دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

فواید فیشیال صورت

فواید فشیال صورت یا پاکسازی پوست چیست؟

فهرست محتوا نمایش

بیشتر شما روتین مراقبت از پوست مخصوص خود را دارید که امکان دارد حرفه‌ای و خاص نباشد، اما دست کم کمک کننده است تا حدودی سلامت و شادابی پوست خود را حفظ کنید. اما بد نیست هر چند وقت یک بار اجازه دهید حرفه‌ای‌های مراقبت از پوست این کار را برای‌ شما انجام دهند. فیشیال برای انواع مختلف پوست (خشک، چرب، مختلط، حساس) مناسب می‌باشد.

فیشیال صورت یکی از بهترین پروسیجرهایی است که می‌تواند به شادابی، طراوت و جوانسازی پوست صورت شما کمک کند. بسیاری از افراد هستند که برخلاف سایر پروسیجرهای زیبایی، جهت رسیدن به هدف یا نتیجه خاصی فیشیال را انجام نمی دهند!
بلکه فیشیال می‌کنند چون واقعا حس خوبی از آن می‌گیرند و مطمئن هستند در کنار آن از مزایای دیگر آن هم بهره‌مند می‌شوند. در ادامه مطلب در مورد فواید فیشیال صورت در کلینیک دکتر خیرالهی توضیح داده‌ایم.

فواید فیشیال صورت چیست؟

12 فایده مهم فیشیال صورت عبارتند از:

فواید فیشیال صورت

✅  کم شدن استرس و بهبود فرسودگی روحی با فیشیال پوست✅  پاکسازی پوست با فیشیال صورت
✅  جلوگیری از پیری پوست با فیشیال صورت✅  رفع جوش‌های سرسفید و سرسیاه با فیشیال صورت
✅  فواید فیشیال صورت و اثرات شگفت انگیز آن✅  افزایش گردش خون در پوست با فیشیال صورت
✅  درمان آکنه و جای لک با فیشیال پوست✅  سم زدایی پوست با فیشیال صورت
✅  باز کردن منافذ پوستی با فیشیال صورت✅  پوستی نرم و درخشان با فیشیال صورت
✅  لایه برداری پوست صورت با فیشیال صورت✅  از بین بردن حلقه‌های تیره زیر چشم با فیشیال صورت

کم شدن استرس و بهبود فرسودگی روحی با فیشیال پوست

یکی از فواید فیشیال صورت و طبق تحقیقات، ماساژ صورت موجب فعال سازی سیستم عصبی سمپاتیک می‌شود. در نتیجه از میزان اضطراب‌ شما کاسته شده و حس و حال بهتری پیدا می‌کنید. روی صورت، صد‌ها نقاط فشار وجود دارد که به سیستم‌های متعددی در بدن شما مرتبط می‌باشند. وقتی این نقاط فشار، ماساژ داده می‌شوند بدن‌تان به این فشار واکنش نشان می‌دهد.

یک فیشیال خوب صورت نه تنها پوست شما را درخشان می‌کند، بلکه بر عملکرد دیگر اندام‌ها نیز اثر می‌گذارد. این فشار مثل نوعی ورزش برای صورت شما است و از آن جهت که شما خودتان به تمام نقاط فشار صورت‌ شما آگاه نیستید، باید به یک حرفه‌ای مراجعه کنید تا فیشیال صورت را برای‌تان انجام دهد.

پاکسازی پوست با فیشیال صورت

یک فیشیال (facial) حرفه‌ای صورت، پوست‌ شما را کاملا پاکسازی می‌کند و انجام این کار در خانه برای‌تان امکان پذیر نیست. یک حرفه‌ای فیشیال پوست، نوع پوست‌ شما را تشخیص می‌دهد و می‌داند چه باید انجام دهد تا پوست‌ شما در بهترین حالت خودش باشد. او از بخار برای باز کردن منافذ پوست و پاکسازی کامل آن استفاده می‌کند.

جلوگیری از پیری پوست با فیشیال صورت

حتما قبول دارید که با گذشت هر روز از عمر شما جوان‌تر نمی‌شوید؛ و به این علت که شما تنها یک صورت دارید پس باید مراقبت کامل و مناسبی از آن به عمل آورید. از فواید فیشیال صورت و ماساژ صورت، تولید سلول‌های تازه را افزایش داده و موجب کلاژن سازی بیشتر می‌شود. در نتیجه ظاهری جوان‌تر خواهید داشت.

افزایش گردش خون در پوست با فیشیال صورت

مطالعات نشان می‌دهند ماساژ بدن موجب بهبود گردش خون می‌شود و همین اتفاق در صورت‌تان نیز می‌تواند روی بدهد. جریان بهتر خون در صورت به این معنی است که سلول‌های شما اکسیژن و مواد مغذی بیشتری که خون آن‌ها را نقل و انتقال می‌دهد دریافت می‌کنند. در نتیجه سلول‌های سالم‌تر و مفیدتری خواهید داشت که موجب درخشش پوست‌ شما می‌شوند.

فواید فیشیال صورت و اثرات شگفت انگیز آن

پوست با افزایش سن، درخشش خود را از دست داده و این طبیعی است. سبک زندگی و آلودگی هوا باعث می‌شود پوست به سختی بتواند خودش را بازسازی کند. فیشیال پوست به بازسازی پوست کمک شایانی می‌کند. درمانگر یا کارشناس فیشیال از روش‌ها و محصولات متعدد و تکنولوژی برای بهبود بافت پوست‌ شما استفاده می‌کند.

سم زدایی پوست با فیشیال صورت

پوست شما نیاز دارد تا از ضایعات و سمومی که روی آن تجمع یافته است رها و پاکسازی شود و اگر این کار به درستی انجام نشود منجر به جوش‌های پوستی خواهد شد. به همین علت، سم زدایی پوست لازم است.
شما علاوه بر اینکه پوست صورت خود را هر روز پاکسازی و ضد عفونی می‌کنید، باید آن را سم زدایی نیز بکنید. درمانگر و کارشناس فیشیال از موادی مثل کرم‌های آنتی اکسیدان، نمک دریا، عصاره‌های گیاهی و روغن‌های مختلف برای تمیز و درخشان کردن پوست شما استفاده می‌کند.

درمان آکنه و جای لک با فیشیال پوست

وقتی جوشی را تخلیه می‌کنید، احتمال اینکه رد آن باقی بماند خیلی زیاد می‌شود. جای آکنه می‌تواند مقاوم باشد، اما یکی دیگر از فواید فیشیال صورت این است که کمک می‌کند آن را رفع کنید. متخصصین زیبایی بیشتر از محصولات حاوی سالیسیلیک اسید برای درمان آکنه استفاده می‌کنند. مطالعه‌ای نشان می‌دهد لایه برداری با سالیسیلیک اسید به کم شدن جوش و آکنه و آثار به جا مانده از آن کمک می‌کند.

رفع جوش‌های سرسفید و سرسیاه با فیشیال صورت

یکی دیگر از فواید فیشیال صورت تخلیه جوش می‌باشد. یک کارشناس ماهر با استفاده از ابزار تخلیه‌ی مناسب جوش می‌تواند همه جوش‌های سرسیاه و سرسفید را بدون اینکه به پوست آسیب بزند تخلیه کنید. انجام این کار در خانه امکان پذیر نمی‌باشد. جوش‌های سرسفید و سرسیاه، منافذ پوست را مسدود کرده و پوست را مات و تیره خواهد کرد.

باز کردن منافذ پوستی با فیشیال صورت

شما نمی‌توانید از همه آلاینده‌ها و آسیب‌های محیطی به پوست‌تان پیشگیری کنید. پوست شما اکثر اوقات در معرض پرتو‌های مضر خورشید و دیگر مواد سمی قرار می‌گیرد و این مواد مضر که روی سطح پوست تجمع پیدا می‌کنند موجب بسته شدن منافذ پوست می‌شوند.

طی فیشیال پوست، درمانگر از بخار برای باز کردن منافذ پوست استفاده می‌کند و تمام سلول‌های مرده را از روی آن را پاک می‌کند؛ بنابراین با فیشیال پوست، از بروز آکنه و دیگر مشکلات پوستی پیشگیری می‌شود.

لایه برداری پوست صورت با فیشیال صورت

لایه برداری پوست مراحلی است که طی آن، سلول‌های مرده پوست به آرامی از روی سطح پوست برداشته می‌شوند. سلول‌های مرده پوست روی آن تجمع پیدا می‌کنند و اگر برداشته نشوند، پوست را خشک و زبر خواهند کرد. هر چند شما خودتان در خانه نیز می‌توانید پوست‌تان را لایه برداری کنید، اما اگر می‌خواهید لایه برداری پوست‌تان با فیشیال به درستی صورت گیرد باید به یک حرفه‌ای مراجعه کنید.
لایه برداری حرفه‌ای پوست با استفاده از مواد شیمیایی بخصوصی انجام شده و سطح پوست کاملا پاکسازی می‌شود و نتیجه‌ی آن نمایان شدن لایه‌ای شفاف و سالم از پوست خواهد بود.

سفت کردن پوست یکی از فواید فیشیال صورت

پوست شما با بالا رفتن سن شل شده و استحکام خود را از دست می‌دهد، زیرا کلاژن کمتری ساخته می‌شود. در طول درمان فیشیال، درمانگر از لایه بردار‌های شیمیایی، ماسک و لوسیون صورت و انواع کرم‌های غنی شده با عصاره بوتانیکال که تولید کلاژن را تحریک می‌کنند استفاده خواهد کرد که تمام این‌ها علائم پیری پوست را پایین می‌آورد.

از بین بردن حلقه‌های تیره زیر چشم با فیشیال صورت

پوست دور چشم به علت نازک‌تر و حساس‌تر بودن نسبت به پوست دیگر بخش‌های صورت، نیاز به مراقبت خاصی دارد؛ و هنگامی که شما توجه کافی نسبت به پوست اطراف چشم‌تان نشان نمی‌دهید دچار پف پای چشم و حلقه‌های تیره‌ی پای چشم و پنجه کلاغی می‌شوید.
کارشناسان پوست و زیبایی می‌دانند چگونه با پوست حساس پای چشم رفتار کنند. کرم‌های پای چشم که توسط این افراد به کار برده می‌شود، مخصوص پوست حساس دور چشم بوده و دارای عوامل ضد پیری پوست می‌باشد.

پوستی نرم و درخشان با فیشیال صورت

از فواید فیشیال صورت این است که کارشناس فیشیال پوست، ماسکی برای‌ شما تهیه خواهند کرد که مخصوص نوع پوست شما می‌باشد. این ماسک پوست‌تان را آبرسانی کرده و منافذ پوست را باز می‌کند. ضمنا این ماسک حاوی عواملی برای از بین بردن تیره‌گی‌های پوست بوده و به آن استحکام نیز می‌بخشد.

مراحل فیشیال

علاوه بر آشنایی با فواید فیشیال صورت بهتر است کمی با این پروسیجر فوق العاده آشنا شوید. فیشیال یک روش مرحله به مرحله است که در مراکز زیبایی معتبر انجام می شود. مراحل شش گانه فیشیال عبارتند از:

پاکسازی

در این مرحله نخست متخصص زیبایی وضعیت پوست صورت شما را بررسی کرده و پس از آن با پاک کننده‌های اسفنجی مخصوص و پدهای بهداشتی اقدام به پاکسازی صورت شما خواهد کرد. به این مرحله آماده سازی نیز گفته می‌شود.

بخاردهی

در این مرحله صورت را در معرض بخار گرم قرار خواهیم داد تا منافذ پوستی باز شده و جوش‌ها آماده تخلیه شوند. این مرحله بسیار آرامش بخش خواهد بود و به پوست شما استراحت خواهد داد.

لایه برداری

پس از باز شدن منافذ پوستی با بخار، نوبت به لایه برداری می‌رسد. در این مرحله متخصص زیبایی با دستگاه‌های لایه بردار ویژه (میکرونیدلینگ یا میکرودرم یا هر وسیله دیگر مناسب با شرایط پوست شما) به آرامی سطع رویی از سلول‌های مرده را از پوست شما بر داشته تا طراوت و شادابی به آن باز گردد.

استخراج از پوست

برای افرادی که هدف آن‌ها از انجام فیشیال خارج کردن جوش‌های زیرپوستی می‌باشد، استخراج اصلی‌ترین مرحله به حساب می‌آید. در این مرحله پوست کاملا آماده پاکسازی شده و جوش‌های زیر پوستی به راحتی بیرون آمده و از بین خواهند رفت.

ماساژ پوست صورت

پس از مرحله استخراج که کمی به پوست صورت فشار می‌آورد، نوبت به ماساژ صورت خواهد رسید. ماساژ صورت برای برگرداندن آرامش به پوست صورت، و با کرم‌ها یا روغن‌های مخصوص صورت می‌گیرد. این ماساژ مخصوص علاوه بر ریلکسینگ پوست صورت، چین و چروک‌های صورت را نیز تا حدود زیادی تعدیل می‌کند.

ماسک صورت

در آخرین مرحله متناسب با نوع پوست صورت هر فرد، ماسک‌های آبرسان، تونرهای پوستی و کرم‌های ضدآفتاب روی صورت قرار داده می‌شوند تا علاوه‌بر بسته شدن منافذ پوستی فرآیند آبرسانی هم به درستی انجام شود و پوست دوباره بازسازی و با طراوت شود.

در مورد دیگر مقاله‌های مرتبط با فیشیال صورت بخوانید:

هزینه فیشیال صورت

هزینه فیشیال صورت

می‌توان یکی دیگر از فواید فیشیال صورت را هزینه فیشیال صورت نامید که به عوامل زیر بستگی دارد:
مرکزی که برای انجام این درمان به آن مراجعه میکنید، نوع فیشیالی که انجام میدهید و …

تفاوت فیشیال صورت با پاکسازی

تفاوت فیشیال با پاکسازی

یکی از تفاوت‌های فیشیال با پاکسازی پوست زمان انجام است به صورتیکه هر عمل فیشیال بین ۱ تا ۲ ساعت زمان می برد که این مدت زمان در روش پاکسازی کمتر است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای فیشیال صورت

نیاز افراد مختلف به انواع فیشیال و تعداد جلسات پیشنهاد شده متفاوت است. معمولا در کلینیک در مشاوره اولیه نوع پوست شما مشخص می‌شود و بعد از آن در مورد تعداد جلسات مورد نیاز شما برای رسیدن به پوستی زیبا و سالم با پزشک صحبت خواهید کرد. در جلسات بعدی با در نظر گرفتن شرایط سنی و نوع پوست شما، تکنیک‌های تکمیلی و تخصصی به شما پیشنهاد داده خواهد شد.

در کل بهره گیری از فواید فیشیال صورت به صورت منظم و ماهی یکبار بهترین نتیجه را برای پوست شما به ارمغان خواهد آورد. به پیشنهاد بیشتر متخصصان پوست و زیبایی، با توجه به تغییرات فصل و تفاوت نیازهای پوستی افراد، حداقل ۳ ماه یکبار، پوست نیاز به فیشیال و پاکسازی دارد.

پرسش و پاسخ در مورد فواید فیشیال صورت

آیا فیشیال پوست را سفید میکند؟

مراحل فیشیال پوست برخی از این روش‌ها حکم آبرسانی دارند، برخی دیگر کمک می‌کنند تا پوست شما سفت و ترمیم شود. و برخی دیگر پوست را سفید می‌کنند.

آیا فیشیال پوست خوب است؟

بله زیرا فیشیال می‌توانند از بروز مشکلات پوستی پیشگیری کنند و پوست شما را در وضعیت خوبی نگه دارند.

4.6/5 - (11 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

3 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، هزینه فیشیال vip در کلینیک دکتر خیرالهی 750هزار تومن و فیشیال تخصصی 400 هزار تومن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *