دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

اصلاح صورت بعد از بوتاکس | اصلاح ابرو و بند انداختن بعد از بوتاکس

یکی از دغدغه‌های بانوان پس از تزریق بوتاکس، دانستن عوارض بوتاکس و اصلاح صورت بعد از بوتاکس می‌باشد که موضوع مهمی نیز در مراقبت‌های تزریق بوتاکس به حساب می‌آید؛
زیرا بیشتر افراد نادانسته اصلاح صورت پس از بوتاکس را انجام داده و باعث بیشتر شدن مایع بوتاکس در دیگر نواحی صورت می‌شوند که این موضوع چندان خوشایند نخواهد بود.

همینطور وکس ابروها پس از تزریق بوتاکس و لمس نواحی درمان شده با بوتاکس می‌تواند خطر گسترش آن در نواحی دیگر را افزایش دهد و موجب حساسیت به بوتاکس شود، به همین دلیل بهتر است هیچ درمان دیگری در این ناحیه حداقل تا یک هفته صورت نپذیرد.

برای کسب تمامی اطلاعات لازم برای در مورد نحوه اصلاح صورت بعد از بوتاکس ادامه مطلب را از دست ندهید.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟

همواره سوال می شود که “ اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟” .

در خصوص اصلاح صورت بعد از بوتاکس نمی‌‌توان نظر قطعی داد، اما به گزارش بیشتر کارشناسان، معمولا اصلاح صورت بعد از بوتاکس پیشنهاد نمی‌شود. زیرا امکان دارد به پوست صدمه وارد کرده و موجب کم شدن تاثیر بوتاکس بر چین و چروک‌ها شود.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس
اصلاح صورت بعد از بوتاکس

چند روز بعد از بوتاکس میشه اصلاح کرد ؟

چند روز بعد از بوتاکس میشه اصلاح کرد ؟

 سوال دیگر این است که چند روز بعد از بوتاکس میشه اصلاح کرد؟

متخصصان حوزه زیبایی معتقدند معمولا برای انجام کارهایی مثل اصلاح صورت بعد از بوتاکس، مرتب کردن ابروها و وکس صورت، باید حداقل 1 هفته به نواحی مورد نظر زمان داده تا بوتاکس تاثیر صد ‌در ‌صدی خود را روی آن‌ها گذاشته و پس از آن نسبت به انجام آن‌ کارها اقدام کنید.

انواع اصلاح صورت بعد از بوتاکس

بیشتر خانم‌ها به دنبال بهترین راه برای اصلاح صورت خود هستند؛ بنابراین روش اصلاح صورت بعد از بوتاکس یکی از دغدغه‌های آن‌ها به شمار می‌آید. همانطور که می‌دانید اصلاح صورت و ابرو به چند طریق انجام می‌شود که به تفکیک هر کدام را بررسی خواهیم کرد.

انواع اصلاح صورت بعد از بوتاکس
اصلاح صورت بعد از بوتاکس

بند انداختن صورت بعد از بوتاکس

بند انداختن صورت بعد از بوتاکس

یکی از تکنیک‌های قدیمی و رایج اصلاح صورت، اصلاح با استفاده از نخ مخصوص می‌باشد. همین طور، استفاده از موچین بهترین راه برای اصلاح و تمیز سازی ابروها می‌باشد. پس از تمام شدن جلسات جوانسازی صورت با تزریق بوتاکس، پزشک مربوطه به شما پیشنهاد می‌کند تا به مدت 48 ساعت از ماساژ و اعمال فشار به ناحیه تزریق بپرهیزید.
به همین خاطر مرتب سازی ابرو و اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس به مدت 48 تا 72 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ممنوع می‌باشد.

وکس صورت

یکی دیگر از تکنیک‌های معمول اصلاح صورت، وکسینگ است. در این تکنیک از موم گرم و رقیق برای از بین بردن موی زائد صورت و اطراف ابروها استفاده می‌شود. در وکسینگ صورت پوست کمی کشیده شده و موها از ریشه کنده می‌شوند.
به همین خاطر درد زیادی به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر، وکسینگ صورت موجب تحریک پوست و آسیب‌های سطحی به خصوص کبودی، قرمزی و جوش می‌شود؛ بنابراین اصلاح صورت بعد از بوتاکس با استفاده از وکس گزینه ایده آل و مناسبی برای رهایی از شر موهای زائد نمی‌باشد.

استفاده از لیزر موهای زائد

یکی دیگر از متد‌های رفع موهای زائد، لیزر می‌باشد که در آن از گرمای متمرکز استفاده می‌شود. لیزر یک تکنیک دائمی و محبوب برای رهایی از موهای زائد است. یکی از کارهایی که پیش از جلسات لیزر باید انجام دهید، شیو موهای زائد در ناحیه مورد نظر است. نکته‌ای که وجود دارد این است که بوتاکس از ماده‌ای بر پایه سم باکتری کلستریدیوم و بوتولینوم تهیه شده است.

برای شروع، مقدار کمی از سم کلستریدیوم بوتولینوم رقیق می‌شود. پس از آن، سم بوتولینوم توسط سرنگ‌های مخصوص به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود.
توجه داشته باشید که بوتاکس تازه تزریق شده در روزهای اولیه نسبت به دما و اعمال فشار حساس می‌باشد. به همین علت است که لیزر صورت با هدف رهایی از شر موهای زائد تا 2 هفته پس از تزریق بوتاکس پیشنهاد نمی‌شود.

اصلاح با ژیلت

یکی دیگر از انواع اصلاح صورت بعد از بوتاکس، اصلاح با ژیلت می‌باشد. 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس قادر به شیو کردن موهای صورت با تیغ و ژیلت هستید. البته لازم به ذکر است که فرآیند شیو کردن را باید آهسته و بدون اعمال فشار انجام دهید. و از آب سرد برای شستن صورت خود استفاده نمایید.

تا چه مدت در مورد اصلاح صورت بعد از بوتاکس باید احتیاط کرد؟

تزریق بوتاکس یکی از عمل‌های پرطرفدار در ایران می‌باشد که با تزریق یک سم به نام بوتولینوم به بوتاکس معروف است، موجب فلج موقتی عضلات در نواحی مورد نظر می‌شود. بوتاکس موجب از بین رفتن چین و چروک پوست به صورت موقت و به مدت ۳ تا ۶ ماه می‌شود که این مدت بسته به نوع تزریق و میزان آن متغیر است.
همینطور امکان دارد انجام آن از یک ربع تا نیم ساعت طول کشیده و شما بتوانید تاثیر آن را در عرض یک هفته آینده بر صورت خود مشاهده کنید.

برداشتن ابروها بعد از بوتاکس یا اصلاح ابرو بعد از بوتاکس

برداشتن ابروها بعد از بوتاکس یا اصلاح ابرو بعد از بوتاکس

اگر برای از بین بردن افتادگی پلک و ابرو از روش‌هایی مثل لیفت یا بوتاکس ابرو استفاده کرده‌اید، بهتر است که اجازه دهید حداقل 1 هفته از تزریق بگذرد، پس از آن اقدام به برداشتن ابرو و اصلاح صورت کنید. برای مثال، برداشتن ابرو پس از بوتاکس با استفاده از موچین موجب تورم و تحریک ناحیه تزریق می‌شود.
بنابراین، بهتر است که اجازه دهید تا محل تزریق به طور کامل بهبود پیدا کند. پس از آن، اقدام به برداشتن ابرو پس از بوتاکس کنید.

همینطور، برای استفاده از دیگر تکنیک‌های برداشتن ابرو بعد از بوتاکس، لازم است با پزشک ‌خود مشورت نمایید. زیرا، طیف گسترده‌ای از پوست‌ وجود دارد که بعضی از آن‌ها نیاز به مراقبت‌های مخصوص و متفاوت دارند.
یکی دیگر از مواردی که به آن توجه نمی‌شود و می‌تواند محل تزریق را تحریک کند، استفاده از لوازم آرایش و مداد ابرو بلافاصله پس از تزریق بوتاکس است. بهتر است تا 24 ساعت پس از تزریق از هیچگونه مواد آرایشی استفاده نکنید.

آرایش کردن بعد از تزریق بوتاکس

عضله‌ای که بوتاکس به آن تزریق شده با دقت بسیار بالایی توسط پزشک متخصص در این حوزه انتخاب می‌شود. از آن جهت که اثربخشی ماده بوتاکس به کمی زمان نیاز دارد هر گونه مالش می‌تواند موجب جابجایی یا پخش شدن آن در غضله‌های اطراف شود.
در صورت وقوع چنین اتفاقی نتایج منفی بسیار زیادی مثل نامتقارنی در صورت، فلجی در بعضی عضله‌های ناخواسته و … ایجاد می‌شود.

از لحاظ اصولی درباره آرایش بعد از بوتاکس توصیه می‌شود در روز اول و به خصوص در چند ساعت اولیه هرگز به سمت استفاده از محصولات آرایشی نروید. از دیگر دلایل مهم مضرات بعد از تزریق بوتاکس می‌توان به ایجاد حساسیت در پوست اشاره نمود.
در اثر ایجاد حساسیت شما مجبور به خاراندن این ناحیه شده و در نتیجه ماده بوتاکس در عضله‌های اطراف منتشر می‌شود.

دلایل ایجاد چین و چروک و خطوط روی پوست

دلایلی که موجب ایجاد چین و چروک و خطوط روی پوست می‌شود. افزایش سن، مشکلات ژنتیکی، تغییرات هورمونی و همینطور نداشتن رژیم‌های مناسب می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک برای پوست شود که می‌توان از تکنیک بوتاکس برای حل مشکلات استفاده کرد.
اصلاح صورت بعد از بوتاکس (facial correction botox) نیاز به مراقبت‌های قبل و بعد دارد که با رعایت همه این موارد می‌توانید نتایج مطلوب‌تری از تزریق بوتاکس برای پوست صورت خود بهره‌‌مند شوید.

سایر نکات مراقبت بعد از بوتاکس

در کنار نکاتی که برای آرایش بعد از بوتاکس ذکر شد، نکات مهم دیگری هم هستند که بعد از تزریق برای گرفتن بهترین نتایج باید به آن‎ها عمل کرد. مهم‌ترین نکات مراقبت‌ بعد از بوتاکس عبارتند از:

نکات مراقبت بعد از بوتاکس
اصلاح صورت بعد از بوتاکس

  • در صورت درد جزئی، به تشخیص پزشک می‌توان پس از تزریق بوتاکس از مسکن‌ها استفاده نمود. البته نباید رقیق‌کننده خون باشند زیرا کبودی را افزایش می‌دهند.
  • بهتر است از دراز کشیدن و خوابیدن حداقل حدود چهار ساعت پس از تزریق پرهیز شود.
  • فعالیت‌های شدید مثل ورزش و کار سنگین نیز ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از تزریق بوتاکس ممنوع خواهد بود.
  • تا پدیدار شدن نتایج نهایی، از قرار گرفتن در معرض مسقتیم آفتاب شدید یا رفتن به سونا پرهیز کنید.
  • مصرف سیگار، الکل و دارو‌هایی مثل آسپرین تا ۲۴ ساعت پس از تزریق به علت بالا رفتن کبودی و تورم ممنوع است و باید از آن‌ها پرهیز شود.

این نکات و مواردی که برای آرایش گفته شد تنها برای این است که فرد بهترین شرایط را بعد از تزریق بوتاکس تجربه کند و دوران نقاهت شما کوتاه‌تر باشد. در واقع فرد با رعایت آن‌ها علاوه بر زمان بهبودی سریع‎تر، نتایج را نیز به صورت بهینه و سریع‌تر مشاهده خواهد کرد.

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس به چه صورت بهتر است؟

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس به این شکل است که در چند روز اول اصلا به حالت دمر نخوابید و حتما به پشت دراز بکشید تا از ایجاد ناهمواری در زیر پوست جلوگیری شود.

پرسش و پاسخ در مورد اصلاح صورت بعد از بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه تزریق بوتاکس بستگی به نوع تزریق و تعداد تزریق و حق الزحمه پزشک متخصص دارد.

به طور کلی چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را اصلاح و یا لیزر کرد؟

به طور کلی توصیه می شود که اصلاح صورت و ابرو بعد از بوتاکس به خصوص اگر با استفاده از نخ و موچین می باشد، به 4 الی 7 روز بعد از تزریق، و لیزر موهای زائد صورت را به ۲ هفته بعد از تزریق بوتاکس موکول کنید.

4.5/5 - (6 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *