دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هایفوتراپی ابرو

هایفوتراپی ابرو چیست؟‌ + مزایای هایفو ابرو

فهرست محتوا نمایش

لیفت ابرو در واقع یک درمان بدون درد و خونریزی برای زیبایی صورت است که هدف آن کمانی کردن و لیفت ابرو برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت و در صورت افتادگی رفع آن می‌باشد. در لیفتینگ ابرو هدف بالابردن قسمتی از ابرو به سمت پیشانی و به وجود آوردن تقارن هرچه بیشتر برای صورت شماست.

از جمله مزیت‌های لیفت ابرو با هایفوتراپی ابرو تاثیرگذاری عالی آن همچنین پرهیز از عوارض و صدماتی که با جراحی ایجاد می‌شود می‌باشد.
هایفوتراپی چیست؟ از هایفوتراپی برای انجام درمان‌های زیبایی برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ مطرح شد. هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در سال ۲۰۰۹ با کاربرد لیفت ابرو تایید شد.

این هایفوتراپی ابرو از امواج برای نفوذ در لایه‌های پوست استفاده می‌شود و با تخریب کلاژن‌های قدیمی روی پوست باعث کلاژن سازی در پوست شده و آن را جوان و لیفت خواهد کرد. در این ویدیو تمامی اطلاعاتی که در مورد هایفوتراپی ابرو نیاز دارید گفته شده است.

مزایای هایفوتراپی ابرو

از مهم‌ترین مزایای هایفوتراپی ابرو شامل:

مزایای هایفوتراپی ابرو

 • بالا رفتن ابرو‌ها، از بین بردن خط اخم و از بین بردن خط اخم.
 • کاهش و از بین رفتن چین و چروک‌های پیشانی به دلیل بالا کشیدن پوست صورت
 • تحریک سلول‌های پوست صورت برای تولید کلاژن بیشتر و جوان‌سازی پوست
 • کاهش افتادگی پوست اطراف پلک‌ها و دور چشم
 • کوتاه بودن دوره ریکاوری
 • هزینه بسیار مناسب و پایین‌تر از سایر روش‌های لیفت صورت
 • هیچ نوع عوارض پوستی مثل لک، زخم، سوختگی و … روی پوست ایجاد نمی‌کند.
 • ۱ تا ۳ جلسه درمانی برای رسیدن به نتایج دلخواه کافی می‌باشد.
 • ماندگاری بالای آن، نتایج هایفوتراپی حدود ۱ الی ۲ سال ماندگاری دارد.
 • جلسات درمانی کوتاه مدت است و بطور میانگین بین ۳۰ الی۹۰ دقیقه طول می‌کشد.
 • روش درمانی هایفو بدون جراحی، غیرتهاجمی و کاملا ایمن است.
 • رفع افتادگی و شل شدگی پوست ابروها و اطراف پلک و دور چشم
 • این روش نیازی به برش و جراحی ندارد و بنابراین بعد از انجام این عمل علامتی از برش و یا بخیه روی پوست باقی نمی‌ماند.

دستگاه هایفوتراپی ابرو چگونه عمل می‌کند؟

هایفوتراپی ابرو برای درمان شل شدن و افتادگی پوست استفاده می‌شود. این دستگاه برای لیفت ابرو کاملاً ایمن است. یک پنجم بیماران بلافاصله پس از درمان متوجه بهبود به دست آمده پوست خود می‌شوند. نتایج ظرف سه هفته پدیدار می‌شوند و این روند بهبود و کلاژن سازی تا سه ماه ادامه پیدا می‌کند و  پس از شش ماه تغییرات کاملاً چشمگیر خواهد شد.

دستگاه هایفو انرژی متمرکز و با شدت بالای انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) را برای نفوذ عمقی در زیر لایه پوست و چربی صورت گسیل می‌دهد و بدون برش یا آسیب زدن به سطح پوست به ساختارهای عمقی انتقال پیدا می‌کند. انرژی تولید شده پوست ناحیه مورد نظر را به صورت کنترل شده و در حد پایین گرم نگه می‌دارد.

این حرارت سلول‌ها را به تولید کلاژن تحریک می‌کند به این ترتیب فرایند کلاژن‌سازی طبیعی در پوست القاء می‌شود. در نتیجه پوست به مرور سفت و لیفت می‌شود و جوانی و شادابی پوست بازمی‌یابد.

لیفت ابرو به چند روش انجام می‌شود؟

 اصلی ترین دلیل افتادگی ابرو، بالا رفتن سن در افراد است. با افزایش سن، چین و چروک‌های ناحیه پیشانی صورت افزایش یافته و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. کاهش کلاژن و الاستین نیز در افتادگی ابرو و چین چروک نقش مهمی دارد. در حال حاضر سه روش غیر تهاجمی برای لیفت ابرو در مراکز زیبایی و درمانی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

لیفت ابرو با چه روشی انجام می‌شود

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند هزینه لیفت ابرو را با روش‌های مختلف مانند هایفوتراپی، لیفت با نخ و تزریق فیلر پوستی به عنوان روش‌های بالا کشیدن ابرو مقایسه کنند و بهترین روش لیفت ابرو را انتخاب کنند. پس برای اینکه درست تصمیم بگیرید بهتر است با روش‌های لیفت ابرو آشنا شوید:

هایفوتراپی صورت

دستگاه هایفوتراپی (HIFUtherapy) با استفاده از امواج متمرکز فراصوت لایه‌ای از پوست را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی وارد می‌کند. انرژی امواج فراصوت باعث افزایش دمای این لایه می‌شود.
گرم شدن سلول‌ها باعث تحریک تولید پروتئین‌هایی به نام کلاژن می‌شود. هرچه مقدار کلاژن در بافت بیشتر باشد، آن بافت سفت‌تر می‌شود. پس افزایش کلاژن در هایفوتراپی صورت باعث می‌شود که پوستی سفت، صاف و بدون چین و چروک و لیفت شده داشته باشید.

هایفوتراپی ابرو

هایفوتراپی ابرو یک روش غیرتهاجمی برای لیفت پوست صورت است که تاثیر قابل توجهی برای کشیدن پوست پیشانی و ابرو و تحریک تولید کلاژن به منظور بالا کشیدن ابرو طی ۴ الی ۶ هفته بعد از جلسه درمانی دارد.
هایفو ابرو با معکوس کردن روند پیری پوست، در کاهش چین و چروک‌های پیشانی و از بین بردن خطوط اخم و لبخند بدون عوارض جانبی و دوره نقاهت کاملا تاثیرگذار است.

لیفت ابرو با نخ

لیفت صورت با نخ در ناحیه بالایی صورت به لیفت ابرو و از بین رفتن چروک های پیشانی و دور چشم کمک می‌کند.
وارد کردن نخ‌های PDO در عمق مناسبی از پوست صورت به عنوان یک پایه عمل کرده و در لیفت پوست و جوانسازی صورت تاثیرگذار است. لیفت ابرو و پیشانی با نخ، افتادگی پلک چشم را نیز برطرف می‌کند.

هایفوتراپی ابرو کدام لایه از پوست را مورد هدف قرار می‌دهند؟

در هایفوتراپی ابرو از امواج اولتراسوند کانونی افزایش یافته برای هدف قرار دادن ۳ لایه مختلف اپیدرم پوست استفاده می‌شود.

سیستم عضلانی اپونوروتیک سطحی

به لایه‌ای از بافت پوست گفته می‌شود که جراحان پلاستیک در عمل لیفت و کشیدن پوست صورت آن را می‌کشند. انرژی هایفوتراپی ابرو با گرم کردن پوست و تحریک آن برای تولید کلاژن و الاستین، موجب سفت شدن پوست زیرین می‌شود.
این عمل باعث لیفت فوری پوست می‎شود. به دلیل ادامه یافتن تشکیل کلاژن، روند بهبود پوست در طی ۲ الی ۳ ماه بعدی ادامه خواهد داشت.

لایه درم تحتانی

هایفوتراپی ابرو با بازسازی کلاژن و الاستین، باعث بهبود چین و چروک و لیفت پوست و بهبود روند جوانسازی پوست دست خواهد شد.

لایه درم فوقانی

تولید کلاژن و الاستین در این لایه موجب بهبود چین و چروک و بسته شدن منافذ پوست بدن می‌شود. خاصیت کشسانی و ناهمواری بافت پوست نیز بهبود می‌یابد.

کاربردهای هایفو‌تراپی ابرو

 • کاهش چین و چروک پوست
 • سفت کردن افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه‌ی گردن و غبغب
 • بهبود وضعیت خط چانه

کاربرد هایفوتراپی ابرو

 • صاف و سفت کردن پوست صورت
 • لیفت گردن و دکلته
 • اصلاح طرح لبخند
 • قابل انجام برای تمام رنگ‌های پوست در هر زمان
 • لیفت گونه‌ها، افتادگی ابرو (لیفت ابرو)، پلک‌ها، خطوط پنجه کلاغی (خطوط ریز دور چشم)، خطوط خنده، چین و چروک پیشانی، خطوط مبهم فک، بالا و پایین صورت

مدت زمان لیفت ابرو با هایفوتراپی

مدت زمان لیفت ابرو با روش هایفوتراپی یک جلسه حدودا 40 دقیقه‌ای به طول می‌انجامد، البته باید یادآور شد که این زمان و تعداد جلسات قطعا به نوع پوست افراد و نوع چین و چروک و عمق آن وابسته است.

زمان ریکاوری در هایفوتراپی ابرو

روش درمانی هایفوتراپی ابرو دوره‌ی نقاهت ندارد. بلافاصله بعد از انجام عمل هایفوتراپی ابرو آن می‌توانید به زندگی روزمره خود بازگردید. بعد از درمان نیازی به مراقبت خاص مانند دارو، پماد یا موارد مرتبط ندارید. یک عمل جراحی برای لیفت کردن ابرو نسبتاً طولانی است که بین ۲ تا ۴ ساعت زمان می‌برد.

دوره‌ی نقاهت جراحی لیفتینگ بین ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد. بعد از جراحی ابرو‌ها پانسمان می‌شود و تخلیه‌ی مایعات از محل جراحی چند روز ادامه داشته و معمولاً یک هفته بعد بخیه‌ها کشیده می‌شوند. درد، التهاب، تورم، کبودی و … از عوارض معمول بعد جراحی هستند که می‌توانند تا چند هفته یا حتی چند ماه ماندگاری داشته باشند.

نتایج دوام و ماندگاری هایفوتراپی ابرو

نتایج اولیه لیفتینگ ابرو بلافاصله بعد از درمان بصورت لیفت یا کشیده شدن و سفت شدن پوست قابل مشاهده می‌باشد، اما مشخص شدن نتیجه نهایی بعد از دو الی سه ماه پدیدار خواهد شد، چون برای تولید کلاژن و بازسازی پوست بدن نیاز به زمان دارد. از آنجایی که هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در بدن افراد می‌شود، ماندگاری هایفوتراپی به متابولیسم و شرایط فیزیکی بیمار بستگی دارد.

اگر سالی یک بار هایفوتراپی ابرو انجام دهید، هزینه‌ آن در طول ۱۲ سال، تقریباً با جراحی لیفت یکسان می‌شود. پس از لحاظ هزینه در دراز مدت، تفاوت چندانی وجود ندارد؛ اما خطرات جراحی به مراتب خیلی بیشتر است.

سن مناسب انجام هایفوتراپی ابرو

بستگی به شلی و افتادگی پوست صورت خصوصا ناحیه پیشانی و زیر چشم دارد. هدف اصلی از روش هایفوتراپی ابرو کاهش روند سرعت پیری است، بنابراین در بیماران جوان‌تر، نتیجه بهتری را در درمان شاهد هستیم.
اما در کل بیمار بهتر است در بازه سنی۳۰ الی ۶۰ سالگی باشد تا پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب داشته باشد و از افتادگی و شل شدن مختصر تا متوسط ابرو و پیشانی و دور چشم رضایت نداشته باشد.

بیمارانی که در این گروه سنی قرار ندارند یا پوستشان آسیب بیشتری دیده است، می‌توانند با تکرار ۲ تا ۳ بار درمان لیفتینگ از مزایای آن بهره‌مند شوند. این روش برای کسانی که در ناحیه‌ی هدف درمان دچار زخم، عفونت، آکنه‌های پوستی(کیستی) و ایمپلنت‌های فلزی هستند، توصیه نمی‌شود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیفت ابرو با هایفو هستند؟

هایفوتراپی ابرو برای افرادی که به دنبال لیفت ابرو و صاف کردن ناحیه پیشانی و خطوط دور چشم هستند؛ بسیار مفید است و کارایی دارد. اکثر افرادی که دچار افتادگی ابرو یا پلک چشم شده‌اند می‌توانند برای هایفوتراپی ابرو به کلینیک دکتر خیرالهی که خدمات هایفوتراپی ابرو نیز انجام می‌دهد مراجعه کنند. هایفوتراپی ابرو علاوه بر اینکه ابرو را لیفت می‌کند در از بین بردن خطوط صورت، چین و چروک‌ها و حتی جای زخم یا لکه پوستی نیز تاثیر فوق العاده‌ای دارد.

هایفوتراپی دور چشم

هایفوتراپی دور چشم یک روش‌ نسبتا جدید برای درمان و زیبایی پوست و جلوگیری از پیری اطراف چشم، درمان چین‌وچروک دور چشم، تیرگی، کبودی و گودی آن است.

چه کسانی نمی‌توانند از روش (HIFU) هایفوتراپی ابرو استفاده کنند؟

 • خانم‌هایی که باردار هستند.
 • افرادی که دارای زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان هستند.
 • افرادی که دارای پروتز فلزی یا دستگاه قلبى هستند.
 • افردای که دارای بیماری صرع هستند.

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی ابرو

نیاز به استراحت قابل توجهی ندارد و بلافاصله پس از درمان می‌توانید به دنبال فعالیت‌های روزمره خود بروید. استفاده از کرم مخصوص می‌تواند کمک کننده باشد اما ضرورتی ندارد و کافی است از همان فراورده‌های معمولی که برای مراقبت از پوست خود بکار می‌برید استفاده کنید.
آرایش کردن نیز مشکلی ندارد اما بهتر است تا سه روز اول بعد از درمان استفاده نشود. توجه هرچه بیشتر به مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی ماندگاری آن را افزایش خواهد داد.

تفاوت هایفوتراپی ابرو با سایر روش‌های جوانسازی

الف) در روش جوانسازی پوست با لیزر اربیوم یا لیزر سی او تو بیرونی‌ترین لایه پوست بطور دقیق سوزانده می‌شود و از بین می‌رود تا پوست زیرین آن که صاف‌تر و جوان‌تر است ظاهر شود. این روش همچنین موجب فعال شدن کلاژن‌سازی می‌شود که موجب سفتی پوست صورت و گردن خواهد شد.

در این روش حداقل ۳یا۴ جلسه نیاز است و بعد از هر جلسه بمدت ۵یا۶ روز پوست دچار سوختگی موقت می‌شود و نهایتا تاثیر اصلی لیزر سی او تو فراکشنال بر روی اسکار و ناهمواری‌های پوست و جای جوش است و بر روی لیفت و سفت شدن صورت اثر آن نسبت به هایفوتراپی خیلی کمتر خواهد بود.

تفاوت هایفوتراپی ابرو با روش‌های جوانسازی دیگر

ب) آر اف سوزنی فزاکشنال برای سفت کردن پوست شل گردن و خط فک، لیفت و بهبود بافت ناحیه‌ی تحت درمان در صورت یا بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. ار اف سوزنی امواج رادیوفرکوئنسی را از طریق میکرونیدل‌های مجزا ارسال می‌کند که باعث تحریک تولید کلاژن سازی از طریق آسیب مکانیکی و بهبودی آنها می‌شود.

کل این فرایند بدون حرارت یا آسیب‌دیدگی بالای پوست قابل انجام می‌باشد و در نتیجه دوره بهبودی آن جزئی بوده و برای تمام انواع پوست بی‌خطر می‌باشد. همچنین تقریباً برای سفت کردن تمام نواحی بدن قابل استفاده است. ار اف سوزنی یک گزینه‌ی درمانی مناسب برای کم کردن شلی و افتادگی پوست صورت و گردن می‌باشد ولی تاثیر آن نسبت به هایفوتراپی ابرو خصوصا در لیفت صورت به نسبت کمتر است.

در ضمن برای نتیجه مطلوب نیاز به انجام ۳ یا ۴جلسه آر اف سوزنی می‌باشد در حالی که در روش هایفوتراپی ابرو معمولا ۱ جلسه در هر دوره ترمیم کافی می‌باشد.

 ج) میکرونیدلینگ (Microneedling) یک دستگاه فوق العاده ارزان می‌باشد سوزن‌های ریزی بدون امواج یا اشعه لیزر با سرعت زیاد داخل پوست وارد و خارج خواهد شد و باعث تحریک پوست و در نهایت کلاژن سازی می‌شود در واقع مکانیسم آن مشابه آر اف سوزنی و لیزر سی اوتو فراکشنال است ولی چون امواجی از نوک سوزن به داخل پوست فرستاده نمی‌شود.

تاثیر آن بسیار کمتر است ولی عوارض هایفوتراپی مثل ایجاد لک و تیره شدن پوست همواره بیشتر می‌باشد مگر اینکه پزشک برای افزایش اثر آن بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ از داروهای مزوتراپی با کیفیت بسیار بالا استفاده کند. 

چرا هایفوتراپی ابرو از لیفت با نخ یا تزریق فیلر پوستی بهتر است؟

مهم‌ترین دلیل انتخاب هایفوتراپی ابرو به عنوان بهترین روش موجود برای لیفت ابرو در مقایسه با لیفت با نخ و تزریق فیلر پوستی این است که تکنولوژی پیشرفته هایفوتراپی ابرو باعث این می‌شود که امواج آلتراسوند بتواند در نواحی عمیق پوست عمل کند، بدون اینکه آسیبی به سطح پوست برسانند؛ لایه SMAS پوست را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

هایفوتراپی علاوه بر لیفت ابرو می‌تواند به تغییر رنگ پوست از بین رفتن افتادگی پلک و جوانسازی صورت نیز کمک کند. نتایج لیفت ابرو کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و ۲ تا ۳ سال دوام و ماندگاری دارد. نتایج هایفوتراپی ابرو به مرور زمان باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در لایه های عمیق پوست می‌شود و عوارض جانبی آن نسبت به سایر روش‌ها به خصوص لیفت با نخ بسیار کمتر می‌شود.

هایفوتراپی ابرو با هدف قرار دادن لایه زیرین پوست که در عمل جراحی زیبایی نیز مورد هدف قرار می‌گیرد می‌تواند بهترین نتیجه را در لیفت ابرو داشته باشد.

عوارض هایفوتراپی ابرو چیست؟

عوارض هایفوتراپی ابرو شامل:

عوارض هایفوتراپی ابرو

 • حداقل تا 10 روز پوست مقداری قرمز می‌شود و ورم می‌کند ولی روز به روز بهبود می‌یابد.
 • قرمزی در اکثر موارد پس از چند ساعت برطرف می‌شود.
 • هیچ آسیبی و عارضه‌ای مثل لک و زخم و … در سطح پوست ایجاد نمی‌کند.
 • برخی بیماران با ورم، سوزش یا حساسیت به لمس مختصری مواجه می‌شوند که موقتی و زودگذر است.
 • کبودی یا بی‌حسی ناحیه‌های کوچک پوست نیز از عوارض هایفوتراپی است که موقتی است.
 • مانند هر درمان زیبایی دیگری احتمال بروز عوارض نادری وجود دارد که متخصص قبل از شروع درمان آن‌ها را به بیمار اطلاع خواهد داد.

تعداد جلسات هایفوتراپی ابرو

بیشتر بیماران با یک جلسه درمان نتیجه دلخواه خود را می‌گیرند. البته تعداد جلسات درمان به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش پوست به انرژی اولتراسوند و مقدار تولید کلاژن سازی در بدن هر بیمار بستگی دارد؛ به برخی بیماران توصیه می‌شود که درمان را چند بار تکرار کنند(در طول سال اول ۳ جلسه‌ی درمانی انجام شود). برای حفظ نتایج هایفوتراپی در سال‌های آتی نیز ۱ یا  ۲ جلسه‌ی سالیانه پیشنهاد می‌شود.

تعداد جلسات بسته به درخواست بیمار متغیر است، اما تجربه‌ی ما نشان می‌دهد که تعداد جلسات ذکر شده بهترین نتایج را حاصل می‌کنند. چون پوست دائماً در حال پیر شدن است، هایفوتراپی ابرو باید در آینده برای جلوگیری از آثار پیری تکرار شود.

قیمت هایفوتراپی ابرو ۱۴۰۱

هزینه هایفوتراپی موثر و باکیفیت به عوامل مختلفی بستگی دارد:
توسط پزشک متخصص زیبایی و پوست و مو انجام شود و هرگز به دست یک فرد غیر متخصص انجام نشود زیرا عوارض زیادی را به همراه خواهد داشت. مدت زمان انجام درمان از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا توسط پزشک متخصص حداقل ۵۰ دقیقه زمان می‌برد. برند دستگاه بسیار مهم است.

بهترین برند معتبر موجود در ایران که در لیف و سفت شدن موثر باشد بطوریکه نتیجه آن بلافاصله بعد از انجام درمان دیده شود هایفو دابلو می‌باشد و مورد تائید مقالات معتبر بین المللی و حتی سازمان غذا و دارو ایالات متحده امریکا (USA) هم می‌باشد و اغلب دستگاهای چینی هایفو که به علت ارزانتر بودن دستگاه و قیمت پایین کارتریج مصرفی آن به ایران وارد شده از تاثیر بسیار کمتری نسبت به هایفو دابلو برخوردار می‌باشند.

نهایتا با رعایت شدن این سه فاکتور انجام یک جلسه هایفو با دوام یا مدت اثر یک ساله برای گونه، طرفین صورت، زیر چانه، استخوان فک و اطراف چشم مبلغ  3 میلیون و پانصد هزار تومان کاملا منصفانه خواهد بود. هزینه هایفوتراپی ابرو در کلینیک دکتر خیرالهی 3/۵۰۰/۰۰۰ تومان می‌باشد.

پرسش و پاسخ درباره‌ی هایفوتراپی ابرو

آیا هایفوتراپی ابرو ایمن است؟

نتایج مطالعات و تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که هایفوتراپی ابرو کاملا ایمن می‌باشد. در صورتی که هایفوتراپی توسط فرد متخصص با تجربه و با دستگاه های اورجینال هایفو انجام شود؛ هیچ آسیبی به رشته های عصبی دور چشم نمی‌رسد و عوارض جانبی شدید مانند تاول زدن یا سوختگی نیز مشاهده نخواهد شد.

آیا هایفوتراپی ابرو درد دارد ؟

در زمان انجام لیفت ابرو با هایفو احساس گرم شدن پوست، درد و سوزش به مقدار کم کاملاً طبیعی است، هنگام رسیدن انرژی اولتراسوند به پوست، جمع شدن مقادیر اندک انرژی را در عمق معین پوست حس خواهید کرد که در واقع علامتی برای شروع شدن فرایند کلاژن‌سازی است. سطح احساس درد در تمام بیماران یکسان نمی‌باشد.

4.8/5 - (28 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *