دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هایفوتراپی دور چشم

هایفوتراپی دور چشم + هزینه هایفو دور چشم

فهرست محتوا نمایش

هایفوتراپی دور چشم یک روش‌ نسبتا جدید برای درمان و زیبایی پوست و جلوگیری از پیری اطراف چشم، درمان چین‌وچروک دور چشم، تیرگی، کبودی و گودی آن است. در این روش درمانی، امواج اولتراسوند «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» که باعث ایجاد گرما و حرارت می‌شوند، در نواحی آسیب دیده متمرکز می‌شوند و باعث تحریک کلاژن‌سازی و ترمیم بافت‌های آسیب دیده پوست می‌شوند.

کلاژن‌ها وظیفه‌ی استحکام بافت‌های بدن از جمله پوست را دارند؛ لذا این روند باعث می‌شود که پوستی سفت‌تر و بدون چین و چروک داشته باشیم. هایفوتراپی دور چشم، روشی غیر تهاجمی، بدون درد و آسیب و بدون نیاز به بستری یا دوره نقاهت طولانی می‌باشد. استفاده از این روش برای انجام درمان‌های زیبایی در نواحی مختلف بدن برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ مطرح شد

هزینه هایفوتراپی دور چشم

هزینه هایفوتراپی دور چشم به عوامل متعددی مانند تجربه و تخصص پزشک، عمق آسیب های پوستی بیمار، تجهیزات کلینیک، تعداد شات‌ها، تعداد جلسات و… بستگی دارد که همگی از جمله عوامل تاثیرگذار بر هزینه هایفوتراپی هستند. برای اطلاع از هزینه هایفوتراپی دور چشم باید به صورت حضوری به کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی مراجعه کنید و پس از معاینه توسط پزشک هزینه درمان به شما اطلاع داده می‌شود.

هایفوتراپی دور چشم چگونه انجام می‌شود؟

هایفوتراپی دور چشم از انرژِی فراصوت متمرکز برای هدف قرار دادن لایه‌های عمیق پوست استفاده می‌کند ابتدا ژل اولتراسوند به پوست ناحیه تحت درمان میزنند. سپس با توجه به عمق و شدت چین و چروک و آسیب پوستی پزشک کارتریج مناسب برای دستگاه را انتخاب می‌کند.
سپس در فاصله ۳ میلیمتری سری دستگاه را روی پوست قرار می‌دهند و با شات‌های پی در پی گرما و ارتعاش را به لایه‌های زیرین پوست منتقل می‌کنند.

تعداد 350 تا 450 شات برای تمام صورت و گردن انجام می‌شود. اگر افتادگی پوست شدید باشد تا 500 شات هم قابل انجام است. زمانی که سلول‌های ناحیه مورد نظر به درجه حرارت خاصی رسیدند، آسیب سلولی اتفاق می‌افتد. این آسیب سلولی بی‌خطر بوده و در واقع سلول‌ها را تحریک به کلاژن‌سازی می‌کند.

کلاژن پروتئینی است، که باعث حفظ ساختار پوست شده و وجود آن موجب جوانسازی می‌شود. انرژی اولتراسوند با تولید کلاژن پوستی سفت‌تر و لیفت‌تر پدیدار می‌کند. این فرکانس روی بافت خاصی در لایه‌های زیرین پوست تاثیر می‌گذارد و هیچ آسیبی به لایه‌های بالایی پوست نمی‌زند.

هایفوتراپی دور چشم برای چه افرادی مناسب می‌باشد؟

به طور کلی هایفوتراپی دور چشم برای افرادی که در اطراف چشم‌هایشان چین و چروک مثل چین و چروک پنجه کلاغی، تیرگی، گودی و یا کبودی دارند، مناسب است. بنابراین افرادی که از ایجاد چین و چروک‌های احتمالی صورت و دور چشم در آینده دلهره دارند و به سلامتی و زیبایی پوست خود اهمیت می‌دهند می‌توانند برای پیشگیری از چین و چروک دور چشم از روش هایفوتراپی دور چشم استفاده کنند.

از آنجایی که این روش درمانی آسیب و عوارضی ندارد، بنابراین برای تمامی افراد در سنین مختلف می‌تواند مناسب باشد. اما به خاطر داشته باشید تا زمانی که چین و چروک های پوستی عمق نگرفته‌اند، می‌توانید از این روش استفاده کنید. زیرا هایفوتراپی دور چشم برای کسانی مناسب است که خطوط ریزی در اطراف چشم خود دارند. در صورتی که سابقه حساسیت و یا بیماری‌های پوستی دارید، بهتر است تا قبل از اقدام به درمان این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

مزایای هایفو دور چشم

هایفوتراپی دور چشم دارای مزیت‌های زیادی می‌باشد که شامل:

مزایای هایفو دور چشم

غیر تهاجمی بودن آن

یکی از اصلی ترین و مهم‌ترین مزایای هایفوتراپی دور چشم، غیر تهاجمی بودن (بدون عمل بودن) آن است. این مزیت باعث شده تا بیماران در کمال راحتی و ایمن بودن سلامتی خود را به دست بیاورند.
درمان گودی زیر چشم، سیاهی و کبودی با استفاده از روش هایفوتراپی بدون نیاز به بستری و یا سپری کردن دوره نقاهت است. هایفوتراپی دور چشم یک روش بدون درد، خونریزی می‌باشد و عوارض آن بسیار جزئی و گذرا است.

کمک به ترمیم و بازسازی قسمت‌های آسیب‌دیده پوست

کمک به ترمیم و بازسازی بافت های آسیب دیده پوست از دیگر مزایای هایفوتراپی دور چشم می‌باشد. در این روش پوست حالت ارتجاعی خودش را دوباره بدست می‌آورد و گودی زیر چشم برطرف خواهد شد. سرعت ترمیم بافت دور چشم پس از انجام هایفوتراپی دور چشم به سرعت صورت می‌گیرد.

کاملا ایمن و بدون خطر

هایفوتراپی دور چشم روشی کاملا ایمن و بی خطر است. درمان با این روش، به هیچ وجه حساسیت و آسیب پوستی ایجاد نمی‌کند.
در این روش درمانی برای زیر چشم هیچ گونه برش یا تزریقی در پوست ایجاد نمی‌شود و درمان در راحت‌ترین و ساده‌ترین حالت ممکن صورت می‌گیرد. بدون اینکه بیمار نگران عوارض جانبی یا درد باشد.

درمان در کوتاه ترین زمان ممکن

تعداد جلسات درمانی با هایفوتراپی دور چشم تنها یک جلسه و زمان انجام هایفوتراپی دور چشم حداقل 30 دقیقه می‌باشد. در صورت صلاحدید پزشک و وضعیت پوست صورت شما شاید نیاز به تعداد جلسات بیشتری باشد، طی دو یا نهایتا سه مرحله، درمان کامل اتفاق می‌افتد.

دارای ماندگاری بالا

در مقایسه با سایر روش‌های درمان برای بر طرف کردن کبودی و گودی زیر چشم، ماندگاری هایفوتراپی دور چشم دارای نتایج ماندگارتر و طولانی‌تری برای پوست می‌باشد.

عوارض هایفوتراپی دور چشم

یکی از دغدغه‌های بیماران، عوارض بعد از هایفوتراپی دور چشم است. به ‌طور کلی عوارض هایفوتراپی دور چشم چندان زیاد نیست.
تنها بعد از تمام شدن این فرایند پوست شما تا چند ساعت دچار تورم، قرمزی و سوزش یا حتی خارش خفیف می‌شود که طبیعی است.

عوارض هایفوتراپی دور چشم

بعد از هایفوتراپی دور چشم ممکن است دور چشم کمی ملتهب و قرمز شود که اگر امواج دستگاه به‌درستی تنظیم شود این التهاب موقتی بوده و بعد از چند ساعت برطرف خواهد شد. به ‌طور کلی عوارض هایفوتراپی دور چشم تا به تخصص پزشک شما بستگی دارد و به‌دلیل حساسیت پوست دور چشم باید با دقت به مراتب بیشتری انجام شود.

آیا هایفوتراپی دور چشم واقعا تاثیر دارد؟

تاثیر هایفوتراپی دور چشم به عوامل مختلفی مانند عمق چین و چروک، تیرگی و گودی چشم افراد بستگی دارد. اگر عمق خطوط روی صورت شما کم باشد تاثیر هایفو بلافاصله بعد از اتمام عملیات کاملا مشهود و واضح است. اما کسانی که چین و چروک‌های زیادی در اطراف چشم‌هایشان دارند و یا کبودی و گودی دور چشمشان زیاد است، نباید از روش هایفوتراپی دور چشم انتظار معجزه داشته باشند.

کاربردهای هایفوتراپی دور چشم

هایفوتراپی دور چشم برای زیبایی و جوا‌ن‌سازی پوست مزایای بسیاری دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • اصلاح طرح لبخند
 • لیفت گردن و دکلته
 • بهبود وضعیت خط چانه
 • کاهش چین و چروک پوست
 • لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
 • صاف و سفت کردن پوست صورت
 • قابل انجام برای تمامی رنگ‌های پوست
 • سفت‌کردن افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه‌ی گردن و غبغب

هایفوتراپی دور چشم برای از بین بردن سیاهی

هایفوتراپی دور چشم برای رفع تیرگی زیر چشم هم موثر است. این روش درمانی به از بین بردن سلول‌ها و بافت‌های مرده پوست افرادی که سیاهی دور چشم آنها بیش از حد باشد و رگ‌های زیر چشم بیرون زده‌ای داشته باشند کمک می‌کند. همچنین باعث تحریک پذیری و تولید سلول‌های جدید در پوست می‌شود.
گرمایی که از این دستگاه پخش می‌شود، باعث روشن شدن پوست اطراف چشم می‌شود؛ زیرا روی رنگدانه‌های پوستی اثر می‌گذارد و باعث شفاف شدن و درخشان شدن پوست می‌شود. به همین علت سیاهی اطراف چشم را از بین خواهد برد.

مراقبت‌های قبل از هایفوتراپی دور چشم

 • حداقل تا ۱۰ روز قبل از انجام هایفوتراپی دور چشم از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • سعی کنید تا چند روز قبل از انجام هایفوتراپی دور چشم از قرارگیری در معرض آفتاب برای مدت طولانی خودداری کنید زیرا باعث حساسیت پوست شما قبل از هایفو می‌شود.
 • در صورت وجود مشکل یا بیماری خاص یا استفاده از داروی خاص، حتما قبل از درمان این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از انجام هایفوتراپی دور چشم

 • یکی از مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی حداقل ۳ هفته بعد از انجام هایفوتراپی دور چشم از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید و حتما از ضد آفتاب مناسب برای پوستتان استفاده کنید.
مراقبت‌های قبل و بعد از هایفوتراپی

 • حداقل تا ۱۰ روز بعد از انجام هایفوتراپی دور چشم از قرار گیری در معرض گرما یا سرمای شدید و جکوزی، سونا و استخر خودداری کنید.
 • حداقل تا ۱۰ روز بعد از انجام هایفوتراپی دور چشم از انجام فعالت‌های سنگین ورزشی خودداری کنید.
 • بعد از انجام هایفوتراپی دور چشم برای اثرگذاری بیشتر سعی کنید از مایعات و سبزیجات بیشتری استفاده کنید.

نتایج هایفوتراپی دور چشم

اگر هایفوتراپی دور چشم را هر سال تکرار کنید، در طول ۱۲ سال، هزینه‌ آن تقریباً با جراحی لیفت برابر می‌شود و نتایج هایفوتراپی تکرار می‌شود.
پس از لحاظ هزینه در بلند مدت، تفاوت چندانی وجود ندارد؛ اما خطرات جراحی به مراتب بیشتر از هایفوتراپی دور چشم است. در روش هایفو فرآیند جوان‌سازی برپایه‌ی حالت طبیعی پوست بدن است.
یعنی درمان چین و چروک‌ها و افتادگی پوست صرفاً با تحریک پوست به تولید پروتئین‌های طبیعی بدن انجام می‌شود. در این صورت ماده‌ای مصنوعی وارد بدن نشده‌ است، عضلات صورت فلج نشده است و استرس بیش از حد بی‌هوشی، زخم و بخیه اتفاق نمی‌افتد.

روش‌های دیگر از بین بردن چین و چروک دور چشم

برای درمان چین و چروک های اطراف چشم و همچنین درمان کبودی و تیرگی آن، روش‌های متعددی در علم پزشکی وجود دارد که هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند. که شامل:

روش های دیگر از بین بردن چین و چروک دور چشم
 • لیزر موهای زائد
 • پلاسما ژل
 • تزریق ژل
 • بلفاروپلاستی
 • تزریق بوتاکس ( Botox )
 • میکرودرم ابریژن
 • لایه برداری با مواد شیمیایی

مقایسه روش‌های رفع چین‌وچروک دور چشم

ایجاد چین‌وچروک دور چشم علت‌های مختلفی دارد که از مهم‌ترین دلایل آن بالارفتن سن و آسیب‎‌هایی مانند نور مستقیم خورشید طی این سال‌ها و کاهش رطوبت و تولید کلاژن پوست است. که از روش‌های رفع آن می‌توان به:

لیزر

لیزر یکی دیگر از روش‌های ازبین‌بردن چین‌وچروک پوست است. عملکرد این روش بر مبنای لایه‌برداری است، با این تفاوت در این روش لایه‌برداری عمیق‌تر از هایفو دور چشم انجام می‌شود.

بوتاکس و تزریق ژل

یکی از روش‌های دیگر رفع چین‌ و چروک استفاده از بوتاکس و تزریق ژل است. این روش با تزریق مواد پرکننده و بوتاکس چروک‌ها را به‌صورت موقت و حدود ۳ الی۶ ماه رفع خواهد کرد.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا لیفت چشم (عمل جراحی پلاستیک چشم) به‌منظور درمان و از بین بردن چین‌وچروک دور چشم انجام می‌شود.

میکرودرم ابریژن

روش میکرودرم ابریژن با استفاده از یک دستگاه سایش به‌آرامی روی پوست شما را می‌سابد و سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و باعث افزایش میزان غلظت کلاژن پوست می‌شود.

لایه‌برداری با مواد لایه‌بردار شیمیایی

یکی از روش‌های دیگر پوست لایه‌برداری است. در این روش با استفاده از مواد شیمیایی لایه‌بردار پوست را لایه‌برداری می‌کنند، بعد از انجام عمل لایه‌برداری لایه سطحی پوست که دچار آسیب‌دیدگی شده قرمز رنگ‌شده و می‌ریزد و بعد از آن پوست جدید جایگزین پوست قبلی می‌شود.

هایفوتراپی دور چشم

یکی از بهترین روش‌ها برای درمان چین‌وچروک هایفوتراپی است که با استفاده از امواج فراصوت انجام می‌شود. در این روش کانون امواج در زیرپوست است و عملیات بر روی کلاژن‌ها و چربی‌ها صورت می‌گیرد و بعد از انجام عمل، تولید کلاژن آغاز می‌شود. در این روش نیازی به مراقب‌های بعد از عمل نیست و می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود برگردید.

پلاسما جت

در این روش با استفاده از پلاسما جت برای گرمایش لایه‌های زیرین پوست، پوست را تحریک به کلاژن‌سازی می‌کنند و سبب ازبین‌رفتن خطوط پنجه کلاغی دور چشم و لیفت طبیعی پوست می‌شوند.
در این روش‌ها هایفوتراپی دور چشم با کم‌ترین عوارض و بدون نیاز به جراحی و زخم مؤثرترین روش برای رفع چین‌وچروک دور چشم شناخته شده است. ماندگاری و میزان اثرات درمانی آن حداقل بین ۶ ماه و حداکثر تا ۳ سال است. طول درمان آن تنها در یک جلسه به راحتی قابل انجام است.

پرسش و پاسخ درباره‌ی هایفوتراپی دور چشم

آیا هایفوتراپی نوعی عمل جراحی است؟

خیر؛ هایفوتراپی دور چشم درمان غیر جراحی و غیر تهاجمی است که در آن امواج پر توان فراصوت در عمق پوست نفوذ پیدا می‌کند و هیچ اثر یا عوارض روی سطح پوست مثل سوختگی بعد لیزر ندارد.

چند جلسه هایفو مورد نیاز است؟

به طور کلی، نتایج بسیار خوبی بعد از همان اولین جلسه هایفوتراپی دور چشم بدست می آید. برای کسب نتیجه بهتر می توان پس از ۳ تا ۱۲ ماه درمان را تکرار کرد .

آیا هایفوتراپی ایمن یا دردناک است؟

درمان با اولتراسوند یا امواج فراصوت در پزشکی متداول است و هیچ مشکل خاصی گزارش نشده است. در حین درمان افراد بدون نیاز به بی حسی و بدون ناراحتی فرآیند را طی می‌کنند.

چقدر طول میکشد تا نتایج هایفوتراپی مشخص شود؟

پس از انجام هایفوتراپی دور چشم ، شما می توانید تاثیر اولیه را ببینید، اما نتیجه نهایی حدود ۲ تا ۳ ماه بعد آشکار می شود. چون این بدن شماست که به طور طبیعی کلاژن را بازسازی می‌کند و این مدت زمان بستگی به بدن شما خواهد داشت. چون این فرآیند تولید کلاژن شما را تحریک می‌کند، تا چه مدت نتایج به شما بستگی دارد.

هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی دور چشم از انرژی مافوق صوت متمرکز برای هدف قرار دادن لایه‌های زیر پوست استفاده می‌کند. انرژی فراصوت دمای بافت را به سرعت افزایش می دهد. زمانی که سلول‌ها در منطقه مورد نظر به دمای معینی رسیدند، دچار آسیب سلولی شده و برای ترمیم شروع به کلاژن سازی طبیعی می کنند که این امر باعث جوانسازی و لیفت پوست شما خواهد شد.

آیا هایفوتراپی دور چشم واقعا تاثیر دارد ؟

تاثیر هایفو دور چشم به عمق چین و چرک، تیرگی و گودی چشم بستگی داد. اگر عمق خطوط روی صورت شما کم باشد تاثیر هایفوتراپی دور چشم بلافاصله بعد از انجام عملیات کاملا واضح است. هرچند اگر عمق این خطوط بالا هم باشد تاثیر هایفوتراپی دور چشم مشخص خواهد شد.

5/5 - (18 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *