دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

ماندگاری هایفوتراپی

ماندگاری هایفوتراپی چقدر است ؟

فهرست محتوا نمایش

امروزه روش‌های مختلف و متدهای جدید و کم عارضه‌ای برای جلوگیری از افتادگی پوست وجود دارد که می‌توانند به جوان‌سازی پوست و زیبایی فرد کمک کنند در واقع فرآیند پیری امری غیر قابل کنترل است که می‌تواند به مرور زمان به ایجاد چروک‌های پوستی و افتادگی در پوست منجر شود.
همانطور که می‌دانیم در سنین بالا به تدریج پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد که برای جلوگیری از آن روش‌ کارآمد هایفوتراپی پیشنهاد می‌شود که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

هایفوتراپی چیست؟ هایفوتراپی به لیفت صورت، رفع چین و چروک‌، سفت کردن پوست و شکستن چربی‌های بدن کمک خواهد و می‌تواند نتایج متفاوتی را برای افراد مختلف داشته باشد.
ماندگاری هایفوتراپی در رفع چین و چروک ها و لیفت پوست حداکثر ۲ سال خواهد بود که این مدت با توجه به سن بیمار، میزان افتادگی پوست، رژیم غذایی، شرایط آب و هوا، عوامل ژنتیکی و … متغییر خواهد بود.

ماندگاری اثرات هایفوتراپی چقدر است؟

ماندگاری هایفوتراپی و میزان اثربخشی هایفوتراپی این که هایفو چقدر روی شما اثر می‌کند، چند جلسه‌ی درمانی یا تمدیدی نیاز دارید و ماندگاری هایفوتراپی و اثرات چقدر خواهد بود به عواملی مختلفی بستگی دارد.

ماندگاری هایفوتراپی

مواردی مانند سن، میزان افتادگی پوست و عمق چروک‌ها، میزان ضایعات پوستی، سلامت عمومی، سبک زندگی، رژیم غذایی و مقدار رشته‌های کلاژن موجود در پوست می‌توانند ماندگاری و میزان اثرات درمانی را کاهش یا افزایش دهند.
بیماران می‌توانند برخی از اثرات اولیه درمان و لیفت صورت را پس انجام هایفوتراپی در همان جلسه اول مشاهده کنند.

سفت شدن پوست در طی 3 الی 4 ماه رخ می‌دهد و کلاژن‌های جدیدتر با کلاژن‌های قدیمی جایگزین می‌شود. روند بازسازی کلاژن تا 6 ماه پس از درمان ادامه خواهد داشت.
حداقل تا ۶ ماه و حداکثر تا ۳ سال بعد از هایفوتراپی نتایج قابل مشاهده می‌باشد. اما متاسفانه روند پیر شدن پوست توقف‌ناپذیر است. به همین دلیل تکرار درمان‌های سالانه به منظور جلوگیری از نشانه‌های پیری توصیه می‌شود.

مزایا‌ی هایفوتراپی نسبت به سایر روش‌ها

 • بلافاصله پس از هایفوتراپی نتایج لیفتینگ مشاهده می‌شود. (سفت شدن پوست در نواحی مختلفی از بدن) یکی از مزایای هایفوتراپی می‌باشد.
 • هایفوتراپی باعث کشیدگی و لیفت در گونه‌ها، ابرو و پلک‌ها می‌شود.
 • از هایفوتراپی برای کانتورینگ فک نیز ‌می‌توان بهره برد.
 • بلافاصله پس از اتمام جلسه‌ی درمانی می‌توانید به کارهای روزمره‌ی خود بپردازید.
 • هایفوتراپی نیازی به بستری شدن و محدودیت‌های این چنینی ندارد و بعد از هایفوتراپی نیازی به استراحت مطلق نیست.
 • هایفوتراپی یک عمل تهاجمی، غیر جراحی و کاملا ایمن است.
 • عوارض پایین آن ممکن است پوست شما بلافاصله بعد از درمان کمی قرمز شود. این قرمزی معمولاً در طی چند ساعت یا نهایتاً یکی دو روز برطرف خواهد شد.
 • لیفت ناشی از هایفو دابلو طبیعی است و نتیجه تحریک لایه‌های نگهدارنده ساختاری عمقی پوست است.
 • واکنش بازسازی کننده و طبیعی در اثر این تحریک شروع می‌شود که به القاء رشد کلاژن جدید می‌انجامد.
 • نتیجه نهایی لیفت و کشیده شدن صورت و مدت ماندگاری هایفوتراپی به مرور زمان است.

از چه زمانی می‌توان اثرات هایفوتراپی را دید؟

در بیشتر بیماران، حدود ۲۰ درصد از نتایج هایفوتراپی بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی قابل مشاهده خواهد بود. ماندگاری هایفوتراپی حدود ۶ الی ۱۲ هفته است که بعد از هایفوتراپی می‌توانید اثرات فوق‌العاده‌ی این روش درمانی را به صورت کامل مشاهده کنید.
در برخی از مراجعین این اتفاق می‌افتد که حتی تا ۶ ماه بعد از درمان، روند بهبودی پوست صورت ادامه پیدا می‌کند.
به علاوه چون هایفوتراپی باعث بازسازی و بازگشت رشته‌های کلاژن می‌شود، نتایجی بسیار طبیعی به همراه خواهد داشت.

نتایج بعد از هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از بهترین جایگزین‌ها برای جراحی‌های زیبایی به ویژه لیفت صورت به حساب می‌آید. این روش درمانی تاثیرات شگفت انگیزی دارد، هم این که می‌توان از آن برای جوانسازی بخش‌های مختلف بدن و صورت استفاده کرد؛ از لیفت صورت تا فرم دهی به بازو و ران‌ها.

نتایج بعد از هایفوتراپی

به خاطر  ایمنی بالای آن، از هایفو می‌توان برای رفع چین و چروک‌های نواحی حساسی مانند پلک و دور لب هم استفاده برد. نتایج فوق العاده‌ی بعد از هایفوتراپی و ماندگاری هایفوتراپی اثر امواج این دستگاه بر یکی از لایه‌های عمقی پوست به نام SMAS می‌باشد.

در مقایسه با لیزر درمانی یا روش (Fractional RF) ، فقط امواج هایفوتراپی هستند که می‌توانند تا این حد در پوست نفوذ کنند و بدون آسیب زدن به بافت‌های مجاور، به شکلی کاملاً ایمن، کلاژن سازی در لایه‌ی (SMAS) را مورد تحریک قرار دهند.
لایه‌ی SMAS دقیقاً همان بخشی از پوست است که در جراحی‌های لیفت و جوانسازی صورت، اصلاح می‌شود. به همین دلیل بدون هزینه‌های بالا و عوارض‌های فراوان جراحی، هایفوتراپی می‌تواند به شکل موثری پوست را جوان، سفت و شاداب کند.

روش انجام هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش بسیار موثر برای از بین بردن چین و چروک های صورت و بدن می‌باشد. که در این روش امواج صوتی می‌تواند به عمق پوست تا 4.5 میلی‌متر نفوذ کند و به گرم شدن بافت‌های  پوستی در آن مناطق کمک کند.
از آنجایی که پوست های شل و افتاده در سطح خود برای ایجاد لطافت و سفتی دیگر کلاژن مورد نیاز پوست را تولید نمی‌کنند ، به همین دلیل نیاز است که از طریق روشی این بافت‌ها تحریک شده و دوباره به تولید کلاژن روی آورند.

این سلول ها زمانی که به گرمای مورد نظر برسند دچار آسیب سلولی می‌شوند. این امر موجب تحریک سلول‌ها می‌شود تا بتوانند کلاژن مورد نیاز پوست را دوباره تامین کنند. با افزایش کلاژن‌سازی پوست چروک‌ها و افتادگی‌های ایجاد شده در سطح پوست از بین می‌رود.
نکته قابل توجه این است که هایفوتراپی نمی‌تواند به سلول‌های مجاور و لایه‌های بالایی پوست آسیب وارد کند. به همین دلیل می توانید با خیال راحت از نتایج جوانسازی پوست خود لذت ببرید و با انجام چند جلسه هایفوتراپی مدت ماندگاری هایفوتراپی و نتایج ماندگارتری برای پوست خود به وجود آورید.

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی بسیار حائز اهمیت است پس به نکات زیر توجه کامل داشته باشید.

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی

 • بهتر است که تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. یکی از مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی می‌باشد.
 • از قرار گرفتن در محیط‌های بسیار گرم یا بسیار سرد دوری کنید.( استفاده از سونا و جکوزی ممنوع است)
 • از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده‌ی باکیفیت استفاده کنید تا پوست خشک نشود و آسیب کمتری ببیند.
 • بعد از هایفوتراپی آب کافی بنوشید و از کم آبی بدن جلوگیری کنید.
 • حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از درمان از خوردن نوشیدنی‌های کافئین‌دار یا الکلی خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت پس از درمان استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی که باعث تحریک پوست می‌شوند ممنوع است.
 • پس از هایفوتراپی بهتر است از ترکیبات خوراکی فعال کننده کلاژن‌ساز استفاده نماید.

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

هایفوتراپی برای افرادی مناسب است که پوست آنها تا حدی “شل شده” که قابل مشاهده است و حس می‌کنند استحکام و سفتی پوستشان کاهش یافته است.
افتادگی ابرو و یا پلک اغلب اولین نشانه “پیری” است که برای پوست اتفاق می‌افتد. به طور معمول افراد سی ساله و بالاتر که دارای شل شدگی خفیف تا متوسط پوست هستند (بازه سنی۳۰ تا ۶۰)، متقاضیان بسیار مناسبی برای هایفوتراپی می‌باشند.

این تکنیک، افتادگی خفیف تا متوسط پوست شل و یا ضعیف شده را برطرف می‌سازد و به طور خاص، از طریق ترمیم و جوان‌سازی عمیق پوست، موجب لیفت ابرو و پیشانی می‌شود که بطور کلی باعث کاهش پوست اضافی، نمایان شدن فرم اصلی چشم‌ها و بهبود ظاهر کلی و جوان‌تر شدن صورت خواهد شد.

هایفوتراپی علاوه بر لیفت کامل صورت، برای لیفت گردن، قفسه سینه، بازوها، آرنج، شکم، ران‌ها و زانوها نیز انجام می‌شود. مردان متقاضیان بسیار خوبی برای هایفوتراپی هستند، زیرا این روش نیاز به دوره بهبودی و نقاهتی ندارد و ماندگاری هایفوتراپی خوب است و افراد می‌توانند بلافاصله بعد از عمل به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند.

عوارض بعد از هایفوتراپی

 • افراد در حین جلسه‌ی درمانی ممکن است احساس سوزن سوزن شدن خفیفی داشته باشند. این درد بسیار خفیف معمولاً بعد از اتمام درمان برطرف خواهد شد.
 • شایع‌ترین عوارض هایفوتراپی که بعد از آن اتفاق می‌افتد قرمزی پوست است. این عارضه ناشی از واکنش طبیعی بدن نسبت به آسیب بوده و معمولاً خیلی زود در عرض چند ساعت از بین می‌رود.
 • تورم به ندرت بعد از هایفوتراپی مشاهده می‌شود و در واقع از عوارض نادر هایفوتراپی به شمار می‌آید. تورم هم مانند قرمزی، موقت و خفیف می‌باشد.
 • به دلیل قدرت نفوذ بالای امواج هایفو، ممکن است بخش‌های کوچکی از پوست بعد از انجام درمان بی‌حس شوند. این عارضه‌ی نادر، موقتی بوده و حداکثر در عرض ۲ هفته بهبود پیدا می‌کند.
 • هایپرپیگمنتیشن یا تیره شدن پوست یکی از عوارض بسیار نادر هایفوتراپی است. برای پیشگیری از این عارضه، پیش از شروع درمان از شما «تست پَچ» گرفته می‌شود تا واکنش بدن نسبت به هایفوتراپی سنجیده شود.
 • حتی اگر کاندیدای مناسب این روش باشید، باز هم احتمال بسیار کمی وجود دارد که هایفوتراپی اثر چندانی روی پوست شما نگذارد.
 • کبودی موقت ناحیه‌های کوچک پوست نیز از عوارض هایفوتراپی است که چندان شایع نیست.
 • به طور کلی در هایفوتراپی مانند هر درمان زیبایی دیگری احتمال بروز عوارض نادری وجود دارد که متخصص آنها را قبل از شروع درمان به اطلاع بیمار خواهد رساند.

هایفوتراپی یا روش جراحی لیفت صورت، ماندگاری کدام بیشتر است؟

هایفوتراپی (hifu) یکی از متدهای درمانی بدون جراحی برای از بین بردن طبیعی پوست صورت و اندام های بدن است که نمی تواند هیچ گونه عارضه ای از جمله کبودی، جای زخم و بخیه، خونریزی، درد، عوارض بعد بیهوشی و بسیاری از مشکلات دیگر را برای افراد ایجاد کند.

هایفوتراپی یا لیفت صورت

همین دلیل باعث شده که متقاضیان هایفوتراپی به نسبت روش های جراحی بیشتر باشند؛ زیرا امروزه افراد به دنبال روش‌هایی هستند که به صورت سرپایی و بدون هیچ‌گونه مشکل و عوارضی بعد از عمل نتایج ماندگاری هایفوتراپی و موثرتر برای آن‌ها ایجاد کند.
همچنین هایفوتراپی می‌تواند از 4 هفته تا 6 ماه نتایج را برای افراد قابل مشاهده کند، بدون اینکه نیاز به گذراندان دوران نقاهت باشد. هزینه هایفوتراپی بسیار مقرون به صرفه‌تر از جراحی لیفت صورت می‌باشد.

برای رسیدن به نتیجه دلخواه چند جلسه لازم است؟

اکثر بیماران فقط به یک جلسه برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود نیاز دارند. البته تعداد جلسات درمان به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش زیستی به انرژی اولتراسوند و واکنش تولید کلاژن در بدن هر بیمار بستگی دارد؛ به برخی بیماران پیشنهاد می‌شود که درمان را چند بار تکرار کنند. چون پوست دائماً در حال پیر شدن است. درمان تکمیلی می‌تواند در فاصله‌ی 1 ساله بسته به میزان لیفت و سفتی مورد نیاز پوست انجام شود و موجب ماندگاری هایفوتراپی شود.

انواع هایفوتراپی

هایفوتراپی ابرو

یکی از متدهای فرم دهی و حالت دهی به ابروها، هایفوتراپی ابرو می‌باشد. در هایفوتراپی ابرو از امواج اولتراسوند استفاده می‌شود، این امواج علاوه بر فرم دهی ابروها می‌توانند شل شدگی و افتادگی پوست صورت را درمان کنند.

هایفوتراپی بینی

هایفوتراپی بینی یکی از راه های موثر برای زیبا سازی و جوانسازی بینی شما می‌باشد، استفاده از این تکنیک یک روش کارآمد و مفید برای زیباسازی بینی شما بسیار مناسب است.

هایفوتراپی دور چشم

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و استفاده از تکنیک‌های نوین مانند هایفوتراپی دور چشم این مشکل می‌تواند به کمک امواج اولتراسوند که می‌تواند به شکل قابل توجهی حجم کلاژن سازی در زیر پوست شما را بالا ببرد برطرف خواهد شد.

هایفوتراپی غبغب

در هایفوتراپی غبغب امواج فراصوت با شدت بالا سلول‌های پوستی را گرم کرده و آن‌ها را جمع می‌کنند. در نتیجه اگر غبغب در اثر افتادگی پوست ایجاد شده باشد، رفع خواهد شد.

هایفوتراپی صورت

چندین آزمایش بالینی کوچک نشان داده‌اند که هایفوتراپی صورت و رفع چین و چروک روشی ایمن و موثر است و افراد توانسته‌اند نتایج را در چند ماه بعد از درمان، بدون تحمل ریسک و خطرات مرتبط با جراحی مشاهده کنند. این درمان‌های کمتر تهاجمی دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به گزینه‌های جراحی دارند، اما نتایجی که ارائه می‌دهند آنقدر خوب نیست و ماندگاری طولانی مدت یا دائمی ندارند.

قیمت هایفوتراپی

هزینه‌ هایفوتراپی بستگی به تجهیزات، امکانات درمان، پزشک متخصص، مدت زمان انجام و برند دستگاه دارد.

قیمت هایفوتراپی صورت
❤️برای مشاهده قیمت‌ها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه نماید❤️

موضوع مهمی که قیمت را تحت تأثیر قرار می‌دهد، این است که چه بخشی از بدن شما نیاز به درمان دارد و چه تعداد جلسات درمان برای رسیدن به نتیجه دلخواه و ماندگاری هایفوتراپی مورد نیاز است.

پرسش و پاسخ درباره‌ی نتایج و ماندگاری هایفوتراپی

هایفو بر چه بخشی از پوست تأثیرگذار می‌باشد؟

امواج اولتراسوند با نفوذ به عمق دو و نیم میلی‌متری در لایه‌ درم، اثر می‌کنند.

آیا به بیهوشی یا بی حسی در این روش نیاز پیدا می‌شود؟

هایفوتراپی با اِعمال بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی، در کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی انجام می‌شود.

آیا هایفوتراپی درد دارد؟

این روش اغلب بدون درد است ولی در برخی از افراد ممکن است حس سوزن سوزن شدن بسیار ناچیز و قابل تحمل در پوست احساس شود.

برای انجام هایفوتراپی باید به کجا مراجعه کنیم؟

برای استفاده از این متد جوانسازی، حتماً به کلینیک‌ها و مراکز مجاز پوست که تحت نظر پزشک متخصص هستند مراجعه نمایید که ما به شما کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی را پیشنهاد میکنیم.

زمان بهبود پوست بعد از هایفو چقدر است؟

پوست به مدت زمانی در حدود 2 تا 3 ماه نیاز دارد تا نتایج جوانسازی و لیفت را به خوبی بروز دهد.

دوره نقاهت آن چقدر است؟

پس از انجام هایفو، به سرعت و در همان روز، می‌توان به کار و زندگی روزمره برگشت و نیاز به استراحت و سپری کردن دوران نقاحت نیست.

آیا هایفو برای منافذ باز پوست کاربرد دارد؟

خیر اثری ندارد؛ زیرا هایفو فقط بر فاسیای روی عضلات تأثیر می‌گذارد. برای منافذ باز پوست، آر اف فرکشنال مؤثر است.

برای رفع خط خنده، گودی وتیرگی اطراف چشم و شادابی پوست، هایفو بهتر است یا میکرونیدلینگ؟

این دو روش، تأثیر کمی در رفع خط خنده و گودی و تیرگی دور چشم دارند. بهتر است برای برطرف کردن این مشکلات پوستی، از تزریق فیلر استفاده شود؛ البته میکرونیدلینگ برای شادابی پوست نیز مفید می‌باشد.

4.8/5 - (30 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *