دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی | بهترین دستگاه لیزر موهای بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی موثرترین تکنیک برای رفع دائمی موهای زائد بیکینی است. لیزر موهای زائد بیکینی به سرعت می‌تواند نظر شما بانوان را در مورد تمیز نگه داشتن خطوط بیکینی از موی زائد به نسبت روش‌های قدیمی مثل وکس کردن یا اصلاح کردن را تغییر دهد. این راه روشی دائمی و بدون دردسر می‌باشد تا برای همیشه از مشکل موهای زائد ناحیه‌ی نزدیک بیکینی راحت شوید.

با لیزر موهای زائد دیگر نگران زخمی کردن نواحی حساس بدن خود نخواهید بود بنابراین شما پوستی نرم و لطیف و بدون مو در نواحی که به سختی می‌شود اصلاح کرد خواهید داشت طوری که هیچ وقت در آن جا مویی وجود نداشته است.
خط بیکینی ناحیه بالای پا و داخل ران را شامل می‌شود که معمولا موهای آن ناحیه توسط یک لباس زیر یا بیکینی پوشیده نمی شود و نمایان است. اگر شما نیز تصمیم دارید از شر موهای زائد بدن خود خلاص شوید، بهتر است که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد بیکینی چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام این تکنیک نخست لازم است یک مرکز معتبر و با سابقه که از کادر پزشکی ماهر تشکیل شده و از دستگاه‌های به روز و استاندارد استفاده می‌کند را پیدا کنید و بعد از آن نوبت رزرو کنید. لازم است که یک الی دو روز پیش از مراجعه به کلینیک، تمام موهای زائد ناحیه بیکینی خود را از طریق شیو بزدایید.

باید توجه داشته باشید که اپیلاسیون پیش از جلسه لیزر مانع عملکرد تاثیر گذار اشعه‌های تابش شده از دستگاه می‌شود زیرا در اثر اپیلاسیون، ریشه مو همراه با نواحی رنگدانه‌ای آن از جا در می‌آید. توجه داشته باشید که برای انجام جلسات لیزر به ریشه مو و همینطور گاهی ساقه کوتاه مو نیاز است.
پس از مراجعه به کلینیک ابتدا ناحیه مورد نظر توسط اپراتور خانم آموزش دیده با یک ژل لوبریکانت پوشانده شده و پس از آن دستگاه لیزر با دقت روی پوست نواحی مورد نظر چرخانده می‌شود.

حرکات تناوبی رفت و برگشتی دستگاه همراه با ساطع کردن اشعه و گرما باعث اعمال تاثیر می‌شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که آستانه تحمل درد بسیار پایینی دارید می‌توانید از پمادهای بی‌حس کننده موضعی مثل زایلاپی و یا لیدوکائین استفاده کنید.
پیشنهاد ما این است که برای اثربخشی بیشتر و رسیدن به نتیجه دلخواه، تحملتان را بالا ببرید و از پمادهای ذکر شده استفاده نکنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بیکینی

انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بیکینی بسیار حائز اهمیت است. گاهی افراد برای اینکه هزینه کمتری پرداخت کنند به مراکزی مراجعه می‌کنند که از دستگاه‌هایی با تکنولوژی پایین‌تر استفاده خواهند کرد. با صراحت می‌گوییم که یا لیزر بیکینی انجام ندهید و یا اگر انجام می‌دهید حاضر به سرمایه گذاری در زیبایی و سلامت خود باشید.
دستگاه‌های بسیاری برای انجام لیزر بیکینی از جمله الکساندرایت، پلاتینیوم و … وجود دارد. از بین تمامی این دستگاه‌ها، لیزر مدیو استار با کیفیت‌ترین آن‌ها است. این دستگاه به دلیل اینکه گران است اکثر کلینیک‌های زیبایی ترجیح می‌دهند که از آن استفاده نکنند.

۸ نکته مراقبت بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

جالب است بدانید که از لیزردرمانی برای از بین بردن زگیل های تناسلی استفده می شود. مانند هر عمل زیبایی دیگری پس از عمل لیزر موهای زائد بیکینی نیز باید یک سری موارد رعایت شده و دستورالعمل‌‌هایی اجرا گردند. مراقبت‌های بعد از لیزر بسیار حائز اهمیت است. و توجه به آن‌ها می‌‌تواند از عوارض احتمالی پیشگیری کرده و دوره بهبودی را کوتاه کند.

مراقبت بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

همینطور این مراقبت‌ها موجب افزایش ماندگاری و کسب نتیجه بهتر می‌‌شوند. جالب است بدانید که در بعضی موارد برگشت موهای زائد پس از لیزر یکی از اتفاقاتی است که افراد در صورت رعایت نکردن مراقبت‌های لیزر تجربه می‌کنند. برگشت موهای زائد بعد از لیزر موضوعی است که افراد بسیاری را نگران کرده است.

از دست زدن به ناحیه بیکینی پرهیز کنید

یکی از نکات مهم در مراقبت‌های پس از انجام لیزر بیکینی عدم لمس کردن و یا ماساژ دادن ناحیه بیکینی است. از آن جهت که هنگام تابش لیزر ناحیه تناسلی گرم می‌شود، امکان دارد این ناحیه دچار التهاب شود. از این جهت در صورت بروز سوزش یا خارش به هیچ وجه به ناحیه مورد نظر دست نزنید و از کمپرس یخ استفاده نمایید.

جلوگیری از تیغ زدن و شیو کردن

در روزهای ابتدایی پس از انجام لیزر موهای زائد بیکینی از تیغ برای شیو کردن استفاده نکنید. تیغ موجب این می‌شود فولیکول‌‌های مو دست نخورده باقی بماند و اثر درمان از بین برود. استفاده از تیغ پس از ۳ روز مانعی ندارد. همینطور بعد از عمل لیزر درمانی از دیگر تکنیک‌های شیو کردن ناحیه بیکینی مثل اپیلاسیون، بلیچ، موم، الکترولیز، کرم‌ های موبر و … در بین جلسات پرهیز کنید.

از لباس مناسب استفاده نمایید

از سایر مراقبت‌های پس از انجام لیزر بیکینی استفاده از لباس و پوشش مناسب می‌باشد. بهتر است پس از انجام لیزر موهای زائد بیکینی لباس‌‌های نخی و آزاد بپوشید. این نوع لباس موجب گردش هوا و بهبودی زودتر می‌‌شود. همینطور از بروز حساسیت‌های پوستی و زیاد شدن التهاب جلوگیری می‌کنند.

محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب

تلاش کنید در ۴۸ ساعت اول پس از عمل لیزر بیکینی از کرم‌های سفید کننده و یا دارای رایحه استفاده نکنید. شما می‌توانید از ژل آلوئه ورا برای کم شدن التهابات و از بین رفتن سوزش و خارش احتمالی بهره بگیرید.

فعالیت سنگین ممنوع

یکی دیگر از مراقبت‌های بعد از انجام لیزر بیکینی این است که تلاش کنید در ۴۸ ساعت بعد از عمل لیزر موهای زائد بیکینی از انجام فعالیت‌‌های سنگین بدنی پرهیز کنید. از رفتن به باشگاه، سونا و استخر پرهیز کنید. فعالیت بدنی موجب گرم شدن بدن و بافت پوستی شما می‌‌شود. و این امر پس از انجام عمل لیزر موهای زائد می‌تواند مضر باشد.

از آب ولرم استفاده نمایید

یکی دیگر از مراقبت‌های پس از انجام لیزر بیکینی استفاده از آب ولرم هنگام استحمام کردن است. آب داغ می‌تواند موجب بالا رفتن التهاب ناحیه مورد نظر شود. همینطور تلاش کنید آب با فشار زیادی به ناحیه بیکینی برخورد نکند.

در معرض نور خورشید قرار نگیرید

نور خورشید دارای اشعه‌ای مضر و خطرناک به نام فرابنفش می‌باشد. که رنگدانه‌‌های ملانین از پوست ما در برابر آن محافظت می‌‌کنند. از آن جهت که در فرآیند لیزر موهای زائد بیکینی مقداری از ملانین‌‌های پوست از بین می‌‌روند، نباید پس از عمل در معرض نور خورشید و مضرات اشعه فرابنفش قرار بگیرید. به همین علت قرار نگرفتن در معرض نور خورشید یکی از مراقبت‌های پس از انجام لیزر بیکینی است که باید رعایت شود.

برنزه نکنید

دستگاه سولاریوم نیز از اشعه فرابنفش برای برنزه کردن استفاده می‌ کند. از این جهت دستگاه‌‌های برنزه کننده می‌‌توانند اثرات لیزر بر موهای زائد را خنثی کنند و به پوست شما پس از عمل لیزر موهای زائد آسیب بزنند.

از دست زدن به ناحیه بیکینی پرهیز کنیدجلوگیری از تیغ زدن و شیو کردن
از لباس مناسب استفاده نماییدمحصولات آرایشی و بهداشتی مناسب
فعالیت سنگین ممنوعاز آب ولرم استفاده نمایید
در معرض نور خورشید قرار نگیریدبرنزه نکنید

چه افرادی کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد بدن هستند؟

مسلما افرادی که در نواحی مختلف بدن خود موهای زائد داشته و وجود آن‌‌ها برایشان آزاردهنده باشد می‌توانند لیزر انجام دهند. این تکنیک در واقع به عنوان یک عمل زیبایی شناخته می‌شود که امکان دارد ظاهر یا حتی روحیه شما را بهبود بخشند.
زیرا از نظر ظاهری منجر به زیبایی پوست شده و از طرفی افراد وقت و حوصله بسیاری برای تراشیدن مدام موهای زائد بدن خود و به ویژه در ناحیه بیکینی را ندارند از اینرو روی به لیزر موهای بیکینی آورده و برای مدت‌ها از شیو کردن این ناحیه خلاص می‌شوند.

گاها دیده می‌شود بعضی افراد از برخی اختلالات هورمونی و یا اختلالات رشد مو رنج می‌برند که استفاده از لیزر برای این افراد یک گزینه ایده‌آل می‌باشد:

 • هیرسوتیسم، هنگامی که زنان در مناطقی بمانند لب‌ها که مردان معمولاً دارای مو هستند، دارای موهای تیره یا ضخیم می‌شوند.
 • هیپرتریکوزیس، هنگامی که رشد موهای زاید مردان یا زنان در هر نقطه از بدنشان اتفاق میفتد.
 • این شرایط امکان دارد نتیجه موارد زیر باشد:
 • عدم تعادل هورمونی، به خصوص بالا رفتن سطح تستوسترون یا آندروژن.
 • مصرف بعضی داروها، از جمله استروئیدهای آنابولیک و قرص‌های ضد بارداری.
 • تومورهایی که منجر به بالا رفتن تولید و ترشح هورمون می‌شود.
 • اختلالات ژنتیکی، یعنی بیماری‌هایی که از طریق ژن‌ها از والدین به فرزندان منتقل می‌شوند.
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS).

چند جلسه برای لیزر موهای زائد بیکینی کافی است؟

به صورت عمومی 6 الی 8 جلسه، اما بعضی از افراد فوراً نتایج را تجربه می‌کنند، در حالی که بعضی دیگر به جلسات اضافی برای متوقف کردن کامل رشد مو در ناحیه بیکینی نیاز دارند.

چند جلسه برای لیزر موهای زائد بیکینی کافی است

یک قانون کلی که باید در نظر داشت این است که هر چه ناحیه درمان بزرگتر باشد، انتظار جلسات بیشتری وجود خواهد داشت.

هزینه لیزر بیکینی سال 1401 چقدر است؟

هزینه لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی به موارد زیادی بستگی دارد.

مثلا اگر شما به کلینیک‌های معتبر و معروف بروید که دارای پزشکان و متخصصان با سابقه و تجربه بیشتری باشند و از دستگاه‌ها و تکنیک‌های تازه و جدید استفاده کنند باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. از طرفی قیمت لیزر بکینی به مقدار مویی که روی ناحیه بیکینی شما و تعداد جلسات برای لیزر بیکینی بستگی دارد یعنی اگر موی بیکینی شما زیاد باشد مجبور هستید که تعداد جلسات لیزر موهای بیکینی را افزایش دهید زیرا در هر جلسه معمولا 20% از موهای بیکینی شما رفع می‌شوند.

علاوه بر موارد بالا، موارد دیگری نیز روی قیمت لیزر بیکینی تاثیر دارند که عبارتند از:

 • تجربه اوپراتور لیزر موهای زائد باید زیاد باشد.
 • کمپانی و مرکز لیزر موهای زائدی که در آن اقدام به لیزر موهای زائد بیکینی خود کرده‌اید تجربه لازم در این امر را داشته باشد.
 • دستگاه لیزر موهای زائدی که در آن مرکز استفاده می‌شود نیز باید به روز و با کیفیت باشد.
 • مرکز لیزر موهای زائد شما باید حتما قادر به رفع موهای زائد بدن شما با تمام رنگ پوست‌ها و موها باشد.
 • دسترسی راحت به مرکز لیزر موهای زائد
 • قیمت مناسب با توجه به مراحل درمانی
 • لیزر موهای زائد باید به نحوی انجام شود که فرد با هر رنگ و ضخامت مویی و رنگ پوستی به راحتی قادر به از بین بردن موهای زائد خود باشد.

افراد مختلف تصور می‌کنند که لیزر موهای واژن بسیار زیاد و گران است اما واقعیت این است که نه تنها نسبت به زمانی که شما از شر موها رها شوید، گران نیست بلکه بسیار هم مقرون به صرفه‌تر است.

پرسش و پاسخ در مورد لیزر موهای زائد بیکینی

آیا لیزر موهای زائد بیکینی ضرر دارد؟

لیزر به هیچ کدام از بخش‌های داخلی بدن نفوذ نمی‌کند و هیچ آسیبی به بدن فرد وارد نمی‌کند. مضررات لیزر بدن بسیار سطحی بوده و در حد قرمزی، التهاب و غیره هستند.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی باعث نازایی میشود؟

لیزر ها روی دنگدانه ها تاثیر گذاشته و هیچ تاثیری در باروری یا نابارور شدن بیمار ندارند.

5/5 - (1 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *