دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

عوارض فیلر زیر چشم

عوارض فیلر زیر چشم

عوارض فیلر زیر چشم از جمله موضوعاتی می‌باشد که برای رفع چین و چروک های کنار چشم و از بین بردن گودی زیر چشم هنگام تزریق ژل صورت باید به آن توجه نمود. با استفاده از تزریق فیلر زیر چشم مشکل  کبودی و  سیاهی گودی زیر چشم را می‌توان برطرف کرد و جوانی و زیبایی صورت را چند برابر کرد‌.

روش درمانی تزریق فیلر زیر چشم می‌توانید بسیاری از مشکل هایی که با فرم و شکل صورت ارتباط دارند، بهبود ببخشد ولی این روش درمانی دارای یک سری عوارض است که در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با عوارض فیلر زیر چشم آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

عوارض فیلر زیر چشم

عوارض فیلر زیر چشم

رایج ترین عوارض فیلر زیر چشم شامل کبودی بعد از فیلر زیر چشم و ورم در محل تزریق و در بعضی موارد احساس ناراحتی و درد در ناحیه تزریق شده می‌باشد.

عوارض تزریق فیلر زیر چشم موقتی بوده و خود به خود با گذشت چند رو برطرف می‌شوند. این عوارض در صورتی که ثابت باشند و با گذر زمان کم نشده و افزایش پیدا کنند حتما نیاز است که با پزشک در این مورد مشورت گردد.

بعضی اوقات ممکن است که فرد از نتیجه های فیلر زیر چشم رضایت کافی نداشته باشد چون عوارضی مانند پف چشم، ساختار غیر یکنواخت و عدم تقارن دو چشم امکان دارد که در ناحیه تزریق فیلر زیر چشم ایجاد شوند.

از جمله عوارض شناخته شده فیلر زیر چشم عفونت می‌باشد و در بعضی موارد ممکن است ناحیه تزریق شده بعد از شش ماه دچار عفونت شود که طبق توصیه پزشک می‌توان از آنتی بیوتیک ها برای برطرف کردن عفونت استفاده کرد.

افزایش رنگدانه های زیر چشم، حساسیت چشم، گلوله شدن فیلر زیر چشم از جمله عوارضی می‌باشد که بعد از مدت طولانی ایجاد می‌شوند و نشانه های آن ورم، قرمزی  و درد در ناحیه تزریق شده می‌باشد و ممکن است ظاهر و حس ناخوشایندی در شخص ایجاد نماید.

از دیگر عوارض جدی فیلر زیر چشم این است که اگر فیلر به رگ های خونی تزریق شود با بسته شدن عروق خونی و پارگی عروق در اثر تزریق ممکن است نابینایی کامل و یا جزئی را به همراه داشته باشد.

اقدامات قبل از تزریق فیلر چشم برای جلوگیری از بروز عوارض فیلر زیر چشم

 • در روزهای قبل از تزریق ژل متقاضی نباید از الکل و داروهای رقیق‌ کننده  خون مثل آسپرین و وارفارین استفاده نماید.
 • پیش از شروع تزریق فیلر چشم پزشک می بایست پوست محل تزریق شده را پاک نماید تا خطر عفونت کاهش یابد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم برای پیشگیری از بروز عوارض فیلر زیر چشم

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم برای پیشگیری از بروز عوارض فیلر زیر چشم

 برای اینکه بتوان از عوارض فیلر زیر چشم جلوگیری کرد و عوارض پیش آمده سریع تر بهبود یابد می توان مراقبت های بعد از فیلر زیر چشم را انجام داد:

 • باید یک روز بعد از تزریق از آرایش، ماساژ، خاراندن، دست زدن و فشار محل تزریق خودداری نمود.
 • ورزش کردن و سر خم کردن و فعالیت شدید بدن می توانند ورم و کبودی محل تزریق فیلر زیر چشم را تشدید دهند.
 • در 48 ساعت اول بعد از تزریق برای پایین آوردن ورم محل تزریق شده از کمپرس یخ در چندین مرحله و هر دفعه 5 الی 10 دقیقه استفاده نمود.
 • نیاز است تا کسانی که این تزریق را انجام میدهند از هوای گرم مثل حمام و سونای گرم و هم چنین از هوای سرد دوری نمایند.
 • درست است که مصرف کردن سیگار بعد از عمل مشکلی در نتیجه تزریق فیلر ایجاد نمی کند ولی مصرف کردن مشروباتی که الکل دارند می بایست حداقل دو روز متوقف گردد.
 • قبل و بعد از تزریق فیلر نباید از قرص های ضد التهاب استفاده نمود.
 • حداقل 14 روز می بایست میان تزریق فیلر و دندان پزشکی فاصله وجود داشته باشد چرا که دندان پزشکی احتمال عفونت را بالا می برد.
 • نیاز است تا به جهت پیشگیری از آوردن فشار بر ناحیه تزریق شده شب ها به شکل طاق باز خوابید.
 • می توان برای پیشگیری از افتادن بر روی صورت موقع خواب و به شکل ناخودآگاه، از تعدادی بالشت در کنار سر استفاده نمود تا از چرخش سر پیشگیری نمایند.

کاندیدای مناسب برای تزریق فیلر زیر چشم جهت پیشگیری از بروز عوارض فیلر زیر چشم

بانوان و آقایان قادر هستند از تزریق ژل زیر چشم برای از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم استفاده نمایند و محدودیتی برای هیچ یک از آن‌ها وجود نخواهد داشت. ولی با توجه به اینکه گودی زیر چشم بین ۲۰ الی ۳۰ سالگی به وجود می آید و پس از ۳۰ سالگی چین و چروک های اطراف چشم عمیق می گردند، خوب است تزریق ژل چشم پیش از ۳۰ سالگی انجام گردد.

کسانی که سن زیادی دارند  قبل از  انجام ژل می بایست معاینه شوند و اگر پوست آن‌ها مقاومت لازم جهت تزریق ژل را دارا باشد قادر هستند از این شیوه درمانی استفاده نمایند.

چه کسانی قادر نیستند از تزریق ژل زیر چشم استفاده کنند؟

چه کسانی قادر نیستند از تزریق ژل زیر چشم استفاده کنند؟

اگر می‌خواهید از شر عوارض فیلر زیر چشم در امان بمانید توصیه می‌کنیم‌ در صورتی که جزو افراد زیر هستید از این روش درمانی استفاده نکنید:

 • خانم های باردار و شیرده
 • کسانی که قبلا دارای سابقه‌ی سکته قلبی و مغزی بودند.
 • کسانی که داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین یا آسپرین استفاده می‌نمایند.
 • کسانی که  به آسم یا حساسیت‌های شدید مبتلا هستند.
 • کسانی که  به دیابت مبتلا هستند و انسولین تزریق می‌کنند.
 • کسانی که به اختلالات روانی مبتلا هستند.

هزینه تزریق ژل زیر چشم

قیمت فیلر زیر چشم ثابت نمی باشد و به نوع ژل و مارک آن بستگی دارد. هم چنین وسعت ناحیه‌ای که می‌خواهید در آن تزریق انجام دهید و مقدار ژلی که لازم است در هزینه ژل چشم تاثیر می گذارد. لازم به ذکر است که اگر می‌خواهید بهترین مارک ژل زیر چشم را در یک مطب یا کلینیک مجهز تزریق کنید می بایست هزینه‌‌ی بیشتری پرداخت کنید.

سوالات درمورد عوارض فیلر زیر چشم

آیا تزریق فیلر زیر چشم‌ عوارض دارد؟

مانند سایر روش های زیبایی و درمانی تزریق فیلر زیر چشم نیز از عوارض هایی مانند خارش، تورم و کمی قرمزی برخوردار است، اما اگر این کار توسط پزشک متخصص انجام شود و فرد مراقبت های قبل و بعد از تزریق را به خوبی رعایت کند این عوارض کاهش می‌یابد.

تزریق فیلر زیر چشم چقدر ماندگاری دارد؟

معمولا ماندگاری تزریق فیلر زیر چشم به برندی که استفاده می‌شود، دستمزد پزشک متخصص و ویژگی های شخص بستگی دارد. اغلب پر کننده های پوستی که در این قسمت مورد استفاده قرار می‌گیرند ماندگاری آن ها بین ۶ تا ۱۸ ماه است.

هزینه تزریق فیلر زیر چشم چقدر است؟

هزینه تزریق فیلر زیر چشم به عوامل زیادی بستگی دارد که ازجمله این عوامل می‌توان به میزان تجربه و مهارت پزشک و دستمزدی که پزشک دریافت می‌کند، کلینیکی که برای انجام این روش درمانی به آن مراجعه می‌شود، نوع فیلر مصرفی، میزان فیلر مصرفی و... اشاره کرد.

5/5 - (10 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *