دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هایفوتراپی بینی

هایفوتراپی بینی + قیمت هایفو بینی ۱۴۰۳

فهرست محتوا نمایش

هایفوتراپی چیست؟ هایفوتراپی بینی روشی برای جوانسازی پوست است که در نقاط مختلف صورت و از جمله بینی صورت می‌گیرد. در گذشته تنها روشی که در کلینیک‌های زیبایی برای بینی مرسوم بود استفاده از عمل جراحی برای کوچک کردن بینی در فرم دلخواه افراد بود.

اما امروزه با استفاده از هایفوتراپی بینی، می‌توانید بدون نیاز به عمل جراحی، فرم دلخواهی را برای بینی خود داشته باشید. کلاژن یک پروتئین طبیعی در بدن انسان است که باعث محکم نگه‌داشتن، سفت و لیفت شدن پوست می‌شود. با افزایش سن، تولید کلاژن در بدن کاهش می‌یابد و خاصیت ارتجاعی پوست در برابر نیروی گرانش از بین می‌رود.

هایفوتراپی بینی چیست + مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی بینی

روش هایفوتراپی بینی ضمن حفاظت از لایه‌های روی پوست، لایه‌های زیرین را با اعمال گرما و افزایش سرعت جریان خون، تحت تاثیر قرار خواهد داد. انجام هایفوتراپی بینی بدون جراحی برای زیباسازی قسمت‌های مختلف پوست صورت یک روش کاملا تضمینی می‌باشد.

اما موضوعی که بسیار اهمیت دارد این است که شما باید هایفوتراپی بینی را در یک کلینیک پزشکی و تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید. ممکن است افراد غیر متخصص به دلیل نداشتن دانش کافی به زیبایی پوست شما آسیب برسانند.

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی بینی

 • معمولا ناحیه ای که تحت هایفوتراپی بینی قرار می‌گیرد باید توسط پزشک بوسیله‌ی ماسک‌های مرطوب کننده تمیز شود. یکی از عوامل مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی می‌باشد.
 • حداقل تا چند روز پس از هایفوتراپی بینی از قرار گرفتن مقابل تابش مستقیم خورشید خودداری کنید و از ابزار محافظتی استفاده کنید زیرا پوست بینی حساس شده است.
 • حداقل تا سه روز تا حد امکان از تماس مستقیم حوله با بینی خودداری کنید.
 • حداقل تا سه روز روی صورت خود دراز نکشید.
 • حداقل تا 1 روز از شنا در استخر و جکوزی خودداری نمایید.
 • از قرار گرفتن در محیط‌های بیش از حد گرم یا سرد خودداری کنید.

قیمت هایفوتراپی بینی

هزینه هایفوتراپی بینی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد زیرا فقط طی یک جلسه درمانی  ۶۰ تا ۹۰ دقیقه‌ای می‌تواند اثرات کوچک کردن بینی و جوان سازی پوست صورت را بطور همزمان با هم ایجاد کند، علاوه بر این نیاز به تزریق بی‌حسی در همه افراد را ندارد و تقریباً بدون درد و به راحتی انجام می‌شود. عوارض جانبی مانند قرمزی و تورم بعد از هایفو صورت پس از چند روز از بین خواهد رفت، به همین دلیل نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای خرید پماد‌های ضد درد ندارید.

شما می‌توانید جهت استعلام هزینه هایفوتراپی بینی و جهت هماهنگی مشاوره حضوری با مرکز زیبایی دکتر خیرالهی تماس حاصل فرمایید.
تا با توجه به فعالیتی که بر روی پوست صورت شما انجام می‌شود هزینه نهایی به شما اعلام شود. اما بصورت کلی هزینه هایفوتراپی بینی در کلینیک دکتر خیرالهی 4/2۰۰/۰۰۰ تومان می‌باشد.

هایفوتراپی بینی چگونه انجام می‌شود؟

این روش بدون بی‌حسی و بدون درد و خونریزی انجام می‌شود. در این شیوه، دستگاه مخصوصی به صورت مستقیم با ناحیه‌ی کوچکی از پوست تماس برقرار می‌کند و بدون نیاز به برش سطح آن، تغییرات لازم را بر روی لایه های زیرین انجام می‌دهد. در واقع هایفوتراپی بینی توسط انرژی متمرکز اولتراسوند لایه‌های پوست را هدف قرار می‌دهد و این امواج موجب گرم شدن سطح پوست می‌شود.

زمانی که سلول‌های مورد نظر به دمای خاص رسیدند با ایجاد گرمای موضعی کلاژن‌های قدیمی نابود می‌شوند و کلاژن‌های جدید تولید می‌شوند. شخصی که قصد انجام هایفوتراپی بینی را دارد باید مهارت کافی در این زمینه داشته باشد. تاثیر هایفوتراپی بینی بعد از 1 الی 2 جلسه (حداکثر 1 ساعت) انجام می‌شود و نتیجه کاملا قابل مشاهده می‌شود.

اثر گذاری هایفو از چه زمانی مشخص می‌شود؟

نتایج اثر گذاری هایفو بینی یک ماه بعد از جلسه درمانی به طور محسوس مشاهده خواهد شد. درواقع کلاژن‌سازی باعث کشیده شدن و کوچک شدن پوست بینی شده است. این نتایج حدودا  تا یکسال بر روی بینی افراد باقی خواهد ماند و بسته به میزان شل بودن پوست، میزان تحرک، استرس، نوع رژیم غذایی، سن افراد، ژنتیک و… لیفت ناشی از هایفوتراپی بینی می‌تواند تا حدود ۲ سال نیز باقی بماند. افرادی که تمایل دارند نتایج ماندگارتری را تجربه کنند می‌توانند هر دو سال یکبار این روش را تکرار کنند.

مزایای هایفوتراپی بینی چیست؟

 • درمان در یک جلسه می‌تواند اثر بخش باشد. یکی از مزایای هایفوتراپی می‌باشد.
 • نیاز به دوره استراحت یا نقاحت ندارد.
 • غیر تهاجمی و بدون عارضه پایدار می‌باشد.

مزایای هایفوتراپی بینی

 • نیاز به مراقبت‌های خاصی بعد از درمان نخواهد داشت.
 • لیفت صورت و بینی بصورت طبیعی انجام می‌شود.
 • بدون درد و خونریزی و برش انجام می‌شود.
 • هایفوتراپی بینی موجب از بین رفتن چین و چروک و خطوطی که روی بینی قرار دارد، می‌شود.
 • ماندگاری هایفوتراپی بینی به نسبت به ساده بودن روش انجام آن بالا می‌باشد.
 • هیچ گونه آسیبی به سطح بیرونی پوست وارد نخواهد کرد.

عوارض هایفوتراپی بینی چیست؟

 • قرمزی مختصر که طی چند ساعت از بین می‌رود.
 • کمی تورم که با کمپرس سرد طی چند روز از بین می‌رود.
 • حساسیت ناحیه درمان (‌بینی) به لمس که حدود ۲۴ ساعت بعد بهبود پیدا می‌کند.
 • ممکن است به دلیل التهاب در رشته‌های عصبی اعصاب صورت تا مدتی بی حس شوند که تا چند بعد ساعت بعد از بین می‌رود در غیر این صورت به پزشک خود مراجعه کنید.
 • ممکن است به عنوان عوارض هایفوتراپی بینی جوش های سفت زیرپوستی و یا حساسیت در ناحیه بینی اتفاق بی‌افتد که موقتی است.

هایفوتراپی بینی برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که می خواهند پوست بینی خود را جوان، سفت و لیفت کنند.
 • افراد بالای ۳۰ سال زیرا با افزایش سن میزان کلاژن کمتری در پوست تولید می‌شود.
 • افرادی که مقدار خفیفی پوست شلی دارند.
 • افرادی که دارای بینی گوشتی و بزرگی هستند.
 • افرادی که چربی زیادی در زیر پوست بینی آنها جمع شده و موجب بزرگ به نظر رسیدن آن شده است.

افرادی که نباید هایفوتراپی بینی انجام دهند

 • خانم‌هایی که باردار یا شیرده هستند.
 • افرادی که دارای عفونت‌های پوستی، زخم و یا تبخال فعال در محل مورد درمان هستند.
 • افرادی که در 2 هفته قبل از اقدام به تزریق بوتاکس کرده‌اند.
 • افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری دیابت و صرع هستند.
 • افرادی که داروهایی را مصرف می‌کنند که بهبود زخم را به تاخیر می‌اندازد.
 • افرادی که دارای استنت فلزی بر روی بدن خود هستند.
 • افرادی که سابقه بیماری‌های قلبی و تشنج مکرر دارند.
 • افرادی که بر روی بینی خود دارای زخم، جوش و آکنه هستند.
 • افرادی که از پماد‌های ترمیمی روی پوست بینی خود استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دارای بیماری یا شرایطی هستند که باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود.
 • هایفوترابینی روی بینی‌های استخوانی تاثیری ندارد.

مراقبت‌های قبل از هایفوتراپی بینی

متخصص زیبایی از بیمار می‌خواهد که قبل از انجام هایفوتراپی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای تجویزی خودداری کند. بیمار موظف است که داروهای مصرفی خود را صادقانه به پزشک متخصص گزارش دهد. بین تزریق بوتاکس یا ژل با درمان هایفوتراپی بینی نیز باید حداقل دو هفته فاصله بیفتد.

مراقبت‌های قبل از هایفوتراپی بینی

در هایفوتراپی بینی از هیچ درمان گرم کننده‌ مانند لیزر (Laser) یا درمان‌های مرتبط با نور پالسی استفاده نخواهد شد. بیمار باید هرگونه تغییر در وضعیت سلامتی، مصرف داروهای جدید یا واکنش‌های خود را به پزشک اطلاع دهد.
قبل از انجام هایفوتراپی بینی نباید هیچ‌گونه ماده آرایشی بر روی صورت وجود داشته باشد. آقایان هم باید صورت خود را قبل از هایفو به طور کامل اصلاح نمایند.

هایفوتراپی بینی چه تاثیری روی لایه SMAS می‌گذارد؟

امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا زمانی که به لایه SMAS پوست نفوذ پیدا می‌کند باعث تخریب برخی از سلول‌های پوستی  که در اثر حرارت بالا و تحریک فرایند خود ترمیمی بدن و تولید کلاژن بیشتر زیر پوست می‌شوند که در نتیجه منجر به کشیده شدن پوست و جوانسازی صورت به مرور در طول زمان خواهد شد.

تفاوت هایفوتراپی بینی با لیزر درمانی

در هایفوتراپی بینی (Hifu) از انرژی صوتی که بی‌خطر و مطمئن است استفاده می‌شود که ویژگی‌های منحصر به فرد آن این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان انرژی را از سطح پوست عبور داد و در نهایت ایمنی از آن برای درمان عمقی پوست استفاده کرد که دستیابی به آن عمق با استفاده از دیگر روش‌های غیرتهاجمی زیبایی غیر ممکن است.
هایفو درمانی باعث تولید کلاژن در عمق پوست تحریک می‌شود و به این دلیل می‌تواند بافت را ظرف ۲ تا ۳ ماه به نحو قابل توجهی بکشد و اثر لیفتینگ محسوسی را به جا بگذارد.

تفاوت هایفوتراپی بینی با درمان لیزر

اما در درمان‌های مبتنی بر لیزر از انرژی نورانی استفاده می‌شود که از قابلیت نفوذ در لایه‌های عمقی‌تر پوست در دمای مطلوب برخوردار نمی‌باشد، بنابراین از لیزر معمولاً برای درمان عارضه‌های پوستی سطحی استفاده می‌شود. از آنجایی که این دو تکنولوژی غالباً برای درمان گونه‌های متفاوتی از مشکلات پوستی به کار برده می‌شوند، سازگاری بالایی نیز با هم دارند.

ماندگاری هایفوتراپی

ماندگاری هایفوتراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مربوط به نوع پوست هر شخص و سرعت فرایند پیری در پوست می­‌باشند. به طور کلی نتیجه هایفوتراپی طولانی مدت است زیرا موجب افزایش ساخت کلاژن توسط پوست می­ شود. اما روند پیری در اثرگذاری هایفو دخیل است و این باعث می­ شود که اثرات قابل مشاهده‌ی هایفو تا حدود ۳ سال دوام داشته باشند. می­ توان گفت که هایفوتراپی تا مدت زیادی روند پیری را بسیار کندتر می ­کند و شل شدن پوست را به تعویق می ­اندازد.

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت از سونوگرافی برای ایجاد گرما در سطح عمیق پوست استفاده می کند. این گرما به سلولهای پوست آسیب می رساند و بدن سعی در ترمیم آنها دارد. برای انجام این کار ، بدن کلاژن می‌سازد تا به رشد مجدد سلول کمک کند. کلاژن ماده ای در پوست است که به آن ساختار و قابلیت ارتجاعی می بخشد. نوع سونوگرافی که در این روش استفاده می شود متفاوت از سونوگرافی است که پزشکان برای تصویربرداری پزشکی استفاده می کنند. هایفوتراپی از امواج پرانرژی برای هدف قرار دادن مناطق خاص بدن استفاده می کند.

هایفوتراپی غبغب

رفع غبغب با هایفوتراپی غبغب، یکی از موثرترین، روشهایی است که در بهبود پف زیر چانه و ایجاد زاویه بهتر چانه موثر است. در این تکنیک مقرون به صرفه، بدون برش، جراحی و عوارض آن، نتایج بسیار خوبی ایجاد می‌شود. در واقع تکنولوژی نوین هایفوتراپی، انقلابی در جوانسازی پوست می‌باشد که با ماندگاری بالا، و تنها در یک جلسه با نتایج شگفت انگیزی همراه است.

پرسش و پاسخ در مورد هایفوتراپی بینی

شانس موفقیت هایفوتراپی بینی در کدام افراد بیشتر است؟

افرادی که پوست بینی و صورتشان پرچرب نیست برای ترمیم ظاهر صورت شانس بیشتری دارند. بنابراین شاید در این افراد، نیاز به جلسات بیشتری داشته باشد که پس از مشورت با پزشک، می توان به نتیجه نهایی رسید.

چند جلسه درمان نیاز است و هر جلسه چه مدت طول می کشد؟

یک جلسه درمانی حدود 30 دقیقه تا 2.5 ساعت وقت ممکن است بگیرد. طول این درمان بستگی به مناطق تحت درمان و گسترده بودن آن ها دارد.

آیا هایفوتراپی بینی ایمن یا دردناک است؟

سالهاست درمان با اولتراسوند یا امواج فراصوت در پزشکی متداول است و هیچ مشکل خاصی گزارش نشده است. در حین درمان افراد بدون نیاز به بی حسی و بدون ناراحتی عمل را طی می‌کنند.

آیا این روش دردناک است و نیاز به بی‌حسی یا بی‌هوشی دارد؟

این روش کاملاً راحت و بدون درد است ولی در کسانی که حساسیت به درد در آن ها زیاد است می‌توان از کرم بی‌حسی موضعی استفاده کرد.

هایفو چه تاثیری روی لایه SMAS می گذارد؟

امواج آلتراسوند متمرکز با شدت بالا زمانی که به لایه SMAS پوست نفوذ می کند موجب از بین رفتن برخی از سلول های پوست در اثر حرارت بالا و تحریک فرایند خود ترمیمی بدن و تولید کلاژن بیشتر زیر پوست می‌شود که منجر به جوانسازی می‌شود.

آیا هزینه هایفو بینی مقرون به صرفه است؟

هزینه هایفو بینی بسیار مقرون به صرفه است چون فقط طی یک جلسه ۶۰ تا ۹۰ دقیقه ای می تواند اثرات کوچک کردن بینی و جوان سازی پوست صورت را همزمان با هم ایجاد کند؛ علاوه بر این به تزریق بی حسی نیازی نیست و تقریباً بدون درد و راحت انجام می‌شود.

هایفوتراپی بینی به راحتی انجام می گیرد و حتی سه ماه بعد نتایج اصلی مشخص می شوند اما بسیاری این سوال را می پرسند که آیا این روش دائمی است؟

بدون رعایت کردن رژیم غذایی، مراقبت های پوستی و سایر موارد، نمی توان گفت دائمی است. مطالعات نشان می دهد که با توجه به متغیرهای فوق می توان تاثیر هایفوتراپی بینی را بیشتر یا حتی دائمی کرد.

هایفو تراپی برای صورت لاغر در سن 30 بهتر است یا بوتاکس؟

هر دو این ها رو میتونین انجام بدین ولی اول باید با متخصص پوست مشورت کنین که مشخص شود بهترین درمان برای شما چه چیزی می باشد.

آیا هایفوتراپی بینی نوعی عمل جراحی است؟

خیر؛ هایفوتراپی بینی درمان غیر جراحی و غیر تهاجمی است که در آن امواج پر توان فراصوت در عمق پوست نفوذ می کنند و باعث بالا رفتن حرارت سلول ها و از بین رفتن آن می‌شوند و هیچ اثر یا عوارض روی سطح پوست مثل سوختگی بعد لیزر ندارد.

ماندگاری درمان با هایفوتراپی بینی چه مدت خواهد بود؟

نتیجه نهایی این درمان پس از 3 تا 6 ماه بروز می کند و حدود 2 سال ماندگاری دارد. برای افزایش ماندگاری، این روش را با دیگر درمان های افزایش دهنده کلاژن ادغام می کنند.

آیا ممکن است عوارض ظاهری مثل قرمزی مانع از ادامه فعالیت روزانه شود؟

اغلب افراد در استفاده از این روش عوارضی را تجربه نخواهند کرد. در بعضی افراد قرمزی یا تورم ممکن است رخ دهد که طی چند ساعت از بین می رود و وقفه ای در زندگی و شغل شما ایجاد نخواهد کرد.

4.4/5 - (61 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *