دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

فیبروز ابرو

فیبروز ابرو چیست + تفاوت فیبروز و میکرو

فهرست محتوا نمایش

ابروها اولین شاخص زیبایی در صورت هستند و هر چه ظاهر ابروها کامل‌تر و قرینه‌تر باشد، زیبایی و جذابیت بیشتری را نیز برای چهره ایجاد می‌کند. گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلف مثل بیش از اندازه برداشتن ابرو، تراشیدن ابرو، کم پشت بودن ابرو، نازک بودن تارهای ابرو و غیره…. قرینه و زیبایی نداشته باشند و نیاز به صرف کردن وقت زیاد برای آرایش ابروها کنید.

یکی از انواع روش‌های جدید برای اصلاح فرم ابروها و برطرف کردن عیب‌های موجود در ابروها، فیبروز ابرو می‌باشد. اصطلاح فیبروز برگرفته از نام شرکتی در صربستان می‌باشد که فیبروز ابرو را برای زیبایی بیشتر ابروها بنیان گذاری کرده است. در کلمه فیبروز فی نشان دهنده نام شرکت است و بروز به معنی خط ابرو یا ابروها می‌باشد. فیبروز ابرو از انواع روش‌های نیمه دائمی برای آرایش ابرو‌ها می‌باشد.

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد فیبروز ابرو و چگونگی انجام آن در کلینیک دکتر خیرالهی توضیحات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم و تفاوت بین فیبروز با میکروبلیدینگ ابرو را برای شما بیان کنیم تا در انتخاب یکی از این دو روش برای ابروهایتان به راحتی تصمیم بگیرید.

عکس‌های قبل و بعد از فیبروز ابرو

عکس‌های قبل و بعد از فیبروز ابرو برای درک بهتر از انجام این روش:

عکس‌های قبل و بعد از فیبروز ابرو

?

عکس‌های قبل و بعد از فیبروز ابرو

?

عکس‌ قبل و بعد از فیبروز ابرو

?

?

عکس‌ قبل و بعد از فیبروز ابرو

تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو

فیبروز ابرو با استفاده از دستگاه دستی که دارای تیغی مخصوص می‌باشد انجام می‌شود اما میکروبلیدینگ ابرو (Eyebrow microblading) با استفاده از ابزار مخصوص برقی که دارای سوزن مخصوص است صورت می‌گیرد و به نوعی تاتو نیمه دائمی محسوب می‌شود .

تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو

 • ماندگاری فیبروز ابرو معمولا کمتر از میکروبلیدینگ ابرو می‌باشد و اگر احساس می‌کنید که نیاز به تغییر مدل ابروها پیدا خواهید کرد ، بهتر است از فیبروز ابرو استفاده کنید.
 • در فیبروز ابرو مدل ابروها ظاهری فوق العاده طبیعی دارند و رنگ ابروها نیز بسیار طبیعی می‌باشد اما میکروبلیدینگ ابروها ممکن است ظاهر طبیعی که مد نظر شما است را ایجاد نکند.
 • احساس درد ناشی از فیبروز ابرو بسیار کم و قابل تحمل است اما درد میکروبلیدینگ بسیار زیاد بوده و ممکن است باعث ایجاد زخم در پوست اطراف ابرو نیز بشود.

فیبروز ابرو چگونه انجام می‌شود؟

به فرآیند کاشت رنگدانه زیر پوست که توسط یک قلم دستی که قلم تاچ یا هولدر نام دارد فیبروز ابرو می‌گویند. فیبروز ابرو یکی از جدیدترین و ظریف‌ترین تکنیک‌های جدید و نیمه دائمی آرایش و زیبایی ابرو می‌باشد.
توسط آکادمی بین المللی فی با مالکیت آقای برانکوبابیک در دنیا مطرح شد که به صورت دستی و با استفاده از سوزن‌های یکبار مصرف در بین ابرو هاشور و یا سایه ایجاد خواهد کرد.
هدف اصلی این متد ارائه راه حل و برطرف کردن نواقص ابرو با طرح و رنگی خاص است. فیبروز ابرو، روشی دائمی نیست و با گذشت مدتی معین از بین خواهد رفت بنابراین برای داشتن ابروهای طبیعی با زیبایی خاص می‌توانید به طور دائم از فیبروز ابرو استفاده کنید.

مراحل فیبروز ابرو

در این روش ابتدا باید الگوی مورد نظر انتخاب شود، پس از آن به کمک لوازم اندازه‌گیری ابروها را طراحی، قرینه سازی و آماده اجرا می‌کنند ابتدا در بخش تاج ابرو خطوط ابرو اجرا می‌شود و ابرو بی حس می‌گردد، هر خط اجرا شده ۲ باز تمدید خواهد شد، سپس نوبت وارد کردن شوک به رنگ می‌رسد، پس از گذشت ۳ الی ۴ دقیقه ابروها رنگ می‌گیرند، توجه داشته باشید 10 روز قبل از اجرای فیبروز ابرو نباید ابروها را رنگ کرد، رنگ انتخاب شده نباید روشن باشد، در مرحله بعدی آرک ابرو و دم ابرو ترسیم می‌شود، برای کم رنگ نبودن تاتو باید ضخامت استروک‌ها را دو برابر کرد، با توجه به نوع پوست افراد اجرای فیبروز ابرو در چند مرحله انجام خواهند شد و برای اجرای بهتر فیبروز ابرو پوست خشک و نرمال مناسب‌تر می‌باشند.

انواع مدل های فیبروز ابرو

هاشور ابرو بر اساس روش فیبروز ابرو در مدل‌های مختلفی انجام می‌شود که افراد با توجه به خواست و سلیقه خود می‌توانند مدل فیبروز ابرو را انتخاب کنند که انواع این مدل‌ها شامل:

انواع مدل های فیبروز ابرو

مدل هاشور spine-3

در این مدل هاشور ابرو که به تیغ ماهی معروف است، نقطه کانونی هاشور روی انتهای ابرو‌ها قرار می‌گیرد و تمام بخش‌های هاشور در جهت انتهایی ابرو‌ها انجام می‌شوند.

هاشور spine-5

این مدل هاشور به هاشور ابروی آسیایی نیز معروف می‌باشد و در آن نقطه کانونی هاشور در قسمت پایینی ابروها قرار می‌گیرد و در جایی بین ابتدا و قوس ابروها زده می‌شوند.

هاشور spine-6

در هاشور spine-6 یا هاشور ابروی کلاسیک، نقطه کانونی هاشور در قسمت قوس پایینی ابروها قرار می‌گیرد و همه هاشورها در جهت این نقطه زده می‌شوند.

هاشور upper spine

در این مدل فیبروز نقطه کانونی هاشور در قسمت بالایی ابروها قرار می‌گیرد و تمام هاشورها در جهت بالای ابروها انجام می‌شوند.

دستگاه مورد استفاده در روش فیبروز ابرو

قلم میکروبلیدینگ، دستگاه مخصوص برای انجام هاشور و سایه ابرو در روش فیبروز ابرو است. این دستگاه مثل یک قلم دستی خطوط و نقاط بسیار ظریفی را روی پوست ایجاد می‌کند.

ماندگاری فیبروز ابروها

ماندگاری فیبروز از اهمیت زیادی برای افرادی که تمایل به اجرای این روش از زیبایی ابروها دارند می‌باشد. هاشور ابروها به روش فیبروز بستگی به علل مختلفی دارد؛ در حالت عادی ماندگاری این روش از آرایش ابروها حدوداً ۶ ماه تا یکسال می‌باشد.
هاشور‌هایی که به روش میکروبلیدینگ انجام می‌شوند به نسبت سایر روش‌های زیبایی ابرو از عمق کمتری برخوردار است، به همین جهت ماندگاری کمتری نیز دارند، لازم به ذکر است که اگر عمق هاشورها عمیق تر باشد و از رنگ های به روز برای فیبروز استفاده شود، ماندگاری هاشور فیبرو نیز افزایش پیدا می‌کند.
استفاده از جوهر تاتو در این روش به دلیل نفوذ کمی که دارد، از ماندگاری کمتری نیز برخوردار است اما ماندگاری تاتو بین روش‌های آرایش ابروها بیشتر است.

عوامل موثر در ماندگاری هاشور به روش فیبروز ابرو

نوع پوست

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در ماندگاری فیبروز ابرو، نوع پوست می‌باشد. هر چقدر پوست چرب‌تر باشد ماندگاری هاشور نیز کمتر می‌باشد. قبل از انجام میکرو فیبروز بهتر است برای افزایش ماندگاری هاشور اسکراپت صورت انجام دهید.

تغییر هورمون های بدن

دوران قاعدگی (Menstruation)، بارداری و شیردهی دورانی‌اند که هورمون‌های بدن تغییر می‌کند و این تغییرات تاثیر زیادی بر ماندگاری هاشور ابرو خواهند گذاشت. بنابراین انجام فیبروز بهتر است به زمانی بعد از این دوران فرستاده شود.

عمق هاشور ابرو

افزایش عمق هاشور توسط پیگمنتر ماندگاری آن را بیشتر می‌کند هر مقدار هاشور به وسیله قلم دستی میکروبلیدینگ کم عمق باشد، ماندگاری نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

خصوصیات فیبروز کار ماهر

یک فیبروز کار یا مدرس فیبروز باید مدرک از آکادمی فیبروز گرفته باشد به این افراد لوگوی مخصوص فیبروز داده خواهد شد و در سایت اصلی فیبروز نیز نام آن‌ها درج می‌شود. بنابراین می‌توان آن‌ها را از طریق کدی که زیر لوگوی آن‌ها نمایش داده می‌شود، تشخیص داد.

مزایای فیبروز ابرو

 • قرینه‌سازی ابروها
 • فرم دهی به تاج( آرک) ابروها
 • ایجاد حالت ظریف و طبیعی برای ابروها

مزایای فیبروز ابرو

 • پاک شدن راحت فیبروز ابرو
 • تغییر حالت دادن آسان ابروها
 • سوزش و درد کمتر در حین انجام فیبروز ابرو
 • دقت بالا به دلیل دستی بودن روش فیبروز
 • ایجاد تراکم بالا در ابروها
 • ایجاد التهاب کم بعد از انجام فیبروز ابرو

فیبروز ابرو برای چه کسانی مناسب می‌باشد؟

فیبروز ابرو مناسب افرادی می‌باشد که تا به حال روش تاتو بر صورت آن‌ها انجام نشده باشد. در صورتی که افراد از تاتو استفاده کرده باشند اجرای این متد امکان پذیر نیست زیرا فیبروز ابرو به قدری ظریف می‌باشد که در ابروهای تاتو شده نمی‌توان این طرح را مشاهده نمود.
هم چنین برای اجرای این متد باید پوست فرد بدون هیچگونه زخم و آسیب دیدگی باشد با توجه به این موضوع می‌توان نتیجه گرفت افرادی که در این قسمت از صورت خود دچار آسیب می‌باشند تا بهبود آن باید از انجام فیبروز خودداری کنند.
با استفاده از این تکنیک بدون تردید رضایت کافی را کسب خواهید نمود و زیبایی بی نظیری را به ابروهای خود هدیه می‌دهید.

عوارض فیبروز ابرو

طراحی ابرو

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و طراحی ناخواسته و نامناسب مشتری می‌تواند از پیگمنتر خود درخواست کند با نظارت و تایید شما مرحله به مرحله فرآیند طراحی را انجام دهد. همانطور که طی چند دهه گذشته ابروهایی نازک با خطوطی مرتب مد بوده است در حال حاضر ابروهای پهن و طبیعی‌تر پرطرفدار است.
برای جلوگیری از بروز چنین مسئله‌ای پیگمنتر باید حرفه ای عمل کند و به مشتری مشاوره مناسب ارائه دهد. پیشنهاد ما طراحی متناسب با چهره مشتری است نه سلیقه او و مد روز.

رنگ‌های خیلی تیره یا بد رنگ

درصورتی که پیگمنتر تجربه زیادی داشته باشد، به خوبی پوست را شناخته، ترکیب رنگ‌ها را بداند و با مشتری بطور صحیح مشاوره نماید و مشتری نیز از انتظارات نامعقول پرهیز کند میتوان از موارد ناخواسته و نامعقول جلوگیری نمود.

قرینه نبودن طراحی و تاتو

پیگمنتر موظف است طرح نهایی و قرینگی آنها را با نظارت مشتری بررسی کند و بعد از تایید مشتری اقدام به انجام کار کند. برای چک کردن قرینه بودن ابروها پیگمنتر می‌تواند از اپلیکیشن قرینه سازی استفاده نماید.

رنگ‌های مورد استفاده در فیبروز

رنگ‌های مورد استفاده در فیبروز از انواع مختلف مواد معدنی (minerals) تهیه می‌شوند که فاقد فلزات سنگین می‌باشند و به راحتی جذب پوست می‌شوند. این رنگ‌ها ظاهر و رنگی طبیعی به ابروها می‌بخشند و بعد از پاک شدن به صورت کامل از روی پوست برطرف خواهند شد و ته رنگ قرمز از خود به جای نخواهند گذاشت.

مراقبت‌های قبل از فیبروز ابرو

قبل از انجام فیبروز ابرو (Eyebrow fibrosis) پوست اطراف ابروها باید کاملا سالم و بدون آسیب دیدگی، زخم، جراحت، عفونت، اگزما و سوختگی باشد و در صورتی که این مشکلات بروز پیدا کرد، باید تمام مراحل بهبودی و ترمیم پوست به پایان رسیده باشد.

مراقبت‌های قبل و بعد از فیبروز ابرو

 • حداقل ۲۰ روز قبل از انجام فیبروز ابرو از انجام این موارد پرهیز کنید.
 • بوتاکس و فیلر، لایه برداری از پوست با مواد و ترکیبات اسیدی، لیزر درمانی، لایه برداری شیمیایی، قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید

مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو

 • تا 3 روز پس از میکروبلیدینگ ابرو باید از پماد A استریل چشمی استفاده شود
 • حداقل تا سه روز بعد از انجام فیبروز ابرو استحمام نکنید. باید مراقب باشید تا سه روز اول هیچ آبی به صورت شما تماس پیدا نکند.
 • کمی قرمزی رنگ پوست، حساس شدن پوست به کشش و ورم مختصر بعد از انجام فیبروز ابرو عادی می‎‌باشد.
 • حداقل تا 14 روز بعد از آرایش دائم صورت موضعی که فیبروز ابرو انجام شده است هرگونه آرایشی ممنوع است.
 • در صورت بروز هر مسئله‌ی غیرعادی در پوست باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مبنی بر رنگ انتخاب شده ممکن است رنگ فیبروز ابرو در روزهای اول کمی تغییر کند.

فیبروز ابرو در بارداری

انجام فیبروز ابرو در دوران بارداری مانند سایر تکنیک‌های آرایش دائم صورت ممنوع می‌باشد. رنگ‌های میکروبلیدینگ حاوی مقدار کمی فلز می‌باشد که بعد از جا افتادن رنگ در لایه درم پوست، وارد خون مادر شده و از طریق مادر به جنین منتقل خواهد شد و ممکن است علاوه بر ایجاد واکنش‌های شدید آلرژیک (allergy) در بدن جنین باعث سقط جنین نیز شود.
هیچ منبع علمی تایید شده‌ای در مورد مجاز بودن میکروبلیدینگ در دوران بارداری نیز وجود ندارد.

ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو

اگر شما به یک پیگمنتر متخصص مراجعه کنید هیچ مسئله‌ای برای موهای ابروی شما بوجود نخواهد آمد. در دوره‌های آکادمی فی اروپا به پیگمنترها آموزش داده شده است که در قمستی از پوست کاشت رنگ داشته باشند که هیچ برخوردی با ریشه یا فولیکول مو نداشته باشند و هیچ آسیبی به پوست مشتری وارد نکنند.

اثربخشی فیبروز ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد

کیفیت پوست افراد، مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو، قرار گرفتن در معرض عوامل مختلف خارجی بنابراین پیشنهاد می‌شود قبل از انجام فیبروز ابرو حتما با متخصص فیبروز ابرو مشورت کرده و مواردی مانند مشکلات پوستی، مشکلات سلامتی فرد، مصرف داروی خاص و داشتن تاتو قدیمی روی ابرو را در اختیار پزشک خود قرار دهید تا با توجه به این موارد، بهترین و مناسب ترین خدمات به شما ارائه شود.

قیمت فیبروز ابرو

هزینه فیبروز ابرو در هر سالنی متفاوت خواهد بود. ممکن است یک پیگمنتر مبتدی و به همان نسبت قیمت فیبروز ابروی او پایین باشد تا به اندازه کافی تجربه کسب نماید. اما یک پیگمنتر مستر فیبروز ابرو باشد. طبیعتا هر مقدار مهارت یک پیگمنتر در فیبروز ابرو بالاتر باشد قیمت خدمات او نیز بالاتر است.
اما این به این معنی نیست که همه افرادی که با قیمت بالا خدمات ارائه می‌دهند بهترند یا از مواد با کیفیت و بی ضرری استفاده می‌کنند. یک عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت رنگ و سوزنی است که پیگمنتر استفاده می‌کند. برای شخصی که با سوزن فیبروز و رنگ فیبروز و بی حسی استاندارد و با کیفیت به شما خدمات می‌دهد قیمت زیر 700 الی 800 هزار تومان مقرون به صرفه نمی‌باشد.
زیرا قیمت هر قطره رنگ پیگمنتر بیش از 30 هزار تومان و قیمت سوزن حدودا صد هزار تومن و حتی بیشتر می‌باشد. فیبروز ابرو زمانی معنا پیدا می‌کند که الگوی کمپانی فی با سوزن و رنگ فیبروز استفاده شود.

قیمت دستگاه فیبروز ابرو

قیمت قلم دستی میکروبلیدینگ فیبروز ابرو از حدود ۲۰ هزار تومان تا حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان می‌باشد. مسلم است قلم‌های گرانتر به لحاظ ارگونومی، ویژگی‌ها و کیفیت ساخت نسبت به سایر قلم‌ها مزایای بیشتری دارند و قیمت میکروبلیدنیگ ابرو نیز بیشتر است.
اما این به این معنی نمی‌باشد که با قلم ۲۰ هزار تومانی نتوان کاری را که با قلم یک میلیون و پانصدی صورت می‌گیرد انجام داد. اینکه یک قلم گران باشد مهم نیست. مهم این است که شما با در دست داشتن آن احساس راحتی کنید.

مراکز فیبروز ابرو در تهران

مراکز فیبروز ابرو در تهران باید دارای موظف هستند که نکات بهداشتی مثل ماسک، دستکش و سوزن یک بار مصرف را رعایت کنند. در صورتی که موارد بالا توسط مرکز رعایت نشود، بهتر است مرکز دیگری انتخاب شود. محیط آرام و برنامه‌ریزی دقیق نیز بر آرامش و تمرکز تاتو کار تاثیر خواهد گذاشت.
در صورتی که مرکز شلوغ باشد و تعداد مراجعه کنندگان زیاد باشد، طبیعی است که پیگمنتر تمرکز خود را از دست خواهد داد. درباره پیگمنتر خود تحقیق لازم را انجام دهید و رزومه کاری او را بررسی کنید تا بتوانید از فیبروز ابرو نتیجه خوبی بدست آورید.

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو

استفاده از تاتو برای زیباسازی و قرینه سازی ابرو بسیار قدیمی شده است و همچنین در روش تاتو ابرو به صورت غیر طبیعی و به هم پیوسته بر روی ابرو تزریق می‌شد؛ و پاک کردن تاتو از صورت بسیار سخت و دشوار می‌باشد و همیشه مقداری از جوهر زیر پوست باقی خواهد ماند زیرا جوهر تزریق شده به عمق پوست (Skin) نفوذ خواهد کرد؛ اما با ابداع روش فیبروز ابرو دیگر جای هیچ جوهری باقی نخواهد ماند که این امر از جمله مهم ترین تفاوت بین فیبروز ابرو و تاتو می‌باشد.

تفاوت فیبروز ابرو با ت

در روش فیبروز ابرو جوهر تزریق شده بر عمق پوست نفوذ نخواهد کرد و از این جهت پاک کردن جوهر کار آسانی خواهد شد و همچنین در فیبروز ابرو می‌توانید مدل ابرو را تغییر دهید و بدون ترس از به جای ماندن جوهر آن را پهن یا باریک کنید.
همینطور در فیبروز ابرو فرد می‌تواند ابرو‌ی شما را مثل تار مو طراحی کرده به طوری که به هیچ عنوان تاتو بودن آن مشخص نباشد و ابروهای شما کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید.

پرسش و پاسخ در مورد فیبروز ابرو

به طور کلی میزان موفقیت فیبروز ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت پوست،‌ مراقبت های پس از فیبروز ابرو، قرار گرفتن در معرض عوامل مختلف خارجی

ترمیم فیبروز چه زمانی می باشد؟

زمان ترمیم میکروبلیدینگ ابرو بین ۵ تا ۶ هفته پس از جلسه اول است. ممکن است یک پوست به ترمیم نیاز نداشته باشد اما این در مورد ۹۵ درصد از خانم ها صدق نخواهد کرد. برای اکثر خانم ها یک جلسه ترمیم تا دو ماه بعد از جلسه اول ضروری می باشد. برای پوست های چرب گاهی به دو جلسه ترمیم اولیه نیاز می شود.

آیا میکروبلیدنگ ابرو درد دارد ؟

میکروبلیدینگ تا حدی ناراحت کننده می باشد و علاوه بر استفاده از بی حسی موضعی می تواند دردناک باشد . علاوه بر این بعد از انجام میگروبلیدینگ ابرو ممکن است بریدگی هایی در پوست اطراف ابرو به وجود بیاید که اگر این بریدگی ها خشک و تمیز نگه ندارید ممکن است به زخم عفونی تبدیل شوند .

قیمت فیبروز ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

تخصص و مهارت تکنسین،‌ میزان و نوع و برند رنگ، تعداد سوزن‌ها، موقعیت جغرافیای مرکزی که به آن مراجعه کرده اید.

5/5 - (5 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *