دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه مزوتراپی صورت 1402

قیمت مزوتراپی صورت در (اردیبهشت ۱۴۰۳) چقدر است؟

مزوتراپی تکنیکی غیر جراحی و دائمی است که برای رفع چین و چروک صورت و چربی، جلوگیری از پیری پوست استفاده می‌شود. امروزه افراد برای درمان لک صورت و پوست که ناشی از بالا رفتن سن، آلودگی هوا، بیماری‌های خاص، مشکلات ژنتیکی و غیره است، به تکنیک‌های متعدد گیاهی، شیمیایی، طبی سنتی و حتی عمل‌های جراحی خطرناک و با هزینه‌های بالا متوسل می‌شوند.
نکته مهم اینجاست که بسیاری از این روش‌ها در کنار هزینه‌های سرسام‌آوری که دارند، ضمانتی برای از بین رفتن مشکلات پوستی ندارند. اگرچه مزوتراپی صورت به طور گسترده‌ای در سراسر اروپا و آمریکای جنوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما مزوتراپی صورت یک گزینه درمانی نسبتاً جدید در ایالات متحده و نیوزلند می‌باشد. در ادامه به بررسی قیمت مزوتراپی صورت در کلینیک دکتر خیرالهی می پردازیم.

هزینه مزوتراپی صورت در کلینیک دکتر خیرالهی

عوامل متعددی در هزینه مزوتراپی صورت تاثیرگذار است که شامل ترکیبات مورد تزریق، حجم مواد تزریق شده به صورت (بستگی به پوست افراد و میزان آسیب‌دیدگی)، ناحیه مورد تزریق (که مزوتراپی صورت در چه ناحیه‌ای از صورت تزریق شود و چه میزان گستردگی داشته باشد).

قیمت مزوتراپی صورت

نازک و حساس بودن نواحی مورد تزریق بدلیل دقت بالا در انجام آن، پزشک متخصص و تبحر و تجربه آن می‌تواند مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین نکته‌ای باشد که به آن توجه می‌شود و در افزایش هزینه مزوتراپی مو تاثیر می‌گذارد. هزینه مزوتراپی صورت (Facial mesotherapy) در کلینیک دکتر خیرالهی به شرح زیر است:

خدمات هزینه
هزینه مزوتراپی صورت ❤️1.400.000 هزار تومان
هزینه مزوتراپی رفع تیرگی زیر چشم ❤️1.100.000 هزار تومان
هزینه مزوتراپی ابرو ❤️1.100.000 هزار تومان
قیمت هر جلسه مزوتراپی صورت

فاکتورهایی که در تعیین هزینه مزوتراپی صورت نقش دارند؟

فاکتورهای زیادی در تعیین قیمت و هزینه مزوتراپی صورت اثرگذار هستند. برخی از مهم‌ترین این فاکتورهای شامل موارد زیر است:

 • برند کوکتل‌هایی که در مزوتراپی استفاده می‌شوند (درماهیل، آنابیس، فیوژن و…)
 • شرایط پوست افراد
 • هزینه‌های مرکز مورد نظر
 • دستمزد پزشک متخصص
 • میزان کوکتل استفاده شده در تزریق

با توجه به این عوامل، طبیعی است که هزینه مزوتراپی صورت در هر جایی و برای هر کسی، متفاوت شود.

عوامل موثر بر قیمت مزوتراپی صورت

تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی برای هر فرد

 • در این مورد باید گفت که بسیاری از افراد امکان دارد برای این تکنیک به دو جلسه درمانی نیاز داشته باشند و بعضی دیگر ممکن است به 5 جلسه درمانی نیاز داشته باشند که تعداد جلسات بستگی به شرایط فرد دارد.
 • وضعیت موهای فرد و وسعت منطقه‌هایی که باید درمان شود بدلیل اینکه اگر ناحیه کوچکتر باشد نیاز به تزریق مواد کمتری به فرد است و در نتیجه هزینه برای بیمار کاهش می یابد.
 • هنگامی که ریزش مو موجب طاسی بخش زیادی از سر می‌شود، باید مواد زیادی به پوست تزریق شود که در این صورت هزینه آن نیز بالا می‌رود.
 • دوز داروهای تزریقی برای فرد و میزان داروهای مصرفی برای وی

علاوه بر این عوامل، عوامل دیگری نیز وجود دارد که بر قیمت مزوتراپی مو در سال 1401 تأثیر می‌گذارد، مثل موارد ذکر شده در زیر:

کلینیک درمانی انتخابی

تجهیزات و امکاناتی که کلینیک‌ها در اختیار بیماران قرار خواهند داد متفاوت است که در هزینه مزوتراپی تاثیرگذار می‌باشد زیرا هر چه امکانات کلینیک بیشتر و بهتر باشد هزینه آن برای بیمار نیز بیشتر است. همینطور از آن جهت که کلینیک‌های زیبایی معمولا خصوصی هستند و دولتی نمی‌باشند، قیمت‌هایی که برای کارهای مختلف مشخص می‌کنند متفاوت می‌باشد و برای هر کدام نرخ مشخصی وجود ندارد.

داروهای مورد استفاده

هیچ فرمول استانداردی برای تزریق مواد به پوست وجود ندارد. پزشک با بررسی نیازهای پوست، مواد یا داروهایی را که قرار است تزریق شود، تعیین می‌کند که نقش بسیار حائز اهمیتی در تعیین هزینه نهایی این روش دارند.

مهارت و پزشک متخصص

پزشک متخصص نه تنها نیازهای پوست را تشخیص می‌دهد و بهترین درمان را برای آن در نظر می‌گیرد، بلکه مسئولیت تزریق این مواد را نیز بر عهده دارد. انتخاب پزشک متخصص عوارض تزریق را به کمترین حد خود می‌رساند و شما را یک قدم به نتایج مناسب نزدیک می‌کند. اما کمک گرفتن از پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مستلزم پرداخت هزینه زیادی است.

شهر و منطقه‌ای که کلینیک در آن قرار دارد

دیگر عوامل شامل شهر و منطقه می‌باشد. معمولا هزینه‌های زیبایی و امور پزشکی در شهرهای بزرگی مثل تهران نسبت به سایر شهرها بیشتر است و اگر کلینیک در بالای شهر واقع شود، هزینه‌ها بالا می‌رود.

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی صورت (Facial mesotherapy)، یکی از تکنیک‌های نوین جوانسازی پوست است که به جای استفاده از انواع و اقسام قرص‌های شیمیایی، از دستگاهی شامل چندین سوزن ریز استفاده می‌شود. از طریق این سوزن‌ها می‌توان مواد مورد نیاز پوست را به لایه‌ زیرین آن تزریق کرد. پیش از تزریق، ابتدا پوست صورت شخص توسط پزشک متخصص و متبحر بررسی شده تا مشکلات و آسیب‌های وارده به پوست را تشخیص دهد. پس از آن شرایط فعلی پوست را بررسی کرده و با توجه به شرایط خاص و حساسیت پوست فرد، مواد مخصوص را به آن تزریق می‌کنند.

این مواد شامل: ویتامین C که باعث روشن‌سازی پوست می‌شود، آنتی‌اکسیدان‌های ضد پیری، انواع آمینواسیدهای مورد نیاز، ماینوکسیدل و هیالورونیک اسید است. این مواد که از مواد شیمیایی تائید شده و مورد نیاز پوست هستند و فاکتورهای رشدی از جمله انسولین، می‌شود.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی صورت

بعضی از مهم‌ترین مراقبت‌هایی که پزشکان پیشنهاد می‌کنند، شامل موارد زیر است:

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی صورت

 • مصرف داروهای رقیق کننده خون (مانند آسپرین) ممنوع می‌باشد. (قبل و پس از درمان مزوتراپی صورت)
 • سعی کنید که در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید
 • فعالیت‌های سنگین یا ورزش را برای مدتی کوتاه ترک نمایید (هرکاری که فشار خون شما را بالا می‌برد و خطر خونریزی را بیشتر می‌کند)
 • پوست صورت خود را تا چندین روز نخارانید.
 • مصرف سیگار را تا 1 هفته پس از مزوتراپی قطع نمایید.
 • به تمام پیشنهادهایی که پزشک می‌گوید، عمل کنید.
 • تنها در صورت انجام این مراقبت‌هاست که می‌توانید مطمئن باشید نتیجه‌ی خوبی از درمان مزوتراپی صورت بدست خواهید آورد و هزینه‌هایی که کردید بیهوده نبوده است.

در مورد دیگر خدمات مزوتراپی در کلینیک دکتر خیرالهی بخوانید:

مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب جدیدترین تکنیک برای سوزاندن چربی‌های تجمع یافته در ناحیه زیر چانه می‌باشد. مزوتراپی در مقایسه با متد جراحی مزیت‌هایی را در پی دارد که همین مسئله موجب محبوبیت روزافزون آن شده است.

هزینه مزوتراپی مو و صورت

هزینه مزوتراپی مو

هر چه وضعیت ریزش و طاسی سر وخیم‌تر باشد، مسلما هزینه مزوتراپی مو نیز دست‌خوش تغییرات افزایشی خواهد شد.

فواید مزوتراپی صورت

فواید مزوتراپی صورت عبارتند از:

فواید مزوتراپی صورت

بالا رفتن غلظت ویتامین‌ها در پوست

غلظت بالای سرم‌ها، ویتامین‌ها و دیگر ترکیبات مغذی از مواد قوی باعث می‌شود پوست شما احساس طراوت و شادابی کند. هنگامی که مزوتراپی صورت به درستی انجام شود، تضمین خواهد شد که این مواد به درستی به پوست شما تحویل داده شوند.

جایگزینی برای جراحی‌های گران قیمت

مزوی صورت می‌تواند قسمتی از روتین ضد پیری پوست شما باشد که نسبت به دیگر تکنیک‌ها و جراحی‌های پلاستیک کمتر تهاجمی می‌باشد.

رفع چندین نیاز پوست با مزوتراپی صورت

چه به دنبال یک راه حل ضد پیری باشید و چه بخواهید درخشندگی پوست صورت خود را بالا ببرید، مواد سفارشی برای پوست خود دریافت خواهید کرد. به این صورت که پوست یک تقویت کننده‌ی انرژی دریافت می‌کند و شما می‌توانید نتایج قابل مشاهده را بلافاصله بعد از طی کردن اولین جلسه مشاهده کنید.

روشن شدن پوست با مزوتراپی صورت

بسته به مواد تشکیل دهنده، مزوتراپی صورت می‌تواند مشکلات پوستی مثل لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن، رنگدانه‌ها و پلاسما را رفع کند تا پوست روشن و یکدست شود.

هیدراته نگه داشتن پوست با مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت همچنین می‌تواند به بالا رفتن رطوبت پوست کمک کند و آن را چاق، محکم و سالم نشان دهد. مزوتراپی صورت نیازی به گذراندن دوره نقاهت ندارد. پس از آن فرد می‌تواند یک زندگی عادی داشته باشد.

پرسش و پاسخ در مورد قیمت مزوتراپی صورت

آیا مزوتراپی صورت تاثیر دارد؟

هرچند تاثیر مزوتراپی پوست توسط FDA تایید نشده است،‌ اما متخصصان پوست به تجربه دریافت کرده‌اند که مزوتراپی صورت مزایای زیادی به همراه دارد.

آیا مزوتراپی صورت درد دارد؟

در طول هر جلسه ، امکان دارد داروی بی حسی استفاده کنید یا نکنید که بستگی به نقطه تحمل درد شما دارد که در افراد مختلف فرق می کند. با استفاده از یک سوزن کوتاه مخصوص ، یک سری تزریق انجام خواهد شد. سوزن ممکن است به یک پایه متصل شود تا تزریقات زیادی را پشت سر هم انجام دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *