دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

قیمت مزونیدلینگ صورت

قیمت مزونیدلینگ صورت سال ۱۴۰۳

مزونیدلینگ یکی از روش‌های جوانسازی پوست است که طراوت و زیبایی را برای پوست افراد به همراه دارد. در مزونیدلینگ از دو روش میکرونیدلینگ و مزوتراپی صورت (Facial mesotherapy) استفاده می‌شود که ممکن است توسط دستگاه‌های درماپن و یا مزوگان انجام شود.
روش کار مزونیدلینگ به گونه‌ای است که با استفاده از سوزن، داروهایی را به اعماق پوست وارد می‌کنند و فرآیند درمان شروع می‌شود و باعث می‌شود کلاژن‌های جدیدی تولید شوند در حالت کلی برای جوان سازی پوست و برطرف کردن چین و چروک‌ها، از بین رفتن جوش‌ها، لکه و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهره‌گیری از مزونیدلینگ باعث می‌شود سطح کیفیت، قابلیت کشسانی و انعطاف پذیری پوست بهبود یابد.

قیمت مزونیدلینگ صورت در کلینیک دکتر خیرالهی

در ادامه بطور جامع در مور عوامل موثر بر قیمت مزونیدلینگ صورت توضیح داده‌ایم اما بطور مختصر باید بدانید که تعداد جلسات،‌ وسعت محل درمان، مواد استفاده شده، پزشک متخصص و موقعیت مکانی کلینیک،‌ نوع دستگاه و نوع مواد استفاده شده در انجام مزونیدلینگ می‌تواند بر روی قیمت مزونیدلینگ صورت تاثیرگذار باشد.

خدماتهزینه
مزونیدلینگ مزو فیوژن 1.400.000 تومان
مزونیدلینگ مزو رویتا 5321.400.000 تومان

قیمت مزونیدلینگ صورت در کلینیک‌های دیگر

در قیمت مزونیدلینگ علاوه بر پزشک، کلینیک‌ها نیز در هزینه دخیل هستند، البته قابل توجه است که آرایشگاه‌ها نیز مزونیدلینگ (Mesonidelling) انجام می‌دهند که معمولا آرایشگاه ها هزینه مناسب‌تری در مقایسه با کلینیک‌های زیبایی دریافت می‌کنند اما به هیچ وجه نتیجه حاصله با درمان در کلینیک قابل مقایسه نمی‌باشد اما به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که حتما برای انجام این کار به کلینیک‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید و از مراجعه به آرایشگاه‌ها خودداری کنید.

عوامل موثر بر قیمت مزونیدلینگ صورت

تعداد جلسات

یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت مزونیدلینگ صورت تعداد جلساتی است که باید برای درمان بیماری طی کنید، پزشک شما بر اساس نوع بیماری و شدت آن تعداد جلسات را برای شما مشخص خواهد کرد. برای مشاهده تأثیرات بیشتر باید تمام جلسات را به طور مرتب سپری کنید.

عوامل موثر بر قیمت مزونیدلینگ صورت
عوامل موثر بر قیمت مزونیدلینگ صورت

گستردگی محل درمان

از دیگر عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت مزونیدلینگ صورت، گستردگی محل درمان می‌باشد. هرچه ناحیه بیماری بزرگ‌تر باشد هزینه آن نیز بیشتر است زیرا مواد بیشتری برای از بین بردن بیماری استفاده می‌شود.

مواد استفاده شده

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت مزونیدلینگ صورت بکارگیری مواد مختلف برای استفاده در درمان قسمت‌های مختلف بدن می‌باشد.

پزشک متخصص و موقعیت مکانی کلینیک

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت مزونیدلینگ صورت پزشک متخصص و موقعیت مکانی کلینیک می‌باشد. درواقع سابقه و تجربه پزشک و میزان مهارت آن تاثیر زیادی بر قیمت انجام مزونیدلینگ دارد، هر مقدار مهارت پزشک بیشتر باشد، مشتری‌های زیادی برای درمان بیماری خود، به ایشان رجوع خواهند کرد.

نوع دستگاه مورد استفاده

در مزونیدلینگ از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود که قیمت هر یک از این دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

مقدار و نوع داروی مورد استفاده

در صورت استفاده از داروی بیشتر برای درمان بیماری، قیمت مزونیدلینگ افزایش پیدا می‌کند علاوه بر این نوع دارویی که مورد استفاده قرار خواهد گرفت تاثیر خود را بر روی هزینه مزونیدلینگ می‌گذارد.

مراقب‌های لازم پس از مزونیدلینگ

 • حداقل تا 1 هفته پس از درمان از محصولات پوستی که دارای موادی نظیر ویتامین C، رتینول و اسید آلفا هیدروکسی می‌باشند، پرهیز کنید.
 • حداقل تا ۲ روز پس از مزونیدلینگ، استفاده کردن از لوازم آرایش ممنوع است زیرا باعث افزایش التهاب در پوست می‌شود.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از درمان از ورزش و تحرک سنگین بپرهیزید.
 • در صورت بکارگیری از مزونیدلینگ برای درمان ریزش مو موهای خود را رنگ نکرده و از سشوار استفاده نکنید.
 • از آفتاب گرفتن در نور مستقیم خورشید و برنزه کردن پرهیز کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض دود، گرد و غبار و دیگر آلودگی‌های محیطی پرهیز کنید.
 • حداقل تا یک ماه پس از درمان از تزریق‌های زیبایی اجتناب کنید.
 • شنا کردن در آب های کلردار ممنوع است.
 • از سونا، دوش آب داغ، سولاریوم و شنا کردن در آب‌های کلردار پرهیز کنید.
 • استفاده از کمپرس سرد به کاهش التهاب و حفظ رطوبت پوست کمک بسیاری خواهد کرد.
 • مصرف محصولات دارای گلیکولیک اسید و رتینول ممنوع می‌باشد.
 • از ماساژ دادن و یا تحریک محل مورد درمان خودداری کنید.
 • حداقل تا چند روز بعد از انجام مزونیدلینگ از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید.
 • پس از درمان از ماسک‌های خنک کننده صورت استفاده کنید تا در صورت سوزش و التهاب پوست شما را تسکین دهد.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید زیرا سبب تعریق زیاد می‌شود و می‌تواند منجر به بروز عفونت شود.
 • بعد از انجام مزونیدلینگ نوشیدن آب و مایعات فراوان می‌تواند روند بهبودی را تسریع کند.
 • بعد از انجام مزونیدلینگ پوست، از صابون یا شوینده مخصوص تجویز شده توسط پزشک برای شست و شوی پوست صورت خود استفاده کنید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از انجام مزونیدلینگ از استحمام کردن پرهیز کنید.
 • حداقل تا دو هفته بعد از عمل از مصرف داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون پرهیز کنید.
 • درصورت تجویز داروی خاصی توسط پزشک، آن را به‌موقع و به‌طور کامل مصرف کنید.
 • به دلیل باز بودن منافذ پوستی حد الامکان از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • برای بهبود سریع‌تر، از سرم‌های آنتی اکسیدان استفاده کرده و به ترمیم پوست خود کمک کنید.
 • در صورت انجام مزونیدلینگ مو، از شامپوی مخصوصی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ یک روش پیشرفته برای جوانسازی پوست صورت، گردن و زیر چشم می‌باشد که فواید چندین روش درمانی را در یک روش واحد به وجود می‌آورد. تحریک کلاژن‌سازی در این روش موجب تولید کلاژن‌های جدید و درخشندگی پوست می‌شود.
مزونیدلینگ روشی مشابه میکرونیدلینگ (Microneedling) می‌باشد اما عمق نفوذ سوزن‌ها متفاوت است. در مزونیدلینگ مزودرم پوست را برای نتایج بهتر مورد هدف قرار می‌دهند. این روش ایمن، ساده و محرک ترشح کلاژن است.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ توسط دستگاهی به نام درماپن صورت می‌گیرد که دارای سوزن‌هایی در حد میکرو است که با ورود به لایه درم موجب تحریک کلاژن‌سازی و در نتیجه جوانسازی پوست می‌شوند.
همچنین در پوست کانال‌های ایجاد شده توسط مزو باعث جذب مواد از پوست می‌شود، بنابراین همزمان با ایجاد سوراخ‌ها، سرم‌های حاوی مواد مغذی و کوکتل‌های مزوتراپی به عمق پوست فرستاده شده و خاصیت کلاژن سازی، ضد پیری و سفت کنندگی در پوست ایجاد می‌کند.

مزونیدلینگ برای چه کسانی مناسب نمی‌باشد؟

 • افرادی که قبلا تحت درمان توسط مزوتراپی قرار گرفته‌اند و به مواد آن حساسیت نشان داده‌اند، نباید از مزونیدلینگ استفاده کنند.
 • همچنین اگر در محل درمان عفونت یا حساسیتی وجود داشته باشد، بهتر است تا زمان بهبود کامل آن از مزونیدلینگ استفاده نشود.
 • اگر شخص به بیماری‌های پوستی مبتلا باشد نیز نمی‌تواند مزونیدلینگ انجام دهد.
 • انجام مزونیدلینگ برای افرادی که آکنه‌ فعال دارند مناسب نمی‌باشد.
 • به پزشکان توصیه می‌شود که برای افراد با سیستم ایمنی ضعیف یا افراد مبتلا به بیماری‌های نقص سیستم ایمنی از روش‌های دیگری برای حل مشکلات پوست یا موی این افراد استفاده کنند.
 • افرادی که از داروهای رقیق‌کننده خون نظیر وارفارین یا آسپرین استفاده می‌کنند و نمی‌تواند در طول فرایند درمان با مزونیدلینگ این داروها را قطع کنند، نمی‌تواند از این روش استفاده کنند.
 • افرادی که سابقه کلوئید یا گوشت اضافه بعد از آسیب‌های پوستی دارند، بهتر است از روش‌های کم تهاجمی‌تر برای درمان آسیب‌های پوست خود استفاده کنند.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در تکنیک انجام کار، استفاده از یک غلتک در میکرونیدلینگ است. میکرونیدلینگ را میتوان به صورت دستی یا با دستگاه مخصوص انجام داد. در تکنیک دستی از ابزاری به نام درمارولر استفاده میشود. درمارولر شامل یک غلتک است که در سطح آن نیدل‌های ریز تیتانیومی وجود دارد. این سوزنهای ریز، حفره هایی با عمق مشخص در پوست ایجاد می‌کند.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین روش‌های درمانی برای رفع جای بسیاری از جراحت‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که این روش به عنوان یکی از روش های درمان غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود که در سالیان دور به شکل دیگری با همین هدف جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گرفته است. چرا که مصریان در گذشته با استفاده از ماسک های زبر خشن، مثل سنگ مرمر، لایه های مرده پوست را بر می داشتند و در نتیجه راه را برای ساخت و ترمیم مجدد پوست هموار می نمودند.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت روشی درمانی است که در آن از تزریق ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی به منظور جوان سازی پوست، سفت شدن آن و رفع چربی آن استفاده می‌کنند. در این تکنیک، از سوزن‌هایی ظریف تزریق مواد مختلف به لایه میانی پوست (مزودرم) استفاده می‌شود. اساس و مبنای این روش، رفع معضلاتی مانند گردش خون ضعیف و التهاب است.

پرسش و پاسخ در مورد قیمت مزونیدلینگ صورت

بهترین زمان انجام مزونیدلینگ چه موقع از سال است؟

با توجه به ماهیت این درمان، بهتر است که در ماه سرد سال، برای انجام مزونیدلینگ اقدام کنید. چرا که هم میزان اشعه آفتاب و قدرت آن کمتر است و هم میزان عرق کردن پوست. علاوه بر این، سردی هوا به خودی خود هم میتواند قرمزی و التهاب پوست را کم کند.

از مزونیدلینگ برای کدام یک از نواحی بدن میتوان استفاده کرد؟

از مزونیدلینگ میتوان برای جوانسازی نواحی مختلف بدن مانند صورت، گردن، دست و … استفاده کرد. علاوه بر این، از مزونیدلینگ برای کمک به رویش مو و جلوگیری از ریزش هم استفاده میشود.

4.8/5 - (17 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *