دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

فیشیال دور چشم

فیشیال دور چشم + روش‌های خانگی آن

فهرست محتوا نمایش

معمولا زیباترین پر رمز و رازترین عضو صورت چشم‌ها هستند که از عناصر بسیار مهم در زیبایی شناسی به حساب می‌آیند که نشان دهنده بسیاری از احساسات و حالات روحی آدمی، سلامتی، بیماری و سایر شرایط روحی و جسمی ما می‌باشند.
همه‌ی افراد در هر سنی به جذاب بودن علاقه دارند و به نوعی به دنبال راهی برای به دست آوردن جذابیت بیشتر هستند.

یکی از این راه‌ها، سلامت پوست است به خصوص پوست اطراف چشم است و مراقبت از آن‌ها امری مهم می‌باشد. ما در این مقاله مطالبی را در راستای جوانسازی دور چشم و فیشیال دور چشم برای شما در نظر گرفته‌ایم تا با هم داشتن پوستی سالم را تجربه کنیم.
در کلینیک دکتر خیرالهی، فیشیال دور چشم برای زیبا جویانی که به جوانی دور چشم خود اهمیت می دهند ارائه می شود.

لزوم آموزش روش‌هایی برای جوانسازی دور چشم

بسیاری از اوقات پیش آمده که نگران خطوط ایجاد شده در پوست صورت و به خصوص دور چشممان، ایجاد پف دور چشم، کبودی دور چشم و غیره شده باشیم و به فکر آن بیفتیم تا راه‌هایی برای رفع چین و چروک دور چشم و سایر معضلات پوست اطراف چشم پیدا کنیم.
از آنجا که چشم‌های ما تا آخر عمر در تمام جنبه‌های زندگی ما نقش دارند، مراقبت از آن‌ها بسیار ضروری و لازم می‌باشد.

چشم‌های هر شخص بیانگر عواطف و احساسات درونی و حقیقی ما هستند، به ارتباط گیری بهتر ما با اطرافیان کمک خواهد کرد. اما در صورت وجود مسائلی مثل چین و چروک اطراف چشم، کبودی دور چشم، پف دور چشم و غیره که همگی به نوعی بیانگر مشکلاتی می‌باشند، چشم‌ها تأثیری عکس در روابط اجتماعی ما خواهند داشت. به همین دلیل لزوم روش‌هایی برای جوانسازی دور چشم بسیار حائز اهمیت می‌شود.

امروزه راه‌های زیادی چه در روش‌های سنتی و چه در طب مدرن برای جوانسازی دور چشم وجود دارند، اما از آنجا که پوست دور چشم بسیار نازک و حساس می‌باشد و خود چشم عضو بسیار حساسی است ما راه‌های جدید را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم زیرا عوارض جدی و غیر قابل جبرانی در پی خواهند داشت.
در عوض راه‌هایی ساده، ایمن و ارزان را برای جوانسازی دور چشم به شما آموزش خواهیم داد که بتوانید در خانه و یا با مراجعه به یک فیشیالیست ماهر این کارها را انجام دهید.

دلایل ایجاد معضلات پوستی اطراف چشم

چین و چروک دور چشم

چین و چروک دور چشم  به دلایل مختلفی می‌تواند بوجود بیاید. از مهم‌ترین این دلایل می‌توان به جمع کردن چشم‌ها در هنگام خندیدن و یا تابش نورهای زیاد و باد شدید، عدم استفاده از عینک آفتابی، کم آبی بدن و خشک شدن پوست، کشیده شدن پوست هنگام پاک کردن آرایش، مالش زیاد چشم‌ها و غیره نام برد.

دلایل ایجاد چین و چروک دور چشم

پف دور چشم

دلایل ژنتیکی، جمع شدن چربی دور چشم، اختلالات هورمونی، حساسیت‌ها، برخی بیماری‌ها همانند بیماری‌های کلیوی، بالا بودن فشار، بالا رفتن سن، کم خوابی، بی‌خوابی، استرس، مشکلات سینوسی و غیره همگی می‌توانند از دلایل ایجاد پف دور چشم باشند.
برای جوانسازی دور چشم، یکی از مسائل مهم رفع کامل و یا کاهش پف دور چشم است که ما در این راه به شما کمک خواهیم کرد.

کبودی دور چشم

از عواملی که منجربه ایجاد تیرگی در اطراف چشم می‌شوند، می‌توان به کم خونی، کم آبی، خستگی، آلرژی، اختلال قائدگی، بیماری‌های معدی، مشکلات سینوسی و غیره اشاره کرد که این مسئله نیز به نوبه‌ی خود باید در جوانسازی دور چشم بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

ماساژ چشم

اگر در چشم‌های خود احساس خستگی دارید می‌توانید با ماساژ چشم گردش خون را افزایش دهید برای انجام اینکار ابتدا باید دست‌های خود را شسته و سپس ماساژ پوست و پلک چشم‌ها را آغاز کنید سپس در حات استراحت با کف دست چشم‌ها را پوشانده و چندین بار این کار را تکرار کنید.

همیشه آرایش صورت بخصوص زیر چشم را آرام پاک کنید

بسیار مهم است که آرایش چشم خود را به آرامی پاک کنید زیرا پوست زیر چشمان شما بسیار نازک می‌باشد و هرگونه فشار اضافی ناشی از فعالیت‌های روزانه و مواد آرایشی باعث افزایش خطوط اضافه خواهد شد.

فیشیال دور چشم

استفاده از مواد شوینده، آرایشی، آلاینده‌ها و … همگی از مواردی می‌باشند که زیبایی، سلامت و شادابی و جوابی پوست اطراف چشم و پلک را تهدید می‌کند. با فیشال چشم تمام این موارد رفع خواهد شد.

مراقبت‌های بعد از فیشیال دور چشم

آيتم‌هاي فيشال دور چشم که در کلینیک‌ها انجام می‌شوند.

مراقبت پوستی فیشیال دور چشم

  • رطوبت رسانی با ماسک فرمینگ که از مراقبت‌های بعد از فیشیال (Facial care) می‌باشد.
  • درماپن با سرم هيارولونیک اسید
  • پارافین تراپی تخصصی دور چشم
  • جهت وایتنینگ یا به گلو 

ویژگی‌های فیشیال دور چشم

  • ‎باعث درمان کامل جهت رفع تیرگی، پف، گودی و خطوط دور چشم می‌شود.
  • مدت زمان انجام فیشیال دور چشم یک ساعت می‌باشد.

هزینه فیشیال

در کلینیک دکتر خیرالهی، فیشیال دور چشم برای زیبا جویانی که به جوانی دور چشم خود اهمیت می دهند ارائه می شود.
برای آگاهی از هزینه فیشیال صورت ۱۴۰۱ (facial cost) بر روی لینک کلیک کنید.

  • هزینه فیشال دور چشم در کلینیک دکتر خیرالهی : 300.000 تومان

روش‌های خانگی برای جوانسازی دور چشم

حال که با دلایل ایجاد چین و چروک دور چشم، پف دور چشم و کبودی دور چشم آشنا شدیم بهتر است با چند روش ساده مثل ماساژ، ماسک‌ها و غیره برای رفع این معضلات و کمک به زیبایی بیشتر و جوانسازی دور چشم و فیشیال صورت در منزل آشنا شویم.

ماساژهای مناسب برای جوانسازی دور چشم

یکی از ساده‌ترین راه‌های جوانسازی دور چشم و رها شدن از معضلات پوستی اطراف چشم‌ها، ماساژهای درمانی و مناسب است.
برای جوانسازی دور چشم ماساژهای گوناگونی وجود دارد. یکی از این ماساژها، ماساژ فشاری است که در این نوع، با ایجاد فشاری اندک با توجه به نقاط مخصوص، ماساژ صورت می‌گیرد.
مثلا برای از بین بردن چروک اطراف چشم می‌توانید نقطه‌ی انتهای چشم‌ها را با انگشتان خود کمی نگه دارید، پس از گرم شدن آن، این نقطه را به مدت چند ثانیه فشار دهید و سپس رها کنید.

برای درمان پف دور چشم، نقطه‌ی جلویی چشم‌ها و نقطه‌ی انتهایی را با انگشتان وسطی و حلقه چند ثانیه فشار دهید. نوع دیگری از ماساژ هم وجود دارد که با استفاده از روغن نارگیل، آرگان و یا بادام شیرین و با حرکات ضربه‌ای انگشتان انجام می‌شود.
سر انگشتان خود را به روغن آغشته کنید، به آرامی ضرباتی بسیار آرام به زیر چشم و اطراف چشم وارد کنید. توجه کنید که روغن وارد چشمتان نشود. انجام این ماساژ قبل از خواب باعث نتیجه‌ی بهتر و سریع‌تر جوانسازی دور چشم خواهد شد.

ماسک‌های خانگی برای جوانسازی دور چشم

ماسک‌های خانگی برای جوانسازی دور چشم

استفاده از ماسک‌های خانگی هم یکی از راهکارهای مؤثر و بسیار ساده در جوانسازی دور چشم می‌باشد. در ادامه به چند ماسک بسیار کاربردی در این زمینه اشاره خواهیم کرد.
به خاطر داشته باشید این ماسک‌ها را حداقل هفته‌ای دو مرتبه استفاده کنید و برای به دست آورن بهترین نتیجه در جوانسازی دور چشم، در کنار آن‌ها استفاده از کرم‌های دور چشم مناسب صورتتان، نوشیدن آب فراوان، تغذیه‌ی سالم، خواب کافی و غیره را نیز جدی بگیرید.

ماسک نعناع برای از بین بردن کبودی دور چشم

برای تهیه‌ی این ماسک کافی است چند برگ نعناء تازه را کمی در آب ولرم بگذارید و سپس آن را له کنید. خمیر به دست آمده را به مدت زمان 5 دقیقه در اطراف چشم خود ماساژ دهید و سپس با آب خنک شستشو دهید.
ماسک نعناع در جوانسازی دور چشم و کاهش کبودی دور چشم بسیار مؤثر می‌باشد.

ماسک شیر زعفران برای رفع کبودی دور چشم

یکی از راه‌های فیشیال دور چشم استفاده از ماسک شیر زعفران می‌باشد. نصف فنجان شیر را گرم کنید. کمی زعفران ساییده شده که بدون قند است را در آن بریزید.
پس از یک دقیقه پنبه‌ای را به این مایع آغشته کرده و به آرامی در اطراف چشم خود قرار دهید. مراقب باشید مایع وارد چشمتان نشود.

استفاده از برش خیار برای فیشیال دور چشم و درمان پف دور چشم و آبرسانی

یک خیار را کمی فشار بدهید تا آبدارتر شود. سپس دو حلقه برش بزنید، از وسط نصف کنید و پایین و بالای پلک چشم خود بگذارید. پس از چند دقیقه با آب خنک صورت خود را شستشو دهید.
این کار به جوانسازی دور چشم و درمان پف دور چشم و آبرسانی دور چشم و فیشال دور چشم کمک می‌کند.

به کار بردن چای کیسه‌ای در درمان پف دور چشم و آبرسانی دور چشم

چای کیسه‌ای را در آب جوش قرار دهید تا رنگ آن خارج شود، سپس آن را از آب خارج کنید، اجازه دهید سرد شود و روی چشم خود قرار دهید.
پس از 15 دقیقه صورت خود را با آب خنک شستشو دهید و پس از مدتی تأثیر آن را در جوانسازی دور چشم و درمان پف دور چشم و همینطور آبرسانی دور چشم و فیشیال دور چشم ببینید.

آب پرتقال برای رفع چین و چروک دور چشم

آب پرتقال به عنوان یک منبع غنی از ویتامین سی، برای درمان و رفع چین و چروک دور چشم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. پنبه‌ای را به آب پرتقال طبیعی آغشته کرده، به آرامی در اطراف چشم و کناره‌های آن به صورت ضربه‌ای بزنید.
توجه کنید آب پرتقال وارد چشمتان نشود. پس از 10 دقیقه صورت خود را آبکشی کنید این کار برای فیشیال دور چشم کمک شایانی می‌کند.

ماسک سیب‌زمینی و عسل برای رفع چین و چروک دور چشم

یکی دیگر از ماسک‌های بی‌نظیر در درمان چین و چروک دور چشم و فیشیال دور چشم، ماسک سیب زمینی و عسل می‌باشد. برای تهیه‌ی این ماسک، کافی است تکه‌ای سیب زمینی خام را رنده کنید، نصف قاشق مربا خوری عسل به آن اضافه و مخلوط کنید.
این ماسک را پایین چشم و اطراف آن بگذارید و پس از 20 دقیقه با آب ولرم آبکشی کنید. نکته یبسیار مهم اینکه ممکن است روش‌های سنتی ایجاد حساسیت بکنند بنابراین حتما قبل از استفاده آن را تست کنید.

روش‌های مدرن برای فیشیال دور چشم

روش‌های مدرن و بی خطرفیشیال دور چشم

روش‌های مدرن هم در جوانسازی دور چشم موثر هستند که با اثرگذاری در مدت کوتاه‌تری، طرفداران خاص خود را بدست آورده‌اند. این روش‌ها اغلب جزو روش‌های پرخطر محسوب می‌شوند مانند: بوتاکس، تزریق چربی، لیزر کردن، کربوکسی تراپی و غیره که علاوه بر خطرات زیادی که ممکن است به همراه داشته باشند، هزینه‌های بسیاری را نیز ایجاد خواهد کرد
اما اگر به دنبال کار بدون خطر و بدون حساسیت می‌باشید حتما از فیشیال‌های مخصوص دور چشم استفاده کنید که توسط یک فیشیالیست ماهر با استفاده از سرم‌ها کرم‌ها و ماسک‌های مخصوص به فیشیال دورچشم می‌پردازد و شما با آرامش کامل نتیجه‌ی مناسب را به دست خواهید آورد.

فیشیال‌های تخصصی دور چشم شامل موارد زیر می‌باشد

فیشیال‌های تخصصی دور چشم

فیشیال وایتنینگ چشم

 این فیشال اختصاصی می‌باشد و از ۳ برند در آن استفاده می‌شود مدت زمان انجام فیشیال دور چشم حدود ۱ ساعت نیم زمان می‌برد که سبب کاهش ۳۰ % تیرگی دور چشم در هر جلسه و پشت پلک می‌باشد.

فیشیال ایج لو جیک

 این فیشیال بدون دستگاه صورت می‌گیرد و سبب کاهش افتادگی پلک و خطوط اطراف چشم تا ۲۰% خواهد شد. در این فیشیال که برند گینو فرانسه می‌باشد همراه با ماساژ اختصاصی ۱ ساعت زمان خواهد برد و حتما باید قبل از انجام فیشیال دور چشم از داشتن هر گونه لنز پرهیز کرد.

فیشیال ای ریپیر

این فیشیال (Facial) که در آن از ۳ برند استفاده می‌شود برای همه افراد مناسب می‌باشد و حدود ۱ ساعت زمان خواد برد و برای کسانی که کیست چربی اطراف چشم یا ملیا زیر چشم دارند هم انجام می‌شود.

فواید فیشیال چیست؟

از جمله فواید فیشیال صورت این است که موجب کاهش استرس و تسکین فرسودگی روحی، پاکسازی پوست، پیشگیری از پیری پوست، افزایش گردش خون در پوست و کمک به سم زدایی پوست می‌شود.

فیشیال صورت چگونه انجام می‌شود؟

فیشیال صورت یک از روش‌های جدید جوانسازی پوست است که به‌ صورت ترکیبی و با ابزارهای متفاوت انجام می‌شود. فیشیال صورت کاملاً غیرتهاجمی بوده و به همین علت امروز بسیاری این روش درمانی و زیبایی را به سایر روش‌های تهاجمی ترجیح می‌دهند.

عوارض فیشیال شامل چه مواردی می‌شود؟

عوارض فیشیال صورت شامل قرمزی و تحریک شدن پوست، بیرون زدن جوش‌های صورت، ایجاد اسکار روی پوست و خشکی و خارش پوست می‌باشد.

برای استفاده از سایر خدمات کلینیک دکتر خیرالهی بخوانید:

هزینه بوتاکس پیشانی
هزینه فیشیال صورت
هزینه فیبروز ابرو
هزینه مزوژل جالپرو

پرسش و پاسخ در مورد فیشیال دور چشم

راه‌های پیشگیری از تیرگی زیر چشم چه می‌باشد؟

مصرف آب کافی، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب مخصوص دور چشم، استفاده از عینک آفتابی، مصرف ویتامین‌های لازم که در شادابی پوست موثر می‌باشند، تغذیه مناسب، خواب کافی، از مالیدن چشم‌ها اجتناب کنید، ترک سیگار، الکل، کاهش استرس

4.8/5 - (30 امتیاز)
محمودی
محمودی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *