دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هیر فیلر یا مزوتراپی

هیر فیلر یا مزوتراپی

حتما تاکنون دچار مشکلات ریزش مو شده اید و نیز از ریزش آن ها رنج بسیاری می برید.
 افراد زیادی برای مقابله با این معضل روش های زیادی را امتحان کرده‌اند اما به نتایج دلخواه خود نرسیدند. متاسفانه ریزش مو تنها مربوط به افراد خاص نمی شود بلکه شما چه مرد باشید یا زن چه پیر باشید و چه جوان حداکثر یک بار در زندگی به این مشکل دچار می شوید.
عوامل گوناگونی مانند: سبک زندگی، تغذیه، آلودگی آب و هوا، استرس، بیماری ها و… تاثیر زیادی بر روی ریزش مو می گذارد. معمولا رشد دوباره موها بعد از ریزش کار بسیار سختی می باشد، اما امروزه روش‌های زیبایی بسیاری وجود دارند که می‌توانند نتایج مطلوب را برای افرادی که به دنبال زیبایی هستند به همراه داشته‌ باشند.
از جمله روش‌های موثر و نوین برای درمان ریزش مو هیر فیلر و مزوتراپی مو می باشند که بسیار تاثیر گذار هستند.
سعی داریم تفاوت بین فیلر مو و مزوتراپی را برای شما در اینجا شرح دهیم و به این دست یابیم که هیر فیلر یا مزوتراپی کدام خوب است؟

اگر بخواهیم این دو روش را باهم مقایسه کنیم، لازم است تا اثرات فیلر مو مورد توجه قرار گیرد تا فرد بتواند برای خود بهترین راه کار را انتخاب کند. میزان اثر گذاری فیلر مو وابسته به مواد تشکیل دهنده آن است. برای افزایش اثرگذاری انجام کاشت مو، تقویت رشد موها، درمان ریزش مو، درمان کم پشتی فیلر مو مناسب می باشد.
نتیجه تزریق هیر فیلر نسبت به مزوتراپی با سرعت بیشتری نمایان می شود. امکان دارد در زمان درمان ریزش موها با تزریق مزوتراپی، طبق تشخیص پزشک متخصص، از داروهایی مثل ماینوکسیدیل و فیناستراید استفاده شود. هنگام استفاده از این دارو ها ویتامین های مورد نیاز در زیر پوست سر تزریق می شوند.

فرق میان مزوتراپی مو و فیلر مو چیست؟

 • مزوتراپی

داروی ماینوکسیدیل در تزریق مزوتراپی مو توسط پزشک متخصص به پوست سر فرد تزریق می شود. ماده ای که در مزوتراپی موجود است باعث
تحریک ریشه های مو می شود، و همچنین به غیر از تقویت موها، باعث رشد بیشتر موها نیز می شود.

 • هیر فیلر مو

در تزریق هیر فیلر یا فیلر مو، علاوه بر اینکه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز مو در پوست سر فرد تزریق می شود، ماده دیگری نیز به نام هیالورونیک اسید، برای فرد تزریق می شود، که اسید هیالورونیک به ماندگاری هیر فیلر کمک زیادی می کند. به همین خاطر می توان گفت که فیلر موی سر تاثیرگذار تر و ماندگارتر از روش مزوتراپی مو است. همچنین نتایجی که از تزریق هیر فیلر به دست می آید نسبت به روش مزوتراپی مو زیادتر است.

اختلاف هزینه نسبتا زیاد یکی از مهمترین تفاوت ها میان مزوتراپی مو و فیلر مو می باشد.

با توجه به مشکل افراد هم فیلر مو و هم مزوتراپی، قابلیت این را دارند در قسمت‌های مختلف پوست سر استفاده شوند.

از دیگر تفاوت های میان هیر فیلر و مزوتراپی می توان به باید و نباید های قبل از تزریق و مراقبت های بعد از آن اشاره نمود.

شباهت های بین فیلر مو و مزوتراپی چیست؟

شباهت های بین فیلر مو و مزوتراپی چیست؟

هم در روش تزریق هیر فیلر و هم در روش تزریق مزوتراپی، مواد معدنی و ویتامین ها که برای رشد مو و همچنین تقویت رشد مو نیاز است، برای بدن تامین می کند.

مزوتراپی و فیلر مو به نوعی محصول آماده می‌باشند که به پوست سر فرد توسط سوزن های ریزی تزریق می‌شوند.

دوره درمانی برای مزوتراپی و فیلر مو حدودا بین ۲ تا ۴ جلسه می باشد که هر دوی آن ها فاصله زمانی مشخصی دارند.

مزوتراپی و تزریق فیلر مو، تاثیری بر روی موهای از دست رفته نمی گذارند و برای جلوگیری از ریزش مو تنها راه درمانی آن تقویت کردن ریشه ی مو می باشد که با افزایش رشد مو، باعث می شود تا از کم پشتی در افراد جلوگیری گردد.

تفاوت ماندگاری فیلر مو و مزوتراپی

ماده‌ اسید هیالورونیک در تزریق هیر فیلر مو استفاده می‌شود. این ماده فواید بسیاری برای پوست و مو دارد. هیالورونیک اسید آب زیادی در خود جذب می کند و همین موضوع باعث رطوبت رسانی بیشتر به ریشه مو می شود و نیز رطوبت موردنیاز آن را حفظ می‌کند. ماندگاری فیلر مو ۱ سال تخمین زده شده است. ولی ماندگاری تزریق مزوتراپی مو از ماندگاری هیر فیلر کمتر می باشد.

تفاوت قیمت در فیلر مو و مزوتراپی

تفاوت قیمت در فیلر مو و مزوتراپی

هیر فیلر مو یک ماده اضافی به نام اسید هیالورونیک دارد. این ماده به اسیدآمینه ها و ویتامین های لازم برای رشد بیشتر مو کمک می کند و در آخر وجود اسید هیالورونیک باعث افزایش تاثیرگذاری فیلر مو و همچنین ماندگاری بیشتر آن نسبت به مزوتراپی می شود.
از مهم ترین علت های تفاوت بین هیر فیلر مو و مزوتراپی در هزینه ها، وجود ماده ایی به نام اسید هیالورونیک است که باعث افزایش قیمت در هیر فیلر مو می شود.
هزینه فیلر مو بیشتر از هزینه مزوتراپی مو است.

کاندیدای مناسب برای مزوتراپی و فیلر مو

فیلر مو و مزوتراپی برای بعضی از افراد مناسب می باشد، که این افراد عبارتند از:

 • افرادی که موهای نازک و ضعیفی دارند.
 • افرادی که به تازگی دچار مشکلات ریزش مو و کم پشتی شده اند.
 • افرادی که کاشت مو انجام دادند و می خواهند ماندگاری آن را افزایش دهند.

چه کسانی کاندیدای نامناسب برای فیلر مو و مزوتراپی مو می باشند؟

فیلر مو و مزوتراپی برای بعضی از افراد مناسب نمی باشد، که این افراد عبارتند از:

 • کسانی که به اسید هیالورونیک حساسیت دارند.
 • زنان باردار یا شیرده.
 • کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنند.
 • کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
 • کسانی که به التهاب پوست سر مبتلا هستند.

بررسی جداگانه هیر فیلر و مزوتراپی مو

مزیت های فیلر مو

فیلر مو یک روش نوین برای مقابله با ریزش مو می باشد که به رشد دوباره موها نیز کمک فراوانی می‌کند. هیالورونیک اسید استفاده شده در فیلر مو تاثیرات چشمگیری روی موهای سر دارد. از جمله مزیت های فیلر مو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

 • از ریزش مو جلوگیری می کند.
 • رشد مجدد و تقویت مو
 • افزایش حجم، ضخامت و تراکم مو
 • احیای سلول‌های مو و فولیکول‌ها
 • آب رسانی و تحریک گردش خون در پوست سر
 • محافظت کردن از سلول‌های مو در مقابل استرس

عوارض فیلر مو

موادی که در روش فیلر مو تزریق‌ می شود معمولا مواد بی‌خطر و سالمی هستند که باعث رشد سلول‌ها می شود. به‌طور کلی موادی که در فیلر مو تزریق می شوند همه تست های آلرژی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند. هر دوی این روش‌ها خطرات نسبتا کمی را به همراه دارند. از عوارض هیر فیلر مو امکان دارد عوارض های زیر را در زمان کوتاه مشاهده کنید که عبارتند از:

 • به وجود آمدن زخم های موقتی و کوچک در پوست سر
 • قرمزی، تورم، خارش،
 • درد کم
 • آلرژی به مواد تزریق شده

برای انجام دادن تزریق فیلر مو چقدر باید هزینه کرد؟

در کل عوامل زیادی بر روی هزینه تزریق فیلر مو تاثیر می گذارد، بعضی از این عوامل مواردی چون برند فیلر مو، دوز مورد نیاز برای تزریق، میزان مهارت پزشک متخصص می باشد.

 • برند فیلر مو:

فیلر های مو برند های مختلفی دارند که هر کدام ازاین برند ها هزینه های متفاوتی دارد و اگر از ترکیباتی که کیفیت بالایی دارند، تشکیل شده باشد، هزینه اش به مراتب نسبت به بقیه برند ها بیشتر خواهد بود.

 • دوز مورد نیاز برای تزریق فیلر مو:

میزان دوز مصرفی برای افراد مختلف با توجه به تراکم مو افراد و همچنین نتایجی که فرد انتظار دارد، متفاوت است.

 • میزان مهارت پزشکی متخصص:

انجام این عمل حساس است و باید به پزشک با تجربه و کار بلد مراجعه کنید، تا بروز اشتباه رخ ندهد، بنابراین احتمال دارد با افزایش مهارت پزشک هزینه تزریق فیلر مو نیز افزایش یابد.

 • مکان کلینیک زیبایی

کلینیک های زیبایی با توجه به موقعیت های جغرافیایی که هزینه های متفاوتی دارند، در جاهای مختلف دایر شده اند.

هر چقدر که این کلینیک های زیبایی از موقعیت جغرافیایی خوب برخورد باشند، میزان هزینه دریافتی برای تزریق فیلر افزایش پیدا می ‌کند. البته برای برخورداری از نتایج مطلوب، لازم است در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک معتبر، دقت بالا و حساسیت زیادی به کار ببرید تا نتایج کار مورد قبول باشد و رضایت شما را در پی داشته باشد.

مزیت های مزوتراپی مو

کسانی که مزوتراپی مو انجام می دهند، قطعا به نتایج دلخواه خود دست می یابند که برایشان بسیار خوشایند است. از فواید مزوتراپی مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • برقراری هورمون ها در فولیکول‌های مو
 • رساندن مواد مغذی به موی سر
 • درمان گردش خون
 • درمان ریزش موی

عوارض مزوتراپی مو

 درمان با روش مزوتراپی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید و اثبات نشده است، اما موادی که در تزریق مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاملا بی خطر و مورد تایید سازمان غذا و دارو است. مزوتراپی هیچ‌گونه خطر و ضرری برای فرد ایجاد نمی کند. و همچنین تاکنون عارضه خطرناکی پس از تزریق مزوتراپی گزارش نشده است. از موارد بسیار کم عوارض مزوتراپی مو می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • التهاب پوست
 • به وجود آمدن زخم در قسمت تزریق
 • ریزش موها.
 • قرمزی

هزینه مورد نیاز برای مزوتراپی

با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز افراد برای مزوتراپی مو با بررسی میزان ریزش موی افراد، هزینه داده می شود.

با توجه به گستردگی موهای افراد و بررسی وضعیت ریزش مو تعداد جلسات شرکت در این مزوتراپی مو تعیین می شود. همچنین هزینه تقریبی مزوتراپی مو از طریق بررسی وضعیت مو های شما، گزارش داده می شود.

قیمت مزوتراپی مو درصورتی که میزان ریزش مو های شما و همچنین نواحی خالی از مو به روی سرتان کمتر باشد پایین خواهد بود.

پس هزینه مزوتراپی مو برای افراد مختلف متفاوت است و براساس وضعیت موی سر افراد تعیین می گردد.

در حالت کلی میزان ریزش مو بر روی قیمت مزوتراپی مو تاثیر زیادی دارد.

جمع بندی هیر فیلر یا مزوتراپی

با خواندن مطالبی که در قسمت بالا به آن ها اشاره شد حتما، متوجه تفاوت های میان فیلر مو و مزوتراپی شده‌ اید، احتمال دارد که انتخاب یکی از این روش ها برای رفع ریزش مو، کمی گیج کننده باشد. در کل هر دوی آن ها روش‌های موثر و نوین در مقابل ریزش مو هستند که هر کدام معایب و مزیت های خاص خودشان را دارند. اما چطور باید به این سوال پاسخ داد که هیر فیلر یا مزوتراپی؟

باید نتیجه نهایی این دو روش را بر عهده پزشک متخصص بگذارید، چون پزشک متخصص با توجه به شرایط شما از درمان، راه کار های مناسب‌ را برایتان انتخاب می کند.

سوالات درمورد هیر فیلر یا مزوتراپی

آیا هیر فیلر درد بیشتری دارد یا مزوتراپی؟

این دو روش، اصلا دردناک نیستند. اما امکان دارد بعضی از افراد پوست سرشان کمی حساس باشد. در این صورت پزشک متخصص قبل از تزریق این دو روش، قسمت تحت درمان را بی‌حس می‌کند.

عوارض احتمالی هیر فیلر و مزوتراپی؟

خارش، قرمزی، درد جزئی و تورم در قسمت تزریق امکان دارد بعد از تمام شدن جلسه درمان به وجود آیند. این عارضه ها در کمتر از ۷۲ ساعت رفع خواهند شد.

تعداد جلسات درمان فیلر مو و مزوتراپی چقدر است؟

به این دلیل که میزان ریزش مو در هر فرد نسبت به دیگری متفاوت است، تعداد جلسه های درمان نیز به این موضوع بستگی دارد. هر کدام از این دو روش به ۴ جلسه درمان نیاز دارند که با فاصله های چند هفته بر اساس صلاح دید پزشک متخصص، انجام می شود.

5/5 - (15 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *