دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

کاشت ابرو

کاشت ابرو | ماندگاری، هزینه + مشاوره رایگان

یکی از زیباترین دارایی صورت هر فرد داشتن ابروی زیبا می‌باشد. ریزش ابروها یکی از مشکلاتی است که این روزها بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار داده است. معمولا براساس تصور عموم معتقدند که ریزش ابروها در جوانی به سراغ کسی نخواهد آمد و تنها زمانی که فرد پا به سن می‌گذارد، باید نگران این مشکل باشد.
اما این طرز فکر کاملا اشتباه است و ممکن است به دلایل مختلف مثل ژنتیک در جوانی نیز به سراغ افراد بیاید. برای رفع این مشکل کاشت ابرو انتخاب مناسبی است.

کاشت ابرو یک راه‌حل دائمی برای افرادی است که ابروهای خود را به هر دلیلی از دست داده‌اند و با مشکل ریزش ابروها رو به رو هستند.
با استفاده از این روش می‌توان حالت مد نظرتان را به ابروها بدهید و برای همیشه از مشکل کم‌پشتی ابروها یا زیبا نبودن حالت آن‌ها، نجات پیدا کنید. نتایج به‌دست‌آمده از این روش کاملا طبیعی هستند برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر این مقاله را از دست ندهید.

کاشت ابرو چیست؟

روش‌ کاشت ابرو (eyebrow transplantation) یکی از روش‌هایی است که زیبایی را به‌صورت دائمی به صورت شما هدیه می‌دهد. در فرایند کاشت ابرو، موها از نواحی اطراف سر یا بغل‌های گوش برداشته شده و در امتداد ابروهای فرد کاشته می‌شوند.
به همین دلیل نتیجه‌ای کاملا طبیعی خواهند داشت. روش‌های مختلف کاشت ابرو تقریبا با روش‌های کاشت مو یکسان بوده و می‌توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابروها دانست.
در این روش علاوه بر موها، ارگان‌های کوچک تولیدکننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها نیز انتقال پیدا می‌کند.

کاشت ابرو چیست؟

همین موضوع باعث می‌شود نتایج کاشت ابرو برای همیشه باقی مانده و ابروهایی طبیعی حتی بهتر از روز اول را به شما هدیه دهند. موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی هستند و رشد خواهند کرد.
بنابراین شما نیاز به اصلاح و کوتاهی ابروها بعد از کاشت خواهید داشت. در کاشت پس از چند روز موهای ابروی کاشته شده ریزش پیدا می‌کنند و حدود ۳ ماه موهای جدید ابرو جوانه زده و در نهایت در طول ۹ ماه پس از کاشت موهای ابرو کامل در آمده و تکمیل می‌شود.

هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو به عوامل متعددی بستگی دارد، شاید در نگاه اول هزینه آن برای برخی افراد بالا باشد ولی در صورت دریافت نتیجه مطلوب تکنیک کاشت و مقایسه ماندگاری آن نسبت به روش‌هایی چون تاتو و میکروبیلیدینگ مشاهده خواهید کرد که پیوند ابرو واقعاٌ ارزش هزینه کردن دارد.

ماندگاری کاشت ابرو

نتیجه کاشت ابرو در همه افراد یکسان نمی باشد. افراد مختلف نتایح متفاوتی از کاشت ابرو می گیرند. عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری کاشت ابرو تأثیر دارد. امکان دارد فرد در جلسه اول از کاشت خود رضایت داشته باشد و ابروهای کاشته شده در او نیز زیبایی و پرپشتی مطلوب را داشته باشند؛ اما پس از مدتی به دلیل تغییرات هورمونی یا بیماری خاص، ابروهای او دچار ریزش شوند. بنابراین ماندگاری کاشت ابرو به فاکتورهای داخلی در هر فرد بستگی دارد.

بهترین روش کاشت ابرو

در حال حاضر کاشت به روش سوپر کاشت بهترین روش ارائه شده در کاشت ابرو و مو شناخته شده است که می‌تواند بدون هیچگونه عوارض، بدون نیاز به بخیه و برش سر فولیکول‌ها را از طریق سوزن‌های مخصوص انجام دهد و سپس فولیکول‌های به دست آمده را به وسیله سوزن‌های مخصوص لا به لای ابروها بکارد.

این روش در ایران به نام روش سوپر کاشت در کلینیک‌های تخصصی کاشت ابرو انجام می‌شود و افراد با استفاده از این روش به درمان ریزش ابرو‌های خود می‌پردازند.
در این روش بدون آسیب به فولیکول‌های ابروی اصلی فرد و بدون آسیب رساندن به آن‌ها کاشت فولیکول‌های جدید انجام می‌شود و با حفظ رویش کاشت موها و ایجاد مدلی زیبا برای ابرو، ظاهری طبیعی و زیبا برای ابروها در مدت زمان کوتاهی بوجود خواهد آمد.

علت ریزش ابرو

 • بیماری‌ها و درماتیت‌های پوستی مانند پسوریازیس، سبورئیک و آتوپیک
 • آلوپسی آرئاتا، آلوپسی فیبروزان فرونتال، لوپوس آریتماتوز دیسکوئید
 • با بالا رفتن سن برخی از فولیکول‌های مو تولید طبیعی مو را متوقف می‌کنند.

علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

 • بیماری‌های داخلی مانند عدم تعادل هورمونی، بیماری‌های عفونی، کمبود آهن و اختلالات تیروئید( پرکاری و کم کاری تیروئید)
 • داشتن رژیم غذایی فاقد اسیدهای چرب و پروتئین‌های مفید برای رشد ابرو
 • مشکلات هورمونی تیروئید (به ویژه کم کاری تیروئید) سبب ریزش موی ابرو می‌شود.
 • مصرف برخی از داروها مانند داروهای روان‌پزشکی، تشنج، ضدالتهاب و کاهش وزن
 • ابتلا به سرطان‌های پوستی مانند BCC و SCC
 • دیسپلازی اکتودرمی، سندروم نترتون، استرس و اضطراب، بارداری و زایمان، استفاده بیش از حد از مواد آرایشی
 • ابتلا به عفونت‌های قارچی، شپش و هانسن که بر روی فولیکول و ساقه مو تاثیر می‌گذارند.
 • کمبودهای تغذیه‌ای، کمبود اسیدهای چرب، کمبود بیوتین، کمبود روی، کمبود ویتامین A، C، بیوتین، ویتامین‌های E، B-12 و D، سیستئین
 • ابتلا به بیماری تریکوتیلومانیا که در آن فرد موهای ابروی خود را می‌کند.
 • ضربه‌های فیزیکی، سوختگی، تصادف، حرارت و عوامل شیمیایی
 • برداشتن بیش از حد ابروها در طی سال‌های متوالی
 • فرایند طبیعی بدن ناشی از افزایش سن
 • حساسیت به برخی از مواد آرایشی
 • ابتلا به بیماری‌های خود ایمنی مانند طاسی منطقه‌ای

چه افرادی به کاشت ابرو تخصصی نیاز دارند؟

افرادی که بخشی از ابروی خود را به علت آسیب‌هایی مثل سوختگی، زخم و … از دست داده‌اند می‌توانند از روش پیوند ابرو بهره‌مند شوند. همچنین ممکن است فرد به دلایلی مثل ریزش موی ارثی، بیماری‌های پوستی متعدد و یا استفاده از مواد آرایشی غیر استاندارد مقداری از ابروی خود را از دست داده باشد یا کم پشت شده باشد که می‌تواند با کاشت ابرو، ابروهای خود را به حالت دلخواه نزدیک کند.
شیمی درمانی و اثر آن بر روی بدن به خصوص مو باعث می‌شود تا ناحیه‌ی مو و ابرو کم پشت شوند. این افراد هم می‌توانند از روش پیوند ابرو برای ابرو و موی خود بهره‌مند شوند.

البته این افراد باید ابتدا اطمینان بدست آورند که رشد ابروها دوباره به شکل طبیعی آغاز نخواهد شد و سپس به سراغ کاشت ابرو بروند. زیرا در بسیاری از موارد مدتی بعد از شیمی درمانی، همه آثار آن از بین رفته و ابروها دوباره به وضعیت طبیعی و پرپشت قبلی بازمی‌گردند.
تقریبا اکثر افرادی که برای کاشت ابرو مراجعه می‌کنند، می‌توانند کاندیدای مناسب انجام این کار باشند. به خصوص افرادی که به خاطر برداشتن بیش از حد به ابروها صدمه وارد کرده‌اند، کاندیداهای مناسبی برای این پیوند طبیعی ابرو به نظر می‌رسند.

مهم است که این افراد، از سلامتی عمومی برخوردار باشند، زیرا در غیر این صورت، عمل کاشت طبیعی ابرو با پیچیدگی‌هایی روبرو خواهد شد. فرد قبل از انجام پیوند ابرو، حتما باید همه سوابق بیماری و درمانی را به پزشک خود اطلاع دهد.
این کار برای کاشت ابرو طبیعی ریسک‌های احتمالی را کاهش خواهد داد، افرادی که مبتلا به بیماری آلوپسی هستند، گزینه‌های خوبی برای کاشت به حساب نمی‌آیند.
همچنین افرادی که به انواعی از بیماری‌های خونی و عصبی دچار شده‌اند هم ممکن است برای انجام پیوند طبیعی ابرو، تایید پزشک را به دست نیاورند.

ترمیم کاشت ابرو

نیاز به ترمیم کاشت ابرو بسته به بدن هر فرد بعد از گذشت ۶ الی ۹ ماه مشخص خواهد شد که نیاز به ترمیم دارد یا خیر. زیرا موهای کاشته شده از مناطقی به جز ابرو برداشته شده و قدرت رشد موها به دلیل جا به جایی کم می‌شود و نتیجه پس از گذشت این زمان مشخص می‌شود.
معمولا پیشنهاد پزشک بر این است که در این زمان ابروهای کاشته شده را توسط روش‌هایی مثل مزوتراپی تقویت کنیم تا نیاز به ترمیم پیش نیاید. مزوتراپی از سه هفته پس از کاشت ابرو شروع می شود و بصورت هفتگی در 4 جلسه انجام می‌گردد.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

 • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از کاشت ابرو تماس مستقیم دست به ابروهای کاشته ‏شده ممنوع است.
 • حداقل تا یک هفته پس از کاشت ابرو برای کاهش ابتلا به عفونت نواحی اطراف ابرو و چشم با آب مستقیم شسته نشود.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

 • تا یک هفته پس از کاشت ابرو آرایش در این نواحی ممنوع است.
 • بعد از کاشت ابرو از پماد آنتی‏ بیوتیک برای محافظت در مقابل عفونت توصیه می‌‏شود.
 • پس از گذشت ۱ هفته از کاشت ابرو شست‏ و شوی معمولی صورت، امکان پذیر می‌باشد.
 • بعد از کاشت ابرو رنگ کردن ابرو بلامانع است.

عوارض کاشت ابرو

 • عمل جراحی کاشت ابرو اگر این عمل تحت نظر متخصص پوست و مو انجام شود یک عمل سبک به شمار آمده و عوارض آن بسیار کم و ناچیز است.
 • در صورت انجام عمل کاشت ابرو توسط افراد نا آگاه و غیرمتخصص، امکان ایجاد عفونت در محل یا جهت و خواب نامناسب رویش موهای کاشته‏ شده وجود دارد. در صورت بروز این مشکلات ترمیم ابروها بسیار مشکل ‏خواهد بود. در نتیجه ضروری است که در انتخاب متخصص پوست و موی خود نهایت دقت را داشته باشید.
 • تزریق ماده بی حسی در کاشت ابرو تا حدودی دردناک می‌باشد، زیرا ناحیه اطراف چشم بسیار حساس است.
 • با توجه به واکنش متفاوت بدن افراد مختلف با یکدیگر در بعضی موارد ممکن است هیچگونه ورم و کبودی پیش نیاید. در صورتی که این حالت ایجاد شود ورم اطراف چشم‌ها با گذشت یک شب از عمل جراحی از بین خواهد رفت.
 • بعد از عمل کاشت ابرو، ناحیه ابرو ممکن است دچار کبودی، التهاب، یا تورم شود، اما همواره امکان مشاهده سایر عوارض محدود نیز در ارتباط با این عمل جراحی وجود خواهد داشت.

نتیجه نهایی کاشت ابرو

یکی از برتری های عمل زیبایی کاشت ابرو نسبت به سایر عمل های زیبایی، مشاهده نتیجه نهایی کل پس از اتمام کار پزشک متخصص خواهد بود. در واقع شکل ظاهری کلی و ضخامت ابروها را میتوان بلافاصله پس از پیوند ابرو طبیعی مشاهده کرد تا ایده نهایی به شما ارائه دهد اما برای دیدن نتایج کلی نیاز به کمی صبر خواهد بود.

اما با توجه به تغییراتی که پس از گذشت چند ماه بر ابروهای شما رخ خواهد داد، تقریبا ۴ الی ۶ ماه و در بعضی از موارد تا یک سال زمان خواهد برد تا متقاضی عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی شاهد نتیجه نهایی شود.
بیشتر افراد بعد از پایان یافتن کار پزشک متخصص از شکل نهایی راضی نخواهند بود اما خبر خوب این است که بعد از گذشت چند ماه و رشد ابروهای جدید، شما اختیار این را دارید تا شکل و ضخامت ابروهای خود را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید و به شکل دلخواه در آورید.

کاشت مو

کاشت مو

کاشتن موی سر نیازمند بررسی دقیق است و برای اطمینان از نتیجه بخش بودن آن لازم است یک جلسه مشاوره با پزشک کاشت مو داشته باشید.

هزینه کاشت مو

هر کدام از روش‌های کاشت مو، به امکانات و شرایط خاصی نیاز دارند، طبیعی است که هزینه‌ کاشت مو نیز با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

تفاوت کاشت ابرو با تاتو

تفاوت‌ زیادی بین تاتو و کاشت ابرو وجود دارد. تتو با وارد کردن رنگدانه‌ها به لایه میانی پوست صورت می‌گیرد در حالی که در کاشت ابرو فولیکول‌های مو از سر به ابرو منتقل خواهند شد.
تاتو یک روش نیمه دائمی بوده که نیاز به ترمیم دارد، ولی کاشت ابرو یک روش دائمی برای درمان ریزش ابرو است و فولیکول‌های منتقل شده تا پایان عمر به رشد خود ادامه خواهند داد و بعید است که نیاز به ترمیم پیش بیاید.
هزینه ابتدایی تاتو بسیار ارزان‌تر از کاشت ابرو می‌باشد ولی تاتو نیاز به ترمیم داشته و مجموع هزینه‌های ترمیم آن از هزینه کاشت ابرو بسیار بالاتر خواهد شد.

در تاتو احتمال انتقال بیماری‌های مختلف مثل ایدز و هپاتیت (hepatitis) وجود دارد. ابروهای تاتو شده مصنوعی و یکنواخت است اما نتیجه نهایی کاشت ابرو کاملا طبیعی و بدون عوارض جانبی خواهد بود و فرد می‌تواند ابروهای کاشته شده را به هر رنگ یا مدل دلخواهی درآورد.
نتیجه نهایی کاشت ابرو ارزان است زیرا نیاز به ترمیم وجود نخواهد داشت.

تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ نتایج طبیعی و بلندمدتی دارد و در عین حال هزینه کمتری نسبت به کاشت خواهد داشت. اما اگر به دنبال روشی هستید که یک بار برای همیشه شما را از کم پشتی ابروهایتان خلاص کند؛ پیشنهاد ما به شما کاشت است.
اما اگر هزینه برایتان حائز اهمیت است و نمی‌توانید به صورت یک جا همه هزینه‌های کاشت ابرو را پرداخت کنید؛ می‌توانید با استفاده از میکروبلیدینگ (Microbleeding) ابروهای خود را پرپشت کنید.

اما باید توجه داشته باشید که در میکروبلیدینگ، برای پرپشت کردن ابرو از رنگ‌دانه استفاده می‌شود. به همین دلیل ممکن است که نتایج به‌دست‌آمده از این روش، به اندازه کاشت طبیعی نشان ندهد.
به علاوه این نتایج پس از مدتی از بین می‌روند و برای برگرداندن ابروها به حالت اولیه، ناچار هستید که همه مراحل قبل و بعد را انجام دهید و عوارض ایجادشده در این روش را تحمل کنید.

مزایای کاشت ابرو طبیعی چیست؟

 • یک راه‌ حل دائمی عالی برای درمان ریزش ابرو و کم پشتی آن می‌باشد.
 • جای اسکار، زخم‌ها و علائم سوختگی در ناحیه ابرو را پنهان می‌کند.

مزایای کاشت ابرو

 • با پرپشت‌ شدن موهای ابرو به زیباتر شدن چهره و افزایش اعتمادبه‌نفس کمک شایانی می‌کند.
 • با کاشت ابرو دیگر نیازی به کشیدن مداد روی ابروها نبوده و ظاهری کاملا طبیعی برایتان به ارمغان خواهد آورد.
 • با کاشت ابرو می‌توانید طول، شکل و تراکم ابروهایتان را بهتر کنید.

پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو

آیا برای کاشت ابرو ، ابروی شخص تراشیده می‌شود ؟

خیر. برای کاشت ابرو، پزشک یک طرح کلی را بر اساس حالت طبیعی ابروهای شما طراحی کرده و از بخش‌های برداشت شده، تنها برای پر کردن این قاب استفاده خواهد کرد. در نتیجه نیاز به تراشیدن ابروها نمی‌باشد.

آیا هزینه کاشت ابروی کامل با قسمت خاصی از ابرو متغیر است؟

به طور کلی تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ابرو و محل کاشت، هزینه این عمل را تعیین خواهد کرد. به همین دلیل برای اطلاع از پاسخ دقیق این سوال باید با مشاوران ما در کلینیک دکتر خیرالهی تماس بگیرید.

آیا کاشت ابرو خوب است؟

خبر خوب اینکه خوشبختانه امروزه با استفاده از کاشت موی طبیعی ابرو افرادی که به هر دلیلی دچار ریزش موی ابرو شده اند می توانند ابروهای خود را براحتی بدست بیاورند.

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

احساس میزان درد در هر فردی وابسته به بسیاری از فاکتورهاست و به هیچ عنوان نمی‌توان احساس درد را در دو فرد متفاوت باهم توصیف نمود.

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

یکی از عوارض احتمالی کاشت ابرو این است که تفاوت رنگ و نوع مو بین ابروهای طبیعی و ابروهای کاشته شده مشهود است.

4.8/5 - (24 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *