دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

ماندگاری میکرونیدلینگ

ماندگاری میکرونیدلینگ صورت چقدر است؟

برای بسیاری از افراد طراوت و زیبایی پوست اهمیت زیادی دارد. زیرا این مسئله تاثیر زیادی در زیبایی چهره و بدن هر فرد خواهد گذاشت. به همین دلیل هر کسی صرف‌ نظر از سن و جنسیت به دنبال راهکاری برای حفظ شادابی پوست و برطرف کردن اثرات پیری است.

خوشبختانه پیشرفت علم در کنار استفاده از دانش انسان‌های باستان، باعث به وجود آمدن روش‌هایی موثر برای جوان‌سازی پوست و رفع آثار زخم و لک و جوش و آکنه مانند میکرونیدلینگ شده است. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با عوامل موثر در ماندگاری میکرونیدلینگ آشنا کنیم. پس این مطالب را در سایت کلینیک دکتر خیرالهی از دست ندهید.

ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

افزایش ماندگاری و اثرگذاری روش میکرونیدلینگ تا حد زیادی به نحوه مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ بستگی دارد. میکرونیدلینگ نتایج را از طریق تحریک عوامل رشد و کلاژن تولید می‌کند، در نتیجه سلول‌های جدید پوستی را به سطح پوست ترفیع می‌دهد. در صورتی ‌که شخص همه دستورات پزشک را به خوبی رعایت کند و این کار را در مراکز معتبر پزشکی نه آرایشگاه یا کلینیک‌های غیر معتبر انجام دهد، می‌توان انتظار داشت که نتایج آن برای مدتی طولانی باقی خواهد ماند.

ماندگاری میکرونیدلینگ
ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است

قطعا مواردی نظیر افزایش سن، سبک زندگی و رژیم غذایی بر روی روند تولید کلاژن اثرگذار می‌باشد. بنابراین بعد از مدتی ممکن است اثرات میکرونیدلینگ از بین برود و نیاز به ترمیم وجود داشته باشد. البته در صورت استفاده از این روش خیال شما برای حداقل ۲ سال راحت خواهد بود.

برای مطالعه تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ کلیک کنید.

میکرونیدلینگ چیست؟

در گذشته پوست صورت خود را با استفاده از سنگ‌های زبر و دندانه‌دار به ‌آرامی ماساژ می‌دادند تا لایه‌های مرده پوست از بین بروند و راه برای تنفس و خون‌رسانی به لایه‌های زیرین پوست باز شود و آسیب‌های پوستی به آرامی از بین بروند.
میکرونیدلینگ یکی از روش‌های جدید برای درمان آسیب‌های پوستی مانند جای زخم، جوش و آکنه است که از همین روش الهام گرفته است. میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه مخصوص میکرونیدلینگ انجام می‌شود.

این دستگاه دارای سوزن‌های بسیار ظریفی می‌باشد که بعد از قرار گرفتن بر روی پوست در سطح آن سوراخ‌هایی ایجاد می‌کند. این سوراخ‌ها فضایی برای وارد کردن داروهای درمانی فراهم می‌کنند.
این داروها که دوز و نوع آن‌ها با توجه به شرایط فرد بیمار و نوع آسیب پوستی هر فرد تعیین می‌شود، از طریق روزنه‌های ایجاد شده وارد لایه‌های پوست می‌شوند و با تحریک سلول‌های پوستی ترمیم و بازسازی پوست را آغاز می‌کنند.
داروهای مورد استفاده در این روش معمولا حاوی ویتامین C و هیالورونیک اسید می‌باشد. موادی که به تحریک سلول‌های پوستی کمک می‌کنند و روند تولید کلاژن و بازسازی پوست را تسریع خواهند کرد.

بعد از انجام میکرونیدلینگ باید منتظر چه نتایجی از آن باشید؟

 • پوست شما را دوباره جوان، سفت و محکم می‌کند.
 • ظاهر اشکال مختلف زخم را به حداقل خواهد رساند.
 • آکنه و جای زخم و اسکار را کاهش می‌دهد.
 • باعث تحریک بازسازی بافت می‌شود.
 • ظاهر خطوط ریز و چین و چروک معمولی را کاهش خواهد داد.
 • اندازه منافذ را به حداقل خواهد رساند.
 • باعث بهبودی ظاهر ترک‌های پوستی می‌شود.
 • تمام انواع پوست و رنگ پوست را بهبود می‌بخشد.
 • درمان‌های موضعی را به لایه‌های عمیق پوست بدون نیاز به لایه برداری گسترده می‌رساند.

مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ (Microneedling) روشی است که می‌توان با خیال راحت هر 4 الی 6 هفته تکرار شود؛ با این حال، در این بخش برخی از مواردی که بعد از اولین درمان میکرونیدلینگ انتظار می‌رود آورده شده است:

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

 • اثر التهابی پوست بسیار کوتاه می‌باشد و در عرض چند ساعت به طور قابل توجهی از قرمز تا صورتی محو خواهد شد که ممکن است 12 الی 48 ساعت طول بکشد. قرمزی یا حساسیت پوست احتمالا برای اکثر افراد رخ می‌دهد و تا چند روز پس از اولین پوست انداختن ادامه خواهد داشت. تنها با کمک دست‌های خود برای خشک کردن صورت استفاده کنید که باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود.
 • از مصرف داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن، Martin یا Advil خودداری کنید زیرا مانع طی شدن روند طبیعی التهاب بدن، که برای تغییرات پوستی جدی است، می‌شود. استفاده از داروهای بدون نسخه ضد درد که ضد التهابی نیستند، تنها در صورتی که نیاز باشد برای ناراحتی توصیه می‌شود که باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود.
 • پوست انداختن ممکن است 3 الی 5 روز بعد از لایه برداری یا پیلینگ (Peeling) شروع شود. روی پوست درمان شده را نکنید و نخارانید و پوست را مرطوب نگه دارید. به شدت توصیه می‌شود که از ورزش شدید یا عرق کردن به مدت 24 ساعت به علت منافذ باز دوری کنید.
  در صورتی که ناراحتی بیش از حد، سوزش، قرمزی یا تورم ماندگار باشد، کمپرس‌های سرد به کاهش ناراحتی پس از پوست انداختن کمک خواهند کرد که باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود.
 • از قرار گرفتن در معرض آفتاب حداقل به مدت 3 الی 10 روز اجتناب کنید. در کمتر از 2 روز بعد از فرآیند عمل میکرونیدلینگ خشکی و پوسته پوسته شدن را به علت افزایش بازده سلول‌های پوست مشاهده می‌شوند.
  در طول این دوره است که مرطوب کننده پوست اعمال می‌شود، که باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود. اما در هر صورت به دستورالعمل پزشک خود دقت کنید.
 • استفاده از غلتک در اطراف چشم توسط پزشک کمک به بهبودی کبودی‌های کوچک می‌شود که باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود. بعد از گذشت یک هفته شما می‌توانید انتظار ریختن لایه‌های پوستی به طور منظم شوید که این روند باعث می‌شود پوست سریعتر به سطح برسد که روند کوتاه مدتی می‌باشد.

چگونه می‌توان محلی مطمئن برای انجام میکرونیدلینگ پیدا کرد؟

مهم‌ترین موردی که باعث کاهش عوارض میکرونیدلینگ، (side effects of microneedling) و افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود، انجام آن در یک کلینیک معتبر و توسط پزشک باتجربه است.
به همین دلیل تحقیق درباره کلینیکی که در آن درمان را انجام می‌دهید، بسیار حائز اهمیت است. برای پیدا کردن یک محل مطمئن می‌توانید از دوستان و آشنایانی که قبلا تجربه این کار را داشته‌اند سوال بپرسید.

تجربه درمان در کلینیک دکتر خیرالهی نشان می‌دهد که این کلینیک یک کلینیک مطمئن برای انجام انواع روش‌های درمانی پوست از جمله میکرونیدلینگ می‌باشد.
تمامی خدمات زیبایی پوست و مو در کلینیک دکتر خیرالهی توسط بهترین پزشکان و با استفاده از به ‌روزترین دستگاه‌ها انجام خواهد شد. به همین دلیل می‌توانید اطمینان داشته باشید که با مراجعه به این کلینیک به نتایج دلخواه خود می‌رسید.

دوران نقاهت برای افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ بعد از انجام آن

 • حداقل به مدت یک هفته طبق دستور پزشک و تایم بندی متخصص مربوطه از کرم‌های ترمیم پوست و پمادهای تجویز شده استفاده کرد. که اینکار باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود.
 • حداقل به مدت یک هفته از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید بپرهیزید. که اینکار باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود.
 • حداقل به مدت یک هفته از انجام فعالیت‌هایی که باعث تعرق پوست می‌شوند خودداری کنید. که اینکار باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود.
 • حداقل به مدت یک هفته از مصرف داروهای ضد التهاب خودداری کنید. که اینکار باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود.
 • حتما از کرم‌های ضدآفتاب قوی و بدون رنگ دانه استفاده کنید. که اینکار باعث افزایش ماندگاری میکرونیدلینگ می‌شود.

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه میکرونیدلینگ (microneedling cost) با توجه به تعداد جلسات درمان و نیز نوع پوست و نوع آسیب دیدگی پوست، برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

هزینه میکرونیدلینگ کم و اثربخشی آن بیشتر

نکته بسیار مثبت که در مورد میکرونیدلینگ وجود دارد این است که هزینه‌های انجام آن، بسیار کمتر از سایر روش‌های جوان سازی و پاکسازی پوست و مزایای آن بیشتر می‌باشد. اما اثربخشی بسیار قوی و موثرتری خواهد داشت.

مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ

اگرچه میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی بسیار ایمن و مؤثر است، اما مثل تمام درمان‌ها، مراقبت ویژه از پوست بعد از آن برای بهبودی سریع و گرفتن بهترین نتایج ضروری است. از جمله مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ این است که از تماس پوست با محرک های مخرب خودداری کنید

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

یکی از مهم ترین موارد تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در گزینه های مربوط به انتخاب آنها است؛ به نوعی این دو تکنیک دارای تفاوت هایی هستند که هر فرد با توجه به پوست خود و نتیجه پایانی مدنظر یکی از آنها را انتخاب می کند.

لک بعد از میکرونیدلینگ

یکی از علائم حساسیت به مزونیدلینگ، ایجاد لک بعد از میکرونیدلینگ می باشد حتی امکان دارد ۳۶ ساعت بعد از درمان ظاهر شود. علت آن هم می تواند به خاطر استفاده از بیحسی های موضعی باشد که از طریق میکرونیدل ها به پوست وارد می شوند و ایجاد حساسیت می کنند.

پرسش و پاسخ در مورد ماندگاری میکرونیدلینگ

برای دیدن نتایج و ماندگاری میکرونیدلینگ به چند درمان نیاز خواهم داشت؟

معمولا بسته به ناحیه اصلاح به یک سری از افراد 3 الی 6 جلسه درمان میکرونیدلینگ توصیه می‌شود. پزشک در هر صورت یک برنامه درمان را بر اساس اهداف و خواسته‌های فردی شما تعیین خواهد کرد. فواصل بین جلسات درمانی معمولا 4 هفته می‌باشد. بیماران با چروک‌های عمیق، آسیب‌های پیشرفته ناشی از آفتاب، ترک‌های پوستی یا هر نوع زخم، معمولا برای دستیابی به نتایج مورد نظر 6 جلسه یا بیشتر نیاز خواهند داشت.

چه مدت طول خواهد کشید تا نتایج را ببینم؟

اکثرا بیشتر بیماران بعد از اولین جلسه درمان میکرونیدلینگ نتایج را می‌بینند. نتایج فردی بسته به سلامت پوست فرد متفاوت می‌باشد. شایعترین نوع شروع تغییرات واقعی یا نتایج مثبت به زودی به مدت 1 الی 2 هفته بعد از اولین درمان است. بسیاری از بیماران از تغییرات مثبت حتی در زمان کمتری اطلاع می‌دهند.

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

استفاده از درمارولر درد زیادی ندارد، میزان درد آن به سایز سوزن استفاده شده بستگی دارد.

آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد؟

شدت این عوارض به نوع پوست هر فرد، میزان حساسیت، مقدار مواد، سن و… بستگی دارد و البته مراقبت‌های قبل و بعد از آن نیز می‌توانند در شدت عوارض موثر باشند.

4.9/5 - (12 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *