دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

ورم و درد صورت بعد از هایفو

ورم و درد صورت بعد از هایفو

به وجود آمدن ورم بعد از انجام هایفوتراپی، از عوارض بسیار کم این درمان به شمار ‌می‌رود.
البته این عوارض هایفوتراپی صورت بستگی به جنس پوست افراد دارد که با یکدیگر متفاوت است و امکان دارد برای بعضی از مراجعه کنندگان رخ دهد. اگر بعد از عمل هایفو در قسمت تحت درمان ورم مشاهده کردید جای هیچ گونه نگرانی نیست، چون این عمل یک عارضه زودگذر و سطحی است که خود به خود بدون نیاز به درمان از بین می‌رود. اگر در کلینیک معتبر و تخصصی درمان هایفو انجام شود، قطعا بدون عوارض و درد خواهد بود. بعد از هایفو اگر درد و ورم صورت ادامه پیدا کرد، حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با ورم و درد صورت بعد از هایفو آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

علت به وجود آمدن ورم و درد بعد از هایفو

علت به وجود آمدن ورم و درد بعد از هایفو

عمل هایفوتراپی صورت یکی از کم عوارض ترین روش ها در میان بقیه روش های زیبایی به حساب می‌آید. عوارض هایفوتراپی اجتناب ناپذیر بوده و در میان افراد مختلف با آلرژی های پوستی دارای واکنش های گوناگونی است.

ممکن است موارد مختلف زمینه ای باعث ایجاد ورم صورت پس از هایفوتراپی شود که این عوامل شامل موارد زیر است:

 • از جمله بیماری های زمینه ای افراد می‌توان به بیماری های غدد، بیماری های نقص ایمنی، بیماری های عروقی اشاره کرد. اگر شما هر یک از این بیماری ها را داشتید قبل از انجام هایفوتراپی با پزشک متخصص خود در میان بگذارید.
 • رعایت نکردن رژیم غذایی قبل از انجام عمل هایفوتراپی، به خصوص مصرف بیش از حد چاشنی های حساسیت آور و نمک
 • انجام دادن وکس صورت چند روز قبل از هایفوتراپی
 • مصرف داروهای رقیق کنده خون
 • شستن صورت بعد از هایفو
 • استفاده از لایه بردار های پوست و اسکراب ها
 • تحریک پوست ناشی از برنزه کردن
 • اگر جز کسانی هستید که پوستی حساس دارد، با رعایت مراقبت های بعد از هایفوتراپی هم می‌توانید تا حد زیادی از بروز تورم بر روی پوست صورت خود جلوگیری کنید.

چگونه می‌توان ورم و درد صورت را بعد از هایفوتراپی درمان کرد؟

درد و ورم صورت پس از انجام عمل هایفوتراپی کاملا موقتی است و بعد از گذشت مدت کوتاهی از بین خواهد رفت. شما می‌توانید درد و ورم صورت را با نوشیدن آب کافی و مصرف مسکن ها برطرف کنید، که به نوعی یکی از مراقبت های پس از انجام هایفو به شمار می‌رود.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی برای پایین آمدن ورم صورت چیست؟

مراقبت های بعد از هایفوتراپی برای پایین آمدن ورم صورت چیست؟

 با توجه به این که عمل هایفوتراپی کم عارضه بوده و پوست صورت با خطرات زیادی روبه رو نمی‌شود، نیاز به مراقبت های خاصی ندارد و در بعضی از افراد، که هایفوتراپی انجام دادند هیچ گونه عوارضی ایجاد نشده است. فرد بدون نیاز به انجام دادن مراقبت های خاص می‌تواند شاهد تاثیرات سریع این تکنیک در جوانسازی پوست صورت خود باشد، اما در افراد مختلف به دلیل تفاوت های پوستی، توصیه می‌شود برای کاهش تورم موارد زیر را رعایت کنید:

 • پس از انجام هایفوتراپی بلافاصله صورت خود را بدون مواد شوینده و آب ولرم شستشو دهید.
 • استفاده کوتاه مدت از کمپرس یخ برای خنک کردن پوست روشی مؤثر می‌باشد.
 • بعد از عمل هایفوتراپی استفاده از هر گونه کرم های تحریک کننده پوست صورت و لوازم آرایشی خودداری کنید.
 • بعد از هایفوتراپی از کرم های ترمیم کننده پوست استفاده نکنید.
 • بعد از هایفوتراپی از عطرهای مختلف و کرم ها خودداری کنید.
 • به مدت ۲۴ ساعت بعد از هایفوتراپی استفاده از چاشنی های حساسیت آور و ادویه ها خودداری کنید.
 • در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • خوابیدن بعد از هایفو به نحوه صحیح لازم است که رعایت شود.
 • استفاده از کرم ترمیم کننده بعداز هایفو می تواند روند درمان را تسریع کند.
 • از رفتن به سونا، جکوزی استخر و همچنین فیشال های پوستی بعد از انجام هایفوتراپی خودداری کنید.

چه کسانی دچار تورم صورت بعد از انجام هایفوتراپی می‌شوند؟

 کسانی که پوست های واکنش پذیر و حساس نسبت به روش های زیبایی دارند، گزینه مناسبی برای بروز تورم بر روی پوست بعد از انجام هایفوتراپی هستند. معمولا این افراد بعد از انجام وکس صورت و اصلاح هم دچار تورم پوست و التهاب های احتمالی می‌شوند. توصیه می‌شود فرد قبل از مراجعه برای انجام هایفوتراپی، پوست خود را کاملا تمیز کرده و به مدت ۲۴ ساعت بعد از انجام هایفوتراپی از پوست خود با دقت مراقبت کنند و رعایت اقدامات بعد از هایفوتراپی از به وجود آمدن یا ادامه یافتن تورم جلوگیری کنند. افراد مراجعه کننده باید بدانند که تورم در پوست آن ها کاملا زودگذر و مقطعی بوده و بعد از گذشت چند ساعت از انجام هایفوتراپی خود به خود از بین خواهد رفت. به مدت ۲۴ ساعت بعد از هایفوتراپی اگر تورم ادامه یافت، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

آیا بعد از هایفوتراپی تورم صورت خطرناک است؟

داشتن عوارضی مانند، درد بسیار کم، تورم، احساس گز گز شدن و خارش جزیی، جز مواردی می‌باشد که احتمال بروز آن ها بعد از انجام سایر روش های زیبایی وجود دارد، که جای نگرانی ندارد. ورم صورت پس از انجام هایفوتراپی برای کسانی که مراقبت های قبل از هایفوتراپی را رعایت نکردند و یا کسانی که دارای پوست حساسی می‌باشند رخ می‌دهد دهد. ایجاد تورم جای هیچ گونه نگرانی نداشته و با گذشت چند ساعت بعد از انجام هایفوتراپی از بین خواهد رفت. اگر جز افرادی هستید که دوست ندارید دچار تورم صورت شوید، می‌توانید با رعایت اقدامات تاثیر گذار بعد از هایفوتراپی بپردازید.

سایر عوارض هایفو

در نظرسنجی‌ ها و پژوهش‌ های انجام شده، قرمزی پوست بعد از هایفوتراپی یکی از عوارض شایع‌ این درمان است. البته نمی‌توان مثل درد آن را یک نوع عوارض به حساب آورد؛ چون به وجود آمدن قرمزی حاصل واکنش طبیعی بدن انسان به امواج صوتی می‌باشد. زمانی این عوارض مشاهده می‌شود که بیمار پوست مستعد قرمز شدن و حساس داشته باشد. شاید تا به حال دیده‌اید که پوست بعضی از افراد به راحتی قرمز می‌شود، پس می‌توان گفت، احتمال قرمز شدن بعد از هایفوتراپی در این افراد بیشتر خواهد بود.

از عوارض موقتی هایفو قرمز شدن پوست یکی از شایع ترین عارضه ها می‌باشد، که اغلب تا چند ساعت بعد از گذشت این عمل ناپدید می‌شود.

درد هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی کاملا بدون درد است. بیشتر مراجعه کنندگان کمی گرمای پوست و سوزن سوزن شدن یا را احساس خواهند کرد. افرادی که تحمل درد کمتری دارند، امکان دارد، در حین درمان دچار درد شوند، اما با تمام شدن عمل هایفوتراپی درد نیز متوقف می‌شود. بعضی اوقات نیز ممکن است یک متخصص بی حسی یا بیهوشی در کنار شما حضور یابد، تا بتواند کمی درد هایفوتراپی را پایین آورد. اما این درد آنقدر نیست که فرد را آزار دهد.

روش هایفوتراپی خود به خود سبب روشن تر شدن رنگ پوست فرد می شود. چون روند تغییرات سلولی موجب به وجود آمدن سلول های جدیدتر می‌شود، که دارای رنگ دانه های روشن تری هستند. ممکن است در موارد بسیار کم این اتفاق بر عکس رخ دهد که با تأسف می توان گفت که سبب تیره شدن پوست نیز شود. اما جای نگرانی نیست چون، وقتی به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید پزشک متخصص شما با ارزیابی دقیق و بررسی های اولیه می‌تواند از به وجود آمدن همچین مشکلاتی جلوگیری کرده و اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد.

سوالات درمورد ورم و درد صورت بعد از هایفو

آیا در روش هایفوتراپی دوره نقاهتی وجود دارد؟

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی بوده و دوره‌ی نقاهتی ندارد. پس از درمان بلافاصله می‌توانید به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کنید.

آیا روش هایفوتراپی آسیب رسان است؟

این روش شامل هیچ نوع بیهوشی و برش نمی‌شود. اما امکان دارد در طول درمان کمی درد در قسمت های تحت درمان حس شود.

چه کسانی برای هایفوتراپی مناسب هستند؟

برای روش هایفوتراپی کاندیدای خوب کسی است که بالای ۳۰ سال سن داشته باشد، و همچنین متوجه شده باشد که گردن یا پوست صورتش کمی شل شده و بخواهد این قسمت هارا لیفت و یا سفت کند. کسانی که در سن ۴۰ و ۵۰ سالگی هستند، می‌توانند از روش درمانی هایفوتراپی استفاده کنند.

3.5/5 - (2 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *