دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

محل تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای کجاست

محل تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای ازجمله مشکلات زیبایی مربوط به نمایش بیش از اندازه لثه موقع خندیدن یا صحبت کردن می‌باشد. برای درمان این مشکل، از روش‌های متنوعی استفاده می‌گردد که از جمله این روش‌های درمانی می‌توان به بوتاکس لبخند لثه ای اشاره کرد. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با محل تزریق بوتا‌کس لبخند لثه‌ای آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

محل تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای کجاست؟

محل تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای کجاست؟

برای پنهان کردن لبخند لثه‌ای و بهرمندی از لبخندی زیبا و طبیعی کافی است که در فاصله‌ی میان بینی و لب بالا پزشک دو یا چند واحد بوتاکس را تزریق نماید.
به صورت کلی محل تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای در نواحی اطراف بینی می‌باشد. در این روش درمانی، شما باید روی تخت دراز کشیده و در زاویه ۶۰ درجه قرار بگیرید و پس از آن پزشک محل‌های تزریق را مشخص نموده و با کیسه‌های یخ نسبت به بی حسی موضعی اقدام می‌کند. در این مرحله تزریق به کمک سوزن‌های ریز پزشکی انجام می‌گردد.
پزشک متخصص از شما می‌خواهد که بخندید و سپس داخل عضلات کنار بینی، بوتاکس تزریق می‌نماید. این تزریق به زودی طرح لبخند شما را اصلاح می‌نماید و شما به کمک این تزریق قادر خواهید بود با لذت لبخند بزنید.

دلایل به وجود آمدن لبخند لثه‌ای

دلایل ایجاد لبخند لثه‌ای عبارت است از:

 •  کوچک بودن لب بالایی( در صورتی که لب بالایی بیمار خیلی کوتاه باشد دندان‌های بالایی و لثه او را نمی‌پوشاند و موجب ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود.)
 • ناهنجاری رشد عمودی ماگزیلا ( رشد بیش از اندازه و کوتاه بودن شاخه فک بالا).
 • رشد بیش از اندازه دندان‌های عقبی ( اوربایت بسیار).
 • رویش فعال تغییر یافته( دندان از استخوان نمی‌تواند بیرون آید و موجب به وجود آمدن لبخند لثه‌ای می‌شود).
 • رویش غیر فعال تغییر یافته( عقب نشینی نکردن لثه همراه با رویش فرد)‌.
 • هایپر بودن لب( لب بیش از حد حرکت می‌نماید).

فرآیند اصلاح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس

قبل از درمان برای اینکه بدانید این روش برای شما مناسب است یا نه یک متخصص یک مشاوره کامل پزشکی را برایتان صورت می‌دهد‌. ممکن است در طول مشاوره به منظور تعیین و استفاده از عضلات توانایی شما برا حرکت عضلات خاص بررسی گردد.
برای درمان نیاز به استفاده از داروهای بیحسی نمی‌باشد. پزشک در واقع با کرم‌های موضعی بیحسی و یا با یک کمپرس یخ می‌تواند ناحیه‌ای را که مورد نظر می‌باشد بیحس کند. در طرفین اتصال بینی و سوراخ بینی میزان مشخصی از بوتاکس به چین دهان تزریق می‌گردد تا عضله‌های مورد نظر را تضعیف نماید. به صورت کلی، در نواحی مختلف برای ضعیف نمودن لب چهار نقطه تزریق را می‌توان در نظر گرفت.

کاندیدهای نامناسب برای تزریق بوتاکس

کاندیدهای نامناسب برای تزریق بوتاکس

افرادی که از تزریق بوتاکس نمی‌توانند استفاده کنند عبارت اند:

 • زنان شیرده و یا باردار
 • بیمارانی که مبتلا به بعضی اختلالات عصبی هستند.
 • اشخاصی که دارای سابقه بروز واکنش نامطلوب و هرنوع درمان با سم بوتولینوم می‌باشند.
 • اشخاصی که به هرگونه عفونت پوستی، و عفونت‌های نزدیک به ناحیه درمان مبتلا می‌باشند.
 • مصرف کنندگانی که تحت‌ تاثیر داروهای خونریزی قرار‌می‌گیرند. از جمله این دارو‌ها به آسپرین و یا وارفارین می‌توان اشاره نمود.
 • اشخاصی که دوره درمانی راکوتان( درمان جوش) را در کمتر از ۱۸ ماه گذشته انجام نموده‌اند و یا تحت دوره درمانی راکوتان می‌باشند.

لازم به ذکر است تزریق بوتاکس به همراه دیگر تزریق‌ها امکان پذیر نمی‌باشد.

تعریف لبخند لثه‌ای

لبخند لثه‌ای به حالتی گفته می‌شود که شخص در زمان لبخند زدن از دندان‌ها لب بالایی او فاصله بسیاری می‌گیرد. لبخند لثه‌ای علل‌های متفاوتی دارد که با بررسی کردن این مشکل می‌توان زیبایی را به لبخند هدیه نمود.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای

مراقبت‌ بعد از بوتاکس لبخند لثه‌ای:

 • بعد انجام بوتاکس بر روی شکم و یا صورت خود ۲ تا ۴ ساعت دراز نکشید.
 • ممکن است بعد از بوتاکس کمی‌ تورم، درد، التهاب و قرمزی را داشته باشید که این مشکل زمان بر نخواهد بود.
 •  سعی نمائید از انجام کارهایی که شما را ۹۰ درجه خم می‌کند تا ۲۴ ساعت از انجام آن‌ها خودداری کنید.

ماندگاری بوتا‌کس لبخند لثه‌ای

درباره نتایج درمان با تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای، باید گفت که همه چیز به مهارت و تجربه پزشک بستگی دارد و هم چنین چگونگی آناتومی و درمان وابسته به بدن شما می‌باشد. به صورت کلی با این حال، باید گفت که ماندگاری بوتاکس لبخند لثه‌ای، بین 4 تا 9 ماه تزریق بوتاکس ماندگاری دارد و بعد از گذشت این مدت، دوباره می‌توانید به تمدید درمان اقدام نمائید و زیبایی را به لبخند و صورت خود برگردانید. باید توجه نمود که برای اصلاح فرم لبخند لثه‌ای، تزریق بوتاکس روشی همیشگی و ماندگار نمی‌باشد و بعد از گذشت مدتی به درمان نیاز می‌باشد.

هزینه تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای

برای اینکه از قیمت بوتاکس لبخند لثه‌ای با خبر شوید، نیاز است که به صورت حضوری به پزشک مراجعه کنید. پزشک در ابتدا وضعیت جسمانی را بررسی می‌کند و پس‌ از آن با توجه به شرایط جسمانی فرد، تعداد واحدهای بوتاکس برای درمان را تعیین می‌کند.
تمام موارد ذکر شده در تعیین هزینه تزریق بوتاکس تاثیر می‌گذارند. ولی در کل باید بگوییم که درمان با بوتاکس، بسیار کم هزینه‌تر و به صرفه‌تر از روش‌های دیگر درمانی مثل جراحی فک و لثه می‌باشد.
به همین علت شما می‌توانید از این روش درمانی به عنوان یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه جهت اصلاح فرم لبخند خود استفاده نمایید.

سوالات درمورد محل تزریق بوتاکس لبخند لثه‌ای

آیا بوتاکس لبخند لثه‌ای دارای عوارض است؟

عوارض احتمالی این روش درمانی شامل عدم تقارن در لبخند، افتادگی لب‌ها، اختلال در تکلم، اختلال در خوردن و آشامیدن، نارسایی دهانی، احساس درد و سوزش در ناحیه تزریق و کبودی و تورم در ناحیه تزریق شده می‌باشد.

فواید بوتاکس لبخند لثه‌ای چیست؟

بوتاکس لبخند لثه‌ای، یک روش درمانی بسیار تاثیرگذار و پرکاربرد می‌باشد که شما می‌توانید به کمک آن لبخند خود را اصلاح نمایید.

5/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *