دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو + درمان

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو + درمان

اغلب افرادی که مو های سرشان ریخته یا به فکر موی مصنوعی یا پوستیژ هستند و یا ترجیح می دهند به جای کاشت مو سایر مو های خود را نیز تراشیده و صاحب چهره ای شوند که انگار از بدو تولد بدون مو بوده اند. اما باید گفت که تمام این کار ها نمی تواند زیبایی چهره شما را به خودتان برگرداند تنها روش برای رشد دوباره ی مو هایتان استفاده از روش کاشت مو می باشد. اکنون فردی کاشت مو را انجام داده و بعد از کاشت، به علت سوراخ شدن پوست سر، نواحی که کاشت انجام شده دچار قرمزی و التهاب می شوند. برای آشنایی بیشتر با قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

علت قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

در زمان بهبودی، خون به کمک بدن به ناحیه ای که جراحی روی آن انجام شده فرستاده شده و سلول ها اکسیژن و مواد مغذی زیادی را دریافت می کنند و به این ترتیب روند بهبودی و ترمیم با سرعت زیادی انجام می شود، پس این خون است که به آن ناحیه  رنگ قرمزی می دهد. این قرمزی معمولا عادی است و پس از مدتی رفع می شود ولی در برخی موارد در صورت رفع نشدن باید پزشک خود را در جریان بگذارید.

عوامل قرمز شدن غیرطبیعی پوست سر بعد از کاشت مو

عوامل قرمز شدن غیرطبیعی پوست سر بعد از کاشت مو

در برخی موارد قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو طبیعی نبوده و علل دیگری دارد. این عوامل عبارت اند از:

 • عفونت مو
 • عفونت پوستی
 • کیست
 • نکروز پوستی
 • خارش پوست سر

اگر قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو به علت یکی از دلایل ذکر شده در بالا باشد، بر کاشت مو تاثیر منفی می گذارد. پس توصیه می شود برای رفع قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشک تشخیص می دهد که آیا این قرمزی در اثر عوامل طبیعی رخ داده یا یکی از موارد ذکر شده در بالا باعث به وجود آمدن این مشکل شده است.
در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا به توضیح هر یک از این عوامل که باعث قرمز شدن غیر طبیعی پوست سر بعد از کاشت مو می شوند بپردازیم :

 • عفونت مو

عفونت مو بعد از کاشت مو به علت عدم رعایت نکات بهداشتی رخ خواهد داد. یکی از نشانه های عفونت مو ، التهاب و قرمزی پوست سر در ناحیه کاشت مو می باشد. عفونت مو ممکن است با ریتمی کند و نشانه هایی از التهاب های ضعیف ، به وجود بیاید.

علائم فولیکولیت یا عفونت مو تا ۸ ماه پس از کاشت طبیعی مو ادامه پیدا می کند. عفونت مو باعث پیدا شدن جوش های قرمز کوچک روی پوست سر افراد بعد از کاشت مو می شود. این علائم به همراه خارش و درد اتفاق می افتند. اگر بعد از کاشت مو این علائم را در پوست سر خود مشاهده کردید، برای رفع قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

 • کیست

یکی دیگر از عارضه های غیر طبیعی قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو کیست است. کیست درواقع کیسه های مدور است که در زیر پوست رشد می کنند. کیست نیز دارای علائم مختلفی است این علائم عبارت اند از:

 • قرمزی
 • تورم
 • درد

در صورت داشتن کدوم علائم بعد از کاشت مو باید به پزشک مراجعه کنیم؟

بهتر ایت در صورت داشتن علائم زیر به پزشک مراجعه کنید :

 • عفونت پوستی

عفونت پوستی ، یک نوع عفونت است که باعث پوسته پوسته شدن پوست سر فرد و به وجود آمدن قرمزی می شود. افراد بعد از کاشت مو، در معرض خطر عفونت های باکتریایی قرار خواهند گرفت. یکی از علائم عفونت پوستی افزایش قرمزی سر بعد از کاشت مو می باشد. عفونت پوستی باعث می شود افراد در پوست سرشان احساس درد داشته باشند. اگر برای درمان عفونت پوستی به موقع اقدام نکنید، عفونت گسترش پیدا کرده و سایر روش های دارویی نیز تاثیری نخواهند داشت.

 • نکروز

در عمل کاشت مو برخی از سلول های پوست می میرند و این نشانه عدم تجربه و مهارت کافی پزشک انجام دهنده این کار است.  نکروز به صورت زخم روی پوست سر ظاهر می شود در نکروز اول پوست به رنگ قرمز در می آید با گذشت زمان این رنگ به رنگ سیاه یا بنفش تبدیل خواهد شد.

 • خارش

اگر بعد از کاشت مو در ناحیه سر دچار خارش شدید و این خارش پوست سر بیش از ۴ هفته طول بکشد، حتما باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید؛ زیرا این عارضه در نتیجه کاشت مو تاثیر گذاشته و عوارض خطرناک دیگری را نیز در پی خواهد داشت.

مراقبت های بعد از کاشت مو برای رفع قرمزی پوست سر

مراقبت های بعد از کاشت مو برای رفع قرمزی پوست سر

مراقبت های بعد از کاشت مو بسیار اهمیت دارند؛ ضمن این که برای رفع قرمزی پوست سر حتما باید یک سری مراقبت هایی را رعایت کرد. این مراقبت ها عبارتند از:

 • از شامپوی مخصوص کاشت مو که توسط پزشک تجویز شده است، استفاده کنید. نحوه صحیح اولین شستن سر بعد از کاشت مو مهم است جدی بگیرید.
 • تغذیه سالم در این زمان بسیار مهم است، حتما از غذا های مقوی استفاده کنید.
 • به حداقل رساندن مصرف مواد مخدر، الکل و…
 • عدم تماس فیزیکی با مو های سر
 • از دوش گرفتن با آب خیلی گرم خودداری کنید. چون آب گرم باعث تحریک پوست سر شده و التهاب و قرمزی پوست بعد از کاشت را بیشتر می کند.
 • پس از کاشت مو در روز های آفتابی از کلاه بعد از کاشت مو مناسب برای جلوگیری از آسیب اشعه های یو وی به پوست سر استفاده کنید.
 • موقع خوابیدن پس از کاشت مو باید به صورت نیمه نشسته بخوابید تا از هر گونه لمس پوست سر جلوگیری کرده و به این ترتیب قرمزی پوست سر شما رفع شود. نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو را یادبگیرید.
 • انجام کار های خودسرانه برای درمان قرمزی بعد از کاشت مو را متوقف کنید.
 • دارو هایی که توسط پزشک تجویز می شود را به صورت روتین و طبق برنامه معین استفاده کنید.
 • از مالش دادن پوست سر خودداری کنید. ماساژ پوست سر بعد از کاشت مو را می توانید تخصصی انجام دهید.

درمان دارویی برای رفع قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو مشکل جدی نیست و با مصرف داروهای ضد التهابی که توسط پزشک تجویز می شود برطرف خواهد شد. در صورتی که این قرمزی ناشی از مشکلات جدی تری مثل فولیکولیت، عفونت و یا نکروز باشد باید به پزشک مراجعه کرده و با مصرف داروهایی مثل آنتی بیوتیک های قوی این مشکل را رفع کرد.

نشانه های ترمیمی و بهبودی قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

برای بهبود قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو باید تمام توصیه های پزشک را انجام داده و هر مراقبتی که بعد از کاشت مو نیاز است را انجام دهید. در صورت انجام مراقبت ها و توصیه های پزشک با گذشت زمان رنگ قرمز پوست سر به صورتی تبدیل می شود. این تغییر رنگ پوست سر نشانه بهبودی و ترمیم می باشد.

مدت زمان لازم برای بهبودی قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

زمان لازم برای بهبودی قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو ،بر اساس خصوصیات بدنی و شدت این قرمزی در افراد گوناگون ، مختلف است. برخی افراد دارای پوست حساس تری هستند و زمان می برد تا این مشکل برطرف شود. در کل به صورت میانگین حدود یک هفته تا ۲۰ روز طول می کشد تا این مشکل برطرف شود.

سوالات درباره قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

در صورت مشاهده قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو چه اقدامی باید انجام داد؟

اگر این قرمزی شدتش کم است باید کمی صبر کنید تا این مشکل برطرف شود، ولی درصورتی که این مشکل رفته رفته به جای بهتر شدن بد تر شود باید به پزشک مراجعه کنید.

چه مدت طول می کشد تا قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو بهبود یابد؟

معمولا یک هفته تا ۲۰ روز

یا درمانی برای رفع قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو وجود دارد؟

بله با انجام یک سری اقدامات که در این مقاله ذکر شده می توان تا حدی این قرمزی را کاهش داد . هم چنین درمان دارویی نیز برای این مشکل وجود دارد که در این مقاله ذکر شده است.

4.7/5 - (17 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *