دکتر خیرالهی

کلینیک فیروزه به کلینیک دکتر خیر الهی تغییر نام یافت💙

هزینه بوتاکس میگرن سال 1402

هزینه بوتاکس میگرن ۱۴۰۳

سردردهای مزمنی که حداقل نیمی از روزهای یک ماه، فرد را درگیر می کنند به عنوان سردرد های میگرنی شناخته می شوند. متاسفانه گاهی این سردردها به قدری فلج کننده هستند که فرد چاره ای جز تعطیل کردن همه چیز و فقط استراحت در اتاق تاریک ندارد. داروها و درمان های مختلفی نیز برای میگرن وجود دارند که اکثرا موقتی هستند و با تحریک جزئی، فرد دوباره دچار سردرد میگرنی می شود. یکی از درمان هایی که در سال های اخیر بسیار باب شده است و از اقبال خوبی نیز برای پیشگیری از بروز سردردهای میگرنی برخوردار است، درمان میگرن با تزریق بوتاکس است. در کنار سایر هزینه هایی که فرد برای درمان همیشگی یک بیماری مزمن مثل سردرد میگرنی متحمل می شود، هزینه بوتاکس میگرن نیز برای او مطرح خواهد شد؛ بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله تمام هزینه بوتاکس میگرن را بررسی کنیم.

هزینه تزریق بوتاکس برای میگرن در کلینیک دکتر خیرالهی

همان طور که گفتیم عوامل مختلفی در هزینه بوتاکس میگرن نقش دارند، اما به طور متوسط قیمت هر جلسه بوتاکس میگرن حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان می باشد.
در حالت کلی، پیشنهاد ما مراجعه به یک کلینیک معتبر و باتجربه در زمینه بوتاکس میگرن است. چرا که اگر تکنیکی که برای انجام این درمان باید استفاده شود، به درستی انتخاب نشود؛ درمان نتیجه بخش نخواهد بود.

هزینه بوتاکس میگرن ۱۴۰۲
برای رزرو نوبت با پزشک متخصص، کلیک کنید.
هزینه تزریق بوتاکس برای میگرن2,700,000 تومان✔️

مشاوره تلفنی و رزرو 02156410004

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی
کلینیک دکتر خیر الهی

تماس تلفنی

هزینه بوتاکس میگرن در شهر تهران چقدره؟

بیماری های مزمن مانند میگرن سالانه هزینه های زیادی از جمله دارو، ویزیت مداوم پزشک و روش های مکمل درمانی را به فرد تحمیل می کنند. از طرفی چون میگرن درمان قطعی ندارد، بسیاری به دنبال یک روش با ماندگاری بالاتر هستند که حداقل برای مدتی سردرد میگرنی کاهش یابد. به همین سبب بوتاکس میگرن معرفی شد.
این روش غیرتهاجمی و غیر جراحی در طولانی مدت دارای هزینه های کمتر و اثرگذاری بیشتری نسبت به سایر روش های درمانی خواهد بود ولی روی هزینه بوتاکس میگرن عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:

هزینه بوتاکس میگرن به چه بستگی دارد ؟
  • میزان دوز بوتاکس تزریق شده

تعیین این عامل کاملا به نظر پزشک معالج شما بستگی دارد ولی یکی از عوامل تاثیرگذار در میزان دوز بوتاکس برای تزریق، تعداد دفعات حملات میگرنی می باشد که هر چه بیشتر باشد مقدار ماده ی بیشتری برای مهار آنها نیاز است و بالطبع هزینه بوتاکس میگرن برای افرادی که تعداد حملات میگرنی بیشتری دارند، بالاتر خواهد بود.

  • مارک بوتاکس تزریق شده

مارک های مختلفی بوتاکس در بازار موجود می باشد، اکثر آنها وارداتی هستند و قیمت آنها به شدت تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز می باشد. بنابراین انتخاب برند بوتاکس مستقیما در هزینه بوتاکس میگرن تاثیر می گذارد.

  • تعداد جلسات

تعداد و شدت حملات میگرنی باز هم روی هزینه بوتاکس میگرن تاثیر می گذارند؛ چراکه برای مهار حملات شدیدتر میگرنی به تعداد جلسات بیشتری نیاز می باشد.

  • ناحیه تحت درمان

ناحیه ای که برای کنترل حملات میگرنی تزریق در آن انجام می شود نیز در هزینه بوتاکس میگرن تاثیرگذار می باشد. معمولا پیشانی، هر دو گیجگاه، پشت سر، کنار و پشت گردن و قسمت بالای شانه تزریق بوتاکس صورت می گیرد. تعیین این نواحی برای تزریق کاملا بر عهده پزشک می باشد.

  • دستمزد پزشک

تخصص و مهارت پزشک نیز در هزینه بوتاکس میگرن اثرگذار خواهد بود. بعضی افراد نیز به صورت تجربی اقدام به تزریق بوتاکس می کنند که با توجه به حساسیت ناحیه تزریق بوتاکس و احتمال آسیب شدید به اعصاب ناحیه در صورت تزریق نادرست، بهتر است همیشه به پزشک متخصصی که از کیفیت کار او اطمینان دارید، مراجعه نمایید.

  • محل و کلینیک

کلینیکی که مراجعه می نمایید از نظر سطح امکانات و تجهیزات و همین طور شهر و محله قرار گیری کلینیک، ممکن است در هزینه بوتاکس میگرن موثر باشد.

تزریق بوتاکس میگرن

این روش در واقع یک روش پیشگیرانه برای کاهش علایم فلج کننده میگرن می باشد و نباید به عنوان یک درمان قطعی برای میگرن در نظر گرفته شود. حتما برای دریافت درمان های اصلی میگرن باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید. بوتاکس در نواحی که دچار درد میگرنی می شوند، تزریق می شود. ماده بوتاکس همان طور که می دانید سم بوتولینوم می باشد که با تزریق به ناحیه، موجب مسدود شدن انتقال سیگنال های شیمیایی از اعصاب به عضلات می شود. با این اتفاق عملا عضلات فلج می شوند و بسیاری از حرکات آن ها مختل می شود. عملکرد بوتاکس برای میگرن کاهش علایم میگرن مانند حالت تهوع، استفراغ و حساسیت به نور، بو و صدا می باشد. عملکرد دیگر بوتاکس، شل کردن و منبسط کردن عضلات ناحیه تزریق می باشد که خود با کاهش انقباضات عضلات که عامل موثری در تشدید حملات میگرنی است، موجب کاهش درد می شود. عملکرد دیگر بوتاکس میگرن جلوگیری از انتقال تحریک های درد از گیرنده های درد به اعصاب مرکزی و کاهش احساس درد می باشد.
با این توصیفات تا زمانی که ماده بوتاکس ماندگاری داشته باشد، به شدت از درد های میگرنی، دفعات حملات میگرنی و علایم ناشی از میگرن کاسته می شود.
به همه افرادی که دردهای مزمن میگرنی رنج می برند و به داروهای روتین جوابدهی ندارند، توصیه می شود از این روش استفاده نمایند. اما افرادی که دارای فشارخون بالا هستند، دارای بیماری های زمینه ای کنترل نشده هستند، دچار انواع بیماری های خود ایمنی هستند و سابقه حساسیت به ماده بوتاکس را دارند، اکیدا توصیه می شود که از این روش استفاده نکنند.

بهترین نوع بوتاکس برای میگرن

مارک های مختلفی در بازار برای بوتاکس میگرن وجود دارند از جمله مارک های ایرانی و خارجی که در این بین مارک بوتاکس زئومین آلمان بهترین مارکی است که برای درمان میگرن توصیه می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز و ماندگاری بوتاکس میگرن

تعداد جلسات مورد نیاز با توجه به شدت و تعداد حملات میگرنی توسط پزشک مشخص می شود. معمولا فاصله بین جلسات بین 2 تا 5 ماه می باشد.
ماندگاری بوتاکس نیز به برند مورد استفاده بسیار وابسته است. به طور معمول گفته می شود در صورت تمدید هر سه ماه یکبار بوتاکس، شدت و تعداد حملات میگرنی به صورت معناداری کاهش می یابد.

عوارض بوتاکس میگرن

درمان پیشگیرانه میگرن با تزریق بوتاکس یک روش جدید می باشد ولی با این وجود آزمایشات بالینی برای ایمن بودن این روش انجام گرفته است و دارای تاییدیه های معتبر بین اللملی می باشد. همین طور وزات بهداشت ایران به مراکز معتبری مجوز برای انجام این روش زیر نظر پزشک متخصص را می دهد.

معمولا در تزریق بوتاکس عوارض جانبی جدی گزارش نشده است ولی در موارد نادری دیده شده است که افراد به ماده بوتاکس واکنش های آلرژیک می دهند؛ بروز تنگی نفس، کهیر، احساس موقتی ضعف و سستی، کبودی در ناحیه‌ی تزریق، تورم در پا و غیره از دیگر مواردی است که در بعضی افراد دیده شده است. در صورت بروز هرگونه واکنش جدی حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.

مراقبت بعد از بوتاکس میگرن

مراقبت بعد از بوتاکس میگرن

همان طور که می دانید باید به ماده بوتاکس فرصت داد تا بعد از تزریق به خوبی در ناحیه جذب شود، بنابراین در طول چند روز بعد ناحیه تزریق شده نباید به هیچ وجه دستکاری شود.
به نحوی ناحیه تزریق را شستشو دهید و به صورتی بخوابید که هیچ گونه فشاری به ناحیه وارد نشود.
همین طور در معرض گرما و سرمای شدید قرار نگیرد. از آفتاب به مدت چند روز دوری کنید.
مواد رقیق کننده خون مثل بعضی از داروها و الکل مصرف نکنید.
از مواد آرایشی در ناحیه درمان استفاده نکنید، از هیچ روش زیبایی دیگر مانند تزریق ژل، میکرودرم و غیره تا چند روز بعد استفاده نکنید.
از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین نیز تا چند روز پس از تزریق خودداری کنید.

جمع بندی هزینه بوتاکس میگرن

میگرن یک عارضه مزمن و بسیار فلج کننده است و هنوز درمان قطعی ندارد. یکی از روش هایی که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است به نحوی که می تواند شدت و دفعات حملات میگرنی را به طور موثری کاهش دهد، تزریق بوتاکس می باشد.
دغدغه ی بسیاری از افراد که کمرشان زیر بار هزینه های سنگین درمان خم شده است، بحث هزینه بوتاکس میگرن می‌باشد که گفتیم عوامل مختلفی از جمله شدت بیماری، ناحیه تزریق، مارک بوتاکس و دستمزد پزشک در آن موثر هستند حتما باید قبل از اقدام به تزریق بوتاکس در نظر گرفته شوند و قیمت دقیق آنها از کلینیک جویا شود.

ناحیه های دیگر برای تزریق بوتاکس + قیمت

بوتاکس سمی است که به کمک آن می توان عضلات رو فلج کرد تا آسیب مورد نظر را درمان کرد به همین جهت می توان از بوتاکس برای رفع چین و چروک و خطوط یا رفع تعریق پیش از حد کمک گرفت.
در کلینیک دکتر خیرالهی بوتاکس در نواحی زیر تزریق می شود که می توانید قیمت آن ها را هم مشاهده کنید:

پرسش های متداول درباره هزینه بوتاکس میگرن:

آیا تعداد سردرد های روزانه در هزینه بوتاکس میگرن تاثیر دارد؟

افرادی که روزانه بیش از سه بار دچار سر درد میگرنی می شوند و حتی گردن و شانه هایشان هم درگیر می‌شود نیاز به دوز بیشتری ماده بوتاکس برای تزریق و تعداد جلسات بیشتری دارند، و ممکن است هزینه بوتاکس میگرن برای این دسته افراد بین ۳ الی ۵ میلیون ‌شود. ولی افرادی که تعداد دفعات کمتری در روز دچار حمله های میگرنی می شوند مثلا روزانه یک الی دو بار، بوتاکس کمتری نیاز دارند و بعد از جلسات کمتری جوابدهی دارند بنابراین هزینه بوتاکس میگرن آنها ۲ الی ۳ میلیون خواهد شد. اما به یاد داشته باشید که تمام این قیمت ها حدودی است و قیمت دقیق را باید از کلینیک جویا شوید.

آیا بیمه های درمانی هزینه بوتاکس میگرن را پرداخت می کنند؟

متاسفانه این درمان هنوز در لیست پوشش بیمه قرار نگرفته است بنابراین تمام هزینه بوتاکس میگرن باید به صورت آزاد پرداخت شود.

نظرات در مورد بوتاکس میگرن چیست؟

گزارش ها حاکی از آن است که در 80 درصد مواقع بعد از تزریق بوتاکس تعداد و شدت حملات میگرنی کاهش می یابد. در مواردی هم تا پایان ماندگاری بوتاکس، فرد اصلا دچار حملات میگرنی نشده است. 70 درصد بیماران این روش را برای مقابله با میگرن بسیار تاثیرگذار عنوان کرده اند.

4.7/5 - (14 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی دکتر خیرالهی

2 پاسخ

  1. من پیش دکتر خیرالهی تزریق کردم خیلی راضی بودم. سردردام خیلیییی کم شدن🙏🏼

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *