شود به جایی مراجعه کنید که متخصص آن دانش کافی در خصوص شناسایی آناتومی چهره فرد و تعیین بهترین فرم ابرو برای شما را داشته باشد.
حدود ۴ الی ۶ هفته بعد از جلسه اول باید مجددا میکروبلیدینگ ابرو را تکرار کنید تا فرم ابروها طبیعی‌تر و زیباتر نشان داده شود و ماندگاری آن نیز بالاتر برود.

آیا میکروبلیدینگ ابرو باعث آسیب رسیدن به ابروهای طبیعی می‌شود؟

در واقع نمی‌توان پاسخی قطعی به این سوال داد بدلیل اینکه جواب این سوال برای هر فرد متفاوت می‌باشد. در واقع تمامی روش‌های آرایشی عوارض مخصوص به خود را دارند و نمی‌توان هیچ روش آرایشی را در دنیا پیدا کرد که هیچ عوارضی نداشته باشد.

اما این که میزان این آسیب چقدر می‌باشد به عوامل زیادی مرتبط است مثلا کلینیک زیبایی که در آن میکروبلیدینگ ابرو و فیبروز ابرو صورت می‌گیرد و یا مواد استفاده شده در میکروبلیدینگ ابرو، بهداشت رعایت شده در حین انجام عمل و یا مهارت فردی که عمل را برای شما انجام خواهد داد همه از عواملی هستند که بر روی کیفیت کار تاثیر خواهند گذاشت.

میکروبلیدینگ ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

میکروبلیدینگ ابرو برای فرم دادن به ابروها و پر کردن قسمت‌های خالی کاملا مناسب می‌باشد. در واقع افرادی که به هر دلیلی ابروهایشان نازک شده است یا فرمی نامتقارن دارند می‌توانند میکروبلیدینگ ابرو انجام دهند.

علاوه بر این کسانی که نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند می‌توانند با روش میکروبلیدینگ ابرو صاحب ابروهایی خوش‌فرم و طبیعی شوند. افرادی که قبلا سایه ابرو داشته‌اند یا هاشور انجام داده‌اند نیز می‌توانند نتایج آن را با استفاده از این روش اصلاح کنند یا فرم ابروها را بهبود بخشند.

میکروبلیدینگ ابرو برای چه افرادی مناسب نمی‌باشد؟

 • زنان باردار یا شیرده نمی‌توانند از میکروبلیدینگ ابرو استفاده کنند.
 • افرادی که از داروهای بی حسی استفاده می‌کنند میکروبلیدینگ ابرو انجام ندهند.
 • افرادی که دیابت دارند و یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند نباید از میکروبلیدینگ ابرو استفاده کنند.

میکروبلیدینگ ابرو برای چه کسانی مناسب نمی‌باشد؟

 • افرادی که دارای بیماري صرع (Epilepsy) و اختلالات ایمنی بدن مواجه هستند، میکروبلیدینگ ابرو برای آن‌ها ممنوع می‌باشد.
 • افرادی که مبتلا به بیماري پوستی هستند، سمت میکروبلیدینگ ابرو نروید.
 • افرادی که شکستگی در ناحیه ابرو دارند، نباید میکروبلیدینگ ابرو انجام دهند.
 • افرادی که دچار آفتاب سوختگی هستند سمت میکروبلیدینگ ابرو نروند.
 • افرادی ک کمتر از ۷۲ ساعت از اپیلاسیون آن‌ها می‌گذرد نباید از میکروبلیدینگ ابرو استفاده کنند.
 • افرادی که رنگ پوست بسیار روشن و یا موهای روشنی دارند و نگران این موضوع هستند که ابروهایشان تیره‌تر از پوستشان شود میکروبلیدینگ ابرو برای این افراد مناسب نمی‌باشد.

مراقبت‌های قبل از میکروبلیدینگ ابرو

 • قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو یک جلسه مشاوره برگزار کنید.
 • حداقل تا 24 ساعت قبل از میکروبلیدینگ ابرو از مصرف الکل، آسپیرین، نیاسین و ایبوپروفن پرهیز کنید.
 • حداقل تا 2 الی 3 روز قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو از اصلاح صورت و یا استفاده از وکس صورت پرهیز کنید.
 • حداقل از دو هفته قبل از میکروبلیدینگ ابرو از اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد پرهیز کنید و آن را به بعد از میکروبلیدینگ ابرو موکول نمایید.
 • در روز انجام میکروبلیدنیگ ابرو از استحمام دوری کنید.
 • حداقل از 3 روز قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • اگر پوستتان دچار آفتاب‌سوختگی شده است تا زمان بهبود کامل آن از انجام میکروبلیدینگ ابرو خودداری کنید.
 • از مواد غذایی و داروهای حاوی ویتامین E پرهیز کنید.
 • تزریق بوتاکس و ژل نیز می‌تواند باعث اختلال در عملکرد رنگ‌دانه‌ها در میکروبلیدینگ ابرو شود.
 • دوران قاعدگی می‌تواند درد حاصل از میکروبلیدینگ ابرو کمی زیاد باشد؛ بهتر است انجام این کار را به بعد از این دوران موکول کنید.
 • در روز عمل میکروبلیدینگ ابرو آن را کاملا تمیز کنید و از هیچ‌گونه مداد ابرو یا مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو برای اطمینان از عدم حساسیت به رنگ‌دانه‌ها کمی از آن را روی پوست خود امتحان کنید.
 • توجه کنید شخصی که میکروبلیدینگ ابروانجام می‌دهد باید تیغه را تعویض و سپس آن را ضدعفونی کند تا از عفونت‌ها و بیماری‌ها جلوگیری شود.

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

 • رنگ ابروها بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ ابرو بسیار تیره می‌باشد؛ اما بعد از بهبود زخم‌ها روشن‌تر خواهد شد و فرمی طبیعی به خود می‌گیرد.
 • حداقل تا چند روز بعد از میکروبلیدنیگ ابرو پوست شما کمی قرمز و ملتهب است؛ به‌هیچ‌وجه آن را دست‌کاری نکنید و با استفاده از وازلین و چرب نمودن ناحیه ابرو می‌توانید این عوارض را کمتر نمایید.
 • حداقل تا چند روز بعد از میکروبلیدنیگ ابرو از فعالیت‌هایی که باعث تعریق شما می‌شود خودداری کنید. مانند ورزش، شنا، جکوزی فعالیت‌های سنگین و …
 • تا هفته اول بعد از میکروبلیدینگ ابرو بهتر است از خیس کردن و شستن ابروها خودداری شود و یا در صورت لزوم در حین شستن ابروی خود را مالش ندهید.
 • حداقل تا 10 روز بعد از میکروبلیدینگ ابرو به هیچ عنوان از لوازم آرایشی و کرم‌های ضد آفتاب در قسمت ابرو استفاده نکنید.
 • در صورت احساس خارش ابرو به هیچ عنوان آن را نخارانید و پوست‌های خشک شده ابرو را نکنید.
 • حداقل تا 10 روز بعد از میکروبلیدینگ ابرو به صورت نخوابید و تا یک هفته غذای تند میل نفرمایید.
 • حتما برای ترمیم ابرو اقدام کنید تا نتایج واقعی خود را نشان دهند و فرم واقعی ابروها نیز کاملا اصلاح شوند.
 • بعد از میکروبلیدینگ ابرو آن‌ها را بخور ندهید.
 • در صورت داشتن تحریکات پوستی و آلرژی شدید نگران نباشید و برای درمان آن با پزشک خود مشورت کنید.
 • از روغن‌های مغذی طبیعی مثلا روغن نارگیل بر روی ابروهای خود استفاده کنید. صبح و شب این کار را تکرار کنید.
 • استفاده از روبالشی‌های تمیز توصیه می‌شود.
 • برای تمیز کردن زخم ابروهای خود از گاز استریل استفاده کنید.
 • تا هنگام بهبود زخم‌ها در محیط‌های آلوده و پر گرد و غبار قرار نگیرید.
 • به مدت ده روز بعد از میکروبلیدینگ ابرو لیزر درمانی یا لایه‌برداری پوست انجام ندهید.

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو

مشاوره و طراحی ابروها ?تزریق بی‌حسی ?
ترسیم فرم ابرو ?افزودن رنگ‌دانه‌ها ?

مشاوره و طراحی ابروها

قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو لازم است که متخصص با بررسی آناتومی چهره فرد و اطلاع از انتظارات او بهترین فرم ابروها را برای او طراحی و اجرا کند.
در جلسه مشاوره علاوه بر نهایی کردن فرم ابروها می‌توان بررسی کرد که این روش برای فرد مناسب می‌باشد یا بهتر است به سراغ روش‌های دیگر رفت.

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو

تزریق بی‌حسی

با توجه به اینکه در میکروبلیدینگ ابرو از سوزن‌هایی برای سوراخ کردن پوست و ایجاد خراش استفاده می‌شود ممکن است کمی احساس درد بوجود بیاید.
به همین دلیل از مقدار مناسبی ماده بی حسی در محل ابروها استفاده خواهد شد تا شما در طول فرایند این عمل هیچ دردی احساس نکنید.

ترسیم فرم ابرو

بعد از بی‌حس کردن پوست، فرم پایانی ابروها با استفاده از ابزارهای مخصوص کشیده خواهد شد و به تایید شما نیز خواهد رسید. این کار باعث می‌شود که متخصص هنگام انجام عمل حدود ابرو را بداند و فرمی کاملا طبیعی برای آن‌ها بوجود بیاورد.

افزودن رنگ‌دانه‌ها

در این مرحله با استفاده از دستگاه مخصوص که دارای ۱۰ الی ۱۲ سوزن بسیار ریز می‌باشد سوراخ‌هایی در پوست ایجاد و رنگ‌دانه‌ها به داخل آن تزریق می‌شوند. عمق این سوراخ‌ها و خراش‌ها چندان زیاد نمی‌باشد و رنگ‌دانه‌ها در سطح پوست تزریق خواهند شد.
بعد از اتمام کار رنگ‌های اضافه روی ابروها پاک می‌شوند و کار به پایان می‌رسد. کل این عمل در نهایت ۲ ساعت طول خواهد کشید و بعد از آن نیاز است که حدود ۴ الی ۶ هفته بعد برای تمدید نهایی مراجعه کنید.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

این روش تا زمانی ایراد نخواهد داشت که میکرو کار بهداشت را رعایت کند و در کار خود تجربه کافی داشته باشد پس قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو مرکز میکروبلیدینگ معتبری را پیدا کنید که در کادر خود از میکروکاران حرفه‌ای استفاده ‌کنند. از عوارض آن می‌توان حساسیت به رنگدانه‌ها را نام برد که در بعضی افراد بروز پیدا می‌کند بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو تست آلرژی انجام دهید.

به دلیل دستی بودن این روش ممکن است فشار که از ناحیه دست به پوست وارد می‌شود در انتها و ابتدای خطوط یکسان نباشد. امکان دارد به علت فشار بیش از اندازه مچ دست به پوست ابرو، بافت پوست آسیب ببیند. ممکن است خطوط کشیده شده ضخیم‌تر از تار موی ابروهایتان باشد. در صورتی که فشار دست کمتر از حد معمول باشد، ماندگاری رنگ ابروی کمتر از حد معمول نیز خواهد شد.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو

از مزایای مهم میکروبلیدینگ ابرو موقتی بودن آن می‌باشد. درصورتی که به هر دلیل از مدل ابرو خود راضی نباشید و آن را برای خود مناسب نبینید به هیچ عنوان جای نگرانی نیست، رنگ‌های استفاده شده در روش میکروبلیدینگ ابرو به نور آفتاب حساس می‌باشند و بعد از قرار گیری در معرض نور آفتاب به مرور رنگ خود را از دست می‌دهند.

ماندگاری این روش بین 8 ماه الی 1 سال تخمین زده شده است. از دیگر مزایای این روش درد کم آن می‌باشد؛ زیرا قبل انجام میکروبلیدینگ ابرو آن ناحیه بی حس خواهد شد. قرینه شدن ابرو‌ها، طبیعی بودن ابرو در انتهای کار را می‌توان از دیگر مزایای این روش باشد.

مقایسه میکروبلیدینگ ابرو و هاشور

تفاوت اصلی هاشور و میکروبلیدینگ ابرو در ابزار مورد استفاد در آن است؛ در میکروبلیدینگ ابرو از تیغه‌ای با ۱۰ الی ۱۲ سوزن ریز استفاده خواهد شد اما تیغه هاشور یک تیغه تکی می‌باشد که خراش‌هایی یک تکه در پوست ایجاد می‌کند.
بعد از ایجاد خراش‌ها حجم کافی از رنگ‌دانه‌های متناسب با رنگ ابروها در آن‌ها قرار داده خواهد شد که مدل و فرم ابروها را کاملا طبیعی می‌کنند.
در کل می‌توان گفت که هاشور برای افرادی با ابروهای پرپشت که دوست دارند تغییراتی جزئی ایجاد کنند بسیار مناسب می‌باشد. همچنین کنترل تیغه در این روش راحت‌تر است و فرم دهی به ابروها سریع‌تر انجام خواهد شد.

مقایسه میکروبلیدینگ ابرو و کاشت ابرو

کاشت ابرو عملی پر هزینه می‌باشد و افراد زیادی به دلیل مسئله مالی از انجام آن اجتناب می‌کنند؛ اما در مقابل نتایج آن کاملا طبیعی می‌باشد. در واقع موهای کاشته شده در این روش مانند موهای طبیعی ابرو رشد می‌کنند و می‌توان آن‌ها را به فرم‌های مختلفی درآورد. علاوه بر این کاشت ابرو عملی تهاجمی است و فرد بعد از انجام آن نیاز به گذراندن دوره نقاهت دارد.

میکروبلیدینگ ابرو یا کاشت ابرو

نتایج این روش کاملا دائمی است و موهای کاشته شده به دلیل مقاومت در برابر ریزش تقریبا به مدت طولانی باقی خواهند ماند. در مقابل در روش میکروبلیدینگ ابرو هر چند وقت یک‌بار نیاز به تمدید رنگ‌دانه‌ها وجود دارد و نتایج آن در مقایسه با کاشت طبیعی به نظر نمی‌رسد؛ اما قیمت آن بسیار پایین‌تر است و کل عمل نیز در زمان کوتاه‌تری انجام خواهد شد.

جلسات ترمیمی توصیه شده در زمان معین انجام دهید

باید بدانید که یک جلسه میکروبلیدینگ ابرو برای گرفتن نتیجه عالی کافی نمی‌باشد میکروبلیدینگ ابرو معمولا یک پروسه‌ی دو قسمتی می‌باشد. بعد از اینکه آسیب‌های ناشی از جلسه اول ترمیم شد، برای ترمیم آن باید جلسه دوم را نیز به پزشک خود مراجعه کنید.

در این جلسه معمولا متخصص میکروبلیدینگ ابرو بررسی خواهد کرد که پوست شما چقدر از رنگدانه‌ها را جذب کرده است و چه واکنشی در برابر این فرایند نشان داده است. در این جلسه می‌توانید هر ایرادی که به نظرتان در ابرو وجود دارد رفع کنید، رنگ ابرو را تیره‌تر کنید، شکل ابرو را تغییر دهید.

نتایج میکروبلیدینگ ابرو چه زمانی مشخص می‌شود؟

پس از اتمام جلسه اول میکروبلیدینگ ابرو (Eyebrow microbleeding) پرتر شدن ابروها به وضوح مشهود می‌باشد؛ اما با توجه به اینکه آثار خراش‌ها هنوز وجود دارد و پوست کمی ملتهب و قرمز شده است این اثرات نتیجه واقعی این کار نیست.
نتایج میکروبلیدینگ ابرو بعد از جلسه دوم ترمیم و تثبیت آن که حدود ۴ الی ۶ هفته بعد از جلسه اول انجام می‌شود خود را نشان خواهد داد. پس از این جلسه مشاهده می‌شود که رنگ‌دانه‌ها کاملا طبیعی‌اند و دیگر اثری از رد زخم و خراش در ابروها مشاهده نمی‌شود.
نتایج این روش حدود ۱ الی ۳ سال بعد دوام دارند و لازم است که بعد از هر ۱۲ الی ۱۵ ماه برای ترمیم آن‌ها اقدام کرد. 

هزینه میکروبلیدینگ ابرو

قیمت میکروبلیدینگ ابرو سال 1400 با توجه به مواد مصرفی مورد استفاده، مهارت شخصی که انجام آن را به صورت حرفه‌ای برعهده دارد، ضمانت انجام کار و سایر موارد بستگی خواهد داشت.
در کلینیک دکتر خیرالهی واقع در غرب تهران می‌توانید با خدمات ابرو که شامل میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز، ریمو و ترمیم است، مشکل ابرویتان را اصلاح کنید یا اگر از فرم ابرو خود راضی نیستید آن را به شکلی طبیعی‌تر و زیباتر تغییر دهید.

فیبروز ابرو

فیبروز ابرو از جمله روش نیمه دائمی برای زیبایی ابرو و آرایش آن می‌باشد که از آن می‌توان به صورت دستی با استفاده از سوزن های یکبار مصرف استفاده کنید و بعد از اتمام این روش شاهد زیبایی ابروهای خود با فرم بسیار طبیعی و عالی خواهید بود.

مراحل ریزش رنگ میکروبلیدینگ چیست؟

 • هاشور دوام کمی دارد.
 • پوست های روشن و چرب زودتر رنگشان پاک می شود
 • عمق سوزن حتما باید یکسان باشد
 • برای تمام قسمت های پوست از شماره یک و نیم استفاده شود
 • برای پوست های چرب رنگ تیره تر از رنگ انتخابی باید استفاده شود .
 • اگر رنگ هاشور برای برخی از افراد ماندگاری دارد و برای بعضی ها مشکل ریزش دارد می شود گفت که کار پیگمنتر  تقریبا درست است.

پرسش و پاسخ در مورد میکروبلیدینگ ابرو

آیا میکروبلیدینگ با تاتو فرقی دارد؟

بله در واقع میکروبلیدینگ ابرو نوعی تاتو می‌باشد که به صورت دستی انجام می‌شود.در این روش از یک ابزار دستی به جای ابزارهای سنتی تاتو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار کاملا استریل می‌باشد و از نظر بهداشتی کیفیت لازم را خواهد داشت. در میکروبلیدینگ نیز مانند تاتوی سنتی رنگدانه‌های وارد قسمت میانی پوست می شود و در آنجا باقی می ماند.

آیا میکروبلیدینگ ابرو درد دارد؟

قبل از شروع میکروبلیدینگ ابرو از محصولات و پمادهای بی‌حسی استفاده می‌شود. تا قبل از بی‌حسی کامل، کار را شروع نمی‌کنند. بنابراین اگر احساس می‌کنید پوست شما به خوبی بی‌حس نشده است می‌توانید به آرایشگر خود اطلاع دهید. البته ممکن است با وجود استفاده از بی‌حسی کمی احساس سوزش در این ناحیه داشته باشید که این حس قابل تحمل است.

امکان رشد ابروها بعد از میکروبلیدینگ وجود دارد؟

سطح خراش‌ها در میکروبلیدینگ ابرو آن‌قدر زیاد نیست که آسیبی به فولیکول‌های طبیعی مو وارد کند؛ بنابراین نیازی نیست نگران آسیب دیدن موهای طبیعی ابروها یا از بین رفتن آن‌ها باشید.

میکروبلیدینگ ابرو تا چه زمانی ماندگار است؟

ماندگاری میکروبلیدینگ در افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد اما به طور معمول بین ۸ الی ۱۰ ماه میکروبلیدینگ ابرو دوام خواه داشت. البته این نتایج به عوامل مختلفی بستگی دارد بخصوص اینکه چگونه از میکروبلیدینگ ابروتان مراقبت کنید همچنین عواملی مانند رنگدانه های پوست،بافت پوست ،میزان چربی پوست و… بر روی ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو تاثیرگذار است.

دوره بهبودی میکروبلیدینگ ابرو چقدر است؟

میکروبلیدینگ ابرو نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود علاوه بر آن هزینه کم‌تر ماندگاری کوتاه تری نیز دارد. به همین دلیل میتوان آن را بعنوان روشی کمتر تهاجمی براي ایجاد طراحی طبيعي ابروها به شمار آورد .

آیا میکروبلیدینگ پاک میشود؟

از دیگر روش‌ های پاکسازی میکروبلیدینگ، روش نور درمانی است که به نسبت لیزر نتیجه‌ بخشی سریع‌ تر و کم‌ دردتری دارد.

آیا میکروبلیدینگ ابرو حرام است؟

اگر سایه و هاشور ابرو، مجرد رنگ باشد و یا در زیر پوست بوده و بر ظاهر پوست چیزى که مانع از رسیدن آب بر آن شود، وجود نداشته باشد، وضو و غسل و نماز صحیح است.

4.8/5 - (33 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *