دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

انواع مدل تزریق ژل لب

انواع مدل تزریق ژل لب | قلوه‌ای، روسی و نچرال

فهرست محتوا نمایش

انواع مدل تزریق ژل لب یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی است. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به صورت طبیعی در بدن یافت می‌شود. با افزایش سن میزان این ماده در بدن کاهش پیدا می‌کند و سبب می‌شود لب ها کم حجم به نظر برسند.
از فیلرهای پوستی در لب می‌توان برای برگرداندن حجم از دست رفته در لب افراد مسن و از طرفی افزایش حجم و بهبود نسبت‌ها در لب مشتریان جوان استفاده کرد.

روش‌های مختلفی وجود دارد که از تزریق فیلرهای پوستی برای مدل‌سازی خطوط صورت و حجم دادن و پرکردن چین و چروک‌های مختلف استفاده می‌شود.
اهداف تزریق ژل لب بر اساس ویژگی‌های طبیعی لب‌های هر شخص و مدلی که مدنظر دارد متفاوت خواهد بود. مهم‌ترین نکته قبل از انتخاب انواع مدل تزریق ژل لب شناخت آن است.

ژل لب چیست؟

از پر استفاده‌ترین و معروف‌ترین پر‌کننده‌هایی که در این دوران برای افزایش حجم و زیبایی لب‌ها استفاده می‌شود محصولات حاوی مواد مشابه اسید هیالورونیک هستند و به عوامل تقویت‌کننده بافت نرم صورت استفاده می‌شوند.
مزایای استفاده از اسید هیالورونیک این است که باعث جذب آب بسیار زیاد نسبت به وزن خود می‌شود و در نتیجه ظاهر طبیعی‌تری بوجود می‌آورد. با افزایش سن، اسید هیالورونیک طبیعی به تدریج کاهش می‌یابد و در نتیجه توانایی اتصال آن با آب نیز کم می‌شود.

به همین دلیل لب‌های ما با افزایش سن نازک‌تر و ظاهری چین و چروکدار پیدا می‌کند. پرکننده‌های هیالورونیک اسید ساختاری ژل مانند دارند. نتایج حاصل از تزریق ژل لب و ماندگاری ژل ها بستگی به برند و حجم تزریق متفاوت است اما معمولا مدت اثر آن ۶ تا ۱۲ ماه یا در برخی موارد ۱۸ ماه می‌باشد.
ژل در بدن با فرایندی طبیعی جذب می‌شود. از فیلر علاوه بر لب‌ها برای حجم دادن گونه‌ها، چانه و ریمدلینگ زاویه فک، رفع چین‌ و‌چروک‌های عمیق و یا خط خنده و همینطور برطرف کردن گودی اطراف چشم استفاده می‌شود.

چگونه ژل به لب تزریق می‌شود؟

انواع مدل تزریق ژل لب به منظور حجم‌دهی و برجسته‌سازی لب‌ها انجام می‌شود. پزشک ابتدا با استفاده از مارکر، نقاطی را که برای تزریق فیلر لب مناسب است را مشخص می‌کند.
این مناطق معمولا شامل یک قسمت در لب بالا و دو قسمت در لب پایین است. سپس برای جلوگیری از درد، تمام نقاط لب را بی‌حس می‌کنند تا دردی حس نشود.

برای این کار پس از ضدعفونی لب و اطراف آن، ژل مخصوص لب با استفاده از سوزن های بسیار ظریف، بالای عضله لب تزریق می گردد. حجم ژل تزریق شده بستگی به سلیقه زیباجویان دارد.
این روش حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طول می‌انجامد و پس از آن می‌توانید زندگی روزمره و عادی خود را دنبال کنید. اینکه ژل در هر دو لب یا فقط لب پایین و یا وسط لب بالا انجام شود به عهده داوطلبان است. اما پزشک در این زمینه بهتر می‌تواند راهنمایی کند.

بهترین مارک ژل لب کدام است؟

ژل لب بسته به محل و نحوه تزریق، مدل‌های مختلفی در لب ایجاد می‌کند. انواع مدل تزریق ژل لب می‌تواند یک لبخند طبیعی ایجاد کند و یا یک لبخند غیر طبیعی و لبی به سبک غیر نچرال برای شما ایجاد کند.
انواع مختلفی از محصولات پرکننده لب وجود دارد. نوع محصول مورد استفاده بسته به مدل انتخابی شما برای لب را دارد.

از این جهت بهتر است فرد از انتخاب‌های هیجانی و زودگذر دوری کرده و با توجه به ساختار، سبک و زوایای صورت خود با مشورت پزشک در جلسه مشاوره راجب آن صحبت کنید.
برای کسانی که تا به حال انواع مدل تزریق ژل لب انجام نداده‌اند بهتر است ابتدا با یک فرم طبیعی شروع کنند که تزریق ژل لب روسی (Russian lip gel) توصیه می‌شود.
با تزریق بیشتر ژل در لب پایین، لب‌های کاملاً پر ایجاد می‌شود و با برجسته کردن لب بالا، ظاهری به سبک هالیوودی خواهید داشت.

انواع مدل تزریق ژل لب

انواع مدل تزریق ژل لب متفاوت است که انتخاب از میان آن‌ها بستگی به سلیقه و علایق افراد می‌باشد. علت تفاوت میان این مدل‌های مختلف، متفاوت بودن محل تزریق ژل است. این مدل‌ها با تغییرات مد و سلیقه‌های افراد شکل گرفته است.

تزریق ژل لب مدل نچرال (کلاسیک):

در انواع مدل تزریق مدل ژل لب نچرال یا طبیعی هدف بدست آوردن شکل طبیعی برای لب‌ها است. تصحیح شکل طبیعی لب، افزایش حجم لب بالا یا پایین و خوش فرم کردن لب از جمله اقداماتی هست که در این مدل انجام می‌گیرد.
افزایش حجم لب بسیار جزئی، نامحسوس و به طور کلی طبیعی است.  نام دیگر این مدل کلاسیک می باشد.

که معمولا دارای طبیعی‌ترین نتیجه هست و در عین حال تغییرات زیبایی را هم برای لب‌ها ایجاد می‌کند. این روش برای کسانی که از فرم لب‌های خود و نازکی آنها راضی نیستند، اما در عین حال نمی خواهند چهره شان از فرم طبیعی خود خارج شود. تزریق ژل به لب مدل نچرال کاملا مناسب این افراد است.

انواع مدل تزریق ژل لب مدل فانتزی

در این حالت لب‌ها از فرم طبیعی و عادی خود خارج می شوند و مقدار زیادی ژل تزریق می‌شود تا لب ها حجیم شوند و فرم فانتزی به خود بگیرند. این روش مناسب افرادی است که علاقه زیادی به حجم بالا و برجسته سازی لب‌های خود دارند.
ساختار صورت فرد و اندازه فاصله لب تا بینی و همچنین فاصله لب تا چانه فرد از عوامل تعیین کننده کاندیدای مناسب مدل فانتزی است.

مدل تزریق ژل لب مدل قلبی

این روش تزریق نتیجه ای جذاب و زیبا داشته و عموما مناسب افرادی است که صورت بیضی شکل دارند. روش قلبی باعث ایجاد فاصله بین دو حاشیه لب می‌شود و ظاهری قلب مانند ایجاد می‌کند و نقطه V شکل لب بالا و امتداد لب پایین قرار می‌گیرد.
در این مدل به دلیل خارج شدن لب از فرم عادی خارج کردن فیلر امکان پذیر نمی‌باشد. یکی از مزایای تزریق ژل به روش قلبی فرم طبیعی و لبخندهای بسیار زیبا پس از تزریق می‌باشد.

مدل تزریق ژل لب مدل روسی

تزریق مدل ژل لب روسی الهام از شکل خانم‌های روسی ایجاد شده است. در مدل روسی تزریق بیشتر در ناحیه ی V شکل و کشیدگی و تیزی کناره‌های لب انجام می‌شود. همچنین برای برجسته‌کردن لب‌ها مقدار کمی از ژل را در امتداد خط لب تزریق می‌کنند.
هدف از این نوع تزریق افزایش و بهبود نقطه اوج لب‌ها برای ایجاد ظرافت و زیبایی آنها است.

تزریق ژل لب روسی ظاهر لب‌ها را صاف‌تر می‌کند و به اندازه مدل قلبی برجسته نیست. این روش برای افرادی با لب‌های بزرگ توصیه نمی‌شود و در عوض برای لب‌های باریک و کوچک بسیار مناسب است. این روش تزریق ۳۰-۴۵ دقیقه طول می‌کشد.
ماندگاری فیلر لب هیالورونیک اسید به طور میانگین ۱۲ الی ۱۸ ماه طول می‌کشد و هر ۶ الی ۹ ماه به یک ترمیم نیاز دارد.

تزریق ژل لب مدل عروسکی

هدف از تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی، فرم دهی صورت به شکل عروسک ها و کارتون های پرطرفدار دخترانه است. در روش عروسکی میزان فیلر تزریق شده در لب پایین بیشتر از لب بالا است و قسمت V شکل هم مقداری تقویت می‌شود.
مدل عروسکی تا حدودی به پوشیده شدن لثه ها هنگام خندیدن (گامی اسمیل) هم کمک می کند. در این مدل تزریق، ظاهر چهره شما جذاب و عروسکی و شاداب می‌شود و هم‌چنین جوان‌تر از قبل به نظر می‌رسید.

تزریق ژل لب با روش میکرو قطره‌ای

تکنیک میکرو قطره‌ای یک شیوه جدید برای تزریق ژل لب می‌باشد. تزریق ژل لب با روش میکرو قطره‌ای تاثیرات عالی و ماندگاری خوبی دارد. در روش میکرو قطره‌ای ژل به آرامی و به صورت اندک اندک به نواحی مختلفی از لب تزریق می‌شود و مانند روش قدیمی بصورت یکجا به لب تزریق نمی‌شود. که این کار باعث می‌شود لب‌ها براحتی شکل مورد نظر پزشک را به خود بگیرنتزریق ژل لب مدل صدفی

در تزریق مدل صدفی، تمرکز بر روی لب پایین است و از این نظر، برخلاف حالت کمانی می‌باشد. حجم‌دهی لب پایین در کناره‌های گوشتی لب اضافه می‌شود. این کار باعث می‌شود که شکل اولیه لب پایینی بیشتر نمایان شود.
شکل لب پایین را می‌توان با مدل‌های دیگر برای لب بالا ترکیب کرد و یک فرم جدید بدست آورد.

تزریق ژل لب در حاشیه لب ها

برخی از افراد انتظار دارند که ژل را به حاشیه‌های لبشان تزریق کنند تا دور لبشان حجیم‌تر و برجسته‌تر به نظر بیاید. زمانی که شکل و حالت لب‌ها مشکلی نداشته باشد، حجیم و برجسته کردن اطراف و گوشه‌های لب می‌تواند زیبایی آن‌ها را چند برابر کند.
یا گاهی پزشک به نحوی ژل را به گوشه دهان تزریق می‌کند که دهان فرد کوچکتر نشان می‌دهد و به این صورت فرم و زیبایی لب چند برابر می‌شود.

در واقع در تزریق ژل به گوشه دهان خطای دید باعث می‌شود که دهان کوچک‌تر از مقدار واقعی خود به نشان دهد که این مدل تزریق برای افرادی که صورت‌های ظریفی دارند، بسیل مناسب است.

تزریق ژل لب مدل چاک دار

مدل چاک دار، با تزریق ژل در قسمت مرکزی لب پایین چاک و یا خط ایجاد می‌شود تا حجم دو طرف لب پایین بیشتر دیده شود و برجستگی پیدا کند و اصطلاحا در وسط آن شکاف ایجاد شود. این روش فرم و ظاهر بسیار زیبا و متفاوتی به لب ها می‌دهد.
چاک دار کردن لب‌ها هم به وسیله تزریق ژل و هم با جراحی امکان پذیر می‌باشد.

تزریق ژل لب مدل گرد

در این مدل تزریق ژل بصورتی تزریق می‌شود که لب شکلی گرد پیدا کند و چین و چروکهای بر روی لب از بین برود و ظاهری صاف برای لب شما ایجاد شود. یعنی مقداری ژل به لب بالایی تزریق می‌شود تا پر حجم‌تر از لب پایینی به نظر برسد.

تزریق ژل لب مدل هالیوودی

مدل هالیوودی یکی از پرطرفدارترین مدل‌های تزریقی است در این مدل تزریق ژل به لب، از فرم لب‌ها در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های هالیوود استفاده می‌شود. هر دو لب بالا و پایین به اندازه مساوی حجیم می‌شوند.
در این روش فقط برجسته کردن و حجیم‌سازی لب‌ها مد نظر است و به طور کلی فرم لب از سایر اجزای صورت جذاب‌تر می‌شود.

تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای

در این مدل ژل لب قلوه‌ای مقدار مشخصی از ژل به تمام بخش‌های مختلف لب‌ تزریق می‌شود. لب‌ها به طور یکنواخت تا حد زیادی برجسته، حجیم و باد شده می‌شوند.
به علت ایجاد حالت برجسته و بادشده در لب‌ها افراد دارای صورت گرد برای اینکار مناسب‌تر هستند و به افراد با صورت کوچک و چشمان ریز توصیه نمی‌شود. تناسب این مدل با سایر اجزای صورت دارای اهمیت بسیاری است.

تزریق ژل لب مدل کمانی

در این مدل تزریق هدف اصلی بر روی لب بالایی می‌باشد که به کمان شباهت دارد. این مدل تزریق برای افرادی که بدنبال تزریق بسیار طبیعی هستند بسیار مناسب است. حالت کمانی باعث از بین رفتن چین و چروک لب‌ها می‌شود و حس جوانی انتقال می‌دهد.
لب‌های افرادی که پا به سن گذاشته‌اند دیگر کلاژن‌سازی در بدنشان صورت نمیگیرد می‌توانند با انواع مدل تزریق ژل لب جوانی را به چهره خود بازگردانند.

تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای

یکی از مدل‌های تزریق ژل لب که امروزه پرطرفدار شده، مدل ژل لب سه دکمه‌ ای است. در این مدل ناحیه میانی (V شکل) لب بالا و دو قسمت کناری (راست و چپ لب) آن بیشتر از نقاط دیگر حجیم می‌شوند.
که باعث می‌شود حالت خوشایندی به لب‌ها داده شود. یعنی لب‌ها علاوه بر بزرگ شدن، یک شکل جدید و منحصر بفرد به خود می‌گیرند.

تزریق ژل لب در مردان

تزریق ژل لب در مردان نیز صورت می‌گیرد که به منظور ازبین‌بردن چین‌ و چروک‌های اطراف لب یا شکل‌دادن به لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژلی که برای مردان استفاده می‌شود نیز همان اسید هیالورونیک است که روشی کاربردی و بدون عوارض است و می‌توان از آن برای بهبود طرح لبخند، چین‌ و چروک‌های اطراف دهان و لب‌ها و همچنین شکل‌دادن به چانه استفاده کرد.

انواع تزریق ژل لب

درست است که همه ژل‌های موجود از ترکیبات و مواد یکسان یعنی هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند و عملکرد یکسانی دارند اما برندها و شرکت‌های مختلفی آنها را تولید و عرضع می‌کنند.
انتخاب برند به عوامل مختلفی مانند کیفیت غلظت ماندگاری و کشور ساخت بستگی دارد که در اینجا به بررسی چند برند معروف و پرکاربرد می‌پردازیم.

ژل ژوویدرم

ژوویدرم یک خانواده از پرکننده‌های پوستی با پایه اسید هیالورونیک هستند که خود شامل چند نوع محصول می‌شود.

ژل رستیلن

رستیلن نیز گروهی از پرکننده‌های اسید هیالورونیکی است که انواع مختلف آن شامل:

رستیلن:

کاربرد: ازبین‌بردن چین‌وچروک‌های صورت، حجم دهی لب. نوع Restylane-L آن دارای لیدوکائین (بی حس‌کننده) است.

ژل بلترو

بلترو نوع متعادل و نوع پایه پرکننده‌های اسید هیالورونیکی هستند که به صورت یک ژل نرم و چسبناک تولید می‌شوند.

کاربرد: ترمیم چین‌وچروک‌های اطراف دهان مانند خط لبخند، بزرگ‌تر کردن لب‌ها

مدل‌های Intrnse و Volume خطوط و چین‌وچروک‌های شدید تر را ترمیم می‌کنند.

معایب: این برند دارای تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا نمی‌باشد.(سال ۲۰۱۹).

ژل تئوسیال

در این نوع ژل از تکنولوژی به نام RHA یا هیالورونیک اسیدِ انعطاف‌پذیر استفاده می‌شود. که باعث می‌شود اندام یا پوستی که ژل به آن ناحیه تزریق شده است راحت تر به حالت اولیه خود بازگردند. (کشیدگی که هنگام تزریق ایجاد می‌شود.)

ژل نیوویا

این نوع ژل ساخت کشور ایتالیا است و در ایران نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد: افزایش حجم لب‌ها و شکل‌دادن به لب

پرفکتا

این نوع ژل یکی از محصولات ایمن و استاندارد در این زمینه است. ساخت کشور فرانسه است. ماندگاری آن حدود ۱۸ ماه است که از برندهای دیگر بیشتر است. عوارض جانبی آن بسیار کم است و عوارض جدی ندارد.

کاربرد:‌ آب‌رسانی به پوست، کاهش چین‌وچروک‌ها و افزایش حجم.

مستر تریت

ماندگاری آن بین ۴ تا ۸ ماه است. مانند دیگر برندها بر پایه هیالورونیک اسید می‌باشد.

کابرد: جوانسازی پوست، بهبود شکل چانه و گونه، زاویه‌دار کردن فک و گونه.ماندگاری این محصول بین ۴ تا ۸ ماه است. مانند دیگر برندها بر پایه اسید هیالورونیک ساخته می‌شود.

آلاینا

ساخت کشور آلمان می‌باشد. بر پایه اسید هیالورونیک است. نتایج استفاده از این ژل طبیعی بوده و چهره را مصنوعی نمایان نمی‌کند. ماندگاری آن میانگین ۸ تا ۱۲ ماه است. از نظر ماندگاری در گروه متوسط روبه‌بالا قرار می‌گیرد.

ریان

این ژل ساخت کشور چین تولید می‌باشد. بر پایه اسید هیالورنیک است. عوارض آن کم است و نتایج تزریق این ژل به‌سرعت ظاهر می‌شود. ماندگاری آن میانگین ۸ تا ۱۲ ماه است.

کاربرد: جوانسازی پوست، افزایش حجم لب‌ها.

توصیه‌های تزریق ژل لب

تزریق ژل لب را در مراکز درمانی معتبر و توسط پزشک انجام دهید. از مشخصات برند ژل اطلاع داشته باشید. تمام سوالات و ابهامات خود را از پزشک بپرسید تا تزریق ژل بدون نگرانی انجام شود. از مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق ژل کاملا آگاه باشید.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل لب

 • قبل از انجام تزریق ژل در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کنید.
 • حداقل تا ده روز قبل از مصرف آسپیرین و داروهای ضد التهابی خودداری کنید.
 • پزشک را از تمام داروهای مصرفی خود آگاه سازید.
 • حداقل 24 ساعت قبل از تزریق ژل، از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 • از مصرف هرگونه لوازم آرایشی در روز تزریق خودداری کنید.
 • حداقل تا ده روز قبل از تزریق از درمان‌های مربوط به دندان‌ها بپرهیزید.
 • وعده غذایی قبل از تزریق ژل، سبک باشد.
 • در روز تزریق لباس‌های گشاد و راحت استفاده کنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب عبارتند از:

 • بلافاصله پس از تزریق، قرمزی و تورم موقتی بروز می‌دهد که این اثرات معمولا طی دو یا سه روز برطرف می‌شوند.
 • کمپرس سرد برای کاهش تورم بسیار مفید می‌باشد. اگر بیش از دو یا سه روز ادامه پیدا کرد با پزشک خود تماس بگیرید.
 • حداقل تا ده روز پس از تزریق از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین خودداری کنید. زیرا افزایش تپش قلب و گردش خون باعث تشدید شدن تورم و کبودی‌ها می‌شود.
 • از فشردن، ماساژ دادن، لمس و مالیدن محل تزریق خودداری کنید.
 • حداقل تا یک هفته پس از تزریق از اصلاح و آرایش صورت و محل تزریق پرهیز کنید.
 • از قرارگرفتن در محیط‌هایی با دمای بالا مانند اتاق‌ بخار یا تابش مستقیم خورشید تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل خودداری کنید.
 • تغذیه مناسب و نوشیدن آب کافی پس از تزریق در روند اثرگذاری و مانگاری آن بسیار مفید می‌باشد.
 • به مدت ۲۴ ساعت باید از مصرف الکل قلیان و سیگار خودداری کنید.
 • پس از تزریق ژل نباید از ساندویچ و مواد غذایی با بافت سخت استفاده کنید. زیرا باعث افزایش فشار به ناحیه تزریق شده می‌شود. رژیم غذایی نرم بهترین انتخاب می‌باشد.
 • اگر از قبل سابقه تبخال داشته‌اید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • به مدت یک هفته بعد از تزریق از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و دوزهای زیاد مکمل‌های ویتامین E خودداری کنید. (کبودی یا خونریزی در محل تزریق را افزایش می‌دهد).

فواید انواع مدل تزریق ژل لب‌

فواید انواع مدل تزریق ژل لب

فواید انواع مدل تزریق ژل لب عبارتند از:

 • ضخیم‌تر شدن لب‌های نازک و کنترل حجم لب‌ها
 • هماهنگی بیشتر بین لب‌های نامتقارن و بالا رفتن گوشه‌های دهان
 • کاهش چین و چروک ایجاد شده بر روی سطح لب‌ها
 • کنترل آسان حجم لب 
 • حداقل عوارض جانبی و تورم و کبودی کم در منطقه مورد تزریق (کبودی و ورم اسید هیالورونیک از بقیه ژل‌ها کمتر است).
 • دوره بهبودی و استراحت کوتاه
 • اثرگذاری آنی بعد از تزریق
 • ماندگاری نسبتا طولانی (حدود ۶ ماه)
 • امکان تغییر و اصلاح نتایج بوجود آمده در آینده (در صورت نارضایتی)
 • قیمت مناسب بودن آن
 • پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک یا حساسیت (مواد به کار رفته در ژل طبیعی است و با بدن سازگاری دارد).

عوارض انواع مدل تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب (Side effects of the gel) آن شامل:

 • تورم و کبودی در ناحیه لب و حاشیه آن (ورمی که پس از تزریق ژل به لب ایجاد می شود بستگی به ژل مورد استفاده در مورد جذب آب دارد هر چه آب کمتری جذب کند کمتر ورم میکند و بالعکس).
 • ایجاد عفونت و خارش (استفاده از لوازم غیر استریل)
 • آسیب به بافت لب هنگام تزریق ژل
 • ایجاد زخم در ناحیه تزریق ژل
 • بروز واکنش‌های آلرژیک یا حساسیت
 • طبیعی نبودن حالت لب ها
 • خشکی لب پس از تزریق ژل (می‌تواند از حساسیت به کرم‌های بی‌حس کننده ایجاد شود).

عوارض جدی تر شامل:
زخم‌های دائمی، اختلال در بینایی، کوری و خط افتادن روی لب

از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل لب

 • کمپرس سرد برای کاهش تورم بسیار مفید می‌باشد. اگر بیش از دو یا سه روز ادامه پیدا کرد پزشک خود را آگاه سازید.
 •  برای کاهش ورم و کبودی در محل تزریق یک هفته قبل از تزریق، از مصرف داروهایی مانند آسپرین (Aspirin)، ایبوپروفن و ناپروکسن خودداری کنید.
 • از موادی مانند سیر، جینسنگ و ویتامین E پرهیز کنید.
 • دو روز قبل از تزریق، از پمادهای موضعی مانند ترتینوئین، رتینول، رتینوئید خودداری کنید.
 • از موم، دکلره، برداشتن مو با موچین یا کرم موبر در ناحیه مورد تزریق پرهیز کنید.

شستن صورت بعد از تزریق انواع مدل ژل لب

تا 6 ساعت بعد از تزریق از شستن صورت چه با آب سرد و چه آب گرم خودداری کنید زیرا باعث گلوله شدن ژل لب یا محل تزریق می‌شود.
در واقع شستن صورت بعد از تزریق ژل لب تا چند ساعت که عموما بین 5 تا 6 ساعت است، ممنوع می‌باشد.

انواع مدل تزریق ژل لب برای چه افرادی خطرناک است؟

 • زنان باردار
 • زنانی که در دوران شیردهی هستند.
 • افرادی که عفونت سینوسی فعال دارند.
 • هرگونه عفونت در ناحیه صورت میتواند به محل تزریق حرکت کند و افزایش یابد.
 • افرادی که قصد درمان دندان‌های خود را دارند مانند عصب کشی، جراحی و ….. .

ژل لب بهتر است یا تزریق چربی یا پروتز لب؟

فواید انواع مدل تزریق ژل لب

تزریق ژل لب نسبت به دیگر روش‌ها فوایدی دارد که چند نمونه آن شامل:

 • حداقل تورم و عوارض نسبت به سایر روش‌ها.
 • اقتصادی‌ بودن نسبت به تزریق چربی و سایر روش‌ها.
 • اثرگذاری سریع.
 • موقتی بودن و امکان تغییر و اصلاح نتایج
 • کنترل حجم لب‌ها امکان‌پذیر می‌باشد.

ماندگاری انواع مدل تزریق ژل لب چقدر است؟

تزریق ژل برای لب حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه طول و پس می‌کشد و ماندگاری (Durability of lip gel ) آن تقریبا بین ۱۲ الی ۱۸ ماه است. طی این مدت باید هر ۶ الی ۹ ماه یکبار آن را ترمیم کرد.

قیمت انواع مدل تزریق ژل لب سال ۱۴۰۲

هزنیه تزریق ژل لب بستگی به مقدار حجم، برند ژل، کشور سازنده آن و کیفیت ژل بستگی دارد. اما در کلینیک دکتر خیرالهی به ازای هر سی سی از 3/200/000 تومان الی 6/000/000 تومان می‌باشد.

پرسش و پاسخ درباره‌ی انواع مدل تزریق ژل لب

آیا تزریق ژل دردناک است؟

فقط در موارد کمی آن هم ناشی از وارد شدن سوزن به لب می‌باشد. در حالت عادی بدون درد یا با درد بسیار کمی همراه است که مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌شود.

تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

در تزریق چربی از سلول‌های چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود که نسبت به ژل که نوعی ماده مصنوعی است نتیجه و ماندگاری بهتری به همراه دارد. اما به دلیل گران‌تر بودن این روش محبوبیت چندانی ندارد.

حالت گلوله‌ای شدن ژل لب خطرناک است؟

در دو هفته اول بعد از تزریق امری طبیعی است و از بین می‌رود اما اگر بعد از هفته دوم این حالت ادامه پیدا کرد حتماً به پزشک متخصص خود مراجعه کنید. برای جلوگیری از آن میتوانید بعد از تزریق به‌آرامی و با استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم استفاده کنید.

تخلیه ژل لب امکان پذیر است؟

تخلیه ژل لب امکان‌پذیر است پیشنهاد میکنیم اگر با شکل لب یا حجم آن مشکل دارید متخص پوست می‌تواند با استفاده از روش‌های خاصی در ظاهر لب‌های شما تغییراتی ایجاد کند و دیگر به تخلیه ژل نیاز نداشته باشید

از بین بردن ژل لب در خانه شدنی است؟

روش سریع و خانگی برای ازبین‌بردن یا تخلیه ژل لب وجود ندارد.

آیا تزریق ژل برای همیشه پوست لب ها را کش می دهد؟

در صورتی که فرد تزریق به مقدار زیاد انجام نداده و تحت نظر پزشک متخصص پوست انجام داده باشد لب پس از گذشت زمان و از بین رفتن اثرات تزریق به حالت اولیه و خود بازمی‌گردد.

4.8/5 - (25 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *